Jump to content



Εκλογές 25/1/2015


greekfragma

Εκλογές 25/1/2015 (πρόθεση ψήφου)  

90 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ένα άρθρο του Λευτέρη Χαραλαμπόπουλου όπου εξηγεί την υποψήφιότητά του (με την ανταρσύα-μ.αρ.σ) και μιλά για αριστερή αντιπολίτευση στο Σύριζα. Το διάβασα και το ποστάρω εδώ μιας και νομίζω ότι ταιριάζει με τα 3-4 παραπάνω ποστ αλλά και γιατί τον εκτιμώ πολύ σαν δημοσιογράφο.

(ξερω θα πείτε ότι είναι πολιτικα χρωματισμένος άρα μη αντικειμενικός, αλλά προσωπικά η φράση "η δημοσιογραφία είναι πάντα στην αντιπολίτευση" με βρίσκει 100% σύμφωνο!)

 

http://info-war.gr/2015/01/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%AF%CF%84%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%AC/

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

(ξερω θα πείτε ότι είναι πολιτικα χρωματισμένος άρα μη αντικειμενικός, αλλά προσωπικά η φράση "η δημοσιογραφία είναι πάντα στην αντιπολίτευση" με βρίσκει 100% σύμφωνο!)

 

Το ξέρω ότι έμμεσα έμμεσα υποννοείς ότι υπάρχει μια δόση αντικειμενικότητας, και το ξέρω ότι σε βρίσκει σύμφωνο η φράση πρόταση στο λινκ

 

 

Δεν λέμε ότι μερικοί μερικοί διαστρεβλώνετε κάποιους επαγγελματικούς τομείς (όπως αυτός της δημοσιογραφίας). Όχι βέβαια!

Το λέει άλλωστε και στο πρώτο link που έδωσες (εκείνο που σε βρίσκει 100% σύμφωνο)

http://  unfollow.com.gr/print/from-issue/propaganda/14627-u34prop

 

Μάλλον τελικά στο unfollow ξέρουν τι κάνουν.

 

Link to comment
Share on other sites

 Η απόφαση του Τσίπρα να εκτεθεί στο twitter, το νέο και σκληρό μέσο των social media, ήταν μια έξυπνη και θαρραλέα κίνηση. Οτιδήποτε και αν είπε ο Τσίπρας, η γενική εικόνα είναι πως ο Τσίπρας είχε τα κότσια να συνομιλήσει με το twitter την ώρα που ο Σαμαράς συνομιλεί με τον καθρέφτη του, άντε και με τον Μουρούτη.

 

http://herodistrict.com/wp-content/uploads/2011/10/Evil-Jamison.jpg

 

πηγα να βαλω το αντοιστοιχο .gif σε  %7Boption%7D και ....

Ένα σφάλμα προκλήθηκε Δεν σας επιτρέπεται να χρησιμοποιήσετε την εν λόγω επέκταση εικόνας στην κοινότητα.

 

 

 

εδω εχει μουτρα ο γιωργακης πχ να κανει κομμα, δεν θα  μπει ο αλλος στο twitter ? οταν εισαι αντιπολιτευση ολα ευκολα ειναι, και αμα ποτε βγεις κυρβερνηση ειπαμε ... 

"καμμενη γη"  

 

 

οτι πει ο μπαρουφακης και ο λαζοπουλος παιδια ! ψηφιστε  συριζα να βρουν δουλεια οι  γιωταδες και οι γκαστρωμενες !! 

 

 

εμπρος ολοι μαζι για μια ελλαδα οπου ολοι εχουν δικαιωματα και κανενας δεν εχει υποχρεωσεις !! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να είχε γίνει χαμός με την δήλωση της Ραχήλ αλλά δεν είδα να το σχολιάζετε, ας κάνω εγώ την αρχή λοιπόν, μιας και βλέπω ότι επιμένει να μιλάει για το δικαίωμα των περιφερειακών τραπεζών να τυπώνουν χρήμα.

 

Όποιος μπει στον κόπο να διαβάσει(και στα Ελληνικά παρακαλώ) τις διαδικασίες σχετικά με την παροχή έκτακτης ενίσχυσης θα καταλήξει(υποθέτω) στο συμπέρασμα ότι χωρίς την έγκριση της ΕΚΤ δεν τυπώνεται ούτε cent, οπότε τι μας πουλάει ακριβώς;

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μα Φάνη έχει γίνει χαμός, απλά είναι τόσο δυνατό αυτό που είπε που κανείς δεν έχει ασχοληθεί να το σχολιάσει σοβαρά γιατί είναι πιο επικό απο τον Τατσόπουλο - πτω τον λέγανε - που είχε πηδήξει την μισή Αθήνα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο φόρουμ εννοώ βρε :)

 

Για να συνοψίσουμε: λέμε στην τρόικα δεν πληρώνουμε εάν δεν κόψετε, κάνετε, ράνετε, μας λένε πάρτε πούλο, σταματάμε τις δόσεις.

Τους λέμε ΟΚ και πάμε στην ΕΚΤ, μέλος της τρόικας, να μας εγκρίνει το τύπωμα 100 δις... και θα το κάνει, για να μην διακυβεύσει την σταθερότητα της ΕΕ

 

Το έχω λέτε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να είχε γίνει χαμός με την δήλωση της Ραχήλ αλλά δεν είδα να το σχολιάζετε, ας κάνω εγώ την αρχή λοιπόν, μιας και βλέπω ότι επιμένει να μιλάει για το δικαίωμα των περιφερειακών τραπεζών να τυπώνουν χρήμα.

 

Όποιος μπει στον κόπο να διαβάσει(και στα Ελληνικά παρακαλώ) τις διαδικασίες σχετικά με την παροχή έκτακτης ενίσχυσης θα καταλήξει(υποθέτω) στο συμπέρασμα ότι χωρίς την έγκριση της ΕΚΤ δεν τυπώνεται ούτε cent, οπότε τι μας πουλάει ακριβώς;

 

 

Το περίεργο δεν είναι το τί πουλάει, αλλά το ότι υπάρχουν αγοραστές.

 

...και ύστερα μας φταίν οι άλλοι.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα

Σκέφτηκα "τι μαμακια είναι πάλι αυτή"

Και αποφάσισα να μην ασχοληθώ για να αποφύγω το άγχος.

Δεν με εκπλήσσει όμως. Η αριστερά μια ζωή στη Τούμπα και στον παραλογισμό (έχω διαπιστώσει ότι) είναι. Και το γεγονός ότι επιμένει όπως λες, ειναι εξίσου πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και η ΕΚΤ ευγενικά θυμίζει πως "emergency ECB support for banks in Greece is contingent on the country remaining in an EU/IMF programme. This has been ECB policy since 2010 in respect of banks which do not meet its collateral requirements."

source

 

Μεταξύ μας, δεν είμαι αντι-συριζα, τουλάχιστον αυτοί δεν έχουν κυβερνήσει(ακόμα) κι αυτά που έχω να τους προσάψω είναι πταίσματα.

 

Με χαλάει όμως η μη εφαρμογή κοινής λογικής, τι να κάνω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συνιστώσες ρε. Τι δεν καταλαβαίνετε. Μην φοβάστε. Όταν έρθει η ώρα θα βγάλουν μια κοινή απόφαση για το κάθε τι. Απλά τώρα παίζουν το πολιτικό παιχνίδι της βλακείας. Και δυστυχώς πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

Στο φόρουμ εννοώ βρε :)

 

Για να συνοψίσουμε: λέμε στην τρόικα δεν πληρώνουμε εάν δεν κόψετε, κάνετε, ράνετε, μας λένε πάρτε πούλο, σταματάμε τις δόσεις.

Τους λέμε ΟΚ και πάμε στην ΕΚΤ, μέλος της τρόικας, να μας εγκρίνει το τύπωμα 100 δις... και θα το κάνει, για να μην διακυβεύσει την σταθερότητα της ΕΕ

 

Το έχω λέτε;

Κάπως έτσι γυρνάς σε δραχμή :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

.

 

Με χαλάει όμως η μη εφαρμογή κοινής λογικής, τι να κάνω.

Συμφωνώ 100% σε αυτό.

Εάν τώρα η "μη εφαρμογή κοινής λογικής" τυχαίνει πάντα και ταυτιζεται με την αριστερά (γενικευση το "αριστερά"), δεν φταίω εγώ! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Στο φόρουμ εννοώ βρε :)

 

Για να συνοψίσουμε: λέμε στην τρόικα δεν πληρώνουμε εάν δεν κόψετε, κάνετε, ράνετε, μας λένε πάρτε πούλο, σταματάμε τις δόσεις.

Τους λέμε ΟΚ και πάμε στην ΕΚΤ, μέλος της τρόικας, να μας εγκρίνει το τύπωμα 100 δις... και θα το κάνει, για να μην διακυβεύσει την σταθερότητα της ΕΕ

 

Το έχω λέτε;

 

Αυτο ειναι το μονο που συμφωνω 100% μαζι σου οτι δεν κολλαει στην δηλωση. Οτι θες τα 3/4 του συμβουλιου να στο εγκρινουν Αλλα μεχρι εκει...

Τα υπολοιπα οταν μιλαμε για "τυπωμα χρηματος" απο αυτα τα σαπακια που λεγονται τραπεζες δεν εχω καμια εμπιστοσυνη και ουτε θα κατσω να εκφερω αποψη. 51 "τυπωσε" η Ιρλανδια, και 128 εμεις μεσω του ELA. Μπιλλιονς. Τί, Πώς, Πού και Γιατί ειναι ερωτησεις που απλα πρεπει να παιρνεις παρα πολυ ντρογκα για να δεχτεις την βλακεια του συστηματος. Υπαρχουν πολυ καλυτεροι τροποι να καψω τα υπολοιπα εγκεφαλικα μου κυτταρα.

Το οτι δεν πας με τα νερα τους και ως εκ τουτου ειναι τραγελαφικο να ζητας να σου "τυπωσουνε" (ή μαλλον πιο ακριβες να σου στειλουνε στον υπολογιστη σου) 100 μπιλλιονς, αλλα οταν εισαι "δικος τους" δεν υπαρχει κανενα προβλημα να στειλουμε 6 ΤΡιλλιονς (που εγινε το '08 στην απεναντι οχθη) εγω με οσους ορους και να μου το εξηγησουνε με την pseudo-science ομοιοπαθητικη τους, θα το θεωρω εξω απο την κοινη λογικη.

 

Τωρα σε προεκλογικη περιοδο να σχολιαζουμε το τι λεγεται απο τον καθε ενα αν θα ειναι βλακεια/μπαρουφα ή επικινδυνο εχω να πω το εξης...

Οταν εχεις εναν ΤΙΤΑΝΑ της πολιτικης ονοματι Ταμηλος που οχι απλα "σχολιαζει" και "εξαγγελει" αλλα εδω και 2 χρονια εκπροσωπει και παιρνει αποφασεις για τον Ελληνικο λαο, η λεξη "μπαρουφα", "βλακεια" και "επικινδυνος πρεπει να επαναπροσδιοριστουν ταχιστα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.