Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Ιουλιο - Αυγουστο δεν μπορει να γινει η βιβλιοθηκη στο ΑΠΘ γιατι οι φοιτητες κανουν διακοπες...

 

Σε αλλα νεα.

astinomia-peripoliko-shutterstock-2022-a
WWW.IEFIMERIDA.GR

Συνελήφθη νωρίς το μεσημέρι ο νεαρός που μαχαίρωσε δύο φορές ιδοκτήτρια καταστήματος στο Μενίδι.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

DELTA_POSEIDON-1-960x600.jpg
WWW.KATHIMERINI.GR

Στην βίαιη κατάληψη δύο ελληνόκτητων δεξαμενόπλοιων που φέρουν την ελληνική σημαία προχώρησε την Παρασκευή το...

 

Quote

Την ευθύνη για την κατάληψη των δύο ελληνικών πλοίων ανέλαβαν οι «Φρουροί της Επανάστασης» του Ιράν. «Το Πολεμικό Ναυτικό των Φρουρών της Επανάστασης κατέλαβε σήμερα δύο ελληνικά τάνκερ για παραβιάσεις στα ύδατα του Κόλπου», αναφέρεται σε ανακοίνωσή τους.

 

Σύμφωνα με πληροφορίες ναυλομεσιτικών κύκλων, το ένα από τα ελληνικά δεξαμενόπλοια στα οποία επιβιβάστηκαν Ιρανοί στρατιώτες είναι το 157.000 τόνων (suezmax) Delta Poseidon της Delta Tankers, συμφερόντων του εφοπλιστή Διαμαντή Διαμαντίδη ενώ το δεύτερο ανήκει σε αδιευκρίνιστο ακόμα επίσης έλληνα εφοπλιστή. Ωστόσο ορισμένες πηγές κατονομάζουν το Prudent Warrior της Polembros Shipping, συμφερόντων της οικογενείας Πολέμη, ως το δεύτερο δεξαμενόπλοιο suezmax που συνέλαβαν οι ιρανικές αρχές. 

 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

a-683.jpg
WWW.IN.GR

Στους 26 βαθμούς αναμένεται ο κόφτης για τα κλιματιστικά. Θα ισχύει για το δημόσιο. Τι θα γίνει με...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
a-683.jpg
WWW.IN.GR

Στους 26 βαθμούς αναμένεται ο κόφτης για τα κλιματιστικά. Θα ισχύει για το δημόσιο. Τι θα γίνει με...

 

Γενικά δεν είμαι υπέρμαχος τόσο επεμβατικών οδηγιών, αλλά επιτέλους κάποιοι θα μάθουν να χρησιμοποιούν κλιματιστικά!

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

 

Παράθεση

Κάνουν ότι θέλουν οι Ρομα, υπάρχει κράτος να μας προστατέψει;

 

...αναρωτιέται ο αδερφός του σαπισμένου στο ξύλο αστυνομικού. Βέβαια αν δεν ξέρει αυτός την απάντηση ...

57 λεπτά πριν, το μέλος minast έγραψε:

Γενικά δεν είμαι υπέρμαχος τόσο επεμβατικών οδηγιών, αλλά επιτέλους κάποιοι θα μάθουν να χρησιμοποιούν κλιματιστικά!

 

Περίμενε να δεις τα πληκτρολόγια των κλασικών γραφικών να παίρνουν φωτιά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

😂😂😂

Ο Γιάννης Ντουσακης τραυματίας στη Σταυρουπολη. Ο Γιάννης Ντουσακης τραυματίας στο ΑΠΘ. Ο Γιάννης Ντουσακης τραυματίας στο Πανόραμα. Ο Γιάννης Ντουσακης τραυματίας στο «Μακεδονία Παλας». Σύντομα ο Γιάννης Ντουσακης θα είναι τραυματίας και στην πόλη σας. (Κλεμμένο από αλλού)20220528_155657.thumb.jpg.9ab54564a1038882b6b1774d726eb666.jpg

 

Πώς το λέει ο αρχηγός τους; 

'Αλλά....αυτοί είστε'

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος minast έγραψε:

Γενικά δεν είμαι υπέρμαχος τόσο επεμβατικών οδηγιών, αλλά επιτέλους κάποιοι θα μάθουν να χρησιμοποιούν κλιματιστικά!

Αισιόδοξο σε βλέπω.

Προσπαθώ να βρω άκρη με καμια 30αρια άτομα προσωπικό. Να πω ότι μιλάμε για νέους ανθρώπους και όχι τίποτα παπούδες που δε νιώθουν.

Εχω δώσει αγώνα να εξηγώ ότι το κλιματιστικό δεν μπορεί να ανάβει και να έχουμε ορθάνοικτα πόρτες και παράθυρα.

Ή θα έχουμε φόρα ανοικτά τα πάντα και κλειστό τον κλιματισμό ή θα έχουμε κλιματισμό.

 

ΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ θα έχουμε τα πάντα ανοικτά. 

ΟΚ έτσι θέλετε ας το κάνουμε

 

ντριιιιιιιιιιιιιιιιιιν τηλέφωνο

-Ελα Αγάπη κάνει τρελή ζέστη μήπως να ανάψουμε τα κλιματιστικά; 

-Μα ανοικτά είναι παιδιά μαζί με τις πόρτες και τα παράθυρα.

-Ναι αλλα δε δροσίζουν μήπως να τα δυναμώσεις;

-ΚΛΕΙΣΤΕ ΠΟΡΤΕΣ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΝΑ ΔΡΟΣΙΣΕΙ.

-Μπα θα φταίει ότι θέλουν αλλαγή.

Σημείωση 4 μονάδες καναλάτες οροφής για αντοχή 1.9 φορές τον όγκο της αίθουσας.

 

 

Εχω προσπαθήσει με πολλά παραδείγματα να τους δώσω να καταλάβουν τι γίνεται με την ψύξη/θέρμανση.

Τους ρωτάω αν στο σπίτι τους έχουν ανοικτές μπαλκονόπορτες με ανοικτά καλοριφερ/aircondition.

Ακρη μετά απο 3 χρόνια δεν εχω βγάλει.

Το αποτέλεσμα για να μην σπαταλάω άδικα ενέργεια και πάνω από όλα φαιά ουσία. Τα έβαλα σε εφαρμογή στο κινητό και ανοίγουν μόνο οταν κλείσουν πόρτες και παράθυρα. Αν εντοπίσουν πόρτα ή παράθυρο ανοικτό πάνω από 15 λεπτά κλείνουν :p 

 

Μετά το παραπάνω και αφού είδανε διαφορά κάπως έχει στρώσει το πράμα. Δεν περιμένω πάντως και πολλά. Δυστυχώς είμαστε στη χώρα του κάνω του κεφαλιού μου και κοιτάω το τομάρι μου...

  • Like 5
  • Agree 1
  • Haha 2
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Προσπαθώ να βρω άκρη με καμια 30αρια άτομα προσωπικό. Να πω ότι μιλάμε για νέους ανθρώπους

 

Το μέλλον της χώρα που αρνείται να βάλει το γμνο το μυαλό να δουλέψει. 

Αρχίζω να χάνω την υπομονή με τέτοια περιστατικά. 

 

Γιατί να ζούνε ηλίθιοι; Κάποιος, κάποτε θα απαντήσει.

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Θηβων παντως που περασα σημερα κατα τις 11-11.30 , ενα ατυχημα με μηχανη το ειδα live και γυρο στα 100μετρα απο αυτο ηταν ενα τρακαρισμενο αμαξι . 

Πλεον παω σαν χεσμενος με 40/50 και σκεφτομαι οτι αμα ειναι να γινει ....θα γινει . 

Link to comment
Share on other sites

odilato123.png
WWW.PROTOTHEMA.GR

Ο 34χρονος οδηγός συνελήφθη για ανθρωποκτονία από αμέλεια 

 

Ελεος πια γαμώτο!!!

  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:
odilato123.png
WWW.PROTOTHEMA.GR

Ο 34χρονος οδηγός συνελήφθη για ανθρωποκτονία από αμέλεια 

 

Ελεος πια γαμώτο!!!

Εχτές στρίβοντας με την μηχανή βλέπω στα τρία μέτρα μπροστά μου δύο 7-8χρονα με ποδήλατα, που τα συνόδευε ο μπαμπάς με το παπί. Όλοι τους στο αντίθετο ρεύμα, ξαφνικά μπροστά μου! Στο τσακ τα απέφυγα! 

Κάτσε να δεις που θα είχαν αφήσει μόνο του το παιδάκι να κόβει βόλτες. 

  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

Μαχαίρι μέσα στον κόσμο έτσι απλά. Μετά σου λέει γιατί έχει μποτιλιάρισμα στους δρόμους, και γιατί δεν χρησιμοποιούν τα μέσα. 

απειλη-μαχαιρι-λεωφορειο-ελεγκτες1.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

Ένας από τους ελεγκτές  κατάφερε να αρπάξει το αιχμηρό αντικείμενο από τα χέρια του αλλοδαπού - Ο οδηγός...

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

15178490e0dd49db901e873e3a2b1286.jpeg
WWW.CAPITAL.GR

Ωστόσο εννέα στους δέκα εργαζόμενους θεωρούν την εργασία τους "πολύ" ή "μάλλον" ασφαλή.

first time GIF

  • Like 2
  • Haha 4
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.