Jump to content



Εκλογές 25/1/2015


greekfragma

Εκλογές 25/1/2015 (πρόθεση ψήφου)  

90 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

δεν συμφωνω για τον colt :p, snips ειναι στρατιωτικος με οτι αυτο συνεπαγεται, (δεν το λεω υποτιμητικα), ο yanni απο την αλλη ειμαι 90% σιγουρος πως το  '12  ψηφισε ΝΔ :p

 

 

Κάνει μπαμ από χιλιόμετρο αυτός που ψηφίζει ΝΔ σήμερα.

 

1. Δεν βλέπει πουθενά εναλλακτικές λύσεις.

 

2. Δεν θέλει να γίνει η χώρα του "Κούβα" και "Βενεζουέλα" γιατί Κούβα πρέπει να γίνουν οι ηλίθιοι ιδιωτικοί υπάλληλοι που τον ταϊζουν μια ζωή. Να ληστευθεί το 80% με φόρους ακόμα και στον αποταμιευμένο πλούτο για να μπορεί το 20% στο οποίο ανήκει να συνεχίσει να ευημερεί με όσο το δυνατόν λιγότερες απώλειες.

 

*Καμία σχέση οι απώλειες δημοσίων υπαλλήλων(έστω και του στενού δημοσίου), υπαλλήλων προνομιούχων υπουργείων(π.χ. Οικονομικών) και ΔΕΚΟ με αυτές στον ιδιωτικό τομέα. Αν γδέρνεται ο άλλος για να έχεις εσύ να φας και ένα χαρατσάκι δεν σε πολυπειράζει.

Βέβαια το περίεργο είναι ό,τι ακόμα και οι του δημοσίου γυρίζουν την πλάτη στη ΝΔ. Εδώ μέσα έχουμε μειοψηφία.

 

3. Κατηγορεί τους άλλους για κομμουνιστικές πεποιθήσεις όταν ο ίδιος είναι ο ορισμός του κομμουνιστή.

 

4. Δεν ανήκει στο δημόσιο, αλλά έχει θυσαυρίσει από την δουλεία του σε βαθμό που να θέλει σταθεροτήτα(πάλι μέσω γδαρσίματος των άλλων).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάνει μπαμ από χιλιόμετρο αυτός που ψηφίζει ΝΔ σήμερα.

 

1. Δεν βλέπει πουθενά εναλλακτικές λύσεις.

 

2. Δεν θέλει να γίνει η χώρα του "Κούβα" και "Βενεζουέλα" γιατί Κούβα πρέπει να γίνουν οι ηλίθιοι ιδιωτικοί υπάλληλοι που τον ταϊζουν μια ζωή. Να ληστευθεί το 80% με φόρους ακόμα και στον αποταμιευμένο πλούτο για να μπορεί το 20% στο οποίο ανήκει να συνεχίσει να ευημερεί με όσο το δυνατόν λιγότερες απώλειες.

 

*Καμία σχέση οι απώλειες δημοσίων υπαλλήλων(έστω και του στενού δημοσίου), υπαλλήλων προνομιούχων υπουργείων(π.χ. Οικονομικών) και ΔΕΚΟ με αυτές στον ιδιωτικό τομέα. Αν γδέρνεται ο άλλος για να έχεις εσύ να φας και ένα χαρατσάκι δεν σε πολυπειράζει.

Βέβαια το περίεργο είναι ό,τι ακόμα και οι του δημοσίου γυρίζουν την πλάτη στη ΝΔ. Εδώ μέσα έχουμε μειοψηφία.

 

3. Κατηγορεί τους άλλους για κομμουνιστικές πεποιθήσεις όταν ο ίδιος είναι ο ορισμός του κομμουνιστή.

 

4. Δεν ανήκει στο δημόσιο, αλλά έχει θυσαυρίσει από την δουλεία του σε βαθμό που να θέλει σταθεροτήτα(πάλι μέσω γδαρσίματος των άλλων).

Επίσης κανει μπαμ ο Συριζαίος*

 

1. Πλάθει φανταστικούς κόσμους (λόγω έλλειψης πραγματικών εναλλακτικών). Θα τυπώσουμε καμια 100δις

 

2. Βαράει παλαμάκια όταν ακούει το βλαμμένο να λέει για Αργεντινές και Βενεζουέλες, αλλά κάνει πως δε βλέπει όταν σχολιάζεται το τι συμβαίνει αυτή τη στιγμή στη Βενεζουέλα.

 

3. Κατηγορεί τους άλλους για φασιστες όταν αυτός είναι το μεγαλύτερο φασισταριό που έχει γεννήσει αυτός ο τόπος, όχι λόγω πεποιθήσεων, αλλά επειδή έχει την τάση να βάζει ταμπέλες σε όσους δε συμφωνούν με την άποψη του

 

4. Ανήκει στο Δημόσιο, ενδεχομένως μπήκε όταν μεσουρανούσε το ΠΑΣΟΚ, αλλά έχει τα μούτρα να μιλάει σήμερα για κράτος ρουσφετιού το οποίο και πρέπει να αλλάξει, ή δεν ανήκει στο Δημόσιο και βρίσκει χίλιες 2 δικαιολογίες για να μην είμαι τυπικός με τις υποχρεώσεις του.

 

 

*ο νεόκοπος Συριζαίος. Τύπους σαν το μύραλι ή τον φράγμα, μπορεί να τσακώνομαι μαζί τους και να μη συμφωνώ σε τίποτα μαζί τους και να νομίζω ότι ζουν σε ένα κόσμο βγαλμένο απο το "Μικρό μου Πόνυ" και "Τα αρκουδάκια της αγάπης", αλλά κατα βάθμος τους εκτιμώ

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πάντως το 1 δεν ειναι φανταστικος κόσμος. Αμα βγούμε απο το ευρώ μπορούμε να τυπώσουμε όσα δις δραχμές θέλουμε :hehe:

εκτός αν δεν πιστεύεις την "πως ειναι το μαλλι?" που λέει ότι ο τσίπρας θα μας γυρίσει σε δραχμη

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, περιέγραψες έναν Συριζαίο όταν είπες:

1. Πλάθει φανταστικούς κόσμους (λόγω έλλειψης πραγματικών εναλλακτικών). Θα τυπώσουμε καμια 100δις

 

Ο μη Συριζαίος δεν θέλει τα κ@λολεφτά του Σαμαρά. Θέλει ο Σαμαράς και οι συνεργάτες του αλά Τζέφρυ:

 

Α) Να πάρουν το κ@λόχερό τους από την τσέπη του.

 

Β) Να κάνουν δημοψήφισμα ρωτώντας τον μαμημένο τον λαό* τί θέλει. 

Στάση πληρωμών με όποιες συνέπειες ή λήψη δανείου με διακρατική συμφωνία/δέσμευση, μνημόνιο και χαράτσια; Το βάζω σε μπολντ για να μη μου πει κανένας κουτοπόνηρος ότι δεν γίνονται δημοψηφίσματα για την δημοσιονομική πολιτική.

 

Άλλωστε , οι δημοσκοπήσεις των σαμαρικών ΜΜΕ μας λένε ότι τα ποσοστά υπέρ του ευρώ είναι συντριπτικά. Τί φοβούνται λοιπόν; Θα μας δεσμεύσουν και με την θέλησή μας. ΑΝ φυσικά δεν είναι μούφες για την χειραγώγηση της κοινής γνώμης οι δημοσκοπήσεις.

 

Όπου δεν υπάρχει επιλογή υπάρχει φασισμός.

 

*Το σύνολο του λαού φυσικά. Όχι τους βόλεμένους και τις οικογένειές τους που θα δώσουν μαζί με τους απολιτίκ το κρίσιμο 30 κάτι τοις εκατό για να βγεις κυβέρνηση με μαθηματικούς αλγόριθμους και συνεργασίες.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να μας πάει στο δολάριο, έτσι για το τρολλάρισμα..

Και όχι LL_NEO, ξέρω πολύ καλά σε τι κόσμο ζούμε. Η διαφορά είναι ότι εγώ προσπαθώ να τον αλλάξω, εσύ προσπαθείς να πείσεις ότι έτσι είναι καλός

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Η αλήθεια είναι στη Χρυσή Αυγή!

 

ΓΚΕ ΓΚΕ???

 

Από τους χρυσαυγίτες προέρχεται η μεγαλύτερη μετακίνηση ψηφοφόρων προς τη ΝΔ. Αν λάβουμε υπόψη τα στοιχεία των τελευταίων δημοσκοπήσεων.

Οπότε;

Link to comment
Share on other sites

Κάνει μπαμ από χιλιόμετρο αυτός που ψηφίζει ΝΔ σήμερα.

 

1. Δεν βλέπει πουθενά εναλλακτικές λύσεις.

 

2. Δεν θέλει να γίνει η χώρα του "Κούβα" και "Βενεζουέλα" γιατί Κούβα πρέπει να γίνουν οι ηλίθιοι ιδιωτικοί υπάλληλοι που τον ταϊζουν μια ζωή. Να ληστευθεί το 80% με φόρους ακόμα και στον αποταμιευμένο πλούτο για να μπορεί το 20% στο οποίο ανήκει να συνεχίσει να ευημερεί με όσο το δυνατόν λιγότερες απώλειες.

 

*Καμία σχέση οι απώλειες δημοσίων υπαλλήλων(έστω και του στενού δημοσίου), υπαλλήλων προνομιούχων υπουργείων(π.χ. Οικονομικών) και ΔΕΚΟ με αυτές στον ιδιωτικό τομέα. Αν γδέρνεται ο άλλος για να έχεις εσύ να φας και ένα χαρατσάκι δεν σε πολυπειράζει.

Βέβαια το περίεργο είναι ό,τι ακόμα και οι του δημοσίου γυρίζουν την πλάτη στη ΝΔ. Εδώ μέσα έχουμε μειοψηφία.

 

3. Κατηγορεί τους άλλους για κομμουνιστικές πεποιθήσεις όταν ο ίδιος είναι ο ορισμός του κομμουνιστή.

 

4. Δεν ανήκει στο δημόσιο, αλλά έχει θυσαυρίσει από την δουλεία του σε βαθμό που να θέλει σταθεροτήτα(πάλι μέσω γδαρσίματος των άλλων).

 

Θα παρακάμψω την επιχειρηματολογία που δείχνει τον πιστό δεξιό (btw: ούτε καν) και θα ζητήσω για ακόμα μια φορά απο όποιον μπορεί, να μου δείξει ΕΝΑ ΜΟΝΟ παράδειγμα ευημερούσας κοινωνίας υπο αριστερή διακυβέρνηση. Γνήσια αριστερή όμως έτσι ? όχι τίποτα αριστεροί με δεξιές τσέπες που στέλνουν τα βλαστάρια τους στα Αμερικάνικα κολέγια...

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακάμψω την επιχειρηματολογία που δείχνει τον πιστό δεξιό (btw: ούτε καν) και θα ζητήσω για ακόμα μια φορά απο όποιον μπορεί, να μου δείξει ΕΝΑ ΜΟΝΟ παράδειγμα ευημερούσας κοινωνίας υπο αριστερή διακυβέρνηση. Γνήσια αριστερή όμως έτσι ? όχι τίποτα αριστεροί με δεξιές τσέπες που στέλνουν τα βλαστάρια τους στα Αμερικάνικα κολέγια...

θα ζητήσω και εγώ για ακόμα μια φορά απο όποιον μπορεί, να μου δείξει ΕΝΑ ΜΟΝΟ παράδειγμα ευημερούσας κοινωνίας υπο δεξιά διακυβέρνηση..

Link to comment
Share on other sites

θα ζητήσω και εγώ για ακόμα μια φορά απο όποιον μπορεί, να μου δείξει ΕΝΑ ΜΟΝΟ παράδειγμα ευημερούσας κοινωνίας υπο δεξιά διακυβέρνηση..

 

...Και με μοναρχία άμα λάχει ... Κατάρ.

 

σειρά σας ...

Link to comment
Share on other sites

Πώς υπάρχει ευημερία στο Κατάρ?

Ισημερινός

 

Θαυμάζω την προσπάθειά σου, ωστόσο οι αριθμοί είναι αυτοί που θα σου απαντήσουν.

 

Η βικιπέδια είναι γνωστή και προσιτή στους πάντες.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακάμψω την επιχειρηματολογία που δείχνει τον πιστό δεξιό (btw: ούτε καν) και θα ζητήσω για ακόμα μια φορά απο όποιον μπορεί, να μου δείξει ΕΝΑ ΜΟΝΟ παράδειγμα ευημερούσας κοινωνίας υπο αριστερή διακυβέρνηση. Γνήσια αριστερή όμως έτσι ? όχι τίποτα αριστεροί με δεξιές τσέπες που στέλνουν τα βλαστάρια τους στα Αμερικάνικα κολέγια...

 

Όταν λέμε αριστερή διακυβέρνηση προφανώς εννοούμε τις εκτεταμένες κρατικοποιήσεις με κοινωνικό/εθνικό σκοπό και την υψηλή φορολογία με αντίκρυσμα τις κρατικές παροχές.

 

Θα αναφερόμουν για πλάκα στην Κίνα που έχει έντονο το κρατικό στοιχείο, αλλά ας το αφήσουμε. Στην Ελλάδα η αριστερή πολιτική είναι αυτή που μας κατέστρεψε μέσω της κυβέρνησης του Αντρέα. Αντικαθιστάς την επιχειρηματική ασυδοσία με μια κρατική μαφία και υπαλλήλους χωρίς κίνητρο που είναι χειρότερο.

 

Το σωστότερο μοντέλο είναι το μικτό οικονομικό σύστημα όπου κρατικοποιούνται ή δίνονται σε ιδιώτες, υπό αυστηρή επιτήρηση, κρίσιμες για την κοινωνία και την ανάπτυξη επιχειρήσεις, λαμβάνονται μέτρα αναδιανεμητικής πολιτικής για δικαιότερη κατανομή των εισοδημάτων-προστασία αδύναμων και όλα τα άλλα λειτουργούν ελεύθερα. Εδώ πρέπει να πούμε ότι η κοινωνική πολιτική ήταν εφεύρεση της δεξιάς(βλέπε δημοκρατία της Βαϊμάρης) για να προστατεύσει τον καπιταλισμό από τις συνέπειες των κοινωνικών ανισοτήτων(ακα εξεγέρσεις).

 

Και κάτι τελευταίο. Αν η απόλυτα ελεύθερη αγορά(ήτοι ανυπαρξία εργασιακών δικαιωμάτων και πλήρης ρύθμιση των πάντων από τις αγορές) είναι επωφελής για τους ανθρώπους, τότε προς τί οι μαζικές εργατικές κινητοποιήσεις στο Σικάγο το 1886;

Ξεχνάμε, ότι αμιγής καπιταλισμός είναι αυτό που ίσχυε πριν το 1900 και δεν θα ευχόσουν ούτε στον εχθρό σου να πέσει στα χέρια των εργοδοτών εκείνης της εποχής, έχοντας υπερήφανα αποκεφαλίσει πρώτα το Μαράκι την Αντουανέτα. 

 

Κάνει μπαμ από χιλιόμετρο αυτός που ψηφίζει ΝΔ σήμερα.

 

Δίνω έμφαση στη λέξη σήμερα.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
Link to comment
Share on other sites

πάντως το 1 δεν ειναι φανταστικος κόσμος. Αμα βγούμε απο το ευρώ μπορούμε να τυπώσουμε όσα δις δραχμές θέλουμε :hehe:

εκτός αν δεν πιστεύεις την "πως ειναι το μαλλι?" που λέει ότι ο τσίπρας θα μας γυρίσει σε δραχμη

 

Η υποψήφια βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ πάντως μίλησε για 100 δις ευρώ, όχι δραχμές.

 

Μπράβο, περιέγραψες έναν Συριζαίο όταν είπες:

Ο μη Συριζαίος δεν θέλει τα κ@λολεφτά του Σαμαρά. Θέλει ο Σαμαράς και οι συνεργάτες του αλά Τζέφρυ:

 

Α) Να πάρουν το κ@λόχερό τους από την τσέπη του.

 

Β) Να κάνουν δημοψήφισμα ρωτώντας τον μαμημένο τον λαό* τί θέλει. 

Στάση πληρωμών με όποιες συνέπειες ή λήψη δανείου με διακρατική συμφωνία/δέσμευση, μνημόνιο και χαράτσια; Το βάζω σε μπολντ για να μη μου πει κανένας κουτοπόνηρος ότι δεν γίνονται δημοψηφίσματα για την δημοσιονομική πολιτική.

 

Άλλωστε , οι δημοσκοπήσεις των σαμαρικών ΜΜΕ μας λένε ότι τα ποσοστά υπέρ του ευρώ είναι συντριπτικά. Τί φοβούνται λοιπόν; Θα μας δεσμεύσουν και με την θέλησή μας. ΑΝ φυσικά δεν είναι μούφες για την χειραγώγηση της κοινής γνώμης οι δημοσκοπήσεις.

 

Όπου δεν υπάρχει επιλογή υπάρχει φασισμός.

 

*Το σύνολο του λαού φυσικά. Όχι τους βόλεμένους και τις οικογένειές τους που θα δώσουν μαζί με τους απολιτίκ το κρίσιμο 30 κάτι τοις εκατό για να βγεις κυβέρνηση με μαθηματικούς αλγόριθμους και συνεργασίες.

 

Απλά εδώ να υπενθυμίσω, ότι 24 ώρες μετά την ανατίμηση του Ελβετικού Φράγκου έναντι του Ευρώ, ήδη πολλοί δανειολήπτες έφαγαν πακέτο (για να προλάβω τους καλοθελητές να το αλλάξω λίγο: ήταν που ήταν σε δεινή θέση, ήρθε αυτό να τους αποτελειώσει) αναγκάζοντας το ΣΥΡΙΖΑ να βγάλει φιρμάνι με ακόμα μια υπόσχεση για διευθέτηση αυτών των δανείων. Και προσέξτε: μιλάμε για μόνο 20% ανατίμηση. Όταν θα γυρίσεις στα δραχμούλα και τη μια μέρα ο μισθός σου θα ισοδυναμεί με 500 ευρώ και την άλλη μέρα ακριβώς με 250 ευρώ το ξανακοιτάμε. Και δυστυχώς κάτι μου λέει πως θα το ξανασυζητήσουμε. Πάρτε τις όποιες συνέπειες απο την ανατίμηση του ελβετικού φράγκου, πολλαπλασιάστε με 10 και κάπου εκεί θα είναι το τι έχει να βιώσει η ελληνική οικονομία με την επιστροφή στη δραχμή. Το μόνο καλό της υπόθεσης είναι (πέρα απο το γεγονός ότι θα τα σπάω μπιρ παρά στα μπουζούκια) ότι κάτι παλικάρια σαν το Καζάκη θα φάνε κάτι κατακεφάλους που θα τους φυτρώσουν ξανα μαλλιά στο κεφάλι.

 

Εγώ θέλω να μας πάει στο δολάριο, έτσι για το τρολλάρισμα..

Και όχι LL_NEO, ξέρω πολύ καλά σε τι κόσμο ζούμε. Η διαφορά είναι ότι εγώ προσπαθώ να τον αλλάξω, εσύ προσπαθείς να πείσεις ότι έτσι είναι καλός

 

Υπάρχουν τρόποι και τρόποι για να αλλάξεις κάτι, ή για να αντιμετωπίσεις μια κατάσταση. Κατ' αναλογία να σου πω ότι αν ήμασταν ογκολόγοι, εγώ θα έλεγα στον ασθενή χημειοθεραπεία κτλ, και συ θα έλεγες στον ασθενή "έστω πως δεν έχεις καρκίνο".

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε αριστερή διακυβέρνηση προφανώς εννοούμε τις εκτεταμένες κρατικοποιήσεις με κοινωνικό/εθνικό σκοπό και την υψηλή φορολογία με αντίκρυσμα τις κρατικές παροχές.

 

Θα αναφερόμουν για πλάκα στην Κίνα που έχει έντονο το κρατικό στοιχείο, αλλά ας το αφήσουμε. Στην Ελλάδα η αριστερή πολιτική είναι αυτή που μας κατέστρεψε μέσω της κυβέρνησης του Αντρέα. Αντικαθιστάς την επιχειρηματική ασυδοσία με μια κρατική μαφία και υπαλλήλους χωρίς κίνητρο που είναι χειρότερο.

 

Το σωστότερο μοντέλο είναι το μικτό οικονομικό σύστημα όπου κρατικοποιούνται ή δίνονται σε ιδιώτες, υπό αυστηρή επιτήρηση, κρίσιμες για την κοινωνία και την ανάπτυξη επιχειρήσεις, λαμβάνονται μέτρα αναδιανεμητικής πολιτικής για δικαιότερη κατανομή των εισοδημάτων-προστασία αδύναμων και όλα τα άλλα λειτουργούν ελεύθερα. Εδώ πρέπει να πούμε ότι η κοινωνική πολιτική ήταν εφεύρεση της δεξιάς(βλέπε δημοκρατία της Βαϊμάρης) για να προστατεύσει τον καπιταλισμό από τις συνέπειες των κοινωνικών ανισοτήτων(ακα εξεγέρσεις).

 

Και κάτι τελευταίο. Αν η απόλυτα ελεύθερη αγορά(ήτοι ανυπαρξία εργασιακών δικαιωμάτων και πλήρης ρύθμιση των πάντων από τις αγορές) είναι επωφελής για τους ανθρώπους, τότε προς τί οι μαζικές εργατικές κινητοποιήσεις στο Σικάγο το 1886;

Ξεχνάμε, ότι αμιγής καπιταλισμός είναι αυτό που ίσχυε πριν το 1900 και δεν θα ευχόσουν ούτε στον εχθρό σου να πέσει στα χέρια των εργοδοτών εκείνης της εποχής, έχοντας υπερήφανα αποκεφαλίσει πρώτα το Μαράκι την Αντουανέτα. 

 

Α τώρα μάλιστα !!

Καταλήγουμε λοιπόν πως το να μπλέκουμε όρους όπως δεξιά / αριστερά στην κουβέντα δεν πρέπει να είναι το πρωτεύον ζητούμενο, αλλά πιο δόκιμος όρος είναι το οικονομικό σύστημα.

Το πως θα εφαρμοστεί τώρα το εκάστοτε οικονομικό σύστημα εξαρτάται ουσιαστικά απο την εντιμότητα, τις καλές προθέσεις, και λίγο απο τον έλεγχο που δέχεται αυτός που πρόκειται να το εφαρμόσει. Και εδώ μπαίνει ένα ερώτημα: Πως είναι δυνατόν η μια πολιτική παράταξη να συγκεντρώνει όλους τους έντιμους και αγνούς ιδεαλιστές, και η άλλη όλα τα καθιζήματα ??

Επιπλέον, αναφορικά με το οικονομικό σύστημα του καθαρού σοσιαλισμού, έλεγα πως θα είχαμε ξεμπερδέψει εδώ και περίπου 25 χρόνια. Αλλά φευ... είναι παραπάνω απο φανερό πως κάποιοι πρέπει να πάθουν για να μάθουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θαυμάζω την προσπάθειά σου, ωστόσο οι αριθμοί είναι αυτοί που θα σου απαντήσουν.

Η βικιπέδια είναι γνωστή και προσιτή στους πάντες.

Να υποθέσω ότι μιλάς μόνο για οικονομική ευημερία λίγων, και έχεις γραμμένη την ευημερία της κοινωνίας, κοινωνικές παροχές και ελευθερίες ε;;
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι μιλάς μόνο για οικονομική ευημερία λίγων, και έχεις γραμμένη την ευημερία της κοινωνίας, κοινωνικές παροχές και ελευθερίες ε;;

 

έτσι θα ένιωθες καλύτερα ??

 

Btw: και επειδή πρίν μίλησες για δολάριο, ξέρεις ποιό είναι το νόμισμα του Ισημερινού έ ? :p

Link to comment
Share on other sites

έτσι θα ένιωθες καλύτερα ??

 

Btw: και επειδή πρίν μίλησες για δολάριο, ξέρεις ποιό είναι το νόμισμα του Ισημερινού έ ? :p

To Κατάρ που ακριβώς το βρήκες θα μας πεις? http://www.prosperity.com/#!/ranking

Link to comment
Share on other sites

To Κατάρ που ακριβώς το βρήκες θα μας πεις? http://www.prosperity.com/#!/ranking

 

Στο λινκ που παρέθεσες ? Πουθενά. Γιαυτό καλύτερα κρύφτο, γιατί εσένα εκθέτει περισσότερο και όχι εμένα :hehe: (εκτός αν βλέπεις καμμία σοσιαλιστική χώρα στην πρώτη δεκάδα)

 

Κάνε τις συγκρίσεις σου εδώ:

 

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%81

 

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%99%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BD%CF%8C%CF%82_%28%CF%87%CF%8E%CF%81%CE%B1%29

 

και για το αντίστοιχο του δείκτη ευημερίας που θα απεικόνιζε το δικό σου λινκ, συμβουλέψου τον Δείκτη ανθρώπινης ανάπτυξης, που συμπεριλαμβάνεται στα λινκ που σου έδωσα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.