Jump to content



CLC2 the endurance - RACE 1 @ SPA 15/12/16


thazio

Recommended Posts

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πριν 5 λεπτά, το μέλος konnos έγραψε:

Εγώ δεν καταλαβαίνω, πώς θα μου έρθει το λινκ; στο discord; στο μέιλ μου; Νομίζω πως άρχισα να γεράζω για τέτοια προγράμματα.

Μπες εδώ https://discord.gg/kxnXK

 

Σε 30' λήγει το λινκ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος Lylankor έγραψε:

Το qual 10'? Ο γύρος είναι πάνω από 2:30, οπότε αν γίνει καμία μλκια μπορεί να βγεί μόνο 1 καθαρός γύρος με το ζόρι...

Αυτός είναι ο σκοπός. 2-3 ευκαιρίες το πολύ :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@GoMaR @Georgiadis Giorgos @jumaru99 @liakjim @Lazy Dog @troffeo  @uhu @tasosmich @angeln1ck @Aris Teidis @thazio @khr1s @Lylankor @cavallino @PolomanGR @konnos @akis_z80 @fatalara @Billys @wargasm @ferrarimanos @JohnnyGTR @aKosmas

 

Στο γνωστό λινκ παρακάτω έχει προστεθεί και το λευκό skin no24 του Μάνου - @cavallino

https://www.dropbox.com/sh/zymobwtff2m2kej/AAAGy_TmoF1cHkIoqyJzfFmNa?dl=0

 

Το κατεβάζετε όλοι υποχρεωτικά και το προσθέτετε στα υπόλοιπα!

 στον φάκελο με την εξής διαδρομή:

......................\Steam\steamapps\common\assettocorsa\content\cars\ks_porsche_cayman_gt4_clubsport\skins

 

Ο σέρβερ είναι έτοιμος για την Πέμπτη εκτός από τις τη διάρκεια του αγώνα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω:

 

Οι βαθμολογίες για κάθε αγώνα έχουν ως εξής.
Pos    Race points    Qualifying points
1               40                        5
2               35                        4
3               31                        3
4               27                        2
5               24                        1
6               21    
7               18    
8               16    
9               14    
10            12    
11            10    
12             9    
13             8    
14             7    
15             6    
16             5    
17             4    
18             3    
19             2    
20             1    

 

•    Στο τελικό αποτέλεσμα θα μετρήσουν ΟΛΑ τα αποτελέσματα.
•    Το άθροισμα των βαθμών των δύο καλύτερων οδηγών της κάθε ομάδας ορίζει την κατάταξη των ομάδων ανά αγώνα. Ο τρίτος οδηγός δεν θα βαθμολογείται αλλά θα μπορεί να «κόψει» βαθμούς από τις άλλες ομάδες τερματίζοντας όσο πιο ψηλά μπορεί. Τα χρονομετρημένα δεν μετρούν για τις ομάδες.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2016 at 11:26 ΠΜ, το μέλος thazio έγραψε:

Οι

 @angeln1ck  @konnos @ferrarimanos @JohnnyGTR

 

να μπουν στον σερβερ ή (και) να μου πουν με pm ποια είναι τα ονόματά τους στο assetto

Συγνωμη για τη καθυστερηση απο μενα και τον Μανο αλλα ειχαμε να μπουμε αρκετο καιρο θα κανουμε τωρα κιολας καποια laps....συγνωμη και παλι :) ...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@thazio , ασχολήθηκα με το λευκό σκιν μου και ειπα να του δώσω το livery της Gulf,

εχω κάνει τα :

EXT_skin.dds

livery.png

preview.jpg

preview_original.jpg

Αν προλαβαίνουμε να τρεξουμε με τον Μανο με αυτο το skin , να σου το στειλω να το δεις  ή να βάλω εδω ενα λινκ.

edit, το έβαλα εδω:

https://mega.nz/#!LpJHiYiI!5P4DMoGzlf1jzaILfYl8kddNj8JMG4iHgNstRlZb7V4

Αν θέλεις τα .psd , εχω ενα με merged layers και ενα με ολα τα layers που χρησιμοποίησα:

https://mega.nz/#!XxgHFIrJ!aw8kVOkr8TPIx8_9DwZMIxvlVWgDQOdExd9NnXrUwf4

 

 

 

preview.jpg

livery.png

Έγινε επεξεργασία από aKosmas
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος aKosmas έγραψε:

Αν προλαβαίνουμε να τρεξουμε με τον Μανο με αυτο το skin , να σου το στειλω να το δεις  ή να βάλω εδω ενα λινκ.

Κατα αρχήν μπράβο!

Έλεγα να περιμένουμε τίποτα απώλειες για να μπείτε σε κάποια άλλη ομάδα αλλά αφού και ο Μάνος αυτό ήθελε,

στείλε μου το αρχείο ανοιχτό για να βάλω τα vector νούμερα , και να φτιάξω εγώ τα υπόλοιπα. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@thazio , με τον Μάνο δεν έχω μιλήσει. Απλα τον ανέφερα γιατι ειμαστε και οι δυο με λευκό skin. Αν βολευόμαστε και σε αλλη ομάδα κανένα πρόβλημα. 

Αν θες να με ρωτησεις οτιδήποτε για τα psd , πες μου ( τα εχω λιγο χυμα .....για να προκύψει το τελικό .dds..... κανω merge τα πορτοκαλί layer με το solid γαλαζιο -κανω unlink πρωτα το mask kai to βάζω σε κενο layer-  . To merged layer το βαζω mode: multiply, ξαναβαζω σε αυτό τη μασκα και την κάνω link. To αρχικο λευκο .dds το έχω σαν background. Οπότε για του Μάνου ή οποιαδήποτε άλλο νούμερο που έχεις ήδη το λευκο skin το μόνο που χρειάζεται ειναι να αντικαταστήσεις με αυτό το background....  )

Επίσης για την διαφάνεια του σκιαστρου , απο ότι κατάλαβα οφειλετε στο οτι το έκανες ορθογώνιο και όχι σε σχήμα μπουμερανγκ με μαύρο γεμισμα γυρο του . Μάλλον το μαυρο περιθώριο χρειάζεται για να δωσει την διαφάνεια....Δεν ξέρω αν παιζει ρόλο επίσης και η ανάλυση ( το έκανα όπως το original : 512x128px αντι για 1024χ256 που το είχες)

.....edit...

τσαμπα η ανάλυση...  :rolleyes:....

στο .... ΕΧΤ_skin.psd.... το μονο που χρειάζεται ειναι να αντικαταστήσεις το background layer με το λευκο .dds που έχεις τα νουμερα που θες...

 

 

EXT_banner_thazio.jpg

EXT_banner-thazio-trans.jpg

EXT_banner-transparent.jpg

Έγινε επεξεργασία από aKosmas
Link to comment
Share on other sites

2 νεα skins!

 

@GoMaR @Georgiadis Giorgos @jumaru99 @liakjim @Lazy Dog @troffeo  @uhu @tasosmich @angeln1ck @Aris Teidis @thazio @khr1s @Lylankor @cavallino @PolomanGR @konnos @akis_z80 @fatalara @Billys @wargasm @ferrarimanos @JohnnyGTR @aKosmas

 

Στο γνωστό λινκ παρακάτω έχει προστεθεί και το λευκό skin no24 και no23 της GULF

https://www.dropbox.com/sh/zymobwtff2m2kej/AAAGy_TmoF1cHkIoqyJzfFmNa?dl=0

 

Το κατεβάζετε όλοι υποχρεωτικά και το προσθέτετε στα υπόλοιπα αντικαθηστόντας τα white αν θελετε!

 στον φάκελο με την εξής διαδρομή:

......................\Steam\steamapps\common\assettocorsa\content\cars\ks_porsche_cayman_gt4_clubsport\skins

 

Ο σέρβερ είναι έτοιμος για την Πέμπτη εκτός από τις δοκιμές και τη διάρκεια του αγώνα.

Έγινε επεξεργασία από thazio
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ξανακατεβάστε ρε σεις τα GULF γιατί όποιος βιάζεται σκοντάφτει! (thanks @aKosmas)

 

@GoMaR @Georgiadis Giorgos @jumaru99 @liakjim @Lazy Dog @troffeo  @uhu @tasosmich @angeln1ck @Aris Teidis @thazio @khr1s @Lylankor @cavallino @PolomanGR @konnos @akis_z80 @fatalara @Billys @wargasm @ferrarimanos @JohnnyGTR @aKosmas

 

Στο γνωστό λινκ παρακάτω έχει προστεθεί και το λευκό skin no24 και no23 της GULF

https://www.dropbox.com/sh/zymobwtff2m2kej/AAAGy_TmoF1cHkIoqyJzfFmNa?dlΞανακατεβάστε

Έγινε επεξεργασία από thazio
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.