Jump to content



CLC2 the endurance - RACE 1 @ SPA 15/12/16


thazio

Recommended Posts

@gomar παιχνίδι ή όχι, χθες παράτησα γυναίκες φίλους , δουλειές, έκανα 120χλμ , έβαλα καλοριφέρ και ξέχασα να φάω [emoji1]

Ναι ρε παιχνίδι, αλλά ας του δώσουμε λίγο παραπάνω σοβαρότητα.

Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ και για μένα όλα τα συμβάντα , τωρινά και μελλοντικά πρέπει να κριθούν όπως και στην πραγματικότητα.
Αυτό συν το damage , που τελικά σοφά έμεινε στο 100%, ας μας κάνει πιο προσεχτικους ( που μεταξύ μας ο χθεσινός αγώνας ήταν για σεμινάριο , ειδικά η εκκίνηση )



Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δε νομιζω να εδειξα κατι διαφορετικο απο σοβαροτητα και δε νομιζω να εχω δωσει σημαδια απροσεξιας γενικα.Και επειδη λοιπον δεν ειναι για πλακα το cup, παρολο που ημουν αρρωστος ετρεξα.

Ποσες γυναικες παρατησες ρε ; :p

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 ή 3 φορές μ έφαγε το TC στο off, σε στροφές με χαμηλή ταχύτητα βιάστηκα να πατήσω γκάζι. Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν είχε νόημα, τόσες φορές που μπήκα στα pit ήταν χαμένο από χέρι χεχε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 ή 3 φορές μ έφαγε το TC στο off, σε στροφές με χαμηλή ταχύτητα βιάστηκα να πατήσω γκάζι. Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν είχε νόημα, τόσες φορές που μπήκα στα pit ήταν χαμένο από χέρι χεχε


Προσωπικά το είχα ON. Στο off απλά έχανα χρόνο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός αγώνας,καθαρός,με μεγάλο γκριντ,που έδειξε οτι κόσμος υπάρχει,και αυτο που λείπει στο G.G. είναι είτε η όρεξη,είτε λόγο μέρας δεν μπορούσαν κάποιοι.

Εγω ήμουν τόσο ενθουσιασμένος με το cup,που ενω πήγα Θεσσαλονίκη για 3 μέρες,κουβάλησα όλο το hardware μου μαζί μου. :p

Στα του αγώνα,ήταν σχετικά ήσυχος για μένα,έκανα ενα τετακε και ελάχιστα λάθη,αλλα όλες οι θέσεις που κέρδισα ήταν είτε απο λάθος είτε στα πιτ,οποτε δεν εδωσα μαχη.

Οταν βρέθηκε ο @Lylankor πισω μου,παρόλο που ηταν αγώνας, του παραχώρησα την θέση (ηταν γρηγοροτερος και teammate),οταν πάλι βρεθηκε πίσω μου ο @GoMaR η αλήθεια είναι οτι ήθελα να τον κάνω να δώσει μάχη,αλλα αγχώθηκα και έκανα λάθος στα φρένα,και με πέρασε εύκολα :p

@cavallino Κατάλαβα οτι εκανες 2 πιτ στοπ,και φαντάστηκα οτι θαχεις και καλύτερα λάστιχα στο τέλος,είδα να πλησιάζεις,αλλα δεν ήθελα να πιέσω πολύ,οποτε απλα ήλπιζα οτι με εναν καλό ρυθμό δεν θα με φτάσεις (7 δευτ ηταν η μεγαλύτερη διαφόρα όση ώρα κοίταζα)όπως και έγινε.

Εγω ξεκίνησα με TC σβηστο και ABS στο 8,και μετα τα γυρισα ανοιχτο και στο 5.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μλκ @GoMaR ΤΙ ΕΚΑΝΑ!!? OMG και 3 LOL που έλεγε ένας φίλος. Τώρα είδα το replay γιατί το δικό μου δεν είχε κρατήσει τόσο νωρίς. Ήθελα να κάτσω πολύ πιο δεξιά αμέσως μετά το apex αλλά τα φρένα δε πήγαν όπως περίμενα και φράκαρε το μυαλό... δεν έχω τίποτα άλλο να πω πραγματικά. Στην Eau Rouge που σε πέρασα με πέταξε το κερμπ από την εσωτερική και έφαγα πέναλτυ, δεν βγήκα πιο γρήγορα από κανονικά εσύ έχασες αρκετά μάλλον. Ο λόγος, όπως έλεγα στον Άκη την προηγούμενη, επειδή είχα κάνει εξάσκηση μόνο μόνος μου είναι ότι ψιλοέχανα τα σημάδια με αυτοκίνητο πολύ κοντά, ειδικά αφού είχαμε λίγο διαφορετικές γραμμές.

 

7 hours ago, jumaru99 said:

Προς τους εμπειρότερους/γνώστες, υπάρχει κάποιος τρόπος (με σινιάλο?) να ειδοποιούμε τους πίσω μας ότι τους δίνουμε το ελεύθερο να περάσουν σε "δύσκολες" περιπτώσεις? (δεν έχουμε και αλάρμ)

Απλά εκεί δεξιά είναι η αγωνιστική γραμμή μου.. :p σε ευθεία όπως ήταν το περιστατικό είναι εύκολα τα πράγματα, απλά με 200 δεν είναι ανάγκη να αφήσεις τελείως το γκάζι, ειδικά όταν έχω φτάσει τόσο κοντά, γιατί το αυτοκίνητο φρενάρει σημαντικά. Στα 2/3 να το πατούσες για λίγα δευτερόλεπτα όλα θα ήταν ομαλά. Anyway, ήταν κυρίως τραγικό το timming που αποφάσισα να κάτσω πίσω σου και άφησες γκάζι. Η μλκία από το συμβάν είναι οτι δεν έχω ελπίδες για όλο το cup πλέον.

 

Και ένα συγνώμη από τον @akis_z80 που τον αφήσαμε να τρέχει μόνο του ενώ οι υπόλοιποι, με τον ένα η τον άλλο τρόπο, είχαμε μάχες όλη την ώρα. Θα εξιλεωθώ στους επόμενους αγώνες... ετοιμαστείτε!! :crazypilot:

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και απο μένα στους Νικητές , μπράβο και στο διοργανωτή. Πολλες συμμετοχές !!!!!

.....και τώρα η γκρίνα..... :)

ολα κυλήσουν μια χαρά ( αν και στις πολυ πίσω θέσεις....) έως το 10 γύρο.  Με το που πλησιάζω στα φρένα για το τελευταίο S , βλέπω ενα μαρτινι(sotirisM @jumaru99 ?) σταματημένο(?) αριστερα έξω απο την πίστα..... στρίβω δεξιά... στριβω αριστερά.......και το βλεπω να με εμβολίζει καθετα!! έπαθα πλάκα. έκανα αλλους δυο γύρους....οπου έχανα 10sec/gyro..... οποτε μπήκα αναγκαστικά για πιτ όπου έχασα άλλα δυο λεπτα για επισκευές....μετα ηταν διαδικαστικό απλα να τερματισω :(

Εαν μπορει κανεις  ( @GoMaR, @liakjim , @Lylankor klp) να βάλει ενα replay θα ειμαι υπόχρεως.... απλα να μου φυγει η απορία....ή ήταν ιδέα μου ότι έγινε ετσι

  

Έγινε επεξεργασία από aKosmas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους!

Πέρασα σούπερ παρά το ξύλο που έφαγα... :hehe: (μεταφορικα)

 

Για τα reports αρκούν οι εμπλεκόμενοι και ο γύρος - τα άλλα τα κάνω μόνος μου.(δεν χρειάζονται βίντεο κλπ)

 

Θα αναφέρω και τις ποινές στο άλλο τοπικό.

 

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ 18/12

 

Επίσης θα επανέλθω και με άλλα θεματάκια και αναλυτικά συχαρίκια.

 

ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!

 

Επίσης χωρίς να το πω πουθενά ήμουν σίγουρος ότι θα καθάριζε τον αγώνα ο @akis_z80... Μπράβο!!!

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@aKosmas Δίκιο έχεις Κοσμά, είχα επαφή νωρίτερα στην Bus Stop από χάσιμο των δικών μου φρένων με τον @angeln1ck . Στην προσπάθειά μου να μπω στην πίστα, με πολύ κακή ορατότητα λόγο της φύσεως της στροφής(έρχεστε από πίσω μου και πρέπει να πάω αριστερά), βγήκα σε λάθος στιγμή με λάθος τρόπο ( κάθετα!!! δεν έστριψε ποτέ από damage που είχε η ανάρτηση) και με απογείωσε το kerb/σαμαράκι επάνω σου. :(:(  Δυστυχώς νόμιζα είχες περάσει όταν επιχείρησα να εισέλθω. ΜΕΓΑ λάθος... (Στα 'πα και χθες στο Discord μετά τον αγώνα) 

Και να συμπληρώσω πως σαν συνέχεια του όλου περιστατικού, αμέσως μετά, ο @JohnnyGTR (που ακολουθούσε) έπεσε επάνω μου, μιας και είχα βρεθεί κάθετα στην έξοδο της στροφής.

@thazio Όλα αυτά συνέβησαν στο τέλος του 9ου-10ου γύρου. Προφανώς παραδέχομαι την υπαιτιότητά μου στις πρώτες τουλάχιστον 2 επαφές. Δεν είχα πρόθεση/δόλο όμως μπορώ να πω.  Στην 3η ήταν νομίζω αναπόφευκτο... ήμουν εμπόδιο στη μέση του δρόμου.

Δυστυχώς έκανα ότι φοβόμουν περισσότερο και δεν θέλω να μου κάνουν. :(

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@jumaru99, κανένα προβλημα Σωτήρη, εφόσον το παραδέχεσαι , λύθηκε το θέμα :)

απλά με αυτά που ειπαμε χθες στο discord , νομιζα οτι λογω προηγούμενο ατυχήματος δεν ειχες ελεγχο και έπεσες επάνω μου, ενω απο οτι ειδα τωρα ησουν σταματημενος και μπήκες χωρις να με δεις.....δεν πειραζει

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρη , πως και δεν πηγες κοντα στα λαστιχα να αποφυγεις το σαμαρακι ρε συ;! θα σε βοηθουσε και στην ορατοτητα και δεν θα ησουν και στην αγωνιστικη γραμμη...

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος aKosmas έγραψε:

@jumaru99, κανένα προβλημα Σωτήρη, εφόσον το παραδέχεσαι , λύθηκε το θέμα :)

απλά με αυτά που ειπαμε χθες στο discord , νομιζα οτι λογω προηγούμενο ατυχήματος δεν ειχες ελεγχο και έπεσες επάνω μου, ενω απο οτι ειδα τωρα ησουν σταματημενος και μπήκες χωρις να με δεις.....δεν πειραζει

Καλά έκανες και το πες, είναι εξάλλου και δικαίωμά σου να το αναφέρεις για το τελικό αποτέλεσμα (ποινές κτλ). Ήμουν ο πρώτος χθες εδώ που ζήτησα συγνώμη για το περιστατικό στο 10ο lap, από όσους ενεπλάκησαν. Τραγικός απλά :slap:

πριν 3 λεπτά, το μέλος angeln1ck έγραψε:

Σωτηρη , πως και δεν πηγες κοντα στα λαστιχα να αποφυγεις το σαμαρακι ρε συ;! θα σε βοηθουσε και στην ορατοτητα και δεν θα ησουν και στην αγωνιστικη γραμμη...

Αυτό είχα σκοπό, αλλά δεν έστριψε όσο έπρεπε/ήθελα το τιμόνι. Κατάλαβα ότι βγαίνω λάθος, πάτησα φρένα, αλλά το σαμαράκι με σήκωσε και έγινε ότι έγινε :(

Την επόμενη φορά σας χρωστάω θέση. Αν και σένα @angeln1ck , σου χρωστούσα έστω ένα bump από το stream του Νίκου :p 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα ενα προφυλακτηρα απο porsche παρακαλωωω!!! :D μακαρι να ξανακανει να βρεθουμε...το διασκεδασα παρα πολυ τοτε! 
οσο για την θεση κλαιν...ουτε να το σκεφτεσαι! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος jumaru99 έγραψε:

Καλά έκανες και το πες, είναι εξάλλου και δικαίωμά σου να το αναφέρεις για το τελικό αποτέλεσμα (ποινές κτλ). Ήμουν ο πρώτος χθες εδώ που ζήτησα συγνώμη για το περιστατικό στο 10ο lap, από όσους ενεπλάκησαν. Τραγικός απλά :slap:

Αυτό είχα σκοπό, αλλά δεν έστριψε όσο έπρεπε/ήθελα το τιμόνι. Κατάλαβα ότι βγαίνω λάθος, πάτησα φρένα, αλλά το σαμαράκι με σήκωσε και έγινε ότι έγινε :(

Την επόμενη φορά σας χρωστάω θέση. Αν και σένα @angeln1ck , σου χρωστούσα έστω ένα bump από το stream του Νίκου :p 

 

Τώρα θυμήθηκα τι μου θυμίζει αυτό το nickname.

 

Στο 1:12-1:15 είναι ο Κοσμάς αμέσως μετά το εμβόλισμα.

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδες σορρυ που βγηκα χθες αλλα μου κολλουσε ο υπολογιστης σχεδον συνεχεια....στον δευτερο γυρο μου κολλησε πρωτη φορα και βγηκα εκτος δεν μπορουσα να κανω κατι οποτε σορρυ αν χτυπησα καταλαθος καποιον...προσπαθησα να συνεχησω μετα αλλα καθε φορα που ερχομουν κοντα σε αλλο αμαξι κολλουσα και στο ατυχημα με τον jumaru δεν εφταιγε φυσικα αυτος απλως κολλησε το pc και δεν μπορεσα να τον αποφυγω και καπου κοντα στον 19ο γυρο μου εσπασε τελειως τα νευρα και βγηκα συγνωμη που δεν ειπα κατι και εφυγα ετσι αλλα ειχα νευριασει αρκετα :p...ελπιζω να μπορεσω να φτιαξω το προβλημα για τον επομενο αγωνα.....και αν καποιος ξερει τι μπορει να φταιει ας μου πει για να δω τι μπορω να κανω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος JohnnyGTR έγραψε:

Παιδες σορρυ που βγηκα χθες αλλα μου κολλουσε ο υπολογιστης σχεδον συνεχεια....στον δευτερο γυρο μου κολλησε πρωτη φορα και βγηκα εκτος δεν μπορουσα να κανω κατι οποτε σορρυ αν χτυπησα καταλαθος καποιον...προσπαθησα να συνεχησω μετα αλλα καθε φορα που ερχομουν κοντα σε αλλο αμαξι κολλουσα και στο ατυχημα με τον jumaru δεν εφταιγε φυσικα αυτος απλως κολλησε το pc και δεν μπορεσα να τον αποφυγω και καπου κοντα στον 19ο γυρο μου εσπασε τελειως τα νευρα και βγηκα συγνωμη που δεν ειπα κατι και εφυγα ετσι αλλα ειχα νευριασει αρκετα :p...ελπιζω να μπορεσω να φτιαξω το προβλημα για τον επομενο αγωνα.....και αν καποιος ξερει τι μπορει να φταιει ας μου πει για να δω τι μπορω να κανω...

FPS ή σκληρός?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.