Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Το θέμα είναι ότι η 458 κάνει τη γρηγορότερη εκκίνηση οπότε αν υπάρχουν μπροστά γριες εγκλοβιζονται και έχουμε επαφές.

Έχω την εντύπωση ότι δεν ταιριάζουν καθόλου οι 458 me RUF/F40 γιατί ενώ τα παλιά αυτοκίνητα θέλουν λεπτούς χειρισμούς η 458 παίρνει φόρα και όποιον πάρει ο χάρος :/

Oχι μόνο εκκίνηση είναι καλύτερη σ όλα !

Στο χέρι μας είναι. Ο πίσω πάντα προσέχει τον μπροστά. Απλά είδα κάτι χαζές επαφές του τύπου "είμαι δεξιά σου και κάνω αριστερά κ πέφτω πάνω σου".

Το helicorsa τα λύνει αυτά τα θέματα. Ξανα-ματα-επαναλαμβάνω να το βάλουμε όλοι μας.

Σήμερα έτρεξα σε αγώνα με 33 γύρους και 24 αυτοκίνητα και δεν άνοιξε μύτη (εκτός από εναν θερμόαιμο στην εκκίνηση).

Σίγουρα 8-10 άτομα μπορούμε καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτος ο ιταλος πολυ περιεργος τυπος 

στον πρωτο αγωνα εκανε γυρους μεσα σε 0.80-0.100 ms απο τον χρονο του πρωτη φορα βλεπω τετοιο hotlap mode σε οποιοδηποτε sim και αν εχω παιξει ελπιζω να μην ειχε το grip cheat 

Link to comment
Share on other sites

Απλά γρήγορος (και μ@λακας).

αν εχεις χρησιμοποιησει μια φορα το grip cheat θα καταλαβεις πως υπαρχει ο γρηγορος υπαρχει και ο cheater...

δεν γινεται να κανει 1.21.9 και στους 7 γυρους να ειναι στο 1.21.9 μεχρι το 1.22.080 (αλλωστε δεν βλεπω να υπαρξει για καιρο καποιο anti cheat για να ελενξει τα αρχεια..)

(για οσους δεν το ξερουν μιλαω για αυτο 

)
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να έχει grip hack γιατί όντως γίνεται έλεγχος των αρχείων από το σέρβερ. Θα πέτυχε την αγαπημένη του πίστα online ο Ιταλός και θα του δωσε να καταλάβει!!

 

1ος στο rsr ο μάστορας.

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έτρεξα σε αγώνα με 33 γύρους και 24 αυτοκίνητα και δεν άνοιξε μύτη (εκτός από εναν θερμόαιμο στην εκκίνηση).

Σίγουρα 8-10 άτομα μπορούμε καλύτερα.

Αυτος ο θερμοαιμος αν δεν σταματαγε πανω μου ησουν ο επομενος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στους χρόνους ήταν πολύ καλός. Όταν τον είχα πίσω μου δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα πάντως. Τον σουταρα και μια στιγμή όταν βγήκαμε και οι δύο στο χόρτο όπου δε μπορούσα να φρενάρει. Αν δε θέλουμε όμως ξένους ας έμπαινε ένα pass μόνιμο για εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Θα το έκανα αλλά δεν είμαι σίγουρος πως το θέλετε.

Αρχικά ήμουν υπέρ του άπλετου χρόνου για quali αλλά διαπίστωσα χθες στον αγώνα του RD ότι όντως ο Άκης κ κάποιοι άλλοι έχουν δίκιο.

Στα 15' οι σφυγμοί μου είχαν εκτοξευτεί από την αδρεναλίνη.

Άρα, βλέποντας τις ψηφοφορίες, νομίζω ότι ο αγώνας πρέπει να γίνει κάπως έτσι:

 

2100-2210 : practice

2210-2225 : quali

2225-2229 : προετοιμασία

2230 : 1st race 10 laps, περίπου βγαίνει 14'

2245 : 2nd race inverse order. 2300 τελειώνουμε.

 

Πώς το βλέπετε?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Άκη αν δεις στην αρχή 12 γύρους είχα βάλει. Αλλά με μέσο όρο τα 85δευτ ανα γύρο, οι 12 βγαίνουν στα 17'.

Έλεγα να μη καθυστερήσουμε τα παιδιά που δήλωσαν πιο νωρίς.

Αλλά για 3-4' δεν χάθηκε κ κόσμος.

 

Οκ, 2Χ12 λοιπόν. Το πρόγραμμα είναι οκ, να το σηκώσω ολοκληρωμένα?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Combo name : Nostalgia

Screenshot_ferrari_458_prato_short_27_2_

Cars: Ferrari F40, Ferrari 458, RUG Yellowbird

Track: Prato (short) -> link , download link

Settings:

Ώρα πίστας: 12:30μμ

Factory settings και επιτρέπονται τα auto-clutch, auto-blip για όσους δεν έχουν shifter

tyre blankets

Penalties OFF

100% grip, optimum track surface

100% fuel consumption

100% Damage

1x tyre wear

Practice 70 Mins @ 21:00 Pickup Mode

Qualify 15 Mins @ 22:10

Race Format 2 x 12 Laps (2nd Race Reverse start)

Σημαντικό:

-Να είμαστε όλοι στο teamspeak. Δεν έχει μα μου. Είναι απαραίτητο. Για ότι πληροφορίες σχετικά ρωτάτε.

-Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.

-Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.

-Εγκατάσταση και χρήση Hellicorsa V4 Application Download

-Χρήση virtual mirror (f11)

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

 

Σήμερα το βράδυ θα είμαι και εγώ στην παρέα σας, εάν με θέλετε φυσικά :)

Θα μπώ με την 458, για να μην κάνω πατάτα με την F40. Για την Ruf δεν το συζητώ......

Θα έχω προετοιμάσει και το Team speak, οπότε μπαίνοντας θα γράψω σε κάποιον για να με κατεβάσει κάτω στην παρέα.

 

Τα λέμε αργότερα.


Sorry και κάτι ακόμα.

Settings για το AC (fov, ρυθμίσεις controllers, γραφικά κλπ.), αλλά και για Fanatec CSW v2 μπορώ να βρώ κάπου???

Υπάρχει κάτι εδώ ή κάποιος να μοιραστεί τις δικές του????

 

Ευχαριστώ!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.