Jump to content



SteamGifts.com Thread 2.0 (GiftLab)


Recommended Posts

>Καλά όλα αυτά, αλλά εγώ θέλω να γίνω μέλος του group σας!

Το προφίλ των μελών του TheLab.gr@SG θα πρέπει να συνοψίζεται στην εξής πρόταση:

Ενεργά μέλη του TheLab.gr που ασχολούνται με το SG και παίζουν παιχνίδια στο Steam.

Πως μεταφράζεται αυτό; Τα παρακάτω είναι ενδεικτικά και δεν εξασφαλίζουν σίγουρη συμμετοχή στο group

- Πρέπει να έχει κλείσει κάποιους μήνες στο TheLab.gr

- Πρέπει να συμμετέχει ενεργά τουλάχιστον το τελευταίο διάστημα στο TheLab.gr

- Δεν πρέπει να έχει αρνητικές ενδείξεις στο SteamRep ούτε αρνητικό ιστορικό στο SG

Όπως είδατε δεν έβαλα νούμερα στις παραπάνω προτάσεις γιατί είναι σχετικά. Όπως και να έχει όμως πρέπει να είσαι μέλος (ή να γίνεις) και του "ανοιχτού" και επίσημου group του TheLab εδώ.

Από εκεί και πέρα την απόφαση δεν την παίρνω εγώ, την παίρνουν όλα τα ήδη μέλη του TheLab.gr@SG. Πως; Εσύ πρέπει να φτιάξεις ένα post με τα εξής στοιχεία σου (πχ τα δικά μου):

Καθώς και να γράψεις λίγα λόγια γιατί θέλεις να γίνεις μέλος του group.

Ανάλογα με το αν πάρεις στο post σου αρκετά likes από μέλη του group, τότε θα γίνεις invite. Αν όχι, μπορείς να προσπαθήσεις μετά από τουλάχιστον ένα μήνα.

Σε καμία περίπτωση μην επικοινωνήσεις προσωπικά μαζί μου (ή με κάποιον άλλο admin) για να γίνεις invite.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά με το Steamgifts V2 τί παίζει? Ακόμα σε test είναι?

 

Ναι. Κι εγώ δεν το έχω κοιτάξει καιρό τώρα, αλλά έχω πάψει να φιερώνω χρόνο για μεταφράσεις στα ελληνικά και feedback, γιατί παρακαθυστέρησε η μετάβαση. Αν δεν απατώμαι, είνα open beta εδώ και καιρό, οπότε λογικά μπορείς να μπεις να κοιτάξεις και ο ίδιος. Θα ρίξω ένα βλέφαρο, να δω αν υπάρχει κάτι νεότερο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κι εγώ δεν το έχω κοιτάξει καιρό τώρα, αλλά έχω πάψει να φιερώνω χρόνο για μεταφράσεις στα ελληνικά και feedback, γιατί παρακαθυστέρησε η μετάβαση. Αν δεν απατώμαι, είνα open beta εδώ και καιρό, οπότε λογικά μπορείς να μπεις να κοιτάξεις και ο ίδιος. Θα ρίξω ένα βλέφαρο, να δω αν υπάρχει κάτι νεότερο...

Ξέρεις άν θα μεταφερθούν τα στατιστικά από το παλιό SGv1?

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν μεταφέρονται τα δεδομένα του SGv1 στο SGv2 για να δούμε το νέο σύστημα CV που προτείνει ο cg πόσο μας επηρρεάζει, αν βολεύει κτλ. Οπότε το SGv2 είναι κάτω τώρα.

 

Αφού καταλήξουμε πάντως κάπου @hurin, ναι τα στατιστικά θα μεταφερθούν αλλά το σύστημα CV θα είναι διαφορετικό. Το πόσο διαφορετικό δεν θα το αναλύσω ακόμα γιατί είναι ακόμα στα πλαίσια διαμόρφωσης. Το domain θα μείνει το ίδιο και σίγουρα θα υπάρξουν ανακοινώσεις πριν την μεταφορά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παιδιά έγινα μέλος στο group στο steam, ίδιο άβαταρ ίδιο name. Πρέπει να γίνει κάποιο approve από admin για να σχολιάσω; Επιπλέον ήθελα να προτείνω ένα thread στο group του steam και εδώ για τα trades μας. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγινα μέλος στο group στο steam, ίδιο άβαταρ ίδιο name. Πρέπει να γίνει κάποιο approve από admin για να σχολιάσω; Επιπλέον ήθελα να προτείνω ένα thread στο group του steam και εδώ για τα trades μας. 

 

Για κάρτες υπάρχει αυτό: http://www.thelab.gr/topic/123755-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CF%8E%CE%BD-steam-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B5/

 

Για οτιδήποτε άλλο, http://www.thelab.gr/topic/98755-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-steam-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF/

 

Η ένταξη στο http://steamcommunity.com/groups/TheLabGr-SG προϋποθέτει τη σύμφωνη γνώμη τουλάχιστον μερικών ακόμη μελών του γκρουπ. Κατά κανόνα, αυτό απαιτεί απλά να συμμετέχεις εδώ και στο SG και να τηρείς τους κανόνες. Ρίξε μια ματιά στην αρχή αυτού του θέματος για περισσότερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 πράματα να φτιαξουν/αλλάξουν.

 

1ον: Εμφανιζει παιχνιδια που ειναι ηδη στη library μου.To εκανα sync και τιποτα.

 

2ον: To να βαλεις ενα παιχνιδι στην ignore list αυτη τη στιγμη ειναι 2 κλικς.Αν ειναι μπολικα τα παιχνιδια γινεται κουραστικο.Στο SG+ πατουσες ενα add to filter και τελειωνες.

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.