Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Για τους BMW aficionados :

 

http://www.motomucci.com/2014/11/diy-e28-wooden-shift-knob-mod.html

 

Πως απο εδώ :

 

BMW_E28_E30_Wood_Wooden_Shift_Knob_DIY_M

 

καταλήγεις εδώ :

 

BMW_E28_E30_Wood_Wooden_Shift_Knob_DIY_M

Βασικά θα έβαζα δέρμα ξανά. Αλλά αν ήταν να κάνω ότι έκανε ο τύπος θα το έβαφα μαύρο. Σε εμένα (σε άλλους μπορεί να ισχύει το αντίθετο) δε κάθεται καλά το καφέ με το μαύρο...Σαν φελός σαμπάνιας το έκανε να μοιάζει :lol: Αν έχει δερμάτινο τιμόνι και αρχίσει να έχει κανένα θέμα τι θα το κάνει; Γδάρσιμο και εκεί; :lol:

Διάβαζα στο autotriti.gr για τον αν αξίζει να βάζεις έξτρα εξοπλισμό κλπ. Από κάτω υπάρχουν αρνητικά σχόλια για Polo που από 16.500 ευρώ με τα extra καταλήγει στα 20.000 ευρώ :eek: Για A6 και TT που τα ηλεκτρικά καθίσματα χαλούσαν συνέχεια και τα δύο πρώτα χρόνια καλύπτονταν οι βλάβες από την εγγύηση και  μετά ο ιδιοκτήτης τα παράτησε τα ηλεκτρικά των καθισμάτων. Και τέλος έμαθα και για την επέκταση των 2 χρόνων της εγγύησης της VW. Καλύπτει μόνον μηχανικά μέρη!! Η ΚΙΑ παλιά στα 7 χρόνια εγγύησης έδινε τα 5 για τα ηλεκτρονικά και τα 7 για τα μηχανικά. Όμως στη διαφήμιση έλεγε για τα 7 χρόνια εγγύησης....Τώρα δεν ξέρω αν δίνει 7 χρόνια και για τα ηλεκτρονικά. Μεγάλο θέμα η εγγύηση, το τι καλύπτει, κάτω από ποιες συνθήκες κλπ

http://www.autotriti.gr/news/preview_news_114.asp?NEWS_DATA_ID=124859

Σημ: δεν κάνω διαφήμιση το site γιατί το link μπορεί να θεωρηθεί κάτι σε forum του autotriti. Το κίνητρό μου είναι η ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Να τα τα λεγάμενα:

• Αύξηση του φόρου πολυτελείας. Οι συντελεστές του φόρου πολυτελούς διαβίωσης για τα Ι.Χ. αυτοκίνητα και τις πισίνες θα αυξηθούν από το δεύτερο εξάμηνο του τρέχοντος έτους. Στόχος του μέτρου αυτού είναι να εισπραχθούν επιπλέον έσοδα ύψους 20 εκατ. ευρώ εντός του 2015.

 

Από το newsit!

Έχει γίνει το αυτοκίνητο κουμπαράς!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να τα τα λεγάμενα:

• Αύξηση του φόρου πολυτελείας. Οι συντελεστές του φόρου πολυτελούς διαβίωσης για τα Ι.Χ. αυτοκίνητα και τις πισίνες θα αυξηθούν από το δεύτερο εξάμηνο του τρέχοντος έτους. Στόχος του μέτρου αυτού είναι να εισπραχθούν επιπλέον έσοδα ύψους 20 εκατ. ευρώ εντός του 2015.

Από το newsit!

Έχει γίνει το αυτοκίνητο κουμπαράς!

Τρυπιος κουμπαρας θα έλεγα...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ζέμπρινγκ , Ζετάκια (Yamaha Z125), Μπόμπος-τσαλάκι (Honda 50cc),καρμπυλατέρ ,

κυλινδροπίστονα, χιλιάρα, ξερό, καντήλι , ταψιά (για δισκόπλακες) ,

πιστιάρικο, ρεκτιφιέ, "Αθήνα-Σχηματάρι σε 45' με παπί " , "έριξε καρότσες",

"θα σας δείξω γω, θα δείτε τι θα πάθετε"

 

Τι να μας πει και το "Νίρμπουγκρίνγκ" :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό που παραθέτεις έχει τον παραδοσιακό ορισμό Μπόμπος ή τσαλάκι στην

νικελωμένη version.

 

Φαντάζομαι οτι δεν υπάρχει και Μπαμπινιώτικη αργκό επακριβώς, οπότε

απο περιοχή σε περιοχή κάτι μπορεί να αλλάζει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To the one who complained about women και κυκλικά, I present you this.-->

 

Είδα γυναίκα να κάνει οπισθεν μεσα σε κυκλικό στην επαρχιακή βγαίνοντας απο Σιδηροκαστρο για Σερρες.

Σταμάτησα αναψα αλαρμ και περίμενα να δω τι θα γίνει. Ε, εκανε αναστροφή, με είδε ξαναέκανε οπισθεν και παλι αναστροφή.

 

Με Α class το παλιο αυτή, βουλγάρικη πινακίδα. Με Τρανσπορτερ Τ5 εγώ με μια παλετα λιπασματα πανω. #YoLo με λίγα λόγια.

 

Αν τραβαγα βιντεο θα γινόταν viral χαλαρά. μουφα....

Link to comment
Share on other sites

Έχει ψάξει κανείς το θέμα των αντιηλιακών μεμβρανών για το αυτοκίνητο ; Έχω αρχίσει να προβληματίζομαι ενόψει καλοκαιριού γιατι είναι και μαύρο κατράμι το δικό και αμα το αφήσεις λίγο στον ήλιο μετα δεν παλεύεται το να μπεις μέσα.

 

Αν υποθέσουμε ότι τοποθετείς τέτοιες μεμβράνες στα πίσω τζάμια (πόρτες και πορτ-μπαγκαζ) κόβουν τίποτα στην πράξη ή πεταμένα λεφτά ;
btw, το αν θα είναι φιμέ ή όχι ( δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και αν υπάρχει κάποια διαφοροποίηση) δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.