Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Για πες, από γεύση τι λένε τα μεζεδάκια;

Αν επιτρέπεται πες και το μαγαζί, αν δεν επιτρέπεται σε προτρέπω να παρανομήσεις και να μου το πεις σε πμ. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2018 at 9:13 AM, DEADLAZARUS said:

Είχαμε πάει στη Σιένα, σ' ένα εστιατόριο με κατακόμβες (φάγαμε στα 15 μέτρα κάτω από τη γη)

 

Σεφ ηταν ο κυριος Μαρκοπουλος και sous-chef ο υποπλοίαρχος Κ12 ?Ή τα παιδια ηταν ολοι άσχετοι εκει?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος p55 έγραψε:

Για πες, από γεύση τι λένε τα μεζεδάκια;

Αν επιτρέπεται πες και το μαγαζί, αν δεν επιτρέπεται σε προτρέπω να παρανομήσεις και να μου το πεις σε πμ. :hehe:

Άνετα πας για κανονικό φαγητό. Ήταν πολύ καλά και νορμάλ τιμές! Εντάξει, τώρα το "μοχίτο", αρκετά ιδιαίτερη γεύση, αρκεί να σου αρέσει η σάλτσα δυόσμου (ρούμι δεν είχε :hehe: ).

Ωραία τα κεφτεδάκια, το λουκάνικο Άνδρου δεν το δοκίμασα, γενικά σίγουρα θα ξαναπάω.

Spoiler

Μένητες το μαγαζί 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος felix έγραψε:

 

Σεφ ηταν ο κυριος Μαρκοπουλος και sous-chef ο υποπλοίαρχος Κ12 ?Ή τα παιδια ηταν ολοι άσχετοι εκει?

Κατέβαινες τα σκαλοπάτια και είχε 3 επίπεδα. Νομίζω οτι πήγαμε στο 3ο. Βαθιά μέσα στη γη. Σκέψου ότι έξω είχε 30 βαθμούς και μέσα τρώγαμε με δροσούλα. Κάποιοι φορούσαν και ζακετούλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα το τιμήσω κάποια στιγμή. Τώρα που έχει φτιάξει ο καιρός όταν πέφτει η ιδέα να πάμε κάπου για κανένα μεζεδάκι, όλοι συμφωνούν αλλά κανείς δεν λέει που,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το πρότεινα με άνεση πάντως :) Τώρα δεν ξέρω τα γούστα του καθενός, αλλά μου φαίνεται πως αξίζει για μία στο τόσο, αν πρόκειται για κάνα τσιπουράκι/μεζέ , ακόμη και για φαγητό κανονικά. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να δες ενα παραγειγμα

 

HPIM7268.JPG

 

(πολλα παραδειγματα μαλλον ? )

 

Γενικα ειναι μικρα, με χοντρκοκομμενο το εσωτερικο κρεας και αρωματισμενα με γλυκανισο η/και μαραθο. Συνηθως ψηνονται λιγο παραπανω και γινονται τραγανα. Βαλτα διπλα σε φουρταλια και κανε χαμο. ?

Έγινε επεξεργασία από spH3RiCal
  • Like 3
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Greek salad (LOL)

Wagyu tartare 

Καλαμαρι,μπρουσκετα,τυροκάτι, κοιλιά χοιρινη 

Shorthorn  Rib eye (MB2+)(Έτσι μας την σερβιρε και η μητέρα μου στην Ελλάδα  ?)

Δύο καλά κρασιά.

Τιμή γνωριμίας ❤️

@ meat & wine @Barangaroo,Sydney 

962CEEF1-CB9A-4D59-AD25-38906214628D.jpeg

400E7F35-C7BE-4F91-87F7-2B55059C3A64.jpeg

DD5F49CD-08F1-400E-97A0-86187929B496.jpeg

C61045A0-33F2-429C-AA28-1B0E8241F8C4.jpeg

73AAFA0F-0EEF-485F-B4BF-135D6DB9F35F.jpeg

5383FC3F-1833-42AC-B3D4-C6848B534DCF.jpeg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.