Jump to content



Recommended Posts

Καλό και άγιο, αλλά όταν αρχίζει τις τούμπες με πιάνει ναυτία. Δεν είναι καλή ιδέα να παίζεις τόσο πολύ με την κατεύθυνση που κοιτά ο παίχτης. Δε μπορώ να δω ούτε 5' gameplay χωρίς να ανακατευτώ...

 

Ακόμη και ο ανθρώπινος οπτικός φλοιός μπλοκάρει την εικόνα όταν έχει πολύ απότομες εναλλαγές. Θα μπορούσαν στις τούμπες να κάνουν ένα στιγμιαίο fade to gray και να βλέπεις κανονικά όταν πάλι η ηρωίδα κοιτά μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, acct said:

Καλό και άγιο, αλλά όταν αρχίζει τις τούμπες με πιάνει ναυτία. Δεν είναι καλή ιδέα να παίζεις τόσο πολύ με την κατεύθυνση που κοιτά ο παίχτης. Δε μπορώ να δω ούτε 5' gameplay χωρίς να ανακατευτώ...

 

Ακόμη και ο ανθρώπινος οπτικός φλοιός μπλοκάρει την εικόνα όταν έχει πολύ απότομες εναλλαγές. Θα μπορούσαν στις τούμπες να κάνουν ένα στιγμιαίο fade to gray και να βλέπεις κανονικά όταν πάλι η ηρωίδα κοιτά μπροστά.

Πόσο δίκιο! Πρώτη φορά το παθαίνω αυτό με παιχνίδι. Μέσα σε δευτερόλεπτα κούρασε τα μάτια μου. Με πιάνει ναυτία ακόμα και εμένα που δε με έχει πιάσει ποτέ.

 

Πως σκ_ατα μπορούν και το παίζουν οι Developers, τόσο χαμένα τα έχουν; Ελπίζω να φταίει το YouTube ή το πως καταγράφηκε το παιχνίδι, αλλιώς δε ξέρω τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

THE SYSTEM REQUIREMENTS FOR MIRROR’S EDGE CATALYST ON PC

 

Παράθεση

MINIMUM:

  • OS: Windows® 7 64-Bit (use the latest Service Pack)
  • CPU: Intel i3-3250 / AMD FX-6350. (Note: Mirror's Edge Catalyst requires at least 4 logical cores to run.)
  • RAM: 6 GB
  • HARD DRIVE: At least 25 GB of free space
  • VIDEO: NVIDIA GeForce® GTX 650 Ti 2GB or better / AMD Radeon™ R9 270x or better
  • INPUT: Keyboard and mouse, dual analog controller

RECOMMENDED:

  • OS: Windows® 10 64-Bit (use the latest Service Pack)
  • CPU: Intel Core i7-3770 at 3.4 GHz / AMD FX-8350 at 4.0 GHz
  • RAM: 16 GB
  • HARD DRIVE: At least 25 GB of free space
  • VIDEO: NVIDIA GeForce® GTX 970 4GB or better / AMD Radeon™ R9 280x 3GB or better
  • INPUT: Keyboard and mouse, dual analog controller

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λογικά για να  λέει minimum Windows 7 σημαίνει ότι θα βγει σίγουρα με DX11 και μπορεί να έχει σαν επιλογή τη χρήση του DX12 όπως είχε το BF4 με το Mantle.  Άσε που πλέον τα Windows 10 σαν προτεινόμενα είναι παντού. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

UPDATE ON THE MIRROR’S EDGE CATALYST LAUNCH
 

Παράθεση

 

To support the Social Play features, we are using a brand new online technology. We also want to make sure we have the opportunity and time to address player feedback from the Closed Beta.

That is why we will give ourselves a bit more time to perfect the game, with a new release date for Mirror’s Edge Catalyst of June 7th (NA) and June 9th (EU). We’re confident that these extra two weeks will make sure the game is as amazing as possible for you the players.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο δεκαλεπτο παντως αρχιζουν οι ζαλαδες....

 

Απορω πως ειχα τοσες ωρες στο πρωτο...

 

Γεραματα μαλλον :lol:

 

Στην TV παντως που το δοκιμασα δεν ειναι τοσο εντονο το προβλημα(ισως λογω αποστασης)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα θεμα με ζαλαδα.

Δεν ειδα διαφορα σε σχεση με το πρωτο σε αυτο το κομματι, το οποιο το ξαναπερασα αλλη μια φορα πριν λιγο καιρο, οπως δεν ειδα και διαφορα σε σχεση με το dying light.

To fov το ειχα τερμα δεξια.

 

Κατα τα αλλα, αυτο που μου αρεσε ειναι οτι τρεχει νερακι χωρις κανενα θεμα (μου εκανε εντυπωση αυτο για dice και beta)

Mου την εσπασε οτι δεν εχει επιλογη να αλλαξεις τα key bindings για το πληκτρολογιο (well done dice :p , ειπα και γω, δε θα κανουν ουτε μια μλκια), νταξ αυτο δε παιζει στο release αλλα παιζεται και με pad ανετα.

Ομορφα γραφικα και ηχος (frostbite εγγυηση)

Αν το συνοδευει και ενα ωραιο σεναριο συν την καλη του μουσικη, εννοειται πως θα το τιμησω (απο κλειδαδικο και με γερη εκπτωση) γιατι ειμαι και λιγο fanboy της Faith.... :p

 

@cgd εχεις pm........

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις μου από το παιχνίδι.

 

Ωραία γραφικά, ωραία κίνηση του παίχτη και αρκετά ενδιαφέρον το όλο Gameplay.

 

Επίσης δεν αντιμετώπισα κάποια ζαλάδα όπως την έβγαζε ένα παραπάνω βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το παιχνίδι, έχουν κρατήσει όλα τα βασικά από το προηγούμενο και έχουν δώσει  μεγαλύτερη έμφαση στο combat που το προηγούμενο δεν είχε σχεδόν καθόλου.

 

Τα dash challenges είναι πολύ καλή προσθήκη - έχεις χρονόμετρο για να φτάσεις σε ένα μέρος με τον καλύτερο τρόπο που σκεφτείς και συναγωνίζεσαι με τους υπόλοιπους online ποιος θα βρει την πιο γρήγορη διαδρομή.

 

Το σενάριο και οι διάλογοι είναι πολύ ρηχοί και μονοδιάστατοι κατά την γνώμη μου, αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει κάποιο σοβαρό αντίκτυπο στο παιχνίδι σαν σύνολο.

 

Έγινε επεξεργασία από cgd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου αρεσε!

Δεν ειχα παιξει το 1ο και ηθελα να δω το καινουργιο, ειναι κατι διαφορετικο και δεν ξερω για εσας αλλα το ολο theme του παιχνιδιου μου βγαζει κατι το καθαρο - αναλαφρο. Ωραιο!

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, fatalara said:

Δεν ειχα παιξει το 1ο και ηθελα να δω το καινουργιο, ειναι κατι διαφορετικο και δεν ξερω για εσας αλλα το ολο theme του παιχνιδιου μου βγαζει κατι το καθαρο - αναλαφρο.

Και το 1ο είναι ακριβώς με ίδιο στύλ, καθαρό/ανάλαφρο, παίξε το 1ο πρώτα, δεν είναι μεγάλο!

Έγινε επεξεργασία από cgd
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.