Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

πριν 14 ώρες, το μέλος PetrosD έγραψε:

 

Ό,τι υπάρχει στο ίντερνετ μόνο, δεν έχω πρόσβαση κάπου.

Ναι!απο internet να μου δειξεις!γιατι δε νιωθω με τα f60 κτλπ!να με λινκαρεις απλα!

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος UltraB έγραψε:

Πολυ χρησιμο και ευκολο σαν app που το εχω στο κιν εδω και 90κ χιλιομετρα! Βαζεις και σημειωσεις και τετοια κ εχει και διαγραμματα να δεις... Και βεβαια μπορεις να ψαξεις να δεις πιο αυτοκινητο θες την πραγματικη του καταναλωση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 57 λεπτά, το μέλος f117 έγραψε:

Πολυ χρησιμο και ευκολο σαν app που το εχω στο κιν εδω και 90κ χιλιομετρα! Βαζεις και σημειωσεις και τετοια κ εχει και διαγραμματα να δεις... Και βεβαια μπορεις να ψαξεις να δεις πιο αυτοκινητο θες την πραγματικη του καταναλωση

Το μόνο μειονέκτημα...

Ότι το βάζουν όσοι σκέφτονται πολύ την κατανάλωση.

Όποιος σκέφτεται πολύ την κατανάλωση το λογικό είναι να πηγαίνει και πιο συντηρητικά.

 

Σε αυτούς ναι, παίζει οι μέσοι όροι των οχημάτων τους να ταιριάζουν με τις μέσες του spirtmotor...

Για όλους τους άλλους ...

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εχει μια μεγαλη δοση λογικης αυτο που λες...αλλα...δες γκαμα καταναλωσεων για το ιδιο αυτοκινητο και αμα διαλεξεις ενα αυτοκινητο πχ...βαλε opel corsa 2010-2013 η και πιο μετα και συγκρινε τους μεσους ορους που δινει η opel ... Και ολες οι αλλες εννοειται.... Αυξημενες οι πραγματικες

 

 

Δες εδω στα yaris σαν το δικο μου...δες τον πρωτο...και δες και τον τελευταιο (εμενα...χαχα)

https://www.spritmonitor.de/en/overview/49-Toyota/441-Yaris.html?fueltype=1&constyear_s=2012&constyear_e=2014&power_s=88&power_e=92&gearing=1&powerunit=2

Έγινε επεξεργασία από f117
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, f117 said:

Εχει μια μεγαλη δοση λογικης αυτο που λες...αλλα...δες γκαμα καταναλωσεων για το ιδιο αυτοκινητο και αμα διαλεξεις ενα αυτοκινητο πχ...βαλε opel corsa 2010-2013 η και πιο μετα και συγκρινε τους μεσους ορους που δινει η opel ... Και ολες οι αλλες εννοειται.... Αυξημενες οι πραγματικες

 

ts_cards_8__o_rly__by_talkingstick.jpg

 

Γνωρίζεις πως βγαίνουν τα νούμερα που δηλώνουν στις καταναλώσεις; :hmm:

Πιστεύεις ότι βγαίνουν μια βόλτα γύρω από το Μόναχο π.χ. και μετράνε;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

στην ευρώπη αν δεν θυμάμαι λάθος μετράνε σε κύκλο nedc
ο "κύκλος" αυτός είναι ο εξής(τώρα πόσο αυτός ο κύκλος ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα .....)

 

400px-New_European_Driving_Cycle.svg.png

 

αν δεν κάνω λάθος λένε πως σε μερικά χρόνια θα πάνε σε νέο κύκλο (με όνομα wltp)

Έγινε επεξεργασία από shattered
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.