Jump to content



Intel i7 Haswell 4770K Εντυπώσεις/Μετρήσεις


Recommended Posts

  • Replies 959
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tι προκαταλήψεις είναι αυτές που έχετε μερικοί, εγώ βλέπω ότι η ASRock τα έχει ποδοπατήσει όλα τα τελευταία χρόνια με σταθερά βήματα, 3 γνωστούς έχω με ASRock και κανένα πρόβλημα-άριστα boards-ποιοτικά και χωρίς πολλά φρουφρου και αρώματα. Αντίθετα με τις ASUS είχα θέμα error 55 στη δικιά μου μητρική Asus p8z68 deluxe ( βάλε και άλλα 2 παιδιά απο το forum ).

Γενικά όταν μια εταιρεία απευθύνεται σε υπερκαταναλωτικό κοινό όχι republic of gamers αλλά republic of karabouzouklis θα κυκλοφορήσει για να πουλήσει.

Φιλικά.

Όλα marketing είναι ! μπεεεεεε

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι και εγώ έχω μια φοβία ως προς την ASRock. Τα 2 τελευταία συστηματά μου είχα μητρικές ASUS και έλεγα αυτή την φορά να πάω σε Gigabyte. Αλλά μάλλον θα πάω σε ASRock

Παίζουν διάφορες εκδόσεις-τιμές asrock z87 extreme - Μητρικές Κάρτες | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

εγω θα εμενα στα γνωστα :p:P:P:P:T:

εσύ δηλαδή έχεις δοκιμάσει κάποια asrock συγκρίσημη με αυτή που έχεις και το λες ή έχεις ακούσει από γνωστό φίλου που και αυτός είχε κάποτε ακούσει από φίλο του ότι οι asrock ρε παιδί μου δεν.....

μπορώ να σου αναφέρω πάρα πολλά και πρόσφατα μάλιστα περιστατικά με asus - δεν προσπαθώ να σου αλλάξω γνώμη για την εταιρεία που αγαπάς και εμπιστεύεσαι απλά μην είσαι προκατελημένος :rolleyes:

η asrock βγάζει ποιοτικές και πολύ καλές μητρικές,κάποτε δοκίμασε μια

Έγινε επεξεργασία από kom
Link to comment
Share on other sites

Oι Asrock είναι πολύ τιμιες μητρικές. Ειχα την extreme 4 Ζ77 και δεν βλέπω καμια διαφορά με αυτη που έχω τώρα (ουτε περιμενα να έχω). Απλα την πήρα για το νερακι :)

Το μονο μειον που βλέπω στις asrock είναι τα 2 χρόνια εγγύηση,τίποτα αλλο.

On topic: Τον πήρε κανεις τον επεξεργαστη ή ακομα μιλαμε γι αυτους μονο ? :)

Aπο πωλήσεις πως πανε ? Εχουμε να συγκρινουμε πωλήσεις με sandy και ivy?

Link to comment
Share on other sites

ολες οι εταιρειες ειναι αξιοπιστες!!:T::T::T: απλα ο καθενας μας αγοραζει το προιον εκεινης που του αρεσει περισοτερο!!

Έγινε επεξεργασία από osfp1980
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω στο μυαλο μου να παρω ειτε αυτο το πακετακι Intel Core i7 4770K 4x 3.50GHz So.1150 WOF - Hardware, Notebooks μαζι με Gigabyte Z87X-OC Intel Z87 So.1150 Dual Channel DDR3 ATX Retail

ή να παρω αυτο

Intel Core i7 3930K 6x 3.20GHz So.2011 WOF - Hardware, Notebooks μαζι με Asus Rampage IV Extreme Intel X79 So.2011 Quad Channel DDR3 EATX

Εκτος απο το οικονομικο θεμα αφου θα παρθουν απο μαγαζι φιλου και θα γινει εκπτωση..Περα απο το θεμα της τιμης ποια ειναι καλυτερη επιλογη αναμεσα στα δυο αυτα πακετακια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω στο μυαλο μου να παρω ειτε αυτο το πακετακι Intel Core i7 4770K 4x 3.50GHz So.1150 WOF - Hardware, Notebooks μαζι με Gigabyte Z87X-OC Intel Z87 So.1150 Dual Channel DDR3 ATX Retail

ή να παρω αυτο

Intel Core i7 3930K 6x 3.20GHz So.2011 WOF - Hardware, Notebooks μαζι με Asus Rampage IV Extreme Intel X79 So.2011 Quad Channel DDR3 EATX

Εκτος απο το οικονομικο θεμα αφου θα παρθουν απο μαγαζι φιλου και θα γινει εκπτωση..Περα απο το θεμα της τιμης ποια ειναι καλυτερη επιλογη αναμεσα στα δυο αυτα πακετακια?

Aν το οικονομικο δεν ειναι θεμα, προσωπικα θα πηγαινα στο δευτερο combo αναμεσα στα δυο.

3930Κ:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω στο μυαλο μου να παρω ειτε αυτο το πακετακι Intel Core i7 4770K 4x 3.50GHz So.1150 WOF - Hardware, Notebooks μαζι με Gigabyte Z87X-OC Intel Z87 So.1150 Dual Channel DDR3 ATX Retail

ή να παρω αυτο

Intel Core i7 3930K 6x 3.20GHz So.2011 WOF - Hardware, Notebooks μαζι με Asus Rampage IV Extreme Intel X79 So.2011 Quad Channel DDR3 EATX

Εκτος απο το οικονομικο θεμα αφου θα παρθουν απο μαγαζι φιλου και θα γινει εκπτωση..Περα απο το θεμα της τιμης ποια ειναι καλυτερη επιλογη αναμεσα στα δυο αυτα πακετακια?

και εγω το δευτερο πακετο θα σου προτηνα:red:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοω για αναβαθμιση,μιλαω καθαρα για το αν δεν εχει καποιος pc αξιζει να παει σε 4770k?

Γιατι πολλα εχουν ακουστει για καποια bug κ.τ.λ

Nαι, αν τον χρειάζεται και δίνει τα λεφτά, αξίζει. Δύο προβλήματα ακούστηκαν, το bug με τις usb 3 από sleep state

που διορθώνεται αν το πετύχεις με μια απλή ρύθμιση και η ασυμβατότητα με μερικά τροφοδοτικά που ήταν μούφα

εξαρχής.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.