Jump to content



BMW M4 Coupé Akrapovic - Barcelona MOTO - 18/10/15 - Greek Gatherings


wolves

Recommended Posts

Σε 10-15 λεπτά  μπαίνουμε. :D

 

Ηθελε πάλι update o server  νομίζω έφτιαξε και το πινγκ τώρα μπαίνει κανονικά ελάτε όσοι μπορείτε.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

post-63928-0-40637500-1445121315_thumb.jpost-63928-0-49321300-1445121384_thumb.j

 

Aρη αν θυμάμαι εσύ δεν πρότεινες το combo  για πες και πόσους γύρους θα τρέξουμε και αν τρέξουμε έναν αγώνα η δύο.

Χαμός θα γίνει.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είναι τα λάστιχα!! Στους 7 γύρους που είναι τώρα τελειώνουμε με 98% περίπου οπότε θα είμαστε coble!

 

15 γύρους βγάζουν μισή ώρα, δε το πάμε λίγο παραπάνω? 20 ας πούμε...  :D

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είναι τα λάστιχα!! Στους 7 γύρους που είναι τώρα τελειώνουμε με 98% περίπου οπότε θα είμαστε coble!

 

15 γύρους βγάζουν μισή ώρα, δε το πάμε λίγο παραπάνω? 20 ας πούμε...  :D

Στο μυαλό μου είχα κάτι σε 35+ λεπτά όποτε ναι - μπαίνω να κάνω μια δοκιμή (αν με αφήσει η οικογένεια)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μ' αφήσαν... Πάντως απ' ότι βλέπω για 20 γύρους δεν φτάνει και το καύσιμο οπότε ας πούμε 17 για να έχει ενδιαφέρον - άλλοι θα κάνουν pitstop άλλοι όχι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

                              ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

 

                                              track :  Barcelona moto

 

                                                    car   : Bmw m4 akrateia :p
 
post-63928-0-69995100-1445161138_thumb.j

                                                 Practice 60 min ώρα            21:15

                                                Qualify   15 min ώρα             22:15

                                        Race      17 laps  ώρα εκκίνησης  22:30

Grip στο practice 95% αν θέλετε να αυξηθεί για το qualify μπήτε και κάνετε γύρους από την αρχή.

Σημαντικό:

    Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας. Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.

Στην εκκίνηση κρατάμε ασφαλείς αποστάσεις για να προλάβουμε να φρενάρουμε μόλις δούμε τα κόκκινα φωτάκια των φρένων των εμπρός αυτοκινήτων, στη συνέχεια κρατάμε τη λωρίδα που έχουμε επιλέξει ας χάσουμε και λίγο χρόνο, είναι άδικο να χαλάσει ο αγώνας πριν καν ξεκινήσει!

Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download

Xρήση teamspeak .

Το password δίνεται από δώ η από το teamspeak η από το steam γι αυτό γίνετε όλοι φιλαράκια .

http://steamcommunity.com/groups/ac-greekgatherings

 

Aλλαγές εντός της ημέρας μέχρι τις 7 κατόπιν ουδέν λάθος αναγνωρίζεται. :D

Have fun play fair αλλιώς ban :p  :D 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Με 2.02.x σε 100% grip (hotlap), βγαζω 2.5.9 στον server... Πολύ δεν είναι 3,5 secs διαφορά ?  :hmm: Μήπως πρέπει να αλλάξω τρόπο οδήγησης;

 

Επίσης, το 2.02 το έκανα με TC on, με TC off ήμουν 2 secs πίσω.. Α! και το ctrl-c δεν το έφτιαξαν!  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κανα 15λεπτακι αργοτερα γινεται; Για πιο ανεση.

Αν οχι, και παλι οκ.

Τό βαλα μήπως και μπει και ο @ αν μας πει όχι το πάμε 21.30

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με 2.02.x σε 100% grip (hotlap), βγαζω 2.5.9 στον server... Πολύ δεν είναι 3,5 secs διαφορά ?  :hmm: Μήπως πρέπει να αλλάξω τρόπο οδήγησης;

 

Επίσης, το 2.02 το έκανα με TC on, με TC off ήμουν 2 secs πίσω.. Α! και το ctrl-c δεν το έφτιαξαν!  :lol:

 

το 2.02.χ τι ακριβως ειναι ; 2.02.1χχ η 2.02.9χχ ; ειναι σχεδον ενα δευτερολεπτο αυτο :p

Επισης σε 100% να εχεις το TC off.Δε φευγει το αμαξι.Σε χαμηλα grip για μεγαλυτερη ασφαλεια εχε το ανοιχτο αν θες στο 2/2 εστω

 

Τωρα για τους χρονους κυνηγα καποιον γρηγοροτερο να δεις πατηματα..Αλλη συμπεριφορα εχει η bmw στο 95% grip.Ειδικα στην πρωτη μεγαλη δεξια στροφη μετα την ευθεια εκκινησης.Εκει μπορει να χασεις και ενα second

Παναγιωτη , δε νομιζω να μπει απο οτι μου ειπε..δουλευει νωρις.

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ε αφού ειπα 3,5 sec διαφορα από το 2.05.9. Δηλαδη x=2.05.9 - 3.5 = 2.02.4 :-p

Πρέπει να προλαβω το practice session για να κατασκοπεύσω! Πολύ φοβαμαι πως δε θα προλαβω... Εχω υποχρεώσεις, αλλά τον αγώνα μαλλον τον προλαβαινω, αν με αφησει η φαμίλια.

Link to comment
Share on other sites

Δημοσιεύθηκε Σήμερα, 12:42

                              ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

 

                                              track :  Barcelona moto

 

                                                    car   : Bmw m4 akrateia :p
 
post-63928-0-69995100-1445161138_thumb.j

                                                 Practice 60 min ώρα            21:30

                                                Qualify   15 min ώρα             22:30

                                        Race      17 laps  ώρα εκκίνησης  22:45

Grip στο practice 95% αν θέλετε να αυξηθεί για το qualify μπήτε και κάνετε γύρους από την αρχή.

Σημαντικό:

    Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας. Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.

Στην εκκίνηση κρατάμε ασφαλείς αποστάσεις για να προλάβουμε να φρενάρουμε μόλις δούμε τα κόκκινα φωτάκια των φρένων των εμπρός αυτοκινήτων, στη συνέχεια κρατάμε τη λωρίδα που έχουμε επιλέξει ας χάσουμε και λίγο χρόνο, είναι άδικο να χαλάσει ο αγώνας πριν καν ξεκινήσει!

Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download

Xρήση teamspeak .

Το password δίνεται από δώ η από το teamspeak η από το steam γι αυτό γίνετε όλοι φιλαράκια .

Steam Community :: Group :: Assetto Corsa Greek Gatherings

 

Πήγαμε ένα τέταρτο αργότερα κρίμα που δεν θά ΄ναι ο Θοδωρής ,καλή δουλειά φίλε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή χρειάζονται 60 γύροι από ένα αυτοκίνητο για να ανέβει το γκριπ κατά 1% βάλε επί πόσα αυτοκίνητα θα τρέχουμε μέσα για να καταλάβεις ότι χρειάζονται σχετικά λίγοι γύροι για να ανέβει γι αυτό ανεβαίνει γρήγορα όταν είναι πολλά αυτοκίνητα.

Επίσης έχουμε ορίσει την παράμετρο session transfer  στο 100 οπότε μεταφέρεται όλο το κερδισμένο γκριπ στην επόμενη συνεδρία [session].

Mπορούμε να τα αλλάξουμε και τα δύο αλλά νομίζω είναι καλά από το επόμενο μπορεί ο καθένας να μου λέει να το ορίζουμε διαφορετικά .

Ενα άλλο που θέλω να πω είναι ότι με τον τρόπο που οδηγάω μου βγάζει με φουλ τεπόζιτο 18,5 γύρους οπότε μάλλον να αφήσουμε 17 γύρους τον αγώνα η να βάλουμε  to challenge   για πρώτη παγκόσμια :happy:  να προσπαθήσουμε να φτάσουμε μέχρι το τέρμα οδηγώντας σε κάποια κομμάτια οικονομικά :tomato: . :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.