Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

@gomar

Server admins, please update to 2.1 if not already done: http://www.minorating.com/ServerAdmin#Download

Support for older plugin versions will vanish in a few days or weeks, dependent on the migration speed.

Remarks:
- it is the same version that has been around since August, no need to update if you already are using it
- speedwise-users only need to restart the server
- Rackservice hosted servers should be the same as soon as they updated, too

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή θέλω να κάνω ένα πολύ σημαντικό τεστ, θέλω όσοι περισσότεροι μπορείτε στις

13:30 να μπείτε στον σερβερ

Name

CLC II - the ENDURANCE CUP winter

pass:

CLCE2

 

και να περιμένετε να ξεκινήσει ο αγώνας.

Ο σερβερ δεν έχει practice και qualy.

 

Θέλω να δω αν το grid θα στηθεί τυχαία ή σύμφωνα με την σειρά που έχω δηλώσει τα αυτοκίνητα ή σύμφωνα με τη σειρά που μπήκατε.

Άρα όποιος μπει κοιτάει πόσους είχε πριν μέσα σε τι θέση του grid είναι και τι νούμερο γράφει η πόρτα.

 

Προσπαθώ να βρω λύση για τα reverse grids.

και θα τη βρω!!!! :rant85:

 

(έχω και άλλη ιδέα...)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω πιο εύκολο.

 

Μπείτε όσοι περισσότεροι μπορείτε όποτε μπορείτε και πείτε μου τι Νο έχετε στις πόρτες και σε ποια θέση σας βάζει στο grid.

Προσπαθήστε να μην κάνετε κανέναν γύρο στο practice

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, thazio said:

Το κάνω πιο εύκολο.

 

Μπείτε όσοι περισσότεροι μπορείτε όποτε μπορείτε και πείτε μου τι Νο έχετε στις πόρτες και σε ποια θέση σας βάζει στο grid.

Προσπαθήστε να μην κάνετε κανέναν γύρο στο practice

Μπήκα και είμαι στη διάθεση σου!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thazio said:

Μάλλον Δούλεψε!!!!

Θα ενημερώσω αργότερα! :D

Το grid σε περίπτωση που δεν υπάρχει qualify δημιουργείται με  βάση το entry list.

Είχα κάνει ένα parser που έπαιρνε τα αποτελέσματα και ετοίμαζε reverse grid με βάση αυτά, ίσως σε βολέψει για να μη χρειάζεται να κάνεις χειροκίνητα edit το entry list..

 

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Το grid σε περίπτωση που δεν υπάρχει qualify δημιουργείται με  βάση το entry list.

Αυτό διαπίστωσα και εγώ. 

Επειδή για τα cup έχουμε αντιστοιχήσει ονόματα - με skin φτιάχνοντας το entry list ουσιαστικά φτιάχνουμε το grid.

Για εμένα είναι υπόθεση 5min να το σετάρω  + 10min practice να μπούμε πάλι όλοι safe σε 15' έχουμε revarse grid...  :D

Δεν ξέρω τι είναι το parser αλλά αν δεν βαριέσαι να μου εξηγήσεις είμαι μέσα :)

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνει το πρόγραμμα είναι να διαβάζει τα results και με βάση αυτά να παράγει ένα entrylist με την αντίθετη σειρά από αυτή του τερματισμού!


Σιγά σιγά Άκη. Μη τα αποκαλυπτεις όλα μαζί...[emoji12]

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι.. όχι ό,τι πιο βολικό.. Από τη στιγμή που δεν υποστηρίζεται επίσημα δε νομίζω να μπορούμε να γλιτώσουμε το restart που έτσι και αλλιώς πρέπει να γίνει αν η διάρκεια του 2ου αγώνα είναι διαφορετική από του 1ου..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μπήκα να ρίξω κάνα γύρω στο combo και εκεί που γύριζα μονάχος, μου πετάει μήνυμα πως έγινα demote σε C - Grade στο minorating. Στην προσπάθεια να διαβάσω στο μήνυμα τον λόγο, έχασα και τον γύρο μου και στην όλη τσαντίλα, πάτησα quit χωρίς να δω τελικά τον λόγο που έγινα demote. Δεν έγινε τίποτα θα μπω σε άλλον server και θα το ανεβάσω. Άλλα δεν μπορώ να καταλάβω πως έπεσα! Άλλαξε κάτι? Εκτός και αν μετράνε και τις εξόδους πλέον :whistling:. Αγώνα κάνω μόνο μαζί σας και έχω καιρό να τρέξω, ελέω χρόνου. Σε κάνα practice μπαίνω να δω το εκάστοτε combo, όπως σήμερα. @GoMaR αν τύχει και βρεις χρόνο και δεις το log, σφύρα το μήνυμα, έτσι από περιέργια.

Link to comment
Share on other sites

jumaru μια γρήγορα που είχα διαβάσει τον τρόπο υπολογισμού μετράνε και οι έξοδοι, απλώς όχι τόσο πολύ. Αλλά περίεργο αφού ήσουν μόνος σου, μάλλον θα ήσουν στο όριο να πέσεις και έγινε από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.