Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

1 hour ago, Stavros Apo said:

Και εγω με την σειρά μου. Έρωτας μεγάλος ο καφές. PL91T victoria η μηχανή & και ο μύλος Baratza. Για όσους γνωρίζουν και αγαπάνε την ιεροτελεστία του καλού καφέ. 

IMG_20210709_125022.jpg

Good combination. 

Να είχα χρόνο (και χρήμα ) να κάνω κάτι αντίστοιχο, αλλά το ότι θέλω γρήγορα τον καφέ πριν τη δουλειά, με έκανε να πάω σε αυτόματη. Δεν απογοητεύει αλλά δεν έχει και σχέση με την ... ιεροτελεστία

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Good combination. 

Να είχα χρόνο (και χρήμα ) να κάνω κάτι αντίστοιχο, αλλά το ότι θέλω γρήγορα τον καφέ πριν τη δουλειά, με έκανε να πάω σε αυτόματη. Δεν απογοητεύει αλλά δεν έχει και σχέση με την ... ιεροτελεστία

Να είχα χρόνο και χρήμα μεγάλη κουβέντα αδερφέ.. Όταν έχεις χρόνο δεν έχεις χρήμα και οταν έχεις χρήμα δεν εχεις χρόνο..

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/8/2021 at 12:14 ΜΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Το μικρό το 9ρι ήταν σε πολύ κακό σημείο, ζοριζόταν, δεν την πάλευε, και καίει και τα άντερά του.

Το καινούριο δεν νιώθει και η δροσιά είναι πιο... διακριτική να πω; 

Inventor DR2VI32-12WFI.

  Reveal hidden contents

IMG_20210811_100609.jpgIMG_20210814_111746.jpg

 

καλά παγώματα ?
rgb δεν είχε? ?
 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2021 at 12:09 ΜΜ, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Πλέον μόνο LHR. Οι ΝΟΝ μέχρι "εξαντλήσεως των αποθεμάτων". 

Η αντίστοιχη της 6800ΧΤ είναι η 3080 με τη πρώτη να περνάει μπροστά σε 1440 RAW. Και τη δεύτερη να λάμπει λόγω αρχιτεκτονικής περισσότερο σε 4Κ. 

Επίσης 6800 > 3070 & ti

Η 3070Τι είναι ανταγωνισμός της 6800 αλλά και πάλι μένει πίσω. Με τραγική κατανάλωση η Ti.

(Χωρίς magic tricks " DLSS " , " FSR ".)

Τώρα τα λέμε στις SUPER αρχές 2022 ίσως δώσει η Nvidia την υπόλοιπη μνήμη που ξέχασε.

3070, 3070Ti κάρτες τέτοιας κατηγορίας τιμής με μνήμη του 2016.

Είχα 3070 αλλά με έτρωγε το γεγονός ότι η κάρτα χαντακωνεται από την 8αρα μνήμη..Αν είχε 10 θα ήταν πολύ καλύτερα. Με τα νέα παιχνίδια που έρχονται από 22 που θα είναι απευθείας κονσολ πορτ ps5, XSX θα ανέβει και η απαίτηση σε μνήμη

Και ξαφνικά θα σου βγάλει τις SUPER με ένα +3% + έξτρα μνήμη ??

Πολύ δυνατές κάρτες οι AMD αλλά συνέχεια θέματα με τους drivers τους....

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος wesker έγραψε:

Πολύ δυνατές κάρτες οι AMD αλλά συνέχεια θέματα με τους drivers τους....

 

Μήπως αναφέρεσαι στην 5700ΧΤ κοντά 1.5 χρόνο πίσω; Γιατί από τον Φλεβάρη του 2020 ότι θέματα υπήρχαν στην τότε νέα γενιά RDNA τα έφτιαξαν σε εκείνες τις κάρτες. (Επίσης το 2019 είχα 2Χ Rx 570/580 που δούλευαν υποδειγματικά.)

Έπειτα δεν είχα πρόβλημα ως χρήστης SAPPHIRE RX 5700XT PULSE μέχρι που την πούλησα Σεπτέμβριο του 2020. Πάμε στο σήμερα, Φλεβάρη του 21 μέχρι Ιούλιο 21 είχα μια 3070 της Gigabyte όντας τόσα χρόνια nvidia δεν υπάρχει καμία διαφορά στο θέμα σταθερότητας κατά 99% μεταξύ των δύο εταιρειών πλέον. Συνεχώς βελτιώνεται η AMD, κάτι πολύ θετικό - για μένα πλέον έχει κερδίσει έναν νέο πελάτη που αν με ρωταγες μέχρι το 2015 θα σου έλεγα κ γω το ίδιο " έχω ακούσει ότι έχουν θέματα ". Άκουγα άκουγα μέχρι που δοκίμασα σύχρονο amd radeon hardware.  Δεν έχω πρόβλημα να κάνω πέρα δώθε πλέον ανάλογα και να δοκιμάζω κάρτες και από τους δύο μεγάλους.

 

Τώρα έχω μια 6700ΧΤ, όταν πέσουν λίγο οι τιμές το 22 θα πάω σε 3080 μάλλον και βλέπουμε.

Αν πατενταρουν και RT σε hardware level ala. rt cores & την καλή μανία της να δίνει παραπάνω ραμ από την nvidia στις περισσότερες κάρτες θα γίνει τρελή μάχη. Αυτό μόνο της λείπει. 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το λογο εκανα τραμπα την 6900 με την 3080ti. Γιατι ο κοσμος εχει μεινει στο 2017 και θα φυγει πιο ευκολα η πρασινη ακομα και με χαμηλοτερη αποδοση απο την 6900.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, icy20 said:

Για αυτο το λογο εκανα τραμπα την 6900 με την 3080ti. Γιατι ο κοσμος εχει μεινει στο 2017 και θα φυγει πιο ευκολα η πρασινη ακομα και με χαμηλοτερη αποδοση απο την 6900.

 

Όλο αυτο για να μας πεις οτι πηρες 3080 ti. Επιδειξία... ?

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, jax7480 said:

 

Όλο αυτο για να μας πεις οτι πηρες 3080 ti. Επιδειξία... ?

Χαχαχαχ λες και δεν το ξερουν οι γνωστες του φορουμ. Απλα να δειξω τη νοοτροπια που επικρατεί που ολοι νομιζουν οτι οι κοκκινες είναι αχρηστες. Εχω βριστει με πολυ κοσμο σε εισαγωγικα παντα για αυτο το πραγμα. Ο αλλος δεν μπορουσε να διανοηθει οτι η 6900ΧΤ ειναι ισως καλυτερη και απο την 3090 σε μεσο ορο μεχρι 2Κ. Ηταν σιγουρος οτι ηταν πισω και απο 3080 απλη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος icy20 έγραψε:

Ο αλλος δεν μπορουσε να διανοηθει οτι η 6900ΧΤ ειναι ισως καλυτερη και απο την 3090 σε μεσο ορο μεχρι 2Κ. Ηταν σιγουρος οτι ηταν πισω και απο 3080 απλη.

 

Γιατί μάλλον το μόνο benchmark που κοιτάζουν οι "ψαγμένοι" είναι αυτο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

 

Γιατί μάλλον το μόνο benchmark που κοιτάζουν οι "ψαγμένοι" είναι αυτο.

 

 

 

Καλά πλέον με τις μικρο αλχημείες που θέλουν οι LHR, παίρνεις μια 6800ΧΤ και σκάβεις λίγο να βγάλεις τουλάχιστον τα μισά€. 60κατι MH/s βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Μήπως αναφέρεσαι στην 5700ΧΤ κοντά 1.5 χρόνο πίσω; Γιατί από τον Φλεβάρη του 2020 ότι θέματα υπήρχαν στην τότε νέα γενιά RDNA τα έφτιαξαν σε εκείνες τις κάρτες. (Επίσης το 2019 είχα 2Χ Rx 570/580 που δούλευαν υποδειγματικά.)

Έπειτα δεν είχα πρόβλημα ως χρήστης SAPPHIRE RX 5700XT PULSE μέχρι που την πούλησα Σεπτέμβριο του 2020. Πάμε στο σήμερα, Φλεβάρη του 21 μέχρι Ιούλιο 21 είχα μια 3070 της Gigabyte όντας τόσα χρόνια nvidia δεν υπάρχει καμία διαφορά στο θέμα σταθερότητας κατά 99% μεταξύ των δύο εταιρειών πλέον. Συνεχώς βελτιώνεται η AMD, κάτι πολύ θετικό - για μένα πλέον έχει κερδίσει έναν νέο πελάτη που αν με ρωταγες μέχρι το 2015 θα σου έλεγα κ γω το ίδιο " έχω ακούσει ότι έχουν θέματα ". Άκουγα άκουγα μέχρι που δοκίμασα σύχρονο amd radeon hardware.  Δεν έχω πρόβλημα να κάνω πέρα δώθε πλέον ανάλογα και να δοκιμάζω κάρτες και από τους δύο μεγάλους.

 

Τώρα έχω μια 6700ΧΤ, όταν πέσουν λίγο οι τιμές το 22 θα πάω σε 3080 μάλλον και βλέπουμε.

Αν πατενταρουν και RT σε hardware level ala. rt cores & την καλή μανία της να δίνει παραπάνω ραμ από την nvidia στις περισσότερες κάρτες θα γίνει τρελή μάχη. Αυτό μόνο της λείπει. 

Οχι, στην σειρά 6 αναφέρομαι. Βλέπω και στο Official group της AMD να εχουν πολλοί θέμα με νεους drivers με crashes κλπ και να πρεπει να πανε πίσω σε καποια παλαιότερη version.

Link to comment
Share on other sites

On 20/8/2021 at 2:24 ΜΜ, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

S2721HGF, σταντ για την 2η οθόνη, φλατ κλικερ και μακοανταπτορας.

 

Fun fact, το γραφείο έχει ανοιγμα 61 και η οθόνη έχει πλάτος 60.8 ?

 

20210820_133606_LI.jpg

 

Η 2η θα μπει με τον βραχίονα απο δεξιά και θα κουνιέται ανάλογα με τις ανάγκες.

20210820_135554.jpg

 

Υ.Γ. Kαποιες να φυλάγονται. Τώρα με 144Hz θα τις ράβω ακόμα περισσότερο.

 

Πολύ ωραια οθόνη, αν και ποτέ δεν μου αρεσαν τέτοια γραφεία....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.