Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

2 hours ago, GFFermari said:

Νταξ, εμετικο ανατολιτικοτουρκογυφτικο ντιζαιν οπως ολα τα γυφτοκορεατικοκινεζογιαπωνεζικα αλλα αυτο ειναι WRC με πινακιδες.

 

Ναι ισχύει, αν μπορεις να μπεις μέσα χωρις να το βλέπεις πρέπει να είναι τερμα fun to drive γιατί η 4κινηση προσαρμόζεται στα προγράμματα και δίνεις και πισωκίνητη (σχεδον) κατανομή αν θελεις! Απο την άλλη σχεδόν 50κ για yaris δεν έδινα με τίποτα προσωπικά...

 

Στον m25 τι κάνατε, κοντρες ποιός θα φτάσει πρώτος τα 70 mph? :p 

Παίζει πολύ και στους uk youtubers πάντως, shmee, jww, hamilton έχουν απο ένα ήδη 

Έγινε επεξεργασία από and64
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

δλδ η τογιοτα εβαλε 260 αλογα κ τετρακινηση σε γιαρις!?

Χθες με εσβησε ενα στον Μ25 (περιφερειακος Λονδινου).

Νταξ, εμετικο ανατολιτικοτουρκογυφτικο ντιζαιν οπως ολα τα γυφτοκορεατικοκινεζογιαπωνεζικα αλλα αυτο ειναι WRC με πινακιδες.

 

Τί είπες ρε για τον κολοσσό; 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Το παιδί δε ξέρει μάλλον ή είναι 70 χρονώ.

 

loooooooool

Tο τσιρκο τι το βαλες?

 

life GIFs - Primo GIF - Latest Animated GIFs

 

btw δε καναμε ακριβως κοντρα. Βγαιναμε κ οι δυο στον Μ25 απο τον Α1Μ κ απλα επιταχυναμε ταυτοχρονα για να περασουμε καμια 200αρια φορτηγα που ερχοντουσαν με υφος to know us better. Φαινοταν σαν φτιαγμενο καγκουρογιαπωνεζικο, φουσκωμενο, κανενος βρωμιαρη παλιαγγλου Wayne απο το Devon χωρις ομως αυτοκολλητα ή αλλες ταρζανιες.

Αφου με εσβησε κανονικα κ κολλησαμε στη κινηση λιγο παρακατω, το χτυπησα στο google γιατι μου κανε κλικ το GR Four. Ντραπηκα κ μονο που μου περασε η ιδεα οτι ειναι γιαρις (ΓΙΑΡΙΣ για ονομα του Ρα) τετρακινητο. Αφου επαληθευτηκα, αρχισα να αναρωτιεμαι πιο ''καυτο'' μικρο ευρωπαικο χατσμπακ μπορει να σταθει διπλα του.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

πιο ''καυτο'' μικρο ευρωπαικο χατσμπακ μπορει να σταθει διπλα του.

 

Fiesta ST, JCW στο segment του. Specwise μάλλον είναι χειρότερα. 

 

Αλλά στα λεφτά του GR παίρνεις ST με racepack για σένα και το απλό φιεστάκι για την κυρά.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rusty_Cookie said:

 

Fiesta ST, JCW στο segment του. Specwise μάλλον είναι χειρότερα. 

 

Αλλά στα λεφτά του GR παίρνεις ST με racepack για σένα και το απλό φιεστάκι για την κυρά.

 

 

Σωστά! Ή παίρνεις μεταχειρο m140i/golf r που με λίγο γαργάλημα ανεβαίνεις level απο κάθε άποψη...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2021 at 7:53 ΜΜ, το μέλος and64 έγραψε:

 

Σωστά! Ή παίρνεις μεταχειρο m140i/golf r που με λίγο γαργάλημα ανεβαίνεις level απο κάθε άποψη...

 

Ενδιαφέρουσα σύγκριση, για τη προπέλα δε το έχω ψάξει καθόλου , τέτρα έχει  ?

Μπορεί σε χώρους , πρακτικότητα, απτή ποιότητα ίσως να είναι μπροστά το Golf.

Σε οδηγικό επίπεδο δε νομίζω να υπάρχει επαφή , το Yaris GR χτίστηκε γύρω απο το WRC όχημα και με το πακέτο με Τόρσεν κλπα , ΄γινεται 

παρτάκι. 

Εδώ βλέπω ότι κάνει μια σύγκριση με ένα βελτιωμένο στα σημεία Yaris απο τη Litchfield

(διαφέρει λίγο απο το κλασικό τιούνερ, έχει κάνει χαρακτηριστικη δουλειά σε Subaru Impreza, Nissan GTR , κυρίως στο οδηγικό κομμάτι) 

και ένα Golf R  + Performance Pack 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thresh86 said:

 

Ενδιαφέρουσα σύγκριση, για τη προπέλα δε το έχω ψάξει καθόλου , τέτρα έχει  ?

 

Aν έχει λέει...

 

 

Οκ, τραβηγμένο το setup γιατι δεν νομίζω να ζήσουν για πολύ μετάδοση και κινητήρας με τέτοια δύναμη και ροπή, αλλά ενα σοκ το έπαθα με το πως φορτώνει! 

 

Σωστά ολα αυτά για το yaris αλλά στο τέλος της μερας στο golf και τη bmw (που πάλι θα έχεις το 7-8/10 σε σχέση ισως με το 10/10 που θα σου δώσει το gr, ειδικά σε δημόσιο δρόμο) θα βάλεις τo adaptive cruise, το κιβώτιο στο d και θα πας ταξίδι σχεδόν ατσαλάκωτος και στο άλλο θα ψάχνεις τη μεση σου καθε 2ωρο...

Επίσης δεν θέλω να ξέρω ποσο ερχεται ο λογαριασμός μετά το πέρασμα απο Litchfield που όντως θεωρείται σοβαρός βελτιωτής!

 

Είναι πολύ ωραίο για 3ο/βόλτας/βουνού/whatever αν έχεις την δυνατότητα να το πάρεις και να το συντηρείς.

Προσωπικά θα έπαιρνα ενα sti να ακουω και τον boxer να βρυχάται και τα ρεστα θα τα έκανα βενζίνες και λάστιχα...

Έγινε επεξεργασία από and64
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Η απλά παίρνεις 1uzFE, το βάζεις σε ότι καρότσα έχεις στην πίσω αυλή και φεύγεις ευτυχισμένος προς το ηλιοβασίλεμα.

A, και τα υπόλοιπα 30 χιλιάρικα τα κάνεις λάστιχα, βενζίνες και road legal daily που δεν θα σου προκαλέσει δισκοπάθεια.

 

 

 

 

 

 

πριν 21 λεπτά, το μέλος and64 έγραψε:

Προσωπικά θα έπαιρνα ενα sti να ακουω και τον boxer να βρυχάται

 

knock  knock! 

Who's there?

cylinder 4.

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rusty_Cookie said:

knock  knock! 

Who's there?

cylinder 4.

 

Nτάξει ίσως evo, δεν θα τα χαλάσουμε εκει τώρα γιατί και τo gr εχει τα θεματα του σε track use (δεν είναι το μόνο περιστατικό και είναι στην ουσία ευθύνη του οδηγού αλλά δεν είναι και το καλύτερο δείγμα) 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος and64 έγραψε:

Aν έχει λέει...

 

 

Οκ, τραβηγμένο το setup γιατι δεν νομίζω να ζήσουν για πολύ μετάδοση και κινητήρας με τέτοια δύναμη και ροπή, αλλά ενα σοκ το έπαθα με το πως φορτώνει! 

 

Σωστά ολα αυτά για το yaris αλλά στο τέλος της μερας στο golf και τη bmw (που πάλι θα έχεις το 7-8/10 σε σχέση ισως με το 10/10 που θα σου δώσει το gr, ειδικά σε δημόσιο δρόμο) θα βάλεις τo adaptive cruise, το κιβώτιο στο d και θα πας ταξίδι σχεδόν ατσαλάκωτος και στο άλλο θα ψάχνεις τη μεση σου καθε 2ωρο...

Επίσης δεν θέλω να ξέρω ποσο ερχεται ο λογαριασμός μετά το πέρασμα απο Litchfield που όντως θεωρείται σοβαρός βελτιωτής!

 

Είναι πολύ ωραίο για 3ο/βόλτας/βουνού/whatever αν έχεις την δυνατότητα να το πάρεις και να το συντηρείς.

Προσωπικά θα έπαιρνα ενα sti να ακουω και τον boxer να βρυχάται και τα ρεστα θα τα έκανα βενζίνες και λάστιχα...

 

Εντυπωσιακή η προπέλα !

 

Καταρχάς , το κόστος του βελτιωμένου Yaris είναι όσο ακριβώς το κόστος του Golf R,  του απλού νομίζω , χωρίς το PP.

Το σημαντικό είναι τι ιεράρχηση κάνεις , πως θα το δεις το θέμα γιατί τα χρήματα είναι δεδομένα.

Αν κρατάς ένα Golf R για μοναδικό σου αμάξι με 300+ άλογα + 19άρες, εξάτμιση Acrapovic σε μια χώρα με όχι τόσο καλούς δρόμους πχ  Ελλάδα , απο μένα είσαι γενναίος, ξεκάθαρα :hehe: 

Αν φυσικά δεν έχεις κανένα πρόβλημα, έκλεισες μια χαρά , κοιτάς απλά και τον υπόλοιπο ανταγωνισμό της κατηγορίας και επιλέγεις.

 

Το Yaris έχει συλλεκτικό χαρακτήρα και μετά το fun του όλου θέματος, άρα εξαρχής θα είναι το 2ο , 3ο. Και εκεί κερδίζει γιατί κάνει πολύ καλά το σκοπό που φτιάχτηκε and some, μετά τη περιποίηση της Litchας  :tongueout:

Και υπάρχουν μαρτυρίες απο review, που ως συνήθως με ένα πραγματικά καλοστημένο αυτοκίνητο, η ανάρτηση είναι πολύ πιο οκ για καθημερινή χρήση, ειδικά 

του βελτιωμένου. Λένε, κρατώ μικρό καλάθι :hehe:

 

Προσωπικά , θα ήθελα ένα απλό ,οικονομικό για την περιστασιακή χρήση που κάνω πλέον και περισσότερο για εθνική 

 και ένα 2ο , όπως το Yaris για τις Κυριακές , μετά την εκκλησία πάντα....

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Thresh86 said:

  και ένα 2ο , όπως το Yaris για τις Κυριακές , μετά την εκκλησία πάντα....

 

E αμα είναι για μετά την εκκλησία, παίρνεις και ενα ωραιότατο cayman s (σε κανονικές προφανώς χώρες που δεν χρειάζεται να γράφει Ωνάσης η ταυτότητα για να έχεις 3.5 λιτρα, άλλωστε και η 1 είναι 3λιτρη) και μαζί με το αναπόφευκτο σερβις + βελτιώσεις ίσως να μην φτάσεις πάλι τα λεφτά του yaris...

 

Οσο για το συλλεκτικό...whatever 

Έγινε επεξεργασία από and64
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

φοβερή για το είδος της, δεν το συζητώ, την απλή την είχε συγγενικό μου πρόσωπο (και την έστειλε για να πάρει μια 6άρα :frown: )

 

αλλά , δε θέλω να φανταστώ τιμές σέρβις ΠΟΡΣhΑ + ανταλλακτικά + έκτακτη λυπητερή για κάνα κιβώτιο π.χ  :hehe:

 

πριν πάμε υπόλοιπα έξοδα (ασφάλειες, τεκμήρια κλπα) 

 

Παράθεση

Συμμορία «έγδυνε» βίλες στη Μύκονο -Είχαν βγάλει πάνω από 630.000 ευρώ από κλοπιμαία
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/ellada/symmorias-egdyne-biles-sti-mykono

 

σέρβις Πόρσε μυρίστηκα κατευθειαν :tongueout:

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνα δίμηνο συνάντησα στον Κηφισό  ένα yaris gr (με ολλανδικές πινακίδες αν θυμάμαι καλά) και ανεβήκαμε μαζί από λαχαναγορά μέχρι Φιλαδέλφεια. Μου άρεσε αλλά δέν είναι για καθημερινό αυτοκίνητο νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Thresh86 έγραψε:

Το Yaris έχει συλλεκτικό χαρακτήρα και μετά το fun του όλου θέματος, άρα εξαρχής θα είναι το 2ο , 3ο. Και εκεί κερδίζει γιατί κάνει πολύ καλά το σκοπό που φτιάχτηκε and some, μετά τη περιποίηση της Litchας  :tongueout:

Θα είχε συλλεκτικό χαρακτήρα αν δεν είχε γεμίσει ο τόπος.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Simon said:

..... Μου άρεσε....

 

What Do You Mean GIF - WhatDoYouMean Mean Confused - Discover & Share GIFs

Ουτε τσοντες asian. Μακρια.

 

1 hour ago, sotiris said:

to telo poli το gr yaris...

επίσης για αυτούς που θέλουν να χωράνε οικογένεια, κλπ., βγαίνει και το gr4 corolla.

 

New Toyota GR Corolla nameplate trademarked ahead of 2023 release | Auto  Express

 

Spoiler

Gipsy rapper Foku Me Best song ever on Make a GIF

 

Ρε θα με τρελανετε ρε. Τα βλεπετε τα asian πως ειναι?

Δε μιλαω μονο για καρκινοτογιοτα. Αλλα κ αλλα σαπια ΚΙΑ, Hyundai, Subaru, Mitsubishi, Honda (φτου φτου καρκινε, ψοφα), Mazda etc.

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.