Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

gallery_33211_870_408291.jpg

Το πηρα και εγω γιατι εψαχνα καποιο καλο ακουστικο. Το πηρα από Ελλαδα και εκοψα τιμολογιο για το ΦΠΑ

Δεν ενθουσιαστηκα ιδιαιτερα, θα μπορουσε να ηταν 10€ φθηνοτερο

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω γιατι εψαχνα καποιο καλο ακουστικο. Το πηρα από Ελλαδα και εκοψα τιμολογιο για το ΦΠΑ

Δεν ενθουσιαστηκα ιδιαιτερα, θα μπορουσε να ηταν 10€ φθηνοτερο

Φαντάζομαι από την προσφορά του eshop στα 39.90€? Αν σκεφτείς ότι το Voyage Edge έχει τιμή "καταλόγου" 130€, πάλι καλά να λες :)

Τι δε σε ενθουσίασε? Λογικά πρέπει να έχει αρκετά καλή ποιότητα ήχου εισερχόμενου/εξερχόμενου και βολική εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

όχι, pc1 στα 45€

το eshop http://www.e-shop.gr/plantronics-marque-2-m165-bluetooth-headset-black-p-TEL.010702

είναι πιο μακρια

 

Η εφαρμογή που βλέπεις τη μπαταρια του, μου αδειασε τη δικια μου μεσα σε μια ωρα και κατι, την εβγαλα αμεσως

 

Για την ποιοτητα ηχου που λες αν δεν είναι καλη, προκειται περι απατης για μενα και δεν το αξιολογω θετικα όταν πρεπει να είναι αυτό που είναι

 

Αν υποστηριζε και HD Voice σε αυτά τα λεφτα θα ηταν μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθαν τα Keysmart .

 

Τα είχα δει στο Massdrop, αλλά τελικά τα πήρα από το site τους που είχε τα extended version,  περισσότερα χρώματα αλλά και δωρεάν μεταφορικά πάνω από 45$. Επίσης παίζουν και πολλά εκπτωτικά κουπούνια (συνήθως 15% off) αλλά βρήκα ένα στο reddit για 20% off.

 

 

post-34019-0-50819300-1424359621_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από Larry
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθαν τα Keysmart .

 

Τα είχα δει στο Massdrop, αλλά τελικά τα πήρα από το site τους που είχε τα extended version,  περισσότερα χρώματα αλλά και δωρεάν μεταφορικά πάνω από 45$. Επίσης παίζουν και πολλά εκπτωτικά κουπούνια (συνήθως 15% off) αλλά βρήκα ένα στο reddit για 20% off.

 

 

attachicon.gifkeysmart.jpg

ωραία gadgetιά !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Larry και με τελωνείο τι κάνεις; 

Δεν πέρασαν τελωνείο από ότι φάνηκε. Δεν το φοβόμουν και ιδιαίτερα γιατί η παραγγελία ήταν ~60 usd = 50 eur οπότε αρκετά χαμηλά για να σταματήσει.

Ήρθε με usps με tracking number, αλλά όχι συστημένο, ο ταχυδρόμος απλά το άφησε στην είσοδο.

Συνολικά πέρασαν 16 μέρες μέχρι να έρθουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν πέρασαν τελωνείο από ότι φάνηκε. Δεν το φοβόμουν και ιδιαίτερα γιατί η παραγγελία ήταν ~60 usd = 50 eur οπότε αρκετά χαμηλά για να σταματήσει.

Ήρθε με usps με tracking number, αλλά όχι συστημένο, ο ταχυδρόμος απλά το άφησε στην είσοδο.

Συνολικά πέρασαν 16 μέρες μέχρι να έρθουν.

Μια χαρά για Αμερική. Σε 16 μέρες δεν έρχονται ούτε από Ευρώπη πράγματα από το ebay.

Το γνωρίζω και εγώ το εν λόγω site αλλά δίσταζα για το λόγο που ανέφερε ο @tragikos.

Link to comment
Share on other sites

γιατί φοβάστε ρε παιδιά έτσι το τελωνίο? ειδικά σε πράγματα κάτω των 100$? δεν έχω φάει ποτέ(είμαι τυχερός μάλλον) και έχω πάρει πράγματα κοντά στα 400$(σε μια παραγγελία) και άλλα πολλά πράγματα απο αμέρικα αλλά δεν είχα ποτέ θέμα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ τον έχω πιει. με tragikos είχαμε κάνει ομαδική valve store κοντά 150$ και με πήραν τηλέφωνο απο τελωνείο ότι ήθελαν 200 ευρώ για τα εκτελωνίσουν.  ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ τον έχω πιει. με tragikos είχαμε κάνει ομαδική valve store κοντά 150$ και με πήραν τηλέφωνο απο τελωνείο ότι ήθελαν 200 ευρώ για τα εκτελωνίσουν.  ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ 

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ! 

τι ζημιά πάθατε ρε άνθρωποι? νταβατζιλίκι κανονικό οι τελώνιδες δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

εγώ τον έχω πιει. με tragikos είχαμε κάνει ομαδική valve store κοντά 150$ και με πήραν τηλέφωνο απο τελωνείο ότι ήθελαν 200 ευρώ για τα εκτελωνίσουν.  ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ 

 

Για κάτω από 150€ πληρώνεις μόνο ΦΠΑ. Τα υπόλοιπα ήταν το νταβατζιλίκι της κούριερ (αμοιβή εκτελωνιστή + εργατικά και έξοδα αποθήκευσης). Δέματα εκτός ΕΕ + κούριερ = βαθύ ξύρισμα.

 

Τα υπόλοιπα στο θέμα του τελωνείου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για κάτω από 150€ πληρώνεις μόνο ΦΠΑ. Τα υπόλοιπα ήταν το νταβατζιλίκι της κούριερ (αμοιβή εκτελωνιστή + εργατικά και έξοδα αποθήκευσης). Δέματα εκτός ΕΕ + κούριερ = βαθύ ξύρισμα.

 

Τα υπόλοιπα στο θέμα του τελωνείου.

αυτό ισχύει στανταρ? δηλαδή αν πάρω κάτι κάτω απο 150 και το σταματήσουν(με απλό ταχυδρομίο και όχι κουριερ) πληρώνω μόνο φπα?

Link to comment
Share on other sites

αυτό ισχύει στανταρ? δηλαδή αν πάρω κάτι κάτω απο 150 και το σταματήσουν(με απλό ταχυδρομίο και όχι κουριερ) πληρώνω μόνο φπα?

 

http://www.thelab.gr/topic/84753-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CF%89%CE%BD%CE%B5%CE%AF%CE%BF/page-5#entry1926796

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ήρθε επιτέλους ο αντικαταστάτης της U2412M!!!

gallery_33461_776_483530.jpg

 

 

λοιπόν.... αφου πέρασα μια εβδομάδα μαζί της έχω να δηλώσω τα παρακάτω.

Απο εμφάνιση και κατασκευή είναι ότι καλύτερο έχω δει το τελευταίο καιρό που συνδιάζει το μινιμαλιστικό με τα πολύ μικρά μπέζελς. Απο εισόδους full απλά μου λείπει μια DVI !

Εικόνα πολύ φωτεινή (που πρέπει να ρίξεις το brightness στη δεκάδα του 20 για να μη ψάχνεις οφθαλμίατρο βραδιάτικα). PPI ικανοποιητικότατο για το μέγεθος και την ανάλυση αφού δώσεις στον εαυτό σου λίγο χρόνο για να συνηθίσεις. Δεν παρατήρησα ούτε lαg ούτε ghosting σε κείμενο.

Μοναδικό αρνητικό είναι οτι η οθονούλα (τουλάχιστον η δική μου) έχει λίγο backlight bleed στη κάτω αριστερή γωνία αλλα όχι κάτι το πολύ ενοχλητικό!

Τέλος για όποιον ενδιαφέρεται εχθες ανέβηκε το review της και στο tftcentral.co.uk το οποίο περίμενα πως και πως για το icc profile καιόπως φάνηκε άξιζε το κόπο!

Αυτά τα ολίγα....

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.