Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Μη συγκρίνετε παλιότερους χρόνους. Τα αυτοκίνητα έγιναν πιο αργά και λόγω ελαστικών και λόγω bottoming out. Και ενδέχεται να γίνουν και λίγο πιο αργά με την 1.1.

 

Τώρα για τους χρόνους γενικότερα, είναι συνδυασμός ικανοτήτων και προπόνησης. Γύριζα 40 λεπτά σε μια πίστα, μπήκε ο άλλος και μέσα σε 3 γύρους με πέρασε για 0.5 sec. Αυτό δεν είναι skill; H προπόνηση πάντα βοηθάει, απλά αναλόγως του skill χρειάζεσαι περισσότερη η λιγότερη συν το ότι έχεις ένα άνω όριο που με τεράστια δυσκολία θα ξεπεράσεις. Αυτό που δε θέλουμε να καταλάβουμε είναι ότι κάποιος μπορεί απλά να είναι πιο γρήγορος από εμάς. Ψάχνουμε δικαιολογίες του στυλ φταίει το brake mod, τα settings, κάνει προπόνηση όλη μέρα κλπ. Δε νομίζω να παίζουν ΤΟΣΟ πολύ ρόλο όλα αυτά. Ο Hany κάθεται σε καρέκλα γραφείου με ροδάκια και παίζει με απλή G27. Δε νομίζω να έχει γράψει πάνω από 400 ώρες στο ac. Εγώ έχω τις διπλές αλλά μου ρίχνει για πλάκα!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Το skill ειναι αυτο που θα σου δωσει τη λεπτομερια και τη σταθεροτητα για να κανεις το κατι παραπανω. Πριν φτασουμε ομως να μιλαμε για skill πρεπει να μιλησουμε για θεωρια, αυτος που ξερει τη θεωρια σε σχεση με καποιον που δεν την γνωριζει ειναι ταχυτερος, αν και οι δυο τη γνωριζουν ταχυτερος ειναι αυτος που εχει το skill να την εφαρμοσει πιο σωστα. Το οτι κοιταμε βιντεο στο utube και δεν μπορουμε να καταλαβουμε τι κανουμε λαθος ειναι γιατι δεν ξερουμε τι να δουμε. Kατσε και κανε practice λενε, ωραια, στους 20 πρωτους γυρους θα εχεις κανει ενα χρονο τον οποιο δεν θα μπορεις να βελτιωσεις αλλο, τσεκαρεις το χρονο και εισαι 4 δευτερα πισω απο αλλους, αυτο δεν ειναι skill ειναι δεν ξερω τι κανω δεν ξερω που να κοιταξω και τι να διορθωσω. Ερχεται λοιπον ενα παλικαρακι και σου λεει... μαγκα την ταδε στροφη την παιρνεις λαθος γιαυτο και γιαυτο για δοκιμασε να κανεις το αλλο. Απο τον πρωτο γυρο που θα το δοκιμασεις εισαι ταχυτερος το κατα ποσο εξαρταται απο το practice που θα σου διορθωσει τα χοντρα και το skill για τις λεπτομεριες. Διαφορες 2+ δευτερολεπτων  ειναι δεν ξερω τι κανω και οχι ειμαι απλα πιο αργος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

(ακη θα συμφωνησω σε ολα, οχι τοσο στην προπονηση. σε ολα τα πραματα βοηθαει δε νομιζω να μη παιζει ρολο εδω. )

 

fata τα βασικα και παραπανω μπορεις να τα βρεις και δοκιμαζοντας, στην τυχη εστω, χωρις να σου πει κανεις κατι. παιχνιδι ειναι στην τελικη, δε ρισκαρεις τιποτα.

 

οκ αμα δειτε και το δικο μου lap εδω, ειναι του 25 καμια αδικια.τελικα δε κανω τα ιδια :p φαινεται απο τη γενικη οδηγηση μου η διαφορα. αλλα λες για τετοιες λεπτομερειες 2,5 second ρε παιδι μου :p

 

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
Link to comment
Share on other sites

ε δε μ αρεσε πια με το 20-22... το βαρεθηκα. και ειδα οτι δε με βοηθησε τελικα. προτιμω να φαινεται λιγο πιο ρεαλιστικο το πραμα,καταληξα στο 40, παρα να βαλω 17 μπας και παει πιο αργα και με βοηθησει. και εχω την εντυπωση οτι παραπαει αργα στο 20 περαν του ρεαλιστικου

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρεπει να κανουμε και εναν απολογισμο για το ποιος εχει αγορασει το dlc απο εδω και ποιος οχι? (πρεπει να ξερουμε για τα επομενα combos)

Εγώ το αγόρασα με τη μια και όταν έρθει η σειρά μου θα τρέξουμε με Alfa romeo GTA!  :neo:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολλές επαφούλες είδα. Έχετε βάλει το helicorsa? Download

Aυτό είναι αλήθεια ,όπως και το ότι δεν το είχα κατεβάσει χαχαχα.

Συμμορφώθηκα όμως , το μόνο που με ανησυχεί πλέον είναι η ruf, δεν ντύνει δεν στολίζει δεν νοικοκυρεύει ντεν είναι αυτοκίνητο καρντιά μου, γράφει ωραία όμως στα replays.

Φοβάμαι πως λόγω των ντελικάτων ruf και f40 θα ΄χουμε πολλές επαφές αύριο γιατί οι 458 λόγω της μεγάλης ευκολίας με την οποία οδηγούνται ξεχύνονται μπροστά ασυγκράτητες στρίβουν με τρελή ταχύτητα και παρασύρουν στο διάβα τους τα έρμα τ' άλλα δύο.

Πολύ φοβάμαι πως ένα helicorsa δεν θα φέρει την άνοιξη.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτος αγώνας σήμερα και ένας ιταλός έπεσε επάνω μου στην τρίτη τελευταία στροφή του αγώνα ενώ ήμουν μπροστά (το πρώτο μου server kick !), μετά δύο τρείς επανεκινήσεις αγώνα στον πρώτο γύρο σαν συγκρουώμενα και στο τέλος μαλακία δικιά μου ενώ ήμουν μπροστά και δεν άντεξα άλλο το έκλεισα το AC. Έχω την εντύπωση ότι δεν ταιριάζουν καθόλου οι 458 me RUF/F40 γιατί ενώ τα παλιά αυτοκίνητα θέλουν λεπτούς χειρισμούς η 458 παίρνει φόρα και όποιον πάρει ο χάρος :/

 

Τί να πώ ίσως επειδή σήμερα είχα κάποιους φοβερούς αγώνες που κρίθηκαν στο νήμα με το AI στο ADAC 2014 (Πρώτη φορά μετά από 10 χρόνια παίζω πρωτάθλημα με AI) και έκανα και 2-3 καθαρούς αγώνες στο iRacing κακόμαθα και δεν συγκράτηθηκα :/

 

ΥΓ Πώς στο διάολο ξεκινάμε με αυτή την F40, μονίμως μένω τελευταίος στην εκκίνηση μιά δεν παίρνει την γ@μιμένη την ταχύτητα ή άμα την παίρνει στολάρει ο κινητήρας !

ΥΓ2 Θα μου περάσει, μη παρεξηγηθώ δεν έχω πρόβλημα με κανένα παιδί από σήμερα (εκτός από τον Ιταλό που του έριξα kick :lol )

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.