Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

12 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Τι τα χρειάζεστε τα tablets;

είναι επίσης βολικά σε χρήσεις που δεν θες να κουβαλάς λαπτοπ. Ένας φίλος που έκανε πολύ συχνά ταξίδια επαγγελματικά, τουλάχιστον δύο τον μήνα, είχε πολύ δυνατό λαπτοπ από την εταιρεία του. Πήγε κι αγόρασε ένα τάμπλετ. Τον ρώτησα το ίδιο που ρωτάς.

«Εκεί που πάω, αν χρειαστώ μία στο τόσο κάτι βαρύ που δεν θα το καταφέρει το τάμπλετ, θα πάω σε κάποιο desktop στα γραφεία της εταιρείας. Το 98% των όσων χρειάζομαι στο ταξίδι είναι αλληλογραφία, άντε να διορθώσω κάνα excel, να κάνω κάποια παρουσίαση, να γράψω κάνα κείμενο λίγων σελίδων, να διαβάσω κάτι στο διαδίκτυο, το πολύ πολύ να παίξω κάνα ελαφρύ παιχνίδι αν τύχει μεγάλη καθυστέρηση σε πτήσεις, ίσως και να μιλήσω με το παιδί μου. Είναι μέρα νύχτα για όλα τα παραπάνω το να έχω να κουβαλάω 2-3 κιλά ή 300-500 γραμμάρια. Μια φορά δεν πειράζει αλλά όταν το κάνω συνεχώς έχω σιχτιρίσει σε τέτοιο βαθμό που πριν αγοράσω το ταμπλετ είχα καταλήξει να μην παίρνω μαζί καν το λαπτοπ παρόλο που πάντοτε κάτι χρειάζομαι σε υπολογιστή.»

Με cloud εφαρμογές, τύπου Google Docs, καλύπτεσαι με τάμπλετ. Σε σχέση με κινητό υπερέχει στο μέγεθος οθόνης.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Πέραν από την χρήση για το DJI Go για το drone το iPad και οποιοδήποτε άλλο tablet έχω χρησιμοποιήσει απλά μου σπάνε τα νεύρα και με το ζόρι δεν το κάνω frisbee.
Το ίδιο ισχύει και για κάποιους που λένε "δεν χρειάζομαι laptop/PC, κάνω τα πάντα με το κινητό" ( χα! χα ! χα! )

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Οκ! Το ψηνω κι εγω να παρω μια, και η επικρατεστερη ειναι η ad12. Δε θα ηθελα την ad12xl γιατι ειμαι κοντος σχετικα, και λογικα τα ποδια μου θα κρεμονται, και το μαξιλαράκι της μεσης δε θα ειναι στο σωστο υψος της πλατης, οπως ουτε και του αυχενα. Διαβαζοντας δεξια κι αριστερα βλεπω οτι η καρεκλη για να ειναι σωστη πρεπει να ειναι και στα μετρα σου...

Link to comment
Share on other sites

@giorgos2187 Στον Πειραιά είναι, αν είσαι κοντά μπορείς να έρθεις να τη δοκιμάσεις ;)

Θέλω να δω αν θα με βοηθήσει με τη μέση μου που είναι ταλαιπωρημένη. Θα γράψω αν έχω νεότερα εν καιρώ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος Simon έγραψε:

@giorgos2187 Στον Πειραιά είναι, αν είσαι κοντά μπορείς να έρθεις να τη δοκιμάσεις ;)

Θέλω να δω αν θα με βοηθήσει με τη μέση μου που είναι ταλαιπωρημένη. Θα γράψω αν έχω νεότερα εν καιρώ.

 

Ασε να μου λειπει καλυτερα! ?

Ειναι πιο ακριβη απ οσο θα ηθελα δυστυχως.. 

Thanks παντως!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Simon έγραψε:

Την πήρα τελικά! Eίναι σχεδόν τόσο βαριά όσο εγώ ? Φαίνεται αρκετά ποιοτική και άνετη. Χρειάζεται χώρο, εδώ που την έβαλα είναι λίγο στριμωγμένη. Χρειάζεται δεύτερο άτομο για συναρμολόγηση. Τα πόδια μου είναι στον αέρα στο χαμηλότερο ύψος οπότε θα χρειαστώ υποπόδιο.

1.jpg

Όποτε μπορέσεις, θα ήθελα αναλυτικές πληροφορίες για την καρέκλα. Ψήνομαι κι εγώ να την αγοράσω (αν και κοιτάζω και office chairs).

Link to comment
Share on other sites

@GeoF1

Εσυ τι υψος εχεις αν επιτρεπεται; η xl υποτιθεται ταιριαζει σε ψηλα κορμια. Ενω εγω ειμαι κοντος (1.70) και νομιζω θα μου κρεμονται τα ποδια. Αλλα την θελω την xl διοτι και τα κιλακια μου τα εχω, αλλα και γουσταρω απιστευτα αυτο το μαξιλαρι για τη μεση που δεν το εχει η μικρη. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 50 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

@GeoF1

Εσυ τι υψος εχεις αν επιτρεπεται; η xl υποτιθεται ταιριαζει σε ψηλα κορμια. Ενω εγω ειμαι κοντος (1.70) και νομιζω θα μου κρεμονται τα ποδια. Αλλα την θελω την xl διοτι και τα κιλακια μου τα εχω, αλλα και γουσταρω απιστευτα αυτο το μαξιλαρι για τη μεση που δεν το εχει η μικρη. 

Αφου δεν ρωτησες κιλα ,θα απαντησω :D Γενικα ειμαι μεγαλωσομος. Σε διαιτα γιατι παντρευεται φιλος το καλοκαιρι και πρεπει να μπουμε στο κουστουμι

1,89 115 κιλα

 

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.