Jump to content



Intel i7 Haswell 4770K Εντυπώσεις/Μετρήσεις


Recommended Posts

Z87-OC-Formula.jpg

τούμπανο, υπερπλήρες ΚΑΙ σε πάρα πολύ καλή τιμή :)

Εγώ πάντως αν πηγαινα σε z87 που δε θα πάω σε αυτήν θα κατέληγα.

Εχει ενα μειονεκτημα ...μεγαλο ειναι κιτρινη αρα θελει sleeving water additive κλπ αλλαγες απ την αρχη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 959
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

τελικα αυτη τη γεννια θα την "σπρωξουν" οι μητρικες στις πωλησεις...

Πες το ψεματα, αφου απο "γενια σε γενια"(sandy->ivy->haswell) βελτιωνουν καθε φορα ενα ~10% το performance clock per clock και ταυτοχρονα μειωνουν και ενα ~10% το overclockability καθε φορα, με αποτελεσμα να ειμαστε σχεδον στα ιδια επιπεδα την τελευταια 2ετια:hehe:

Αυτο βεβαια δεν ειναι απαραιτητα κακο, καθως γλιτωνουμε λεφτα για αναβαθμισεις (ειδικα οσοι ειναι με 2500Κ και πανω):hehe:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια παρατηρησή αρκετοί γράφετε σε αυτό το thread για ~10% επιδόσεις πάνω clock to clock με ivy. Έχω δει όλα τα reviews σχεδόν στο σύνολο απο όλα τα benchmarks αν ο μέσος όρος είναι +1 με 2% πάνω απο ivy πολύ είναι. Για μένα αυτή η αλλαγή μου θύμισε έποχες P4 οταν απο τον καλό και δροσερό Northwood pentium c έβγαλαν τον Prescott ανάλλογες και οι επιδόσεις , τότε η intel έφαγε κράξιμο αλλά τους αγοράσαμε η διαφορά με το σήμερα είναι θα τους αγοράσουμε πάλι αλλά κράξιμο δεν βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είμαι ο μόνος που δεν του αρέσουν αυτά τα καπάκια στις μητρικές.

Μου θυμίζουν αυτά:

attachment.php?attachmentid=56697&stc=1&d=1370504905

:nada:

Σε αντίθεση με αυτά:

attachment.php?attachmentid=56698&stc=1&d=1370505954

μμμμμμμμ :worship:

Όχι.

Εσύ και ο billpeppas!!!:hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

πόσο water proof γίνεται όταν ρίξεις νερό στα slot?:hehe:

ξες τώρα καμιά ram καμιά pci-ex κτλπ μμμμ ναι το φαντάστηκα:hehe:

Ντάξει δε θα ρίξεις και καταρράκτη απο πάνω, λογικά εννοεί water proof σε hydro συστήματα στην περίπτωση που κάτι πάει στραβά και φύγουν τίποτα νερά

Link to comment
Share on other sites

παντως οι 2 μητρικες που εχω ξεχωρισει ειναι η Asus Maximus VI Formula για την απιστευτη εμφανηση με το Armor (που στις sabertooth αυτο το γκριζο δε με τρελενε) και το ενσωματομενο WC που ουτε η Extreme δεν εχει! και η Asrock OC Formula για το ενσωματομενο WC και το αδιαβροχο και την τιμη (που λογικα θα ειναι λιγο πιο προσιτη για τοσο high end). Και οι 2 εχουν το Formula στον τιτλο :p

Επισης εχω απορια αν η Maximus Formula θα ειναι σε τιμη αναμεσα στην Hero και την Extreme, γιατι στην σειρα V ετσι ηταν αλλα εδω και λογω του WC που η Extreme δεν εχει αλλα και το οτι κυκλοφορει λιγο αργοτερα, με παραξενευει! Θα ηταν ευτυχες παντως...

Τι κριμας να ειναι τοσο μαπα το CPU ρε γμτ, οι μητρικες πραγματικα τα σπανε...δε μπορουσαν να βγαλουν εναν Sandy αυτουσιο απλα με pci-e 3.0? Θα μου αρκουσε...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.