Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Υπάρχει και μία φήμη που αναλόγως τα fps υπάρχει διαφορά στους χρόνους που ελπίζω να μην ισχύει. Τέτοιο πρόβλημα είχε και το F1 2013.

Άλλος λέει π.χ πως με PP effects κάνει πιο αργό χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει αυτό.

 

Κάπου είχα δει ένα πρόγραμμα (δεν θυμάμαι το Rivalli ή το RSR GUI?), όπου μπορείς να φορτώσεις σαν ghost τον χρόνο ενός χρήστη.

Θα το δω όταν παω σπίτι. Θυμάμαι είχα φορτώσει του Κώστα ή του Άκη κ μάταια προσπαθούσα να τον ακολουθήσω.

 

edit : το rivali delta ειναι http://rivalitempo-softgrip.rhcloud.com/apps

Δεν φορτώνει σαν ghost αλλά αν πατήσεις το κράνος σου δίνει επιλογή για delta με τον 1ο ή έναν φίλο.

Αν θες @fuzion θα το βάλω κ θα προσπαθησω να κάνω τον χρόνο και να συγκρίνεις. Βλέπεις άμεσα που σου φεύγει.

Κρίμα που δεν προχώρησε η εφαρμογή αυτή. Εϊναι καλύτερη από το RSR.

Βάλτο από εδώ

 

edit2 : o Κώστας διάσημος χεχε rivali-tempo-ingame.png

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μία φήμη που αναλόγως τα fps υπάρχει διαφορά στους χρόνους που ελπίζω να μην ισχύει. Τέτοιο πρόβλημα είχε και το F1 2013.

Άλλος λέει π.χ πως με PP effects κάνει πιο αργό χρόνο.

 

 

Αν η φήμη αναφέρεται στο ότι με περισσότερα fps έχεις καλύτερη πληροφόρηση και όχι σαν bug ναι τότε ισχύει κατά την γνώμη μου.Το ίδιο ισχύει και για τα PP efects αν χάνεις fps χάνεις και σε πληροφόρηση.

Link to comment
Share on other sites

Αν η φήμη αναφέρεται στο ότι με περισσότερα fps έχεις καλύτερη πληροφόρηση και όχι σαν bug ναι τότε ισχύει κατά την γνώμη μου.Το ίδιο ισχύει και για τα PP efects αν χάνεις fps χάνεις και σε πληροφόρηση.

 

Δεν ξέρω πως ακριβώς γιατί δεν το έχω ψάξει να δω αν ισχύει. Το ότι αν έχεις λιγότερα fps υπάρχει αυτό το delay και χάνεις χρόνο δεν θεωρείται πρόβλημα του παιχνιδιού σωστά όπως λες. Αλλά στο F1 αν θυμάμαι καλά όταν κλείδωνες στα 120fps έκανες χειρότερο καλύτερο χρόνο απ'ότι στα 60 (http://www.racedepartment.com/threads/fps-bug-confirmed-higher-fps-faster-laptimes.75426/).

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

και εγω τα ιδια ακριβως ισως μαλιστα περνω μερικες στροφες καλυτερα αλλα βλεπω οτι οι χρονοι ειναι 2 sec + ειναι οντως περιεργο ειδικα στην παρατεταμενη αριστερη βγαινει με 34χλμ λιγοτερα απο μενα και καταφερνει στο τελος της ευθειας να εχει 57χλμ παραπανω απο εμενα 

ειναι οντως πολυ περιεργο 

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τα fps και τους καλυτερους χρονους, ειχα πεσει πανω σε αυτο καποια στιγμη στο forum του racedepartment

 

Im locked at 59fps (custom resolution with triple screens).

Devs have said that the physics run in their own thread so higher fps does not ield faster lap times any more like it was in the TP.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει μια αντιπαραβολή των 2 laptimes μέσα σε 1 βίντεο θα κάνει ΜΠΑΜ το πού χάνεις @fuz10n. Τα 2 δευτερόλεπτα σε τόσο σύντομο γύρο είναι χοντρή διαφορά για να περάσει απαρατήρητη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ωχ πυροδοτησα μαχη :Ρ 

 

σκεφτομουν κατι και απο οτι φαινεται σωστο ειναι. ολοι οι ας πουμε κακοι/μετριοι/λκαλουτσικοι που παραασχολουμαστε (θεωρουμε δλδ) και τελικα δε βγαινει κατι, τελικα ειτε παμε χειροτερα λογω αντανακλαστικων κλπ αλλα κυριως λογω λιγοτερης προπονησης. το βλεπω γενικα και σε αλλους. το χω περασει θεωρω αυτο το σταδιο, αλλα τελικα εχω δει οτι χανω σε ικανοτητα φρενου και trailbraking ειδικα σε καλυτερα αμαξια. το πιο λογικο ειναι οταν ο ακης εχει 10χ τις ωρες παιχνιδιου απο μενα, και ο liak τις 5χ, οσο ρεαλιστικοτερο ειναι το παιχνιδι και δεν παει τυχαια, τοσο να ειναι καλυτεροι. ειναι φυσιολογικο.

 

δε θελω να αποδεχτω οτι το game ευνοει λογω λαθων του καποιους, αν και για να μαι ησυχος που λεει ο λογος εκανα και γω τις δοκιμουλες μου με βγαλσιμο overclock, τερμα low γραφικα και τερμα high, fps απο 20 να βασανιζομαι, 40, 60 κλειδωμενα ξεκλειδωτα, 100, 144, 144 ακατεβατα κ σε μικροτερη αναλυση, και εχοντας λιωσει το κορμι μου σ αυτη την ιμολα με z4 gt3 ειδα οτι δεν με εκλεβε πουθενα. παντα τα ιδια εγραφε και συμπεριφεροταν ομοιογενως. επισης το 1.44.7 που χα κανει τοτε που καναμε τον αγωνα δε το πλησιαζω πια για αγνωστους λογους. με το ζορι κανω 45.5. νευρα? φουλ...τα γνωστα...

 

τωρα αυτο που λεει ο αιρφαδαα για την εισοδο με λιγοτερα και τελικα εξοδο με περισσοτερα, θα δεχτω πιο ευκολα οτι μπορει να και το σεταπ η μια καληυτερη αλλαγη ταχυτητας παρα το οτι εχει καποιο bug και του βγαινει. και θα το δεχτω και για να ευχαριστιεμαι το παιχνιδι, για να μη σκασω σα το ζηλιαρη :)

 

τωρα θενκς για τον κοπο αλλα ολα αυτα με τα ghost δε νομιζω να τα κανω, οντως κατι μου διαφευγει τα 2'' ειναι μεγαλη διαφορα. θα δω αλλο λιγο το replay μπας και καταλαβω και κλεψω τιποτα αλλα μεχρι εκει. θα κατσω να απολαυσω ησυχος καλυτερα κανενα lap σαν μετριος gamer, και wannabe racer ;)

 

(αληθεια παει κανεις real πιστα απο δω? εγω το προσπαθω αλλα οικονομικα ειναι αρκετα βαρυ)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρεπει να κανουμε και εναν απολογισμο για το ποιος εχει αγορασει το dlc απο εδω και ποιος οχι? (πρεπει να ξερουμε για τα επομενα combos)

 

@fuz1on εγω καποτε τραβαγα ιταλια ανα 2 -3 εβδομαδες με φιλους και τρεχαμε σε διαφορες μικρες και μεγαλες πιστες μονος σιγουρα το κοστος ειναι ακριβο αλλα με παρεα που μπορει να γινει bulk price (σε μερικες πιστες) το κοστος ειναι σχεδον στο 1/3

Link to comment
Share on other sites

επισης το 1.44.7 που χα κανει τοτε που καναμε τον αγωνα δε το πλησιαζω πια για αγνωστους λογους

Το καινούργιο μοντέλο ελαστικών ειναι πιο αργό. Εγώ εχασα 1-2 δευτ αλλα πολύ καλύτερη η αισθηση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.