Jump to content



Intel i7 Haswell 4770K Εντυπώσεις/Μετρήσεις


Recommended Posts

  • Replies 959
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Αλλά αξίζει και ένας 3770Κ και ένας 3570Κ

τώρα για αυτό που λες ο Trexx 2500K βασικα δεν το συζητάω καν από την στιγμή που έχεις λεφτά..

Δεν γινεται να αξιζει ο 3570κ και να μην αξιζει ο 2500κ.

Οι δυο παραπανω cpu ειναι ισαξιοι.

Η δεν αξιζει να παρει κανενα απο τους 2, η αξιζει να παρει και τους 2, να αξιζει να παρει τον ενα, ενω τον αλλο οχι δεν γινεται.Απλα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι καλύτερος, το θέμα είναι πόσο καλύτερος είναι και αν αξίζει για τη

δεδομένη χρήση. Με βάση την κατανομή του workload που έκανε ο φίλος προφανώς

και δεν αξίζει.

Αναφορικά με τον 2500Κ τώρα, αν τον ενδιέφεραν τα μεταχειρισμένα, θα τον έβρισκε

200 ευρώ κάτω από τον 4770Κ και πάλι δεν θα έχανε τίποτα με βάση τη χρήση που

αναφέρει.

Και i5 είχα και i7 έχω, πρέπει να κάνει κάποιος πολύ συγκεκριμένα πράγματα και να έχει

πολύ ειδικές απαιτήσεις από αυτά για να διακρίνει διαφορά i5 με i7.

HyperThreading and real custom graphics Tool

First of all, I want to note that multithreading optimization in Crysis 3 is awesome. Asaid famous ropes, enabling HyperThreading makes a significant difference in performance. If you see some different shadows in those screenshots is because moving clouds shadows. I've tested three times, indeed.

MaLDo Blog: HyperThreading and real custom graphics Tool

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πριν καν βγεί ο Haswell ήταν γνωστό ότι όσοι είχαν το προηγούμενο 1155 δεν θα έβλεπαν μεγάλη διαφορά΄Άλλωστε σε Intel εκεί είναι η τάση πλέον και πολλοί κρατάνε συστήματα 3-4 χρόνια. Από την άλλη αυτός που έχει το μικρόβιο της αναβάθμισης και του να έχει το νεότερο σύστημα μπορεί στην αρχή να κράζει αλλά στο τέλος θα πάει να τα σκάσει για ι7 4770 και ας έχει ι7 3770k.

Έγινε επεξεργασία από Vasilis 07
Link to comment
Share on other sites

με τον 3960χ θα εχει καποια διαφορα?:hmm::hmm::hmm:

Ναι θα έχει. Δώσε μου τον 3960χ να σου δώσω τον 4770κ.

Μετά θα σου πω τις διαφορές που θα έχω.

Πω ρε γαμώτο είσαι κι ολυμπιακός :p

Υπ. Εννοεί, s(h)it as you are :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα έχει. Δώσε μου τον 3960χ να σου δώσω τον 4770κ.

Μετά θα σου πω τις διαφορές που θα έχω.

Πω ρε γαμώτο είσαι κι ολυμπιακός :p

Υπ. Εννοεί, s(h)it as you are :p

:p:p:p:p:p ναι αλλα για ριξε μια ματια σε bench:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω κι εγώ. Αν μου δώσεις τον επεξεργαστή σου θα μαμάω σε vantage, 3dmark11 & 3dmark firestrike :p

Σοβαρά τώρα μεγάλη χαζομάρα να αλλάξεις σε haswell από sandy-ex.

δεν ειπα οτι θα αλαξω μια ερωτηση εκανα:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Να περιμένετε. Λογικά θα κάνω κι part 2 του review.

Με την νέα μου μητρική και υδρόψυξη. Επίσης θα βάλω κι κατηγορία με μονοβάθμιο και υγρό άζωτο :D

Worry not! :D

ΥΠ. Part 2 εννοούσα xD

Έγινε επεξεργασία από firekiller
Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει το μπουσουλα (ΚΑΙ ΠΑΛΙ). Απο τον 9550 που εχω, ποιος ειναι ο πιος καλος επεξεργαστης ωστε να ανεβω πραγματικα και οχι μονο σε φαντασιωσεις???? Και DVD Edit & Gaming καταστασεις θελω. Και πανω απο ολα, αν μου την δωσει, να του χωσω και τιποτα οβερκλοκ(με καμια 100Ι ή 110Ι προς το παρων), αλλα πανω απο ολα αξιοπιστα. Το να μου φορτωσει τα 7 (64 βιτ) σε 10'' η σε 8'' δεν μου λεει κατι. Οσον αφορα τις μνημες, απο τα 8 που εχω , θα ειναι καλη ιδεα να παω σε 12 η 16 (με την προυποθεση βεβαια να συνεργαστουν και αυτες σε οποιο Οβερκλοκ). Καλημερα!!! :happy2:

Έγινε επεξεργασία από lazarosleon
Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει το μπουσουλα (ΚΑΙ ΠΑΛΙ). Απο τον 9550 που εχω, ποιος ειναι ο πιος καλος επεξεργαστης ωστε να ανεβω πραγματικα και οχι μονο σε φαντασιωσεις???? Και DVD Edi & Gaming καταστασεις θελω. Και πανω απο ολα, αν μου την δωσει, να του χωσω και τιποτα οβερκλοκ(με καμια 100Ι ή 110Ι προς το παρων), αλλα πανω απο ολα αξιοπιστα. Το να μου φορτωσει τα 7 (64 βιτ) σε 10'' η σε 8'' δεν μου λεει κατι. Οσον αφορα τις μνημες, απο τα 8 που εχω , θα ειναι καλη ιδεα να παω σε 12 η 16 (με την προυποθεση βεβαια να συνεργαστουν και αυτες σε οποιο Οβερκλοκ). Καλημερα!!! :happy2:

καλημερα φιλε!! αναλογος με το ποσα χρηματα εισαι διαθετημενος να δωσεις:p

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε!! αναλογος με το ποσα χρηματα εισαι διαθετημενος να δωσεις:p

Εκτος του επεξεργαστη, μια ASROCK ή μια της ASUS (200+), και φυσικα μνημες. Οχι υπερβολες (οπως και ως τωρα δεν εκανα στο τρεχων μηχανημα μου)

Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει το μπουσουλα (ΚΑΙ ΠΑΛΙ). Απο τον 9550 που εχω, ποιος ειναι ο πιος καλος επεξεργαστης ωστε να ανεβω πραγματικα και οχι μονο σε φαντασιωσεις???? Και DVD Edit & Gaming καταστασεις θελω. Και πανω απο ολα, αν μου την δωσει, να του χωσω και τιποτα οβερκλοκ(με καμια 100Ι ή 110Ι προς το παρων), αλλα πανω απο ολα αξιοπιστα. Το να μου φορτωσει τα 7 (64 βιτ) σε 10'' η σε 8'' δεν μου λεει κατι. Οσον αφορα τις μνημες, απο τα 8 που εχω , θα ειναι καλη ιδεα να παω σε 12 η 16 (με την προυποθεση βεβαια να συνεργαστουν και αυτες σε οποιο Οβερκλοκ). Καλημερα!!! :happy2:

Aπο το cpu και την πλατφορμα που εισαι φιλε μου και σε ι7-920 να πας θα ειναι μια χαρα αναβαθμιση.

Ποσο μαλλον σε 4770κ που ειναι οτι πιο νεο και γρηγορο κυκλοφορει σημερα σε τετραπυρηνο cpu!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.