Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

@Oxide Burnedbrain με ποιο όνομα τρέχεις στο Assetto?

Πως μπορούμε να βρούμε ένα πρακτικό τρόπο να μάθουμε (εμείς οι νέοι της παρέας) ποιο όνομα αντιστοιχεί σε ποιο για να μπορούμε να συνδυάζουμε τα σχόλια που διαβάζουμε εδώ με τα γεγονότα μέσα στο παιχνίδι?:meeting:

Christian Grzybowski λέγομαι στο παιχνίδι και στη πραγματικότητα :)

Μη φανταστείς,και εγώ πέρα απο τους Άκη-Κώστα-Κυριάκο δε ξέρω ποιος είναι ποιος :p

Link to comment
Share on other sites

Christian Grzybowski λέγομαι στο παιχνίδι και στη πραγματικότητα :)

Μη φανταστείς,και εγώ πέρα απο τους Άκη-Κώστα-Κυριάκο δε ξέρω ποιος είναι ποιος :p

Έλα ρε φίλε, εσύ ήσουνα!!! Σε κυνήγησα ωραία προς το τέλος του δεύτερου αγώνα, δεν μπορείς να πεις! :T:

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες περιπτώσεις είχαμε teleporting από high ping που γενικά είναι θέμα του παίκτη. Jim σε έβλεπα μόνιμα με ping 200-350 και προς το τέλος έπεσες στο 100, μήπως έκανε τίποτα περίεργα η σύνδεσή σου; .
Στον δεύτερο αγώνα κάποιος είχε μόνιμα 300+ ping και φοβήθηκα να δοκιμάσω προσπέραση(νομίζω o jim),

Γαμώτο δεν ξέρω τί συνέβει. Επίτηδες στα multi συνδέομαι με ethernet , ενώ στο σπίτι ήμουν μόνος μου άρα η σύνδεση όλη δική μου.

Επίσης πριν τον αγώνα μας , έπαιζα σε Public όπου πάνω από 100 δεν πήγα ποτέ.

Θα το ξαναδώ.

Συγγνώμη για το πρόβλημα που προκάλεσα.

Christian Grzybowski λέγομαι στο παιχνίδι και στη πραγματικότητα :)

Μη φανταστείς,και εγώ πέρα απο τους Άκη-Κώστα-Κυριάκο δε ξέρω ποιος είναι ποιος :p

Christian , χάρηκα (είσαι πολύ γρήγορος).

Link to comment
Share on other sites

εγω μεχρι και χτες ειμουν χωρις abs και πραγματικα εριχνα καταρες για να κρατησω τα φρενα ειδικα με το ktm επρεπε να φρεναρω κατι χλμ πιο πριν για να μπλοκαρουν..

τραγικο...

χωρις abs ειμαστε ολοι.....οι περισσοτεροι τουλαχιστον

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

χωρις abs ειμαστε ολοι.....οι περισσοτεροι τουλαχιστον

Δε νομίζω. Δηλαδή εσύ τρέχεις στα GT3 και στα road cars με ABS off; Δηλαδή πατάς ctrl+a για να το κλείσεις; Το λέω γιατί by default είναι on.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Δηλαδή εσύ τρέχεις στα GT3 και στα road cars με ABS off; Δηλαδή πατάς ctrl+a για να το κλείσεις; Το λέω γιατί by default είναι on.

οχι τα εχω off στα assistance.......αυτο νομιζα οτι ελεγε sry

η ferrari που τρεχαμε χθες δεν ειχε

Link to comment
Share on other sites

Στον δεύτερο αγώνα κάποιος είχε μόνιμα 300+ ping και φοβήθηκα να δοκιμάσω προσπέραση(νομίζω o jim),μετά το έχασα λίγο και με πέρασε ο Κυριάκος..

Εντομεταξύ Κυριάκο σε μια φάση προς το τέλος με περνάει ο Κώστας αν δε κάνω λάθος συγκρουστήκατε,έρχομαι απο πίσω στα καπάκια και με το που βγαίνουμε απο το S και εκεί που φαίνεται ότι πας να ανοίξεις δε ξέρω τι έκανες(άφησες το γκάζι?),δε το περίμενα και έπεσα πάνω σου,μετά έκανες disconnect.Αν είμαι εγώ ο λόγος που έφυγες πραγματικά συγνώμη.Αν έχεις το replay δες το και αν γίνεται να μου το στείλεις για να βγάλουμε καλύτερο συμπέρασμα?

Κάτι πολύ θετικό που για να είμαι ειλικρινής δε το περίμενα είναι ότι όλοι προσέχουν όσο μπορούν για καθαρό αγώνα,ειδικά με τη 312Τ περίμενα να παίξουμε "κουρσάκια" στις πρώτες στροφές.Μπράβο σε όλους!Αν ανέβουμε κ λίγο επίπεδο σε θέμα ταχύτητας θα γίνονται αξιόλογοι και ανταγωνιστικοί αγώνες,ίσως μπορούσαμε κ να κάνουμε ένα mini πρωτάθλημα για αρχή..

Υ.Γ. Δε θα ήταν πιο ενδιαφέρον να τρέχαμε στη Nordschleife με κάποιο street car?Just saying..

Δεν με χτυπησες ουτε εσυ ουτε κανενας...Μονο το lag του jim liak ηταν το θεμα.Αλλα και παλι δεν εφτεγε αυτος

Το video που ζητησες.Αν λες για το τελος που βγηκα εξω ειχα χασει τον ελεγχο μετα την τρακα απο το lag και προσπαθουσα να βγω να μπω? ουτε ηξερα τι να κανω :hehe:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=gnfWDnfRkoc]Assetto Corsa greek gatherings ferrari t125 - YouTube[/ame]

βαλτε 720p αναλυση ειναι μια χαρα.Aν και πιξελιαζει σε μερικα σημεια στην αρχη .

Οι ειδημονες των youtube αν μπορουν να μας δωσουν καποια συμβουλη για πιο ποιοτηκα video

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο video, τρελές μάχες προσφέρει αυτό το παιχνίδι!!!

Επίσης το γεγονός ότι τα βελάκια από πάνω μας μαζί με το όνομα, είναι κόκκινα, δεν υποδηλώνει υψηλό ping? (εκτός κ αν στο replay δεν ενεργοποιείται )

εγω μεχρι και χτες ειμουν χωρις abs και πραγματικα εριχνα καταρες για να κρατησω τα φρενα ειδικα με το ktm επρεπε να φρεναρω κατι χλμ πιο πριν για να μπλοκαρουν..

τραγικο...

Πάντα PRO , οπότε όλα OFF (στο menu πάντα).

http://www.radiators-champ.com/RSRLiveTiming/index.php?page=rank&car=78&track=2&p=5

Επίσης πρόταση ->

Όλοι να έχουμε το RSR ανοικτό για να βλέπουμε πώς τρέχει ο καθένας. Δεν παίζει κάποιο ρόλο απλά θα ήθελα να ξέρω.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο video, τρελές μάχες προσφέρει αυτό το παιχνίδι!!!

Επίσης το γεγονός ότι τα βελάκια από πάνω μας μαζί με το όνομα, είναι κόκκινα, δεν υποδηλώνει υψηλό ping? (εκτός κ αν στο replay δεν ενεργοποιείται )

Αν παρατησρησεις το video θα δεις οτι αν και εισαι μπροστα μου με διαφορα ενος αυτοκινητου ηδη το lag σου φαινεται σε καποια σημεια.Πιστευω στον [MENTION=33219]Oxide Burnedbrain[/MENTION] ηταν πολυ πιο ορατο

εκεινος δεν ειχε καθολου lag οσο ειμουν πισω του

Δεν ξερω αν εφτεγε η συνδεση σου η ο server.Aλλα οτι και να ηταν δεν τρεχει και τιποτα......Συμβενουν αυτα, χωρις να το ξερουμε τις περισσοτερες φορες

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=lxik6h3Jjh0]Fails Top 20 of Crashes Nordschleife Hockenheimring 2009 - 2013 - YouTube[/ame]

ΥΓ.Οποιαδήποτε ομοιότης με την επιλογή της επόμενης συνάντησης είναι τυχαία

Έγινε επεξεργασία από DrFred
Link to comment
Share on other sites

το ψεμα το ιδιο ομως το sr8 που ειναι ταχυτερο εγραψε 6.48 και στο παιχνιδι γραφουμε ταχυτερους χρονους :upside: και μαλιστα σχεδον 3 λεπτα κατω απο τον πραγματικο χρονο του ιδιου αμαξιου!:p

Link to comment
Share on other sites

το ψεμα το ιδιο ομως το sr8 που ειναι ταχυτερο εγραψε 6.48 και στο παιχνιδι γραφουμε ταχυτερους χρονους :upside: και μαλιστα σχεδον 3 λεπτα κατω απο τον πραγματικο χρονο του ιδιου αμαξιου!:p

OrlyAsian.jpg

Για υπολόγισε τι χρόνο έκανε ο τύπος, αφαιρώντας το GP και λαμβάνοντας υπόψην ότι είχε βροχή και αρκετή κίνηση!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=WhoFCFn98Qs]McLaren MP4 12C GT3 onboard - YouTube[/ame]

Για να μην σου βάζω δύσκολα, εγώ βλέπω ξεκινά στο 1:23 και τερματίζει στο 8:18.

Συνολικός χρόνος: 6:55 Με βροχή και κίνηση στην πίστα!!

Link to comment
Share on other sites

το ψεμα το ιδιο ομως το sr8 που ειναι ταχυτερο εγραψε 6.48 και στο παιχνιδι γραφουμε ταχυτερους χρονους :upside: και μαλιστα σχεδον 3 λεπτα κατω απο τον πραγματικο χρονο του ιδιου αμαξιου!:p

1. Είναι mod track και όχι kunos laserscanned

2. Τρέχουμε σε ιδανικές συνθήκες

3. Δεν υπάρχει ο ανασταλτικός παράγοντας του φόβου για ατύχημα / τραυματισμό

4. Τα 3 λεπτά θα ήθελα να δω πού τα βρήκες :p

Ferrari 458 Italia 7:28.00 στην πραγματική ζωή

Ferrari 458 Italia 7:29.00 στο Assetto Corsa

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.