Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Tο θεμα ειναι οτι μας φτανατε εσυ με τον κωστα.....Δεν ηξερα τι να κανω?...Πλησιασα λιγο περισσοτερο αλλα και παλι προσπαθουσα να το ελεγξω, χωρις να περασω, αλλα ΔΕΝ.....Δυστυχως

Πιστευω οτι ο jim liak δεν ειχε αντιληφθει τι συμβενει

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Πω πω Κυριάκο, στον δικό μου ούτε που το διαπίστωσα.

Μάλιστα επειδή έβλεπα το ping , με έβλεπα κάπου στα 50ms με κάποια peaks στα 500ms!!!

Μάλλον τότε ήταν που γινόταν αυτό που έβλεπες.

Έβλεπα κ άλλα αυτοκίνητα να το κάνουν αυτό και το ίδιο και άλλοι για άλλους , άρα είναι θέμα server μάλλον.

Άρα Άκη , το μηχάνημα είναι ανεπαρκές δυστυχώς.

Δεν μπορεί άλλος να κάνει server?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα τελικά δεν τα κατάφερα για ένα μονάχα λεπτό έχασα το booking απ΄ότι φαίνεται και σήμερα δεν πρέπει να με υπολογίζετε ίσως αν δεν υπήρχε το booking να προλάβαινα . :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Ο [MENTION=2615]GrafeioTeleton[/MENTION] βάζει τα επόμενα combos αν θέλει, αλλιώς πάμε στον επόμενο!

Εντωμεταξύ έχω χάσει τη μπάλα με την αλφαβητική σειρά, μήπως να βρούμε άλλο τρόπο να βάζουμε combos;

Δεν υπάρχει λόγος να αλλάξουμε, μου αρέσει πολύ αυτός ο τρόπος επιλογής, νομίζω είναι ο καλύτερος ώστε να έχουμε καλή ποικιλία στα events μας.

Τώρα αν "πηδήξουμε" και κάποιον εντάξει δεν χάλασε κι ο κόσμος, μπορεί να προτείνει την επόμενη φορά.

Το μόνο που χρειάζεται είναι μια λίστα ώστε στο τέλος να έχουμε εκτελέσει όλοι χρέη race master! :p

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες περιπτώσεις είχαμε teleporting από high ping που γενικά είναι θέμα του παίκτη. Jim σε έβλεπα μόνιμα με ping 200-350 και προς το τέλος έπεσες στο 100, μήπως έκανε τίποτα περίεργα η σύνδεσή σου; Βέβαια υπήρχε teleporting (όχι συχνό) και σε low ping παίκτες όπως στον Άρη που είχε 30 (!!). Αυτό όντως φαίνεται να είναι server side problem και πρέπει να το λύσουμε.

Σήμερα δεν έχει επίσημο αγώνα, αλλά όσοι θέλετε μπορείτε να μπείτε και να με βοηθήσετε (κατά τις 22:00) στο τεστάρισμα του σέρβερ για να δω τι γίνεται με το teleporting και πώς μπορεί να λυθεί. Θα δοκιμάσω και το linux server που είχα παλιότερα. Δυστυχώς με τo οικιακό upload ακόμα και των VDSL δε νομίζω κάποιος να μπορεί να σηκώσει server από το σπίτι και να υποστηρίξει πάνω από 4-5 άτομα, αλλά αν θέλετε το δοκιμάζουμε και αυτό.

@panosdimp συμφωνώ ότι είναι πολύ πιο βολικό το pick-up mode, ήταν κρίμα που για 1 λεπτό δεν κατάφερες να μπεις. Μπορούμε να επαναφέρουμε το practice mode που θα εκτελεί χρέη booking.

πχ 21:45 - 22:00 practice

22:00 - 22:20 qual

22:20 race

Με την προϋπόθεση όμως να είμαστε όλοι μέσα πριν αρχίσει ο αγώνας.

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

Εγω διαλέγω...Ωχχχ

Ξέρω γω

1)BMW 1 series-Magione circuit (Η και BMW M3 E30 Sport Evolution για πιο fun)

2)Αυτά τα διαολια GT3 κατηγορια κτλ(Nürburgring Nordschleife ή επειδη δεν την εχω δοκιμασει και δεν ξερω αν αν ειναι καλη παμε τπτ Mugello circuit)

Link to comment
Share on other sites

Εγω διαλέγω...Ωχχχ

Ξέρω γω

1)BMW 1 series-Magione circuit (Η και BMW M3 E30 Sport Evolution για πιο fun)

2)Αυτά τα διαολια GT3 κατηγορια κτλ(Nürburgring Nordschleife ή επειδη δεν την εχω δοκιμασει και δεν ξερω αν αν ειναι καλη παμε τπτ Mugello circuit)

Ε θελουμε αποφασιστικότητα :) αυτο και αυτο!! Muggelo παντως τρέξαμε GT3 την προηγουμενη φορα (just sayin... ) :rap::rap:

Link to comment
Share on other sites

Ε θελουμε αποφασιστικότητα :) αυτο και αυτο!! Muggelo παντως τρέξαμε GT3 την προηγουμενη φορα (just sayin... ) :rap::rap:

Οκ then

1)BMW 1 series - Magione circuit

2)GT3 κτλ. - Nürburgring Nordschleife

Τα laps τα αποφασιζει το boss:smoke:

Link to comment
Share on other sites

χαχά, ε ναι, αν δεν είναι από 20 laps και πάνω...

Btw, για να είμαστε ξεκάθαροι, Nürburgring Nordschleife =

nordschleife04.png

right? RIGHT???

aaaaaaaaa!!!!! αααααα τωρα καταλαβα... ε τι σκας?? θα εχεις κανει ηδη την προπονηση...ακομα καλυτερα!!! :jump:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα γρήγορα τιμόνια, ουγκ! :T:

Καλούς χρόνους έκανα χτες, αν δεν έκαιγα και μια μηχανή στον πρώτο και δεν είχα και την καθιερωμένη μου έξοδο στον δεύτερο θα αισθανόμουν ότι τα πήγα πολύ καλά...

Συγχαρητήρια σε όλους για τους δύο ωραίους αγώνες που τρέξαμε χτες και χωριστά στον Άκη και Κώστα - εσείς οι δύο είστε πράγματι από άλλο πλανήτη... Ανυπομονώ για τους επόμενους!

Χαιρετώ την παρέα τελικά δεν τα κατάφερα για ένα μονάχα λεπτό έχασα το booking απ΄ότι φαίνεται και σήμερα δεν πρέπει να με υπολογίζετε ίσως αν δεν υπήρχε το booking να προλάβαινα . :suicide:

Κρίμα φίλε, ελπίζω να τα καταφέρεις στους επόμενους!

Shopping Cart - [RackService.org]

5,5€ τον μήνα.

Γιατρέ αυτή η τιμή είναι ανά άτομο?

Σε κάποιες περιπτώσεις είχαμε teleporting από high ping που γενικά είναι θέμα του παίκτη. Jim σε έβλεπα μόνιμα με ping 200-350 και προς το τέλος έπεσες στο 100, μήπως έκανε τίποτα περίεργα η σύνδεσή σου; Βέβαια υπήρχε teleporting (όχι συχνό) και σε low ping παίκτες όπως στον Άρη που είχε 30 (!!). Αυτό όντως φαίνεται να είναι server side problem και πρέπει να το λύσουμε.

@panosdimp συμφωνώ ότι είναι πολύ πιο βολικό το pick-up mode, ήταν κρίμα που για 1 λεπτό δεν κατάφερες να μπεις. Μπορούμε να επαναφέρουμε το practice mode που θα εκτελεί χρέη booking.

πχ 21:45 - 22:00 practice

22:00 - 22:20 qual

22:20 race

Με την προϋπόθεση όμως να είμαστε όλοι μέσα πριν αρχίσει ο αγώνας.

Άκη μπορεί να έφταιγε εκείνο το 10λεπτο των teleporting η γυναίκα μου που άνοιξε skype χωρίς να πάρει πρώτα γραπτή άδεια από τον ΙντερΚαπετάνΝετ (εμένα δηλ.:yes4:). Δεν θα επαναληφθεί!:rant:

Πιο βολικό το pick-up mode, μάλλον...

θελω να ρωτησω κατι απλο (γιατι παιζει να ειμουν ο μονος)

τι βοηθηματα εχετε στα Street car κτλ κτλ? μονο abs? Και αν ναι τα ειχατε σε ολους τους τωρα αγωνες?

Εγώ δεν βάζω ποτέ και τίποτα, ψάχνω πάντα την απόλυτη εξομοίωση :smoke:(να ούμε...)

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

Στον δεύτερο αγώνα κάποιος είχε μόνιμα 300+ ping και φοβήθηκα να δοκιμάσω προσπέραση(νομίζω o jim),μετά το έχασα λίγο και με πέρασε ο Κυριάκος..

Εντομεταξύ Κυριάκο σε μια φάση προς το τέλος με περνάει ο Κώστας αν δε κάνω λάθος συγκρουστήκατε,έρχομαι απο πίσω στα καπάκια και με το που βγαίνουμε απο το S και εκεί που φαίνεται ότι πας να ανοίξεις δε ξέρω τι έκανες(άφησες το γκάζι?),δε το περίμενα και έπεσα πάνω σου,μετά έκανες disconnect.Αν είμαι εγώ ο λόγος που έφυγες πραγματικά συγνώμη.Αν έχεις το replay δες το και αν γίνεται να μου το στείλεις για να βγάλουμε καλύτερο συμπέρασμα?

Κάτι πολύ θετικό που για να είμαι ειλικρινής δε το περίμενα είναι ότι όλοι προσέχουν όσο μπορούν για καθαρό αγώνα,ειδικά με τη 312Τ περίμενα να παίξουμε "κουρσάκια" στις πρώτες στροφές.Μπράβο σε όλους!Αν ανέβουμε κ λίγο επίπεδο σε θέμα ταχύτητας θα γίνονται αξιόλογοι και ανταγωνιστικοί αγώνες,ίσως μπορούσαμε κ να κάνουμε ένα mini πρωτάθλημα για αρχή..

Υ.Γ. Δε θα ήταν πιο ενδιαφέρον να τρέχαμε στη Nordschleife με κάποιο street car?Just saying..

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω κατι απλο (γιατι παιζει να ειμουν ο μονος)

τι βοηθηματα εχετε στα Street car κτλ κτλ? μονο abs? Και αν ναι τα ειχατε σε ολους τους τωρα αγωνες?

PRO settings, δηλαδή κανένα βοήθημα από το παιχνίδι. Τα ηλεκτρονικά που έχει το κάθε αυτοκίνητο είναι άλλη υπόθεση. ABS έχω πάντα ανοιχτό στα αυτοκίνητα που το υποστηρίζουν. T/C σε street cars πάντα off γιατί κόβει αρκετά. Σε αγώνα των 40 λεπτών με GT3 όμως μπορεί να το ανοίξω στους 3 τελευταίους γύρους αν έχει πέσει πολύ το grip ή αν έχω κουραστεί, αλλά δεν είναι και απαραίτητο.

ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΒΔΟΜΑΔΑΣ [ψηφίστε μεταξύ Πέμπτης/Παρασκευής εδώ]

1ος αγώνας [pickup mode]

BMW 1M @ Magione

Practice: 21.45

Qualifying: 22.00

Race: 22.20 (17 γύροι)

2ος αγώνας [booking]

GT2 - GT3 @ Nurburgring Nordschleife by Snoopy (download)

Βooking: 22.45

Qualifying: 23.00

Race: 23.20 (3 γύροι)

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

@Oxide Burnedbrain με ποιο όνομα τρέχεις στο Assetto?

Πως μπορούμε να βρούμε ένα πρακτικό τρόπο να μάθουμε (εμείς οι νέοι της παρέας) ποιο όνομα αντιστοιχεί σε ποιο για να μπορούμε να συνδυάζουμε τα σχόλια που διαβάζουμε εδώ με τα γεγονότα μέσα στο παιχνίδι?:meeting:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.