Jump to content



Classic Livery Cup II - The Endurance CUP


thazio

Recommended Posts

2 hours ago, liakjim said:

Βασικά μπορεί  να είναι όλο το GT3 line up. Ο καθένας διαλέγει ένα για όλο το πρωτάθλημα ή αλλάζει ελεύθερα. Στην πρώτη περίπτωση έχει το πλεονέκτημα της βελτιστοποίησης του αμαξιού , στην άλλη την επιλογή ανά ιδιαιτερότητας πίστας. 

Το πολύ πολύ να μην κάνεις skins ( καλύτερα για σένα). 

Μπορούμε όμως να διαλέξουμε 3rd party και να τα έχουμε όλοι κάπου σε ένα κοινό drive. 

Αυτό είπα, και παίρνουμε τα ballast για κάθε αγώνα από ACRL ή όποιο άλλο league ανάλογα με τη πίστα που τρέχουμε ώστε να μη νιώθει κάποιος οτι πρέπει να αλλάζει αυτοκίνητο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ είμαι μέσα, αλλά έχω 2 προβλήματα.

1. Τρέχω κάποια Σάββατα και κάποιες Κυριακές σε άλλα leagues.

2. Δεν ξέρω αν θα είμαι εντός Ελλάδας σε όλους τους αγώνες.

 

Για αυτούς τους λόγους θα προτιμούσα να μπω μόνο εφόσον υπάρχει διαθέσιμος χώρος ώστε να μη φάω θέση από κάποιον που ξέρει από τώρα ότι θα τρέξει σε όλους τους αγώνες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς δε θα μπορέσω να πάρω μέρος, όχι επειδή έχω παρατήσει το Assetto τώρα τελευταία - η συμμετοχή στο cup θα ήταν ευκαιρία να το ξαναπιάσω -, αλλά κυρίως λόγω περιορισμένου χρόνου που δε μου επιτρέπει να ασχοληθώ όσο θέλω και να είμαι συνεπής με τα χόμπι μου. Καλή επιτυχία και καλή διασκέδαση σε όλους!


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

πριν 3 λεπτά, το μέλος Anthemius έγραψε:

Εγώ δυστυχώς δε θα μπορέσω να πάρω μέρος, όχι επειδή έχω παρατήσει το Assetto τώρα τελευταία - η συμμετοχή στο cup θα ήταν ευκαιρία να το ξαναπιάσω -, αλλά κυρίως λόγω περιορισμένου χρόνου που δε μου επιτρέπει να ασχοληθώ όσο θέλω και να είμαι συνεπής με τα χόμπι μου. Καλή επιτυχία και καλή διασκέδαση σε όλους!

Ρε συ θα μαζευτούμε μπόλικοι που δεν θα προλαβαίνουμε να προπονηθούμε σοβαρά, ωραία δεν περνάγαμε εκεί στη μέση και πίσω; :D Θα έχεις ένα μήνα να κάνεις 50 γυράκια να μπεις στο κλίμα και με το ίδιο αυτοκίνητο συνέχεια πιστεύω (ανάλογα με τις ψηφοφορίες που έρχονται)

άλλωστε οι 20 πρώτοι θα βαθμολογούνται!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Ρε συ θα μαζευτούμε μπόλικοι που δεν θα προλαβαίνουμε να προπονηθούμε σοβαρά, ωραία δεν περνάγαμε εκεί στη μέση και πίσω; [emoji3] Θα έχεις ένα μήνα να κάνεις 50 γυράκια να μπεις στο κλίμα και με το ίδιο αυτοκίνητο συνέχεια πιστεύω (ανάλογα με τις ψηφοφορίες που έρχονται)
άλλωστε οι 20 πρώτοι θα βαθμολογούνται!


Η αλήθεια είναι πως σύμφωνα με το άρθρο 1, παράγραφο 5 και 6 θα υπάρχει και 3ος οδηγός :-). Σαν τρίτος οδηγός θα μπορούσα ίσως να συμμετάσχω. Και εννοείται πως η γαλαρία έχει το μεγαλύτερο χαβαλέ και τη δικιά της γοητεία, αλλά το θέμα μου δεν είναι σε ποια θέση θα τερματίσω, αλλά το να μην μπορέσω να παραβρεθω και να στήσω τους team mates μου και τους υπόλοιπους...


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινήσουμε με την επιλογή της ημέρας της εβδομάδας.

Έχουμε 4 επιλογές:

Δευτέρα

Τετάρτη

Πέμπτη

Κυριακή

Ο αγώνας θα είναι βράδυ μετά τις 9:00 και θα διαρκεί χρονομετρημένα και αγώνας (το απαραίτητο - για δοκιμές θα είναι επάνω ο server εβδομάδες) 1h50' περίπου

 

Ψηφίζουμε εδώ:

 

http://doodle.com/poll/94hzynwtx4ikwh7b

 

Έως 5/11

 

Όσοι δήλωσαν ως σίγουροι η ψήφος τους μετράει για 1 ενώ όσοι δήλωσαν ότι θέλουν αλλά δεν ξέρουν λόγω ημέρας η ψήφος του θα μετράει για 2

Η ψήφος του Άκη μετράει για 2 και του Άρη και του Ιάσονα για 1. 

Στην επιλογή των αυτοκινήτων θα αντιστραφούν οι όροι και  και θα μετράει διπλή η ψήφος μόνο όσων ήταν σίγουροι στον αρχικό πίνακα του Άρη και του Ιάσονα.

Επίσης θα σεβαστούμε όσο γίνεται τα παιδιά που παίζουν αλλού cup αλλά αυτό αφορά την συγκεκριμένη ημερομηνία όχι την ημέρα τόσο.

 

Επίσης όσοι θέλουν να συμμετέχουν και το αποφάσισαν-είδαν τώρα ψηφίζουν κανονικά.(ρίχνουν μια ματιά και στα προηγούμενα ποστ)

ΕΠΙΣΗΣ:

Θα ψηφίσουμε και για την περίπτωση (μεταξύ άλλων) να τρεξουμε όλο το cup με το ίδιο αυτοκίνητο οπότε στο 1ο ποστ δεν ισχύει το "4 διαφορετικά αυτοκίνητα"

(ακούει κάποιος;) :p

 

 

@GoMaR @tasosmich @wolves @liakjim @wargasm @uhu @Billys @fatalara   @Georgiadis Giorgos @Thodoris1884 @khr1s @racer @jumaru99 @PolomanGR 

@GeoF1 @Oxide Burnedbrain @akis_z80 @Lazy Dog @sosna @Lylankor @troffeo  @Anthemius  @rapid_fast @angeln1ck @konnos@VeRDeGR @Aris Teidis

 

Έγινε επεξεργασία από thazio
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να τρέξω για να υποστηρίξω την προσπάθεια του thazio και όλης της παρέας αν και θα πατώσω στους αγώνες αυτούς.

Ψήφησα για μέρα αλλά πρέπει να διαβάσω λίγο τα όσα γραφτήκαν (μόλις βρω χρόνο) πριν δώσω ψήφο για τα αυτοκίνητα.

:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Αποφάσισα να τρέξω για να υποστηρίξω την προσπάθεια του thazio και όλης της παρέας αν και θα πατώσω στους αγώνες αυτούς.

Ψήφησα για μέρα αλλά πρέπει να διαβάσω λίγο τα όσα γραφτήκαν (μόλις βρω χρόνο) πριν δώσω ψήφο για τα αυτοκίνητα.

:)

Ευχαριστώ!

Για τα αυτοκίνητα θα ακολουθήσει μετά την λήξη της άνωθεν ψηφοφορίας αναλυτικό ποστ οπότε άραξε!  ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανον να παει και το gather Πεμπτη.Ειναι η πιο σωστη μερα.
Και για το διπλανο φορουμ να μπορουν να παιξουν μαζι μας.
Εννοειται οπως εχουμε πει, σε περιπτωση που παει το gather Πεμπτη, προτεραιοτητα ΠΑΝΤΑ εχουν τα cups.
Ψηφισα για τον λογο οτι θα παιξουμε με ιδιο αυτοκινητο. :D

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω πιο πίσω. θα το κοιτάξω και θα απαντήσω asap. Πάντως Πέμπτες είναι στις ημέρες που δουλεύω μέχρι αργά (ώρες καταστημάτων) και τελειώνω μετά τις 10 οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να μπορώ να συμμετάσχω σε οτιδήποτε. :(

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω αν θα μπορώ να συμμετάσχω καθώς δεν είναι σίγουρες οι ημερομηνίες και λόγω του οτί είμαι φοιτητής, τις γιορτές (Χριστούγεννα-Πάσχα) θα είμαι χωρίς τιμόνι για δύο εβδομάδες και δεν γνωρίζω αν θα πέσει αγώνας σε εκείνο το διάστημα :(. Οπότε θα είναι κρίμα να κρεμάσω την ομάδα. Εκτός και αν είναι σίγουρος πως δεν θα υπάρξει αγώνας τότε :D...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tasosmich said:

Εγώ δεν ξέρω αν θα μπορώ να συμμετάσχω καθώς δεν είναι σίγουρες οι ημερομηνίες και λόγω του οτί είμαι φοιτητής, τις γιορτές (Χριστούγεννα-Πάσχα) θα είμαι χωρίς τιμόνι για δύο εβδομάδες και δεν γνωρίζω αν θα πέσει αγώνας σε εκείνο το διάστημα :(. Οπότε θα είναι κρίμα να κρεμάσω την ομάδα. Εκτός και αν είναι σίγουρος πως δεν θα υπάρξει αγώνας τότε :D...


Και εγω καπως ετσι ειμαι μην αγχωνεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αποφασίσαμε λοιπόν να παίξουμε ΠΕΜΠΤΕΣ

Όσοι θα συμμετέχουν ψηφίζουν και τις δυο παρακάτω ψηφοφορίες και τα ονόματά τους μπαίνουν στα 3 group δυναμικότητας για να φτιάξουμε τις ομάδες.

οι αγώνες θα γίνονται αργά και για την ώρα έναρξης των 10’ χρονομετρημένων τα οποία ακολουθούνται από μικρό διάλλειμα και αγώνα 90’ ψηφίζουμε εδώ:

Ώρα έναρξης:

http://doodle.com/poll/94hzynwtx4ikwh7b

 

Ως προς το αυτοκίνητο που θα τρέξουμε αυτό είναι ένα για όλη τη χρονιά για τον καθένα και εκτός από την 1η επιλογή όπου μπορούμε να επιλέξουμε διαφορετικό GT3 ο καθένας (θα το διαλέξουμε άλλη στιγμή αν ψηφιστεί) (θα έχουμε ballast ανά αγώνα) στις άλλες επιλογές τρέχουμε με το ίδιο σαν κλασσικό ενιαίο.

 

Επιλογή αυτοκινήτων:

 

http://doodle.com/poll/pdwpkihw9mfha8ac

 

Ψηφίζουμε μέχρι 12 Νοεμβρίου

 

@GoMaR @tasosmich @wolves @liakjim @wargasm @uhu @Billys @fatalara   @Georgiadis Giorgos @Thodoris1884 @khr1s @racer @jumaru99 @PolomanGR 

 @akis_z80 @Lazy Dog @sosna @Lylankor @troffeo  @Anthemius  @rapid_fast @angeln1ck @konnos@VeRDeGR @Aris Teidis

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.