Jump to content



[Greek Gatherings 17-01-2016] Lotus 2-11 vs KTM XBow at Silverstone


akis_z80

Recommended Posts

Ναι Παναγιωτη αν μπορεις :)

Οκ έκανα και την αίτηση για το minorating.

Ναι αν δεν βαριέσαι, και πρόσθεσε 120kg σε KTM και 2-11 GT4! (για αρχή και βλέπουμε)  :rolleyes:

Επειδή έχω χάσει το νήμα παρακαλώ επιβεβαιώσατε :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει το νήμα παρακαλώ επιβεβαιώσατε :)

 

Παναγιώτη σίγουρα θέλουν ballast και ο Άκης κάνει τον κινέζο ...  :p

Δεν έχω ιδέα πόσο επηρεάζει το βάρος τους χρόνους, απλά για τόση διαφορά χρόνου νομίζω κάπου εκεί είχε προσθέσει ο Άκης.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δεν είναι 120 κιλα? http://managerdc2.rackservice.org:50299/lapstat

 

Θα έβαζα 80 κιλά στο KTM και 40 στο GT4. ( εικασία ούτε εγώ ξέρω).

 

Δεν υπάρχει λόγος να μαντεύουμε, 120kg για αρχή και ξαναπροσαρμόζουμε αν χρειαστεί.

BTW μιλάμε για 2 sec ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, απλά και τα ΚΤΜ /GT4 νομίζω θέλουν και μεταξύ τους διαφοροποίηση ( την οποία άντε να την δούμε τώρα μιας και οι χρόνοι οι παλιοί πως θα σβηστούν? ). 

Ιδανικά θα πρέπει να δούμε όλα τα αμάξια στο 2:20 της απλής 2-11.

Link to comment
Share on other sites

Tα 120 κιλά έρμα έκαναν πιο αργούς τους γύρους της 2-11 (670kg) κατά 2sec στο Silverstone.

Το KTM (790kg) φαντάζομαι θα επηρεάζεται περίπου το ίδιο.

 

Μου τη σπάει η ροπάκλα του KTM στις χαμηλομεσαίες, σε αναγκάζει να είσαι με μια ταχύτητα πάνω και να δίνεις γκάζι με το σταγονόμετρο στις εξόδους των αργών στροφών για να μην έχεις σπιναρίσματα. Μάλλον θα επιστρέψω στην παλιά καλή ατμόσφαιρα μόνο και μόνο για το abuse/ξεζούμισμα που μπορείς να κάνεις χωρίς να διαμαρτύρεται το αυτοκίνητο. Όλα για το feeling!!

 

Το best motoring πάλι μας αντιγράφει:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

με KTM εκανα καλυτερο γυρο 2.21.8(καλος γυρος)  και στον αγωνα ημουν 2.22.χχχ
με λοτους (απλη) εχω κανει με ιδιες συνθηκες 2.20.8χχ (καλος γυρος) και τα συνηθισμενα μου ειναι 2.21 αλλα χωρις να εχω μαθει αρκετα καλα το αμαξι.

edit : δεν ειμαι αξιοπιστος ε ; Οκ , με KTM εκανα 2.16.χχχ βαλτε 300 κιλα βαρος:p

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ναι, πήρε ευθεία το τελευταίο S, περάσει εμένα και τον wolves ο cheater στον τελευταίο γύρο, τον έδωσα στεγνά στον Gomar αλλά πρόλαβέ και βγήκε από τον server!

Sent from my Miix3 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι, πήρε ευθεία το τελευταίο S, περάσει εμένα και τον wolves ο cheater στον τελευταίο γύρο, τον έδωσα στεγνά στον Gomar αλλά πρόλαβέ και βγήκε από τον server!

Sent from my Miix3 using Tapatalk

 

Την επόμενη φορά που θα προσπαθήσει να συνδεθεί, τον περιμένει μια δυσάρεστη έκπληξη. :T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι, πήρε ευθεία το τελευταίο S, περάσει εμένα και τον wolves ο cheater στον τελευταίο γύρο, τον έδωσα στεγνά στον Gomar αλλά πρόλαβέ και βγήκε από τον server!

Sent from my Miix3 using Tapatalk

Δηλαδή αν κόψεις δρόμο εκεί δεν τρως penalty;
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.