Jump to content



[Greek Gatherings 17-01-2016] Lotus 2-11 vs KTM XBow at Silverstone


akis_z80

Recommended Posts

επιτηδες το εκανες! ξεκαθαρο ειδα και το replay σου σχεδον ολο

1)δεν υπαρχει ιχος λακγ(ανακριβεια)

2)στο  τρακαρισμα ηρθες και επεσες πανω μου χωρις λογο ουτε ο ποιο ασχετος νουμπας να ησουν(αντι να πατησεις φρενο και να στριψεις εσωτερικα οσο μπορουσες,εσυ το αφησες να πεσει πανω μου) ηξερες οτι σε αυτο τον αγωνα δεν ειχες τυχη 2sec σου ριχνα ,πιστευω οτι εξαρχης το ειχες στο μυαλο σου

3)δεν υπηρχε καμια κοντρα μονο οταν εχανε το βηματισμο του ο παναγιωτης εκανε καθυστερηση ερχοσουν και κολλαγες απο πισω μου,δεν μπορουσα να κανω προσπεραση σε σαντουιτς(στην συνεχεια κοιτουσες απο μακρια)

4)ο δε παναγιωτης εκανε μια προσπεραση που αν δεν παταγα φρενο θα ηταν σιγουρη στουκα στο τσακ το προλαβα,καθυστερουσα με τον uhu να βρω καταληλο σημειο να περασω ως οφειλα ηρεθε ο παναγιωτης η κοπανημα η προσπεραση

 

υπηρχε η προθεση  σε αυτον τον αγωνα τουλαχιστον απο μερος σου,κριμα γιατι εγω χαιρομαι οταν πηγενεις καλα σε αγωνα δεν κοιταω να στον χαλασω

Εγώ να πώ τι παρατήρησα στη διάρκεια των προκριματικών και του αγώνα..

Πάνω απο την οροφή σου, και κάτω απο το όνομα σου, έχεις ένα τριγωνάκι..

Αυτό μερικές φορές ήταν πράσινο, μερικές γινόταν κίτρινο.

Δεν είδα σε κάποια στιγμή είτε στον αγώνα είτε στα προκριματικά να έχεις αυξομοίωση της απόστασης λόγω λαγκ, αλλά μετά το τελευταίο

update, αυτό το φαινόμενο δεν είναι εμφανές όπως παλαιότερα.

Για το σημείο 4 που λές, αν θυμάμαι καλά, πρέπει να φρέναρες πρίν απο το άσπρο βέλος και μόλις κατάλαβα γιατί το έκανες.....

Θα εξετάσω και το ρεπλέη σήμερα το βράδυ για να βεβαιωθώ αν έκανα βόμβα, (όπως μου αρέσει να κάνω) ή αν είχα ήδη θέση αριστερά σου

με τον προφυλακτήρα μου μπροστά απο τον δικό σου..

Η αλήθεια είναι πάντως οτι αν δεν με ξάφνιαζε το φρένο σου (νόμισα έχασα τα σημάδια μου και πανικοβλήθηκα) θα είχα βουτήξει εκεί και

για τον UHU... :wub:

Μπραβο Κωστα.Φοβερος.Γενικα ηταν πολυ δυνατος αγωνας.Φοβερες προσπερασεις , φοβερες μαχες.Φοβερο κυνηγητο.Παντα τετοια !

Ακη , θα ανεβασω λογικα βιντεο.Αλλα δε ξερω ποσα λαπς :p

Εσύ γλύτωσες απο τα δόντια μου στην αρχή... :eek:

γενικα υπαρχει αντιπαθεια...δεν μπορει εγω ο "κακος"του φορουμ να φανομαι γρηγορος η οτι εχω δικιο σε κατι(δεν το λεω για σενα βεβαια),αλλα για καποιους ετσι ειναι

ο ακης εκριβε τις βαθμολογιες μεχρι να ερθει βολικα εκει που ηθελε τουλαχιστον,αυτες που ηθελε τις θυμοταν και αυτες που δεν ηθελε τις ξεχνουσε

σε αυτο το combo επερνε χερακι χερακι τον παναγιωτη να του μαθει την πιστα, μεχρι και το qualifaing χερακι χερακι τον πηγε(δικαιωμα του)..........

 

ο αλλος ηταν σε αποστολη σημερα...

 

 

σχεδον σε καθε combo  καποιος με κοπαναει,νομιζω οτι μπορω να καταλαβω ποτε ειναι εσκεμενο και ποτε οχι

 

ξερω οτι πολλοι μην πω ολοι θα παρετε το μερος του/ους.Ετσι κι αλλιως γι αλλη μια φορα "κακος"θα ειμαι δεν τρεχει και τιποτα

Εμένα πήγε χεράκι χεράκι στα προκριματικά??

Πίσω απο εσένα έκανα τον ταχύτερο γύρο στα προκριματικά μου..

Αν είχα μπροστά μου τον Ακη θα τον προσπερνούσα... (χαλαρά με βόμβα)

 

3. Δεν καταλαβαίνω τί μου προσάπτεις. Στην μάχη σου με τον Παναγιώτη, σας έφτασα, είδα ότι μπορούσα να περάσω αλλά εκείνη την περίοδο το ping σου κοκκίνησε ( πήγε 220) κ έκανες κάτι μπρος πίσω. Είπα καλύτερα να μη ξανα γίνει κάτι και το άφησα.

 

Είχα νευρα με τον εαυτό μου που στραπατσάρισα το αμάξι και δεν πήγα για τη νίκη..

Αναβα τσιγάρο, και έπινα φραπέ, και έχανα ρυθμό..

Μετά που τραβούσα 2-3 τσούρες, ξεμάκραινα πάλι..

(οχι να το ξέρετε, με καφέ και τσιγάρο το πήγαινα το στραπατσαρισμένο αμαξάκι...)

 

3)δεν υπηρχε καμια κοντρα μονο οταν εχανε το βηματισμο του ο παναγιωτης εκανε καθυστερηση ερχοσουν και κολλαγες απο πισω μου,δεν μπορουσα να κανω προσπεραση σε σαντουιτς(στην συνεχεια κοιτουσες απο μακρια)

 

Άναβα τσιγάρο λέμε...

Δεν χάνω τα βήματα μου..  :wub:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πάντως οτι αν δεν με ξάφνιαζε το φρένο σου (νόμισα έχασα τα σημάδια μου και πανικοβλήθηκα) θα είχα βουτήξει εκεί και

για τον UHU... :wub:

 

Τι έγινε ρε παιδιά?

uhu απο δω uhu απο εκεί?

Ε όχι να του ρίξουμε βόμβες για να τον περάσουμε. :p

Απλά τη γραμμούλα μου πήγαινα και είμασταν και στους ίδιους γύρους.

Εντάξει δε πήγαινα και σα τον Κώστα αλλά νομίζω πως ήμουν προβλέψιμος στην πίστα ώστε να μην εχει παράπονο κανείς.

Λίγη υπομονή ήθελε απλά, αφού ηταν θέμα χρόνου... 

Στα του αγώνα αφού κατάλαβα αυτή τη φορά πως άρχισε και δεν ήταν practice πάλι καλά...

Έκανα και 2 pbιά μέσα στο race που είναι super ουάου συναίσθημα. :)

 

Όσο για τα κίνητρα τα στημένα τις σκοπιμότητες και τα λοιπά...

Χαλαρώστε εδώ παίζουμε και θέλουμε τους πάντες χαρούμενους και ευτυχισμένους για να εχουμε όσο το δυνατό περισσότερο κόσμο (να προσπερνάμε) :)

Όλα τα άλλα είναι γτπ.

 

Κυριάκο μήπως θα θυμάτε κανείς του χρόνου τέτοια μέρα βαθμούς και τέτοια.

 

Ενω αυτόν εδώ τον τύπο πιστεύω πως τον θυμούνται όλοι όσοι τρέχαμε τότε...

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά?

uhu απο δω uhu απο εκεί?

Ε όχι να του ρίξουμε βόμβες για να τον περάσουμε. :p

Απλά τη γραμμούλα μου πήγαινα και είμασταν και στους ίδιους γύρους.

Εντάξει δε πήγαινα και σα τον Κώστα αλλά νομίζω πως ήμουν προβλέψιμος στην πίστα ώστε να μην εχει παράπονο κανείς.

Λίγη υπομονή ήθελε απλά, αφού ηταν θέμα χρόνου... 

Στα του αγώνα αφού κατάλαβα αυτή τη φορά πως άρχισε και δεν ήταν practice πάλι καλά...

Έκανα και 2 pbιά μέσα στο race που είναι super ουάου συναίσθημα. :)

 

Όσο για τα κίνητρα τα στημένα τις σκοπιμότητες και τα λοιπά...

Χαλαρώστε εδώ παίζουμε και θέλουμε τους πάντες χαρούμενους και ευτυχισμένους για να εχουμε όσο το δυνατό περισσότερο κόσμο (να προσπερνάμε) :)

Όλα τα άλλα είναι γτπ.

 

Κυριάκο μήπως θα θυμάτε κανείς του χρόνου τέτοια μέρα βαθμούς και τέτοια.

 

Ενω αυτόν εδώ τον τύπο πιστεύω πως τον θυμούνται όλοι όσοι τρέχαμε τότε...

 

Τις παλιοσειρές της GVR που τους θυμήθηκες?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατός ο χθεσινός αγώνας!

Αποκορύφωμα για μένα ήταν το Qualify, όπου οι 3 πρώτοι είμασταν εντός 0.06 του δευτερολέπτου.

Ξεκινώντας πρώτος στον αγώνα, και αφού κατάφερα να είμαι ακόμα πρώτος μετά την πρώτη στροφή, πίεσα στην αρχή για να ανοίξω την διαφορά, κάτι που κατάφερα, αν και μεγάλο ρόλο σε αυτό έπαιξε το ότι Άκης, Ιάσονας και Θοδωρής μάχονταν μεταξύ τους για θέση.

Κατά το μέσο του αγώνα που ξεκαθάρισαν οι θέσεις και άρχισε ο Ιάσονας να με κυνηγάει, είχα ήδη αρκετή διαφορά και αρκούσε απλά να μην κάνω κάποιο μεγάλο λάθος χωρίς να χρειάζεται να είμαι στο απόλυτο όριο, για να τερματίσω.

Ένα μικρό συμβάν στους τελευταίους γύρους με τον Geo που παραλίγο να φέρει ανακατατάξεις, αλλά εντάξει συμβαίνουν αυτά και η συμπεριφορά του σωστότατη.

 

Συγχαρητήρια στο υπόλοιπο (extended) podium (το group του 18,5 δηλ), όπως και σε όλους όσους έτρεξαν!!   :T:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Άργησα, αλλά ορίστε το replay με το συμβάν με τον Κυριάκο @kyr.. .

 

Η εικόνα είναι όπως παίζω , με FOV 36 και τα app που έχω.

 

Θα δείτε ότι ο Άρης με πίεζε στα δεξιά μου και είχα το νου μου εκεί.

 

Δυστυχώς δεν κατάλαβα ότι πολύ γρήγορα φτάσαμε στο επόμενο σημείο για τα φρένα.

 

Έστριψα τιμόνι , μπλόκαρα τροχους αλλά μάταια.

 

Μετά τον περίμενα. Φυσικά δεν υφίσταται η παραμικρή στάλα δόλου εκ μέρους μου.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα κρούσματα εναντίον του Κυριάκου είναι πολλά. Πρώτα από δόλο δεν του έβαλα τους βαθμούς που κέρδισε με τον ιδρώτα του και τώρα έρχεσαι εσύ Δημήτρη να τον αποτελειώσεις.

Ήσουν σε αποστολή χθες (το μυρίστηκε η γάτα). Πόσο να αντέξει ο άνθρωπος; Και η υπομονή έχει τα όριά της :p

 

Έλα πές την αλήθεια, εσύ είσαι ο Μπριατόρε της υπόθεσης....

:p

 

 

 

Που σε ρε Νάσο!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε Κυριάκο,αν κ δεν γνωρίζω τα περιστατικά ούτε μου πέφτει λόγος,θα ήθελα να σου πω κ γω ακριβώς αυτό που προείπε ο Γιάννης-uhu.

 

Σημασία έχει να μπαίνουμε να τρέχουμε με ομοιογνωμούντες κ ομοιοπαθούντες ακριβώς για να περνάμε ευχάριστα την ώρα μας -αρκετά πρόοβλήματα έχουμε όλοι μας άλλωστε για να ανησυχούμε για μερικά πίξελ οθόνης-.Όλα τα υπόλοιπα έρχονται σε δεύτερη μοίρα.Τρέχουμε διαδικτυακά σε αγώνες που δεν θα θυμάται κανείς μετά από μερικές βδομάδες κ το μόνο που ίσως μείνει είναι η παρέα κ το κομμάτι του υγιούς ανταγωνισμού.Άντε κ να θυμόμαστε μια γαμάτη προσπέραση που έκατσε κ δεν γίναμε μαλιοκούβαρα ή ένα εντυπωσιακό καφριλίκι που αποφύγαμε το σούτ.

 

Μετά από σχεδόν 10 χρόνια σιμ ρέισινγκ κ με άπειρες ιντερνετικές αψιμαχίες στην αρχή της ''καριέρας'' μου :p -δεν ήξερα,δεν ρώτησα κ τα ήθελε κ μένα ο ποπός μου δυστυχώς-, χωρίς νόημα, που ουσιαστικά το μόνο που κάναμε κάποιοι από εμάς ήταν να εκθέτουμε τους εγωισμούς κ τα κόμπλεξ μας,κατάλαβα οτι αξία έχει να περνάς καλά με αυτό που αγαπάς,αποδεχόμενος οτι στο παραδίπλα πιξελοπάμπριζο είναι ένας ακριβώς σαν εσένα.

 

Οι ατυχίες κ τα χτυπήματα είτε ηθελημένα είτε από λάθος είναι μέρους της παιχνιδιού.Γιατί σιμ ρέσινγκ δεν είναι μόνο ο χρόνος κ τα πόντια,αλλά κ ο τρόπος που αντιμετωπίζεις τον άλλο δίπλα σου.Θέλει υπομονή γιατί αφενός υπάρχει το λάγκ κ αφετέρου δεν έχουν όλοι το χώρο-χρήμα-προτεραιότητα να έχουν ένα τριόθονο βλέποντας τα πάντα.

 

Τα παραπάνω τα γράφω χωρίς καμιά δασκαλίστικη διάθεση.Απλά είναι κρίμα ενώ έχετε δημιουργήσει μια ωραία παρεούλα που τρέχετε κ γουστάρετε να bitcharete ωσάν γκόμενες -been there done that :( - που θα έλεγε κ η παλιοσειρά ο uhu. :lol: :lol: :lol::p

 

Η δική μας παλιοπαρέα κάπως έτσι έσβησε όταν μάλιστα είχε φτάσει να έχει έναν υγιή αριθμό μελών.Εγωισμοί,ντίβες,γιολοσυμπεριφορές κ αρχηγιλίκια κατάφεραν να τα διαλύσουν όλα.

 

edit:να πω κ κάτι που μπορεί να ενοχλήσει μερικούς αλλά δυστυχώς έιναι η αλήθεια.Όταν βρίσκεστε συνεχώς θύμα σύγκρουσης 8 στις 10 φορές εσείς είστε η αιτία.Δεν μιλώ για τα ακραία περιστατικά.Μιλώ για την πλειοψηφία.Τις περισσότερες φορές αν οδηγείς μυαλωμένα έχοντας καλό spatial awareness μπορείς να αποφύγεις συγκρούσεις.Είναι αυτό που λένε οτι πρέπει να κοιτάς μπροστά,ε απαιτείται να κοιτάς πάρα πολύ μπροστά κ να αντιλαμβάνεσαι την όλη διαδικασία σαν σκάκι με μια δόση μαντεψιάς για τις κινήσεις του εμπρός κ πίσω.Αυτή η εξοικείωση βέβαια έρχεται μέσα από πολλούς αγώνες.Ρώτα κ τον Γιάννο τι κουλάδια ήμασταν όταν πρωτοξεκινήσαμε να τρέχουμε :lol: :lol:

Έγινε επεξεργασία από sosna
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν εχω κανενα θεμα! με τον φιλτατο δημητρη τα ειπαμε στο chat και ολα μια χαρα σημερα.....

Ειπαμε να τα αφησουμε αυτα και να παμε παρακατω.Μονος του μου ειπε οτι θα μου αποδιξει οτι κανω λαθος με την συμπεριφορα του...εγω χαρηκα και του το ειπα

τωρα τι πισογυρισματα και video ειναι αυτα δεν ξερω? :huh: το ξανασκεφτηκε φαινεται

 

δεν θελω ουτε επιδιωκω να υπαρχουν ιντριγκες,κλικες και βλακειες....ουτε ειμαι τις αποψης μια σου και μια μου(ειχα πολλες ευκαιριες και εχω ευκολα πραγματα ειναι αυτα),ειμαι υπερ των πολλων και οχι ορισμενων το καλο της κοινοτητας θελω και τιποτα αλλο το ξερουν ολοι εδω μεσα

δημητρη αν θελεις να συνεχισεις το θεμα συνεχισετο μονος σου πολλα μπορουμε να πουμε το ξερεις.Αυτο που θελω ειναι ο ενας να σεβεται τον αλλο και να ευχαριστιμαστε αγωνες ολοι μαζι(ας εχει ο καθενας την απαψη και την γνωμη του δεν ειναι κακο αλλα να μην βγενει στους αγωνες ειναι απαραδεκτο αυτο "αν συμβενει"....χαλαει και ξενερωνει τους παντες μονο αυτοι που θελουν το κακο της χαιρονται με τετοια.....να ειμαστε πιο προσεκτικοι το επιπεδο ειναι αρκετα υψηλο ας προσπαθησουμε να το κρατησουμε εκει και ας αφησουμε ειδα τον δεξιο μου και δεν ειδα το δεξιο μπροστα μου το βελακι κοιτουσες?θα σου πω,εσυ θα πεις κατι αλλο κλπ,κλπ...Οπως ειπες μονος σου οι πραξεις θα δειξουν

πιο πολλα ειναι αυτα που μας ενονουν παρα αυτα που μας χωριζουν...τουλαχιστον εδω μεσα  :p

 

οσο πιο ξεκαθαρη και ακερεα ειναι μια κοινοτητα τοσο πιο ισχυρη ειναι  :)

 

που ειναι το lag?????? :p

 

η μονη επαφη που ειχαμε ηταν οταν καθυστερουσε ο παναγιωτης...και εσυ εγραψες οτι πηγενα προς πισω απο ανυποφορο λαγκ

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

To replay το σήκωσα για να δείτε (ειδικά εσύ), πως βλέπω.

 

Δυστυχώς αναγκάζομαι κ έχω το pc στο σαλόνι κ παίζω στα 2 μέτρα από αυτή στον καναπέ. ( κάποια στιγμή πρέπει να φτιάξω rig ).

 

Οπότε έχω στενό fov (36) συν την απόσταση. Ως αποτέλεσμα αναγκάζομαι κ βασίζομαι στο helicorsa για να είμαι καθαρός.

 

Έδωσα λοιπόν όλη την προσοχή μου, στο αυτοκίνητο στα δεξιά μου ( 0:32 ) και έχασα την επαφή μου με τους υπόλοιπους στην πίστα.

 

Το video το ανέβασα γιατί ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω ότι με κατηγορείς για δόλο. Δεν μου έχει ξανα συμβεί.

 

Χθες σου είπα ότι θα το αποδείξω με πράξεις. Μετά σκέφτηκα ότι δεν μπορώ να το υποσχεθώ μιας και μπορεί να ξανα συμβεί ατύχημα .

 

Σίγουρα θα είμαι πολύ πιο προσεχτικός.

 

Οι χρόνοι μας πάντως θα μας φέρουν κοντά και πάλι -> http://managerdc2.rackservice.org:50299/lapstat :p

 

Υ.Γ. Αυτό με το lag δυστυχ'ως δεν φαινεται στο replay . Και ήθελα να το αναφέρω.

 

Δεν σας έχει τύχει να δείτε κάποιο αμάξι να κάνει δίπλα σας ή κοντά σας, μικρές κινήσεις αυξομείωσης ταχύτητας? Σαν lag αλλά με εξομάλυση.

 

Είχα κανά 2 ευκαιρίες για προσπέραση αλλά σκέφτηκα "αν τον ξανα χτυπήσω δεν με ξεπλένει ούτε ο Νιαγάρας" :p

Θα το δεις στο 3:06 που φρενάρω.

 

Ε μετά μου φύγατε.

 

Τα λέμε στην πίστα!!!

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.