Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

On 8/16/2021 at 11:02 PM, 2cpu said:

+ ας ανεβαινε πανω στο εργαλειο+ το σωληνα να τον εβαζε ποιο εξω για να εκανε μεγαλυτερο μοχλο η να εβαζε ποιο μακρυ.

Ασχετα ποσο το εσφιξε του η το εσφιξαν αν εχει καιρο να βγει και δεν εχει βαλει και λιγο γρασσο στο πασο σφιγουν λογω μπιχλας υγρασιας .

Εδω να φανταστεις σε BMW αντιπροσωπεια βαρουσαν μιση ωρα με τις ματσολες να ξεκολλησει η ροδα .

 

Σε αντίστοιχη φάση που έχουμε βάλει μοχλό 25 μέτρα με τον κολλητό (οκ δεν είχαμε νεύρα) αποφασίζουμε να συνδέσουμε το κρουστικό αεροπίστολο.

Πιο πολύ πήρε να συνδέσουμε το αεροπίστολο παρά να βγει το μπουλόνι/βίδα.

Τα εργαλεία κάνουν το μάστορα, προφανώς είναι χειμερινά και έχουν σκουριάσει / κολλήσει από το αλάτι, με ένα κρουστικό θα βγει σαν να ξεβιδώνεις βιτάμ :p 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος sotiris έγραψε:

 

Σε αντίστοιχη φάση που έχουμε βάλει μοχλό 25 μέτρα με τον κολλητό (οκ δεν είχαμε νεύρα) αποφασίζουμε να συνδέσουμε το κρουστικό αεροπίστολο.

Πιο πολύ πήρε να συνδέσουμε το αεροπίστολο παρά να βγει το μπουλόνι/βίδα.

Τα εργαλεία κάνουν το μάστορα, προφανώς είναι χειμερινά και έχουν σκουριάσει / κολλήσει από το αλάτι, με ένα κρουστικό θα βγει σαν να ξεβιδώνεις βιτάμ :p 

 

εννοειτε οτι το ΚΡΟΥΣΤΙΚΟ μιας και το λεει η λεξη χτυπαει.σαν το χτυπημα δεν εχει τιποτα.

ο συγκεκριμενος ομως δεν εδειχνε να ειχε κατι τετοιο οπωτε με αυτα που ειχε προτεινα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεγιες. Μοτερ ? DSG ?  


Ψαξε στο FB το group Golf Maniacs. Το τρεχω με αλλους 4 φιλους και εχουμε πανω απο 2500 κοσμος, το 1/3 ενεργο.

(Ανεφερε οτι σε εστειλα εγω)

 

Εχουμε πολλα ωραια θεματα απο τεχνικες λυσεις, retrofit και φυσικα tuning.

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος junior-21- έγραψε:

το 2020 δεν με πηγε και πολυ καλα. Το Seat Leon Cupra που ειχα παρει, αφου μου κόστισε 20Κ, στις 12/3/2021 εκλαπη απο την πυλωτη μου. Δεν ηταν καθόλου τυχερο μου μαλλον. Πιστος στο group, να το νεο μου αποκτημα. Φτυστε το, μην μου το ματιάσετε ?????

Φανταζομαι πληρωθηκες?

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Μεγιες. Μοτερ ? DSG ?  


Ψαξε στο FB το group Golf Maniacs. Το τρεχω με αλλους 4 φιλους και εχουμε πανω απο 2500 κοσμος, το 1/3 ενεργο.

(Ανεφερε οτι σε εστειλα εγω)

 

Εχουμε πολλα ωραια θεματα απο τεχνικες λυσεις, retrofit και φυσικα tuning.

 

1.4 160hp DSG

Το ειχε γιατρός αλλα σίγουρα ειναι πειραγμενο, πριν ειχα το cupra 380hp  και πιο πριν 1.4 tsi 122hp, απο και κλειεται να ειναι μονο 160

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ MANUAL 

????

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, and64 said:

Να το αναφερω και γω; ?

 

Ολες οι καλες, χωρατε... :p 

 

8 hours ago, junior-21- said:

 

1.4 160hp DSG

Το ειχε γιατρός αλλα σίγουρα ειναι πειραγμενο, πριν ειχα το cupra 380hp  και πιο πριν 1.4 tsi 122hp, απο και κλειεται να ειναι μονο 160

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ MANUAL 

????

 

Μανιτσα μου ιδιο εχουμε... :D  Το εχεις και black perleffekt ?

 

Κοιτα, με ενα απλο ΦΠΕ , φτανει και 215/218 hp.  χωρις να ανοιχτει καπακι κανα 310αρι με μεθανολες

Εκει φτανουμε ΕΜΕΙΣ με το DSG, γιατι εχουμε το γαμηδι το DQ200 που δεν αντεχει αλλη ροπη. 

 

  • Like 2
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

:inlove:

ένα δάκρυ κύλησε που ενόσω τα Σουμπαρού ταλαιπωρούνταν , το ΨΗΦΙΣΕ ΚΚΕ έστεκε αγέρωχο , εκεί , ένα ζεστό Αυγουστιάτικο βράδυ που μύριζε επανάσταση

( και συμπλέκτη )  

  • Like 1
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος Thresh86 έγραψε:

:inlove:

ένα δάκρυ κύλησε που ενόσω τα Σουμπαρού ταλαιπωρούνταν , το ΨΗΦΙΣΕ ΚΚΕ έστεκε αγέρωχο , εκεί , ένα ζεστό Αυγουστιάτικο βράδυ που μύριζε επανάσταση

( και συμπλέκτη )  

 

❤️ Κόκκινα γαρύφαλα, ταξική αλληλεγύη και δισκοπλατώ. ❤️ 

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.