Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 12:41]

thanx zyx για την τσαντούλα! :) Βρηκα επιτέλους απο που παίρνεις το ταχυδρομείο... Τελικά ειχα κερδίσει τη δημοπρασία και στο ταχυδρομείο με περίμενε το πακετάκι μου :)

Δε ξερω τι skill να διαλέξω. Εχω παρει ενα Alchemy νομίζω, και βρήκα και ενα δέυτερο mining... Να παρω κάποιο άλλο ?

Καλυτερα τα δυο βασικα skill να συνδυαζονται. π.χ. mining-backsmith ή herbalist-alchemy ...

Ακομα καλα θα ειναι να πανε γαντι και με race και class. π.χ. Οι νανοι εντοπιζουν κρυμενα υλικα για mining, τα elf περισσοτερα herbs.

Εγω εχω νανο Warrrior με mining και blacksm. Βρισκω μπολικα υλικα και εκει που αλλες φυλες δεν τα βλεπουν επεξεργαζομαι και μετα φτιαχνω τα οπλα μου.Και ειναι αρκετα καλα.Τα περισσοτερα καλυτερα απο αυτα που βρισκω να αγορασω.

Ετσι το ενα skill βοηθαει το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

thanx zyx για την τσαντούλα! :) Βρηκα επιτέλους απο που παίρνεις το ταχυδρομείο... Τελικά ειχα κερδίσει τη δημοπρασία και στο ταχυδρομείο με περίμενε το πακετάκι μου :)

Δε ξερω τι skill να διαλέξω. Εχω παρει ενα Alchemy νομίζω, και βρήκα και ενα δέυτερο mining... Να παρω κάποιο άλλο ?

δες εδω http://wow.warcraft.gr/gameinfo.php?act=professions

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stamatas [Σήμερα, στις 08:12]

παιζω στον daggerspine αλλα ειμαι elf rogue. αν παιζεις με tauren ειμαστε αντιπαλοι.

στειλε mail για guilt με λενε Radiatedsoul

Ειμαστε σε διαφορετικους Server δεν γινεται.Εγω παιζω στο Shattered Hands.Αν μπεις σε αυτον μιλα μου.To nick ειναι το παρον (Aias).

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον δε αναφερθηκα πουθενα στο μεσο ορο ηλικιας τoυ lineage 2.Δυστυχως λογω mass net cafe και διαφημισης στην Eλλαδα στους ελληνικους server ειναι σχετικα μικρος.Αναφερθηκα μονο στο μεσο ορο ηλικιας του Everquest 2.Kατα 2ον λογο δε εβρισα το WoW απλως δε μπορω ατομα που βλεπουν 1 MMORPG και νομιζουν τα χουν δει ολα(Δε αναφερετε το σχολιο αυτο σε ολους)Φυσικα εχω παιξει και τα 2 game και το eq2 (το WoW se beta κιολας)και απο lineage2 Wow προτιμω το πρωτο λογω ποιο "ρεαλιστικου" κοσμου.-

Link to comment
Share on other sites

βρε πατριδα , το lineage ειναι πολυ ποιο ευκολο και αυτο φτανει μονο

επισης δεν ειναι μεν ρεαλιστικα γραφικα αλλα σε τετοια ειδους games δεν ειναι αυτο που πρεπει να εχεις ως βασικο κριτηριο

Link to comment
Share on other sites

Μερικά ενδιαφέρον faq

Q: I cannot find the CDKey for my European version of World of Warcraft, where is it located?

A: For the standard version of World of Warcraft, the CDKey is located underneath the CDs on the inside of the case, and for the Collectors Edition the keys are located on the front of the manual along with the free 10 day guest pass.

Q: When does my free 30 days of playtime start?

A: Your free 30 days of playtime starts from the time that you successfully complete your account creation. You will still be required to enter valid payment information at the account creation stage, but you will not be charged anything until after the free 30 days has expired.

Q: Can I move my character to another server?

A: This is something that is not offered at the moment, and if this situation changes there will be an announcement made on the main website.

Why isn't World of Warcraft free?

World of Warcraft will require a fee to play. This fee will be used to support the costs associated with the high-quality levels of service, support, and ongoing content creation that we are planning for World of Warcraft.

What payment methods are currently supported?

Major credit cards: Visa (including Electron), MasterCard, American Express.

Local cards: Carte Bleue (France), Switch, Solo, Delta (United Kingdom).

Electronic Direct Debit: including country specific such as ELV (Germany).

When will pre-paid cards be available in Europe, and how much will they cost?

Pre-paid game cards will be available on 4th of March, prior to the end of the included one-month subscription. Each card comes with a suggested retail price of 26.99/£18.49, and will give a 60-day subscription to the game, accessible via this website using the scratch-off code on the reverse of the card. The cards will be sold in DVD sized boxes, localized into English, German, French, Italian and Spanish, and will be available through retail outlets where the game is sold.

I want to use a pre-paid card, how do I proceed when creating an account?

Players who wish to pay by pre-paid game card and start playing World of Warcraft before these cards are available will be required to input another form of payment to register and play the game. At launch this will require players to either give a credit card number or bank details, if the direct debit option is chosen. However, as long as the preferred payment method is changed through Account Management to pre-paid card before the end of the free one-month play period, the previous payment method chosen will not be activated. When the cards becomes available you will be able to chose this method of payment directly when you create your account.

How long will Blizzard keep my characters if I stop playing?

We will keep your characters for a minimum of 6 months from the day your account was closed

Link to comment
Share on other sites

Για να φτιάξεις κάτι απο leather, πρεπει να βρείς συνταγή ? Η απλά μαζευεις τα υλικά και το φτιάχνεις ? Εχω παρει leatherworking/skinning, εχω αρκετές πρώτες ύλες, αλλα δε ξέρω πως να φτιάξω κάτι... Πρεπει να αγοράσω κανενα scroll ή κατι άλλο ?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει πρωτα να πας σε εναν trainer για leather και να δεις τι μπορεις να μαθεις.(Με το αζημιωτο βεβαια).

Αφου το μαθεις και εχεις και τα απαραιτητα υλικα πας εκει που εχει τα skills σου και θα εχει και ενα για leathering.Ανοιξε το και αρχισε να φτιαχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Thanx τελικά βρήκα πως φτιαχνεις πράγματα. Το κακό ειναι οτι εχω καλύτερα πράγματα απο αυτά που μπορώ να φτιάξω, οποτε δεν έχει νόημα να τα φτιάξω. Αλλά αν δε τα φτιάξω, δεν ανεβαίνει το level οπότε δε μπορώ να μάθω πιο καλά πράγματα.. γκρρρρ.

Η πλάκα ειναι που βρήκα κάτι σπηλιές οι οποίες ειναι elite απο ότι λεει, και τρυγυρνάγανε κάτι τύποι 20-25 level, σκοτώνανε κλπ και εγώ ετρεχα απο πίσω στα πτώματα και τα έγδερνα :p Στο skinning ειμαι 105, καλα ειναι. Level 12 προς το παρόν, ειμαι στο Barren και τα πράγματα ειναι δύσκολα... Κατι κένταυροι με σκίσανε κανονικα....

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

Troop το παιχνιδι το παιζεις με SLi??Ποιους drivers χρισημοποιεις??

Ναι με SLI παίζω, 71.81 αν θυμάμαι καλά, σε SFR mode.

Link to comment
Share on other sites

trooper θα τα φτιαχνης και θα τα πουλας προς το παρον. μην φτιαχνης οτι νανε καλο ειναι να προσεχης με τα χρωματα. δλδ το γκρι και να το φτιαξεις δεν προκειτε να σου δωση το πορτοκαλο κοκινα δινει παντα.

τα elite quest ειναι τα καλητερα αλλα παιζει πολυ ξυλο. καλο ειναι να κανεις group με 4 το λιγοτερο ατομα. αλιως δεν βγενουν. και εγω εχω αφηση ενα στο orgrimmar και μου λοιπη ενα πραγμα μονο να παρει και μαλον το βραδυ θα ξαναμπω. αν και εχτες μου τι βιδοσε με μερικους που την βλεπουνε παρτακιδες στο group και δεν βοηθανε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αρωστήσει με αυτό το παιχνίδι 6,5 ώρες το έπαιζα το βράδυ και το απόγευμα 3 , είμαι τελείως καμένος , μέχρι και όνειρο είδα το wow !!! αν είναι δυνατόν :giveup: :giveup: :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

Παιδιά έχω αρωστήσει με αυτό το παιχνίδι 6,5 ώρες το έπαιζα το βράδυ και το απόγευμα 3 , είμαι τελείως καμένος , μέχρι και όνειρο είδα το wow !!! αν είναι δυνατόν :giveup: :giveup: :giveup:

Κ που σαι ακομα :hehe:

Οταν θα ακους κ τη μουσικη κ τους ηχους συνεχεια στα αυτια σου να αρχισεις να ανυσηχεις :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Thanx τελικά βρήκα πως φτιαχνεις πράγματα. Το κακό ειναι οτι εχω καλύτερα πράγματα απο αυτά που μπορώ να φτιάξω, οποτε δεν έχει νόημα να τα φτιάξω. Αλλά αν δε τα φτιάξω, δεν ανεβαίνει το level οπότε δε μπορώ να μάθω πιο καλά πράγματα.. γκρρρρ.

Η πλάκα ειναι που βρήκα κάτι σπηλιές οι οποίες ειναι elite απο ότι λεει, και τρυγυρνάγανε κάτι τύποι 20-25 level, σκοτώνανε κλπ και εγώ ετρεχα απο πίσω στα πτώματα και τα έγδερνα :p Στο skinning ειμαι 105, καλα ειναι. Level 12 προς το παρόν, ειμαι στο Barren και τα πράγματα ειναι δύσκολα... Κατι κένταυροι με σκίσανε κανονικα....

Ναι με SLI παίζω, 71.81 αν θυμάμαι καλά, σε SFR mode.

Και που τους βρισκεις αυτους του 71.81...nvidia δεν υπαρχουν!Γενικα εχεις δει εστω και το παραμικρο κολλημα στο παιχνιδι??

τις φωτος πως τις ποσταρουμε στο φορουμ??θες φωτοσοπ??

Link to comment
Share on other sites

Τα Raid ειναι ολα τα λεφτα.Η πλακα ειναι οτι στο golden road συνανταω ενα Dark Elf lvl 32(εγω ειμαι 23) και με προσπερναει απο δεξια.Σταματαω 5 μετρα πιο κατω και γυρναω...Σταματαει και αυτο πιο κατω και γυρναει...του κανω wave και την κοπαναω(δεν με επερνε).Εννοειται οτι μετα τον εδωσα στεγνα στο καναλι :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

Και που τους βρισκεις αυτους του 71.81...nvidia δεν υπαρχουν!Γενικα εχεις δει εστω και το παραμικρο κολλημα στο παιχνιδι??

τις φωτος πως τις ποσταρουμε στο φορουμ??θες φωτοσοπ??

http://www.3dchipset.com/drivers/nvidia/beta/nt5/index.php βγήκανε οι 75.90. Κόλλημα όχι δεν έχω δει, μονο ενα μικρό bug μου έτυχε μια φορά, που σταμάτησε να περπατάει ο ήρωας, δηλαδή κουνιότανε αλλά δε κουνιόντουσαν τα πόδια του. Με login/logout, έφτιαξε όμως.

Με print screen σώζει το παιχνίδι μονο του tga, θελεις photoshop μετα για να τις επεξεργαστείς, ή καποιο άλλο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.