Jump to content



CLC2 the endurance - RACE 1 @ SPA 15/12/16


thazio

Recommended Posts

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Παιδια διαβασα για το πως να βαλουμε μεγαλυτερο απο 1000MB οριο για το replay... Πιστευετε οτι μπορει να υπαρξει καποιο θεμα με την ραμ λογω του οτι ο αγωνας θα ειναι πολυ μεγαλος :(;

 

(Αν οποιοσδηποτε θελει λεπτομερειες για το πως γινεται μπορω να το αναφερω αλλα δεν εχω κατσει να το δοκιμασω :blink:)

 

Σορρυ για το οφ τοπικ :offtopic:...

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος tasosmich έγραψε:

Παιδια διαβασα για το πως να βαλουμε μεγαλυτερο απο 1000MB οριο για το replay... Πιστευετε οτι μπορει να υπαρξει καποιο θεμα με την ραμ λογω του οτι ο αγωνας θα ειναι πολυ μεγαλος :(;

 

(Αν οποιοσδηποτε θελει λεπτομερειες για το πως γινεται μπορω να το αναφερω αλλα δεν εχω κατσει να το δοκιμασω :blink:)

 

Σορρυ για το οφ τοπικ :offtopic:...

Δεν χρειαζετε μεγαλυτερο βαλτο στο medium και θα το παρει ολο. Μονο κατατακτηρια και αγωνας ειναι δλδ 1.5 ωρα συνολο μια χαρα το χωραει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tasosmich said:

Παιδια διαβασα για το πως να βαλουμε μεγαλυτερο απο 1000MB οριο για το replay... Πιστευετε οτι μπορει να υπαρξει καποιο θεμα με την ραμ λογω του οτι ο αγωνας θα ειναι πολυ μεγαλος :(;

 

(Αν οποιοσδηποτε θελει λεπτομερειες για το πως γινεται μπορω να το αναφερω αλλα δεν εχω κατσει να το δοκιμασω :blink:)

 

Σορρυ για το οφ τοπικ :offtopic:...

Μόνο ο kunos ξέρει γιατί έβαλε αυτόν τον περιορισμό στο user interface. Δε θα ρίσκαρα να κάνω τη δοκιμή σε league race πάντως, αν και μπορεί να είναι τελείως ακίνδυνη.

Όπως είπε και ο fatalara το medium είναι υπερ-αρκετό και η πτώση ποιότητας δε διακρίνεται εύκολα. Εγώ στο low τα γράφω και πάλι τα animations φαίνονται μια χαρά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΑ - 

Προηγείται πάντα αυτός που είναι σε γρήγορο γύρο και δεν το ενοχλούμε!

Αν είναι και οι δύο σε γρήγορο γύρο και ο πίσω φτάνει τον μπροστά να υπάρχει σεβασμός και σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει ότι ο αργός κάνει στην άκρη.

Την ευθύνη έχει ο πίσω!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τιτάνια προσπάθεια...

Είχα μια ατυχία προσπαθώντας να περάσω τον Jim στην αρχή και μετά μια δεύτερη στον 5ο γύρο όπου ο Σωτήρης έχασε τον έλεγχο (αγωνιστικό συμβάν) και με χτύπησε. Μετά έχανα λίγο... και παρέμεινα έτσι και μετά το πιτ γιατί φοβήθηκα μη με καθυστερήσει αν ζητήσω επιδιόρθωση.

Μπράβο σε όλους, πολύ καλή εμπειρία!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Από το χτύπημα, έχασα μια πάρα πολύ καλή πιθανότητα για 2η θέση μιας και ήμουν με φρέσκα λάστιχα και 1 δευτ πιο γρήγορο χρόνο από τον Γιώργο.

 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιος,απολαυστικος και πανω απο ολα χορταστικος αγωνας...Μπραβο Θανο για την διοργανωση του! Επισης ειχαμε πολυ ωραια μαχη μεχρι που γυρισες στην bus stop.
Γενικα στην αρχη του αγωνα και μεχρι τον 20, περιπου,  γυρο ειχα ωραιες μαχες, με τον Τασο, τον Σωτηρη και τον Θανο.  Απο εκει και μετα ετρεχα μονος μου, ακολουθωντας τον Δημητρη ο οποιος μπηκε αργα για πιτ, και προσπαθοντας να καλυψω το χαμενο εδαφος που δημιουργησε η επισκευη του body kit.
Μπραβο ομαδα! @uhu @tasosmich 
Συγχαρητηρια σε ολους...Παμε με ορεξη για τον επομενο! 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, liakjim said:

 

Εκανες ε;;; :hehe:

Τα μισα βαζεις ομως και θα πρεπει να γνωριζει ο Θανος την κατασταση μετα.

Σου παραχωρω την θεση μετα και αφου σε περναω στον επομενο γυρο, πριν τον τερματισμο σου δινω παλι την θεση πισω.

Επισης τα φρενα δε τα εχασα..Φρεναρα στο σωστο σημειο και δε με πεταξε η στροφη.Ναι λαθος μου αλλα ησουν 3ος και τερματισες 3ος παλι επειδη σε αφησα πριν την γραμμη τερματισμου.

Τωρα αν θα περναγες τον Γιωργο δε το ξερεις γιατι μπορει να εκανες οδηγικο λαθος.Μπορει και οχι βεβαια.
Απο την αλλη θα μπορουσες να ειχες ανοιχτει λιγο και να μην ειχαμε χτυπησει.Θα σου κανω ρεπορτ !!
Οπως και να εχει αν αξιζω ρεπορτ,καλως να το δεχτω.


Επισης αυριο θα κανω και εγω με την σειρα μου ρεπορτ.(οχι για τον Δημητρη βεβαια..)

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος angeln1ck έγραψε:

Πολυ ωραιος,απολαυστικος και πανω απο ολα χορταστικος αγωνας...Μπραβο Θανο για την διοργανωση του! Επισης ειχαμε πολυ ωραια μαχη μεχρι που γυρισες στην bus stop.
Γενικα στην αρχη του αγωνα και μεχρι τον 20, περιπου,  γυρο ειχα ωραιες μαχες, με τον Τασο, τον Σωτηρη και τον Θανο.  Απο εκει και μετα ετρεχα μονος μου, ακολουθωντας τον Δημητρη ο οποιος μπηκε αργα για πιτ, και προσπαθοντας να καλυψω το χαμενο εδαφος που δημιουργησε η επισκευη του body kit.
Μπραβο ομαδα! @uhu @tasosmich 
Συγχαρητηρια σε ολους...Παμε με ορεξη για τον επομενο! 

Γαμάτο ήταν!!!

Αφού ακόμα και αυτό το .ωλ.άμαξο να δεις που στο τέλος θα το συνηθίσω.:hehe:

Τι τρέχουμε μετά.

 

Ερώτηση. Λάστιχα αλλάξατε και πόσο κόστισε η αλλαγή?

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστησουμε τον Θανο για την διοργανωση, για τα σκινς που ηταν φανταστικα και μπραβο σε ολα τα παιδια που μαζεψαμε 20+ ατομα !!
Καιρο ειχαμε.Παντα τετοια και τωρα που ειμαστε ζεστοι, μη καθυστερησουμε τους επομενους αγωνες!!

Αυριο θα γραψω σχολια για τον αγωνα!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Εκανες ε;;; :hehe:

Τα μισα βαζεις ομως και θα πρεπει να γνωριζει ο Θανος την κατασταση μετα.

Σου παραχωρω την θεση μετα και αφου σε περναω στον επομενο γυρο, πριν τον τερματισμο σου δινω παλι την θεση πισω.

Επισης τα φρενα δε τα εχασα..Φρεναρα στο σωστο σημειο και δε με πεταξε η στροφη.Ναι λαθος μου αλλα ησουν 3ος και τερματισες 3ος παλι επειδη σε αφησα πριν την γραμμη τερματισμου.

Τωρα αν θα περναγες τον Γιωργο δε το ξερεις γιατι μπορει να εκανες οδηγικο λαθος.Μπορει και οχι βεβαια.
Απο την αλλη θα μπορουσες να ειχες ανοιχτει λιγο και να μην ειχαμε χτυπησει.Θα σου κανω ρεπορτ !!
Οπως και να εχει αν αξιζω ρεπορτ,καλως να το δεχτω.


Επισης αυριο θα κανω και εγω με την σειρα μου ρεπορτ.(οχι για τον Δημητρη βεβαια..)

Ναι, πιστεύω ότι στα cups πρέπει αυτά να γίνονται ώστε να υπάρχει και η αυξημένη προσοχή. Όπως πχ στη μάχη μου με τον Γιώργo ( @Georgiadis Giorgos )   , που αν και ήμουν εκείνη τη στιγμή πιο γρήγορος, τον φύλαγα και δεν πέρναγα για 3-4 γύρους μέχρι να είναι ασφαλές. Το ίδιο και αυτός που στην αρχή που ήμουν πιο βαρύς, με πέρασε με μεγαλειώδη τρόπο κ απόλυτα προσεχτικά (φυσικά και εγώ τον πρόσεξα)

 

Φυσικά ο αγωνοδίκης θα κρίνει και το συμβάν αλλά και τις ενέργειές σου (τις οποίες εκτιμώ)

 

Αλλά για μένα reports , πρέπει να υπάρχουν στα cups. Τα gatherings έχουν άλλον χαρακτήρα.  

Δεν έχω κάτι με εσένα , το ξέρεις , αλλά για μένα είναι μια ευκαιρία , μετά από τόσα χρόνια εκπαίδευσης, να δείξουμε και την αγωνιστική μας ικανότητα.

 

Συγχαρητήρια στον @akis_z80.

Ένα ευχαριστώ στον @thazio για τα skins και τη διοργάνωση. Ζω για τέτοιους αγώνες.  @thazio ανέβασε το json σε παρακαλώ.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.