Jump to content



Εκλογές 25/1/2015


greekfragma

Εκλογές 25/1/2015 (πρόθεση ψήφου)  

90 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αυτο ειναι το μονο που συμφωνω 100% μαζι σου οτι δεν κολλαει στην δηλωση. Οτι θες τα 3/4 του συμβουλιου να στο εγκρινουν Αλλα μεχρι εκει...

Τα υπολοιπα οταν μιλαμε για "τυπωμα χρηματος" απο αυτα τα σαπακια που λεγονται τραπεζες δεν εχω καμια εμπιστοσυνη και ουτε θα κατσω να εκφερω αποψη. 51 "τυπωσε" η Ιρλανδια, και 128 εμεις μεσω του ELA. Μπιλλιονς. Τί, Πώς, Πού και Γιατί ειναι ερωτησεις που απλα πρεπει να παιρνεις παρα πολυ ντρογκα για να δεχτεις την βλακεια του συστηματος. Υπαρχουν πολυ καλυτεροι τροποι να καψω τα υπολοιπα εγκεφαλικα μου κυτταρα.

Το οτι δεν πας με τα νερα τους και ως εκ τουτου ειναι τραγελαφικο να ζητας να σου "τυπωσουνε" (ή μαλλον πιο ακριβες να σου στειλουνε στον υπολογιστη σου) 100 μπιλλιονς, αλλα οταν εισαι "δικος τους" δεν υπαρχει κανενα προβλημα να στειλουμε 6 ΤΡιλλιονς (που εγινε το '08 στην απεναντι οχθη) εγω με οσους ορους και να μου το εξηγησουνε με την pseudo-science ομοιοπαθητικη τους, θα το θεωρω εξω απο την κοινη λογικη.

 

Τωρα σε προεκλογικη περιοδο να σχολιαζουμε το τι λεγεται απο τον καθε ενα αν θα ειναι βλακεια/μπαρουφα ή επικινδυνο εχω να πω το εξης...

Οταν εχεις εναν ΤΙΤΑΝΑ της πολιτικης ονοματι Ταμηλος που οχι απλα "σχολιαζει" και "εξαγγελει" αλλα εδω και 2 χρονια εκπροσωπει και παιρνει αποφασεις για τον Ελληνικο λαο, η λεξη "μπαρουφα", "βλακεια" και "επικινδυνος πρεπει να επαναπροσδιοριστουν ταχιστα.

Κάτι είχε πει ο DJDης ότι εδώ δεν υπάρχουν στόμα με πολιτικές ατζέντες κι έχω συμφωνήσει μαζί του.

Πλέον αρχίζω και έχω αμφιβολίες για αυτό που πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που το έγραψε μάλλον δε καταλαβαίνει πώς δουλεύει η φορολογία :hehe: Αν βγάζεις ΠΑΝΩ από 80κ, το 81ο χιλιάρικο θα στο φορολογήσουν με 60%, όχι όλο το ποσό. Αλλά οκ δε σας αρέσει να τα πάρει από αυτόν που τα έχει, από ποιον θες να τα πάρει, από αυτόν που δεν έχει;

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αυτός που το έγραψε μάλλον δε καταλαβαίνει πώς δουλεύει η φορολογία :hehe: Αν βγάζεις ΠΑΝΩ από 80κ, το 81ο χιλιάρικο θα στο φορολογήσουν με 60%, όχι όλο το ποσό. Αλλά οκ δε σας αρέσει να τα πάρει από αυτόν που τα έχει, από ποιον θες να τα πάρει, από αυτόν που δεν έχει;

Δεν έχει σημασία από ποιον θα τα πάρει, να μην βγει ΣΥΡΙΖΑ θέλουν.
Link to comment
Share on other sites

Αυτός που το έγραψε μάλλον δε καταλαβαίνει πώς δουλεύει η φορολογία :hehe: Αν βγάζεις ΠΑΝΩ από 80κ, το 81ο χιλιάρικο θα στο φορολογήσουν με 60%, όχι όλο το ποσό. Αλλά οκ δε σας αρέσει να τα πάρει από αυτόν που τα έχει, από ποιον θες να τα πάρει, από αυτόν που δεν έχει;

YpSadKi.gif

Link to comment
Share on other sites

Συνιστώσες ρε. Τι δεν καταλαβαίνετε. Μην φοβάστε. Όταν έρθει η ώρα θα βγάλουν μια κοινή απόφαση για το κάθε τι. Απλά τώρα παίζουν το πολιτικό παιχνίδι της βλακείας. Και δυστυχώς πιάνει.

 

Από ότι βλέπω δε θες να μας διαφωτίσεις για τα δικά σου πιστεύω και συνεχίζεις στο ίδιο ύφος τις δημοσιεύσεις σου.

Very well. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.tribune.gr/politics/news/article/107292/ton-avramopoulo-protini-gia-proedro-tis-dimokratias-o-siriza.html

 

(νομίζω πάει και στα ανέκδοτα, αλλά τέλως πάντων...)

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν και τον μητσικωστα τον συμπαθώ στη δουλειά του, δεν έχω άποψη για την κίνηση να κατέβει με τον Λεβέντη.

Τον Λεβέντη πάντως θέλω να τον δω στη Βουλή.

 

http://news247.gr/eidiseis/politiki/ekloges-gr/ekloges2015/giwrgos-mhtsikwstas-sygnwmh-vasilh-leventh-soy-aksizei-mia-thesh-sth-voylh.3251074.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω την Κωσταντοπουλου στα 5 μέτρα, να την ρωτήσω κάτι;;

 

Να την ρωτήσεις σχετικά με τον πόλεμο στο κεφάλαιο και τους Έλληνες μεγαλοεπιχειρηματίες τί στάση θα τηρήσει. Ολομέτωπη επίθεση με καταδίκες ή με ελαφρές πιέσεις για τακτοποίηση οφειλών μέσω της δικαστικής οδού.

Προφανώς αναφέρομαι σε μπομπολαίους, βαρδινογιάννηδες, μαρινάκιδες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Spam στο email του λάμπη

Χρειαζόμαστε μια ΤΕΛΕΙΑ

Χρειαζόμαστε μια Τελεία, Η Ελλάδα θα σωθεί, θα τη σώσουμε όλοι εμείς, αν επιστρατεύσει ο καθένας από εμάς για το καλό του εαυτό. Οι Έλληνες θα λυτρωθούν και θα λυτρώσουν ξανά τον ανθρώπινο πολιτισμό.

Τελεία – Απόστολος Γκλέτσος.

ΜΠΕΣΑ

3 λαλούν και δυο χορεύουν όμως.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι έμμεσα έμμεσα υποννοείς ότι υπάρχει μια δόση αντικειμενικότητας, και το ξέρω ότι σε βρίσκει σύμφωνο η φράση πρόταση στο λινκ

 

 

Δεν λέμε ότι μερικοί μερικοί διαστρεβλώνετε κάποιους επαγγελματικούς τομείς (όπως αυτός της δημοσιογραφίας). Όχι βέβαια!

Το λέει άλλωστε και στο πρώτο link που έδωσες (εκείνο που σε βρίσκει 100% σύμφωνο)

http://  unfollow.com.gr/print/from-issue/propaganda/14627-u34prop

 

Μάλλον τελικά στο unfollow ξέρουν τι κάνουν.

 

ουάου μιλάμε είσαι χάκερ :p

 

υπαρχει κατηγορία στο unfollow που ονομάζεται ΟΛΗ Η ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ. κατηγοριά άρθρων που ονομάζεται έτσι και το έχει στα περιεχόμενα του περιοδικου.

πήγαινε unfollow.gr-->έντυπη έκδοση ανοιγει μενού με τις κατηγορίες και θα το δεις.

δεν ανακάλυψες κατι τρομερό μια λέξη είναι δεν την έκρυψαν στο λινκ (τα λινκ συνήθως είναι περιγραφικα της σελίδας) για να σου περάσουν κρυφά μηνύματα

 

In other news ψάχνοτας τον @Myralis :p

Έγινε επεξεργασία από 3likos
Link to comment
Share on other sites

Αφού είπα ότι είχα την Ζωή στα 5 μέτρα, γιατί βάζεις εικόνες από τον Αλέξη? Δεν είμαι εκεί..

Για την ιστορία, αλήθεια ήταν στα 5 μέτρα, σε μια μάζωξη δικηγόρων, στον χώρο που έρχομαι σχεδόν καθημερινά, αλλά δεν θα της μιλούσα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.