Jump to content



Intel i7 Haswell 4770K Εντυπώσεις/Μετρήσεις


Recommended Posts

  • Replies 959
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Κοίταξε Asrock δεν είχα πάρει ποτέ αλλά ούτε να πω και την αλήθεια τις έχω ψάξει τις μητρικές αλλά..

Ειδικά για Evga και Asus και μιλάμε για τις ακριβά μοντέλα πάντα, έχουν διαφορά όπως και να το κάνουμε..

Καλύτερη ποιότητα, καλύτερο Oc Potential, σε μερικές περιπτώσεις λιγότερες θερμοκρασίες κτλπ..

αλλά και η Asrock έχει φτιάξει πάρα πολύ..

Αλλά παίζει και το Support ρόλο..

νταξ είναι πολλά.. που η Asus τουλάχιστον είναι μέσα σε όλα..

Τώρα για Evga εμένα μου αρέσουν σαν εμφάνιση αλλά σίγουρα θα είναι ακριβότερα η Extreme EVGA από την Extreme Asus.

και με λιγότερο Support από Bios κτλπ..

Δεν γνωρίζω και εγώ πως είναι το support της Asrock:red: απλά σε review's κλπ. βλέπω πολλούς τελευταία με Asrock OC formula και απ΄οτι διάβασα οι Z87 formules θα΄ναι και αδιάβροχες:crazy_pilot: που είναι + για extreme OC καταστάσεις. :yes2: παντως και μενα με αρέσει η EVGA :worship:

Link to comment
Share on other sites

Xαζευαμε προχθες με τον [MENTION=19737]Nemesis89[/MENTION] 1150 μητρικες και μαλλον η μπαλα θα παιχτει αναμεσα σε Asrock και Asus.

Προσωπικο φαβορι την πρωτη περιεργως, τωρα που ανεβασε τις φασεις σε ολα τα mid range της.Ειδικα αν βγει αυτο το τουμπανο z87 extreme 4 http://wccftech.com/asrock-z87-motherboards-roundup-z87-extreme9-z87-oc-formula-z87-fatal1ty-professional/ κατω απο 150 ευρω θα ναι τρελο vfm και θα πονεσει πολυ ασχημα η asus.

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

κατω απο 150 ευρω θα ναι τρελο vfm και θα πονεσει πολυ ασχημα η asus.

Ίδια εταιρία είναι...ΑSUS & AS-ROCK

απλα την ειχε να πουλαει στα value, τωρα την θελει δευτερη πισω της σε ολα.

Την MSI την εφαγε και λογικα σε 2 χρονακια θα φαει και την Giga..

Link to comment
Share on other sites

Ίδια εταιρία είναι...ΑSUS & AS-ROCK

απλα την ειχε να πουλαει στα value, τωρα την θελει δευτερη πισω της σε ολα.

Την MSI την εφαγε και λογικα σε 2 χρονακια θα φαει και την Giga..

Σωστός ο sebastian στο ότι είναι κάπως ίδιες - ΚΑΠΩΣ - απλά η πρώτη είναι υπερτιμημένη με πράγματα που ίσως και να μην χρησιμοποιήσιες και ποτε, και περιμένω την στιγμή -και έρχεται- η κόρη να περάσει τη μαμά :D

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Ίδια εταιρία είναι...ΑSUS & AS-ROCK

απλα την ειχε να πουλαει στα value, τωρα την θελει δευτερη πισω της σε ολα.

Την MSI την εφαγε και λογικα σε 2 χρονακια θα φαει και την Giga..

:nono::slap: Κλασσικός Sebastian... αλλά επειδή διαβάζουν ίσως και άσχετοι, Happy Reading. Ουσιαστικά παίζει και η Rampage Gene σου, να είναι φτιαγμένη από την Asrock.. ;)

Link to comment
Share on other sites

:nono::slap: Κλασσικός Sebastian... αλλά επειδή διαβάζουν ίσως και άσχετοι, Happy Reading. Ουσιαστικά παίζει και η Rampage Gene σου, να είναι φτιαγμένη από την Asrock.. ;)

δεν με πειραζει... σα mobo τα σπαει! για τα υπόλοιπα who cares!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειδαν οτι στα Review τα τσιπακια δεν ηταν τοσο ορεξατα στο OC(τουλαχιστο οσο περιμεναμε οι περισσοτεροι) το eshop δινει τον ι7-4770Κ με το grid 2 δωρο..

Βρε τι μου θυμιζει, τι μου θυμιζει, η ΑΤΙ δεν εκανε κατι τετοια τελευταια μπας και πουλησει καμια καρτα?:hehe::hehe:

post-11419-1416077426,7641_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειδαν οτι στα Review τα τσιπακια δεν ηταν τοσο ορεξατα στο OC(τουλαχιστο οσο περιμεναμε οι περισσοτεροι) το eshop δινει τον ι7-4770Κ με το grid 2 δωρο..

Βρε τι μου θυμιζει, τι μου θυμιζει, η ΑΤΙ δεν εκανε κατι τετοια τελευταια μπας και πουλησει καμια καρτα?:hehe::hehe:

[ATTACH]56669[/ATTACH]

Πρέπει να μην λέει πολλά το παιγνίδι για να δίνουν δώρα μαζί του.:p:p

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μην λέει πολλά το παιγνίδι για να δίνουν δώρα μαζί του.:p:p

Ο cpu δεν λέει και πολλά και δίνουν μαζί και το παιχνίδι για να δελεάσουν μπας και πουλήσει με αυτά που βλέπουμε προς το παρόν!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο cpu δεν λέει και πολλά και δίνουν μαζί και το παιχνίδι για να δελεάσουν μπας και πουλήσει με αυτά που βλέπουμε προς το παρόν!!!

Καλοκαιρακι!!!! Κανεις τα μπανια σου ... περνεις το οφθαλμολουτρο σου με τις τουμπανιασμενες "ξαδερφες" της "Αφροδιτης"..... και κατα τον Σεπτεμβρη- Οκτωβρη ..... θα τα πουμε με i7 4820K ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαιρακι!!!! Κανεις τα μπανια σου ... περνεις το οφθαλμολουτρο σου με τις τουμπανιασμενες "ξαδερφες" της "Αφροδιτης"..... και κατα τον Σεπτεμβρη- Οκτωβρη ..... θα τα πουμε με i7 4960X ;)

fixed :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.