Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

Σήμερα θα συνδυάσω εργασία και χαρά. Ο λόγος; Θα ξεκλέψω λίγο χρόνο, για ν' αγοράσω το πρώτο πάπλωμα δραστηριοτήτων της μπεμπούλας μου. Είναι αδύνατο να μένει ξαπλωτή, θέλει, πλέον, να κάθεται, ε, μπουσουλάει εδώ και 1,5 μήνα, οπότε η αγορά του παπλώματος είναι επιτακτική. Να πω ότι χθες που απλώσαμε μοκετούλα στο δωμάτιό της και από πάνω ένα σεντονάκι, είχα ένα ηλίθιο χαμόγελο ευτυχίας βλέποντας την να χαίρεται και ν' απλώνεται στο χώρο της.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Αγοράσαμε, τέλικά, δύο συσκευασίες για τη μικρή. 20 κομμάτια σύνολο. Πρακτικά είναι σαν παζλ, ενώνεις τα κομμάτια και, αν θες, βάζεις τα γράμματα στη σωστή σειρά ή ανακατεμένα. Από γράμματα έχουμε από το Α έως το Κ και από το Φ ως το Ω. Λείπουν τα υπόλοιπα (δεν τα είχε το μαγαζί), αλλά θα τα βρω κι αυτά. Τα υπόλοιπα κομμάτια απεικονίζουν ζωάκια. Ως κλασικός χαζομπαμπάς, λέω στη γυναίκα μου "α, πρέπει να βάλω τα γράμματα στη σωστή σειρά, πώς θα μάθει το μωρό το αλφάβητο;", οπότε και εκείνη με βλέπει, κουνάει το κεφάλι της και απαντά "μα καλά, το μωρό είναι 7 μηνών, ακόμα δεν μιλάει και εσύ αγχώθηκες για το αν τα γράμματα θα είναι στη σωστή σειρά;". Γυναίκες. Δεν καταλαβαίνουν ότι η γνώση είναι το παν.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ψαχουλεύοντας τα πράγματα του αδερφού μου προχτές. βρήκα έναν αντάπτορα-καλώδιο από AT (πενταπολικό που είχαν τα παλιά πληκτρολόγια) σε PS/2. Αμέσως τον τσέπωσα και ξέθαψα από τη ντουλάπα ένα παλιό μηχανικό πληκτρολόγιο που είχα. Το σύνδεσα στο HTPC και voila! Από αυτό γράφω τώρα. Κλίκι κλίκι!!

Αυτό είνα ( Tulip ATK 02.01.01 ):

https://deskthority.net/keyboards-f2/new-name-for-smk-clicky-switches-t5808.html

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.