Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Οι "αγορές" μας... :hehe:

 

Καλορίζικα!

Δεν ήξερα που να το ποστάρω :p :p Ευχαριστώω

 

* EDIT : Νομίζω το postαρα σωστά εδώ http://www.thelab.gr/topic/140898-%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82-%CF%87%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%BD%CE%B9%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%85-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D/page-4

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι παλιά σχετικά με τα τελωνεία κάποιους φακούς για μια φωτογραφική μηχανή μου είπαν και μένα για κανα 100αρι και πήγα μόνος μου στο Ελ Βελ και τα πήρα χωρίς να πληρώσω μία.

Link to comment
Share on other sites

Ζημίαρικη προσφορά είπαμε!

IMG_20150221_093502.jpg

Ωραιος! Καλοριζικα και καλοπαιχτα! Ειναι οντως ζημιαρικη προσφορα και ξεσηκωθηκα κι εγω να πω την αληθεια.. αλλα δεν ειμαι τοσο φαν του ακουστικου οποτε θα πηγαιναν τσαμπα τα λεφτα. Εντυπωσεις; Τα εχεις δοκιμασει καθολου;;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, κατεβασα το profile απο εδω http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_gw2765ht.htm, οποτε για να εχω τα "σωστα" αποτελεσματα, περναω το profile σαν default ΚΑΙ βαζω

τα

Monitor OSD Option

Calibrated Settings

Brightness

18

Contrast

50

Picture Mode

User

Gamma

3

Color Temperature

User Define

RGB

92, 92, 100

 

????

Link to comment
Share on other sites

μια σημαντική λεπτομέρεια (αν και πλεον off topic)

το προφιλ δεν εξαρτάται μόνο από το μοντέλο (πχ 1 προφιλ για ολες τις 2765)

εξαρτάται απο το πάνελ που σου έτυχε

βέβαια αν η οθόνη είναι εντελώς off πιθανά να βελτιωσει την κατασταση (αλλά να μην είναι το ιδανικό που μπορεί να σου δώσει η οθόνη σου)

 

απο εκει και περα το καθε προφιλ δημιουργείται με συγκεκριμένες ρυθμίσεις

(αν βαλεις αυτο του tft ναι πρεπει να αλλαξουν και οι ρυθμισεις που ανεφερες)

Link to comment
Share on other sites

μια σημαντική λεπτομέρεια (αν και πλεον off topic)

το προφιλ δεν εξαρτάται μόνο από το μοντέλο (πχ 1 προφιλ για ολες τις 2765)

εξαρτάται απο το πάνελ που σου έτυχε

βέβαια αν η οθόνη είναι εντελώς off πιθανά να βελτιωσει την κατασταση (αλλά να μην είναι το ιδανικό που μπορεί να σου δώσει η οθόνη σου)

 

απο εκει και περα το καθε προφιλ δημιουργείται με συγκεκριμένες ρυθμίσεις

(αν βαλεις αυτο του tft ναι πρεπει να αλλαξουν και οι ρυθμισεις που ανεφερες)

 

σιγουρα το γνωριζω οτι εξαρταται απο το panel αλλα δεδομενου οτι δεν εχω καποιο spider φανταζομαι με αυτο θα ειμαι πιο κοντα στο αυτο που πρεπει.

εβαλα το προφιλ και τις ρυθμισεις και μπορω να πω οτι οντως ειναι καλυτερη η εικονα ενω συμφωνα με αυτο http://www.lagom.nl/lcd-test/ ειμαι ακριβως εκει που πρεπει.

 

η κατασταση σε καθε περιπτωση σε σχεση με την 2693HM που ειχα ειναι παραπανω απο ονειρικη :p

αφου βλεπω φωτογραφιες που ειχα φτιαξει με τη παλια οθονη και αντιλαμβανομαι γιατι αλλοι με καλες οθονες εβλεπαν οτι να'ναι χρωματα και σκιες ενω εγω τα εβλεπα "σωστα"... ολες φτιαξιμο απο την αρχη θελουν :p

Link to comment
Share on other sites

οκ αφου ηρθε κοντα no problem

αντίστοιχη κατάσταση πέρασα εγώ όταν απο dual monitor

205bw+ lt350a(tv-monitor) και τα 2 tn αγόρασα dell 2414(με χαρτί για και καλα factory calibration στην συσκευασία)

απλά κατήργησα το dual monitor...δεν μπορούσα να βλέπω το ίδιο background τόσο διαφορετικό σε απόσταση 1 bezel

 

edit ξεφύγαμε το κόβω

Έγινε επεξεργασία από shattered
Link to comment
Share on other sites

Πάει ένας μήνας τώρα αλλά, αυτά τα dimmάκια ήταν ή τελευταία μου αγορά (από eBay στα 128$)...

Προσοχή, βγαίνουν καί σε 1.35v δλδ. DDR3 L

Άλλα "μηχανάκια" θα παίξουν και με 1,5v καί κάποια άλλα μόνο με 1.35v.

 

post-64771-0-10652600-1424675115_thumb.j

post-64771-0-27913800-1424675125_thumb.j

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ο αντικαταστάτης του aerocool ds cube

 

 

και τσάι από το tearoute

τα κάτω σακουλάκια θέλουν αλλαγή συσκευασίας χαχαχαχα σαν μια φορά που ήθελα να πάω να πιω τσαι σε εναν φίλο και έφερα εγώ. πήρα σακουλάκια για τσαι που τα γεμίζεις μόνος τα οποία βέβαια είναι μεγάλα οπότε έβαλα το τσαι γιασεμί μέσα και το τύλιξα. άνετα αν με σταμάταγαν θα με έβαζαν μέσα :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

kpetros δεν το έχω στήσει ακόμα, θα ενημερώσω αλλά με βάση το review είναι αρκετά καλή.
 

τα κάτω σακουλάκια θέλουν αλλαγή συσκευασίας χαχαχαχα σαν μια φορά
:hehe:  :hehe:  
Link to comment
Share on other sites

Τσιμπησα ενα πουπουλενιο μπουφανακι για να προλαβω και το τελος των εκπτωσεων.

Θα το παραλαβω την Δευτερα συμφωνα με την ups.

 

Δεν ξαναφορεσα πουπουλενιο, ελπιζω να μου βγει καλο.

 

 

 

 

 

 

 

post-33200-0-86868100-1424717673_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.