Jump to content



Intel i7 Haswell 4770K Εντυπώσεις/Μετρήσεις


Recommended Posts

Το conformal coating κυκλοφορουσε σε spray εδω και δεκαετια για τους "ψειρες" του extreme cooling.Το θεμα ειναι οτι ηταν λιγο μανικι το application.(Kαλυπτε pci Agp pcix socket dimm slots και ψεκαζε σωστα σημεια)Απο το εργοστασιο βεβαια να ψεκαζετε η πλακετα ειναι τρελη μαγκια της Asrock και την ανεβαζει στα ματια μου οπως και παλια η DFI νομιζω ηταν η πρωτη που χε βαλει 100% japan η capped capacitors.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 959
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ειπα να παραγειλω απο ελλαδα νεο συστημα με I7-4770k και τα παρελκομενα(συνολο 1400ευρω),αφου δεν ειχα καμια διαθεση να περιμενω απο εξωτερικο,και μετα απο 2 μερες χωρις καμια ενημερωση πηρα να δω τι γινεται η παραγγελια μου,και προς μεγαλη μου δυσαρεστηση μου λενε οτι οχι απλα δεν την στειλανε, απλα εχουνε και ελλειψη προιοντος,ενημερωση καμια για παραγγελια προ 2μερων, ηθελα να τα χω γρηγορα αφου περιμενω απο περσι να δεσω ενα συστηματακι που σερνομαι με τον q6600.

Περα που θα εδινα και 350 ευρω καπελο για αγορα απο ελλαδα ουτε καν εξυπηρετηθηκα αναλογως,ακυρωσα την παραγγελια ευθεως,απλα εμεινα με μια πικρια.

Αφου τα χετε που τα χετε πανακριβα,εξυπηρετηστε και αναλογα θεωρω, τουλαχιστον εμενα με χασανε απο πελατη,εχωσα το ποσο στο paypal και παραγγελνω απο γερμανια.

Συντομα τεστ 4770k με stock ψυκτρα,μονο τριπλοψυγειο,μονο τριπλο συνδυασμενο με διπλο ψυγειο και στο τελος χωρις το heatspreader καραφλο τελειως,η το βγαζεις η δεν το βγαζεις,να το βγαλεις και να το ξαναβαλεις το θεωρω ηλιοθιοτητα μονο και μονο να αλλαξεις το tim.

Απο το πρωι κατι δεν μου πηγαινε καλά οταν ιδια καρτα γραφικων που κοστολογειται στο εξωτερικο 365 ευρω την ειχα ηδη πληρωσει 430 ελλαδα.

Απλα εχω μεινει με την πικρια που για μια φορα ειπα να παρω απο ελλαδα να τα χω σε 2 μερες σπιτι μου αλλα τριχες κατσαρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ελλειψη μητρικων ειδα ελλειψη cpu οχι.Plaisio πατρας σημερα ειχε 3εις 4770k στο ραφι και 4εις 4670k

Ακους [MENTION=21984]fatalara[/MENTION] [MENTION=981]stratos1978[/MENTION] :D

Μπαααααα μακριαααααα...... δεν το αλλαζω το πλατφορμι ;) μου ...... CPU αλλαζω....!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες συγνωμη.....Αλλα τρελλαθηκα τωρα με το topic αυτο.

Δηλαδη οι νεοι επεξεργαστες, (1155), δεν αξιζουν τα λεφτα τους για αγορα? Ελεγα να αναβαθμισω απο το μηχανημα της υπογραφης μου και να πηγαινα σε (ASUS Z87 DELUXE RETAIL),(INTEL CORE I7-4770K 3.50GHZ LGA1150), συν καποιες προτεινομενες μνημες. Φυσικα και θα πεσει και τουρμπισμα. Να μην βιαστω να παρω τον παραπανω (επεξεργαστη ή και συνδυασμο)????

Link to comment
Share on other sites

Παιδες συγνωμη.....Αλλα τρελλαθηκα τωρα με το topic αυτο.

Δηλαδη οι νεοι επεξεργαστες, (1155), δεν αξιζουν τα λεφτα τους για αγορα? Ελεγα να αναβαθμισω απο το μηχανημα της υπογραφης μου και να πηγαινα σε (ASUS Z87 DELUXE RETAIL),(INTEL CORE I7-4770K 3.50GHZ LGA1150), συν καποιες προτεινομενες μνημες. Φυσικα και θα πεσει και τουρμπισμα. Να μην βιαστω να παρω τον παραπανω (επεξεργαστη ή και συνδυασμο)????

H αλλαγή απο q9550 σε 4770Κ μετράει και με το παραπάνω οπότε go for it!

Link to comment
Share on other sites

H αλλαγή απο q9550 σε 4770Κ μετράει και με το παραπάνω οπότε go for it!

Οκ, και πες οτι παω, αλλα θελω πχ να βαλω μνημες πανω απο 1600 Μηζ. διαβασα ομως αυτο :)

>>>Τύπος υποστηριζόμενης μνήμης: DDR3-1600.<<<

Δηλαδη??? Τι ειναι αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θα δουλεψει με υδροψυξη και ψαχνεται για ξεκαπακωμα αλλα φοβαται την πιεση στο γυμνο core εχει εδω ωραιοτατο κιτακι με stoppers,απαραιτητη προυποθεση ενα απο τα blocks τους,αλλα ειναι η μονη εταιρεια που προσφερει κατι τετοιο.

EK-Supremacy PreciseMount Add-on Naked Ivy - CPU - Mounting Mechanisms - Block Spare Parts - Blocks

Link to comment
Share on other sites

Οκ, και πες οτι παω, αλλα θελω πχ να βαλω μνημες πανω απο 1600 Μηζ. διαβασα ομως αυτο :)

>>>Τύπος υποστηριζόμενης μνήμης: DDR3-1600.<<<

Δηλαδη??? Τι ειναι αυτο??

Αυτά είναι οι τυπικές παπαριές των τεχνικών χαρακτηριστικών... οι επεξεργαστές αυτοί παίζουνε τις μνήμες στα DDR3-2600+ για πλάκα.

Βεβαίως αν δεν χρησιμοποιείς την ενσωματωμένη στον επεξεργαστή κάρτα γραφικών δεν υπάρχει λόγος για > DDR3-1600 μνήμες.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως αν δεν χρησιμοποιείς την ενσωματωμένη στον επεξεργαστή κάρτα γραφικών δεν υπάρχει λόγος για > DDR3-1600 μνήμες.

Καρτα γραφικων στον επεξεργαστη επανω???? Δηλαδη ???

Link to comment
Share on other sites

Και αντε γεια,ελευθερη αγορα εχουμε,ευρω εχουμε,internet εχουμε αλλα προφανως μερικοι δεν το εχουν καταλαβει...

Hahaha τα αντιστοιχα mobo cpu και μνημες απο ελληνικο μαγαζι θα σου βγαιναν 150ευρω πανω.Μιλαμε γνωστοι ιδιοκτητες ανοιγουν σαμπανια επωνυμη για καθε κοροιδο που ψωνιζει απο Ελλαδα.Καταντια...

Link to comment
Share on other sites

Hahaha τα αντιστοιχα mobo cpu και μνημες απο ελληνικο μαγαζι θα σου βγαιναν 150ευρω πανω.Μιλαμε γνωστοι ιδιοκτητες ανοιγουν σαμπανια επωνυμη για καθε κοροιδο που ψωνιζει απο Ελλαδα.Καταντια...

Εχεις απολυτο δικιο,απλα εκανα και μια προσπαθεια να τα παρω απο ελλαδα,βεβαια mobo και μνημες δεν εχω ιδεα ποτε θα φερουν εδω,εδω δεν ειχανε mainstream προιοντα να μου στειλουνε,την mobo θα την φερουν σιγουρω γυρω στα 240-250 για την corsair χλωμο το βλεπω μονο με παραγγελια,και τιμη στο κοκαλο.

Link to comment
Share on other sites

Καρτα γραφικων στον επεξεργαστη επανω???? Δηλαδη ???

iGPU, Integrated Graphics Processing Unit.

Έχουνε ενσωματομένο οι CPU έναν μικρό επεξεργαστή γραφικών, με την κατάλληλη μητρική ( που έχει θύρες για monitor ) μπορείς να παίξεις δίχως εξωτερική ( PCI-Express ) κάρτα γραφικών και να χρησιμοποιήσεις αυτή του επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.