Jump to content



CLC2 the endurance - RACE 1 @ SPA 15/12/16


thazio

Recommended Posts

Ρε Ιάσονα δεν αρκεί να δώσεις τη θέση πίσω. Παίζουμε αγώνα 90 λεπτών με 100%  damage. Το χάδι του Angeln1ck μου έκοψε για τους επόμενους 15 γύρους 1sec/ γύρο. Έπρεπε να πάρει το λιγότερο δυνατό σε ποινη. Για εμένα minimum ποινής τα 10sec. Εμείς κάναμε την ίδια μαλάκια - χάσιμο φρένων στην εσωτερική με αρκετά χοντρό μπαμ. Minimum 15sec. Το θέμα του Lylankor όπως και άλλων που έκαναν το ίδιο με τις ποινές του assetto είπα θα το ξανά συζητήσουμε για να είναι πιο αυστηρά τα πράγματα. (Δεν θα αλλαζε και τιποτα αν το εκανα τωρα).

Προτείνω ηρεμία και όλα θα πάνε σούπερ.

Αντε δεν φτάνει που βγάζω το φίδι από την τρύπα έχει γούστο να νομίζετε ότι γουστάρω και εξουσία. Αισθάνομαι ότι έχω εμπειρία από μεσα και έξω από αγώνες και είπα να αναλάβω. Όποιος άλλος θέλει να ασχοληθεί με τις ποινές ενημερώνει. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δε θα σχολιάσω τη βαρύτητα των ποινών γιατί δε μου πέφτει λόγος ούτε έχω όρεξη να ανοίξω flame war χρονιάρες μέρες. Ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό το "χρονιάρες μέρες" αλλά νομίζω ότι το λένε αυτή την εποχή.

 

Απλά ήθελα να επισημάνω ότι το "δίνω τη θέση πίσω" στα leagues που ξέρω (rd, acrl) δεν υφίσταται. Μπορείς βέβαια να το κάνεις ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ να σε λυπηθεί ο άλλος και να μη σου ρίξει report, αλλά κανείς δε στο εγγυάται αυτό (ιδίως όταν ο άλλος είναι ο jimliak :p).

 

Ε ρε φούστη δε μ'αφήνετε ν αγιάσω. Κάτσε ρε γόμαρ να παίξουμε σαν άνθρωπες. Την άλλη φορά σου υπόσχομαι να φάω εγώ 30 sec +εκκίνηση από πίσω γιατί θα πέσω πάνω σου.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

 

Στα του αγώνα, όλα ήταν πολύ "γρήγορα" (απλά άλλαξα κάθισμα από το Octavia στο rig :), προσπαθόντας να προλάβω να κατεβάσω τα του cup, με πολλά νέυρα αλήθεια είναι) ακόμα και ο αγώνας ο οποίος όποτε έβρισκα την συγκέντρωση μου, τον απολάμβανα τα μάλα!!!

Στον πρώτο γύρο, μετά από την ευθεία της Eau Rouge στην δεξιά στροφή, στριμωχθήκαμε αρκετοί με αποτέλεσμα να ακουμπήσω ή να με ακουμπήσει κάποιος (όπως το δει κανείς, απλά δεν ήμουν εγώ σε φάση να επιχειρήσω προσπέρασμα, αλλά δεν μπορούσα και να εξαερωθώ :)), με αποτέλεσμα να βγώ εκτός δεξιά, να ακουμπήσω στις μπαριέρες??? και να επανέλθω στην πίστα κάθετα χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι ή να σταματήσω έγκαιρα και εκτός πίστας το αυτοκίνητο...

Σκέφτηκα το esc αλλά ούτε και αυτό πρόλαβα να πατήσω.

Ακουμπήσαμε και με άλλο αυτοκίνητο, χωρίς να φταίει βέβαια ο άνθρωπος και εκεί έγινε μεγαλύτερη η ζημιά...

Χωρίς να έχω δει το βίντεο ακόμα, εκ των προτέρων ζητώ συγνώμη από τους εμπλεκόμενους, αλλά είναι από τις περιπτώσεις που δεν γίνεται τίποτα άλλο εκτός από το να βρείς ένα "μαγικό" και να εξαφανιστείς...

Είδα μάλιστα στις βαθμολογίες - ποινές του Θάνου @thazio ότι "επιβραβεύθηκα" με 30sec για τους οποίους δεν θα κάνω ένσταση:p, αν και δεν θυμάμαι να μπήκα στην πίστα απρόσεκτα μετά από ατύχημα. Απλά με πέταξε η δύναμη της φυσικής. Έτσι και αλλιώς δεν άλλαξαν τίποτα από την "εξαιρετική" 18η θέση που τελικά κατάφερα :p

Στο υπόλοιπο αγώνα πρέπει να έκανα ρεκόρ εισόδου στα πιτς και κρατάω μόνο κάποιους καλούς γύρους πετυχαίνοντας μάλιστα και PB κάπου στο 2:35:χχχ

Πάντως στο τέλος και παρά την κούραση, μου άρεσε πολύ και αισθανόμουν έτοιμος να τρέξω ακόμα έναν αγώνα!

 

Πολλά μπράβο σε όλους μα όλους, αλλά ιδιαίτερα στον Άκη @akis_z80 για την νίκη του, στον Ιάσωνα @GoMaR για την Pole και την βοήθεια του, στον Δημήτρη @liakjim που εκτός από Team mate με βοήθησε επίσης και τέλος φυσικά στον Θάνο @thazio για την ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ οργάνωση και την επιμονή του σε "εννιαίου" τύπου αγώνες, με ένα καλό αυτοκίνητο προς μεγάλη μου έκπληξη, όπως ένιωσα το Porsche!

 

Τέλος 2 θεματάκια...

1ο Μάλλον (παρόλο που θα είμαι Αθήνα), το κόβω χλωμό για 12/1 (θα βόλευε μια βδομάδα αργότερα) γιατί θα έχω 2ημερο συνέδριο με παρουσίαση, κοπή το πίτα :p και λοιπές εργασιακές υστερίες...

2ο Κρατιέμαι με το ζόρι αλλά και λόγω ανωριμότητας, έστω δικής μου για να μην χαλάσω το κλίμα "χρονιάρες" μέρες όπως λέει και ο Άκης παραπάνω, να κάνω κάποιες συγκρίσεις του AC με το rF2, αλλά δεν το κάνω γιατί όπως έχω και παλιότερα αστειεύομενος, θα καταλήξουμε να μετράμε ποιός ή καλύτερα ποιό από τα δύο την ... έχει ... μεγαλύτερη :D:D:D

Τις κρατάω για εμένα και προχωράω!!!

 

 

Έγινε επεξεργασία από troffeo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, thazio said:

Ρε Ιάσονα δεν αρκεί να δώσεις τη θέση πίσω. Παίζουμε αγώνα 90 λεπτών με 100%  damage. Το χάδι του Angeln1ck μου έκοψε για τους επόμενους 15 γύρους 1sec/ γύρο. Έπρεπε να πάρει το λιγότερο δυνατό σε ποινη. Για εμένα minimum ποινής τα 10sec. Εμείς κάναμε την ίδια μαλάκια - χάσιμο φρένων στην εσωτερική με αρκετά χοντρό μπαμ. Minimum 15sec. Το θέμα του Lylankor όπως και άλλων που έκαναν το ίδιο με τις ποινές του assetto είπα θα το ξανά συζητήσουμε για να είναι πιο αυστηρά τα πράγματα. (Δεν θα αλλαζε και τιποτα αν το εκανα τωρα).

Προτείνω ηρεμία και όλα θα πάνε σούπερ.

Αντε δεν φτάνει που βγάζω το φίδι από την τρύπα έχει γούστο να νομίζετε ότι γουστάρω και εξουσία. Αισθάνομαι ότι έχω εμπειρία από μεσα και έξω από αγώνες και είπα να αναλάβω. Όποιος άλλος θέλει να ασχοληθεί με τις ποινές ενημερώνει. 

1)δεν είπα ότι επειδή έδωσα θέση, δε θα έπαιρνα ποινή.εδώ βέβαια Όχι μόνο έδωσα θέση αμέσως, αλλά μετά που τον πέρασα σταματάω πριν τον τερματισμό να του δώσω πάλι πίσω την θέση.Στο επόμενο καπ, ούτε καν θα αφήνω γκάζι.Είμαι και έντιμος τρομάρα μου.

2) χάδι ήταν και εμένα και είχαμε 2 γύρους ακόμα για τερματισμό.

3) δεν ήταν χάσιμο φρένων Ούτε χοντρό μπαμ.λίγο στο πλάι τον ακούμπησα.

4) θεωρείς ότι αξίζω αυτή την ποινή ενώ εγώ Όχι.(και μάλιστα διαφέρουμε πολύ)ήθελες αξιοκρατικά Ενώ δεν είναι..με συγχωρείς αλλά δε συμφωνώ και δεν ακολουθώ στις αδικίες και στις υπερβολές.Ίσως η αντίδραση μου σε κάνει να σκεφτείς 2 φορές την επόμενη φορά στους άλλους.δε θα το συνεχίσω αλλο.σε ευχαριστώ για την φιλοξενία και εύχομαι καλή επιτυχία στους υπόλοιπους.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Report έκανα για ένα λόγο :
Το χτύπημα του Ιάσονα, μου στέρησε μια πολύ πιθανή, λόγω διαφοράς δυναμικής, 2η θέση από τον Γιώργο ( που παρόλη τη διαφορά δυναμικής, τον πρόσεχα επί 3 γύρους ).
Αν με χτύπαγε και δεν υπήρχε θέμα 2ης θέσης λόγω απόστασης από τον 2ο και μου επέστρεφε την 3η θέση, φυσικά και δεν θα έκανα τίποτα.
Αν με χτύπαγε και δεν επέστρεφε τη θέση ( που όπως λέει ο Άκης στα leagues δεν το κάνουμε, ούτε περιμένουμε ), τότε αναφορά.

Επίσης το λάθος δεν είναι χάδι, αλλά χοντρό λάθος με δυνατό χτύπημα, που στην πραγματικότητα θα μας έβγαζε και τους δύο με βαριές ζημιές ( εδώ το μοντέλο ζημιάς του assetto είναι χάλι, το rf2 είναι πολύ πιο ρεαλιστικό ).

Οπότε μιας και το χάδι, παίρνει 10 , σε αυτό το χοντρό τα 15 ακούγονται λίγα , αλλά προφανώς, έπαιξαν ρόλο η αναμονή και η επιστροφή της θέσης.

Σε κάθε περίπτωση, τί 10 , τί 15 , δεν επηρέασε τη θέση του Ιάσονα, οπότε τσάμπα η μανούρα.
@thazio ακόμα περιμένω το json του σέρβερ. Είμαι περίεργος να δω τί ταχύτητα σύγκρουσης έχει καταγράψει.

Επίσης μια πρόταση.
Πρέπει με κάποιον τρόπο να επιβραβευτουν οι τυπικοί με τα όρια πίστας.
Αν δείτε το ptracker , ο Άκης έχει μόλις 3 γύρους invalid ενώ πχ ο @kr1sh, έχει 28!!!!

Από την στιγμή που το ptracker καταγράφει, προτείνω να εφαρμοστεί , ποινή πχ 0.5 ή 1δευτ ανά invalid lap.

Ο Θανάσης έχει πει penalty παιχνιδιού, αλλά έτσι αφενός προωθούμε την παρανομία, αφετέρου δημιουργούμε κακιες συνήθειες, χώρια η αίσθηση αδικίας.

Αυτά [emoji8]

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε με νοιαζει για ποιο λογο εκανες ρεπορτ και ουτε θα ζητησω τα ρεστα.Η αξια της ποινης με νοιαζει.

15 δευτερολεπτα τα θεωρω υπερβολικα πολλα.(οχι μονο εγω αλλωστε αλλα anyway) 

Και δε με νοιαζει η θεση (5η)που εχασα γιατι θα ειχα αλλους 3-4 αγωνες.

Οσο για τα πεναλτυ Δημητρη ο Θανος ηταν ξεκαθαρος.Οι ποινες παιχνιδιου.Οσο μπορεις να κοψεις,κοψε.Απλο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

αλλά μετά που τον πέρασα σταματάω πριν τον τερματισμό να του δώσω πάλι πίσω την θέση

Ρε αυτό που να το καταλάβω αν δεν το έλεγες. "Κοιτα Θανο στον χρόνο της ποινής θα ήθελα να υπολογίσεις και ότι τον άφησα ξανατιμωρώντας τον εαυτό μου στο τέλος."

Αυτό από μόνο του ήταν 4sec (έβγαλα χρονόμετρο)

Η ποινή θα γίνει 11sec 

πριν 3 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

2) χάδι ήταν και εμένα και είχαμε 2 γύρους ακόμα για τερματισμό.

Δεν ήταν χάδι βρες το ακούμπημα που μου έκανε ο Angeln1ck στο s κάπου στον 5ο γύρο να δεις τι είναι χαδι 

Για τα υπόλοιπα νομίζω υπερβάλεις και σύντομα στατιστικά θα βρεθέις στην άλλη θέση και θα συμφωνήσεις.

Ελπίζω μετά τα παραπάνω να αλλάξεις γνώμη. 

 

 

πριν 2 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

ακόμα περιμένω το json του σέρβερ. Είμαι περίεργος να δω τί ταχύτητα σύγκρουσης έχει καταγράψει.

που το βρίσκω αυτό;

 

πριν 2 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Αν δείτε το ptracker , ο Άκης έχει μόλις 3 γύρους invalid ενώ πχ ο @kr1sh, έχει 28!!!!

Ο έχων τα πιο πολλά valid laps στο τέλος του cup θα λάβει digital δώρο :D

 

πριν 2 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Από την στιγμή που το ptracker καταγράφει, προτείνω να εφαρμοστεί , ποινή πχ 0.5 ή 1δευτ ανά invalid lap.

Ο Θανάσης έχει πει penalty παιχνιδιού, αλλά έτσι αφενός προωθούμε την παρανομία, αφετέρου δημιουργούμε κακιες συνήθειες, χώρια η αίσθηση αδικίας.

Με τίποτα, θα τελειώνει ο αγώνας και δεν θα υπάρχει ένας που να υποψιάζεται που τερμάτισε.Με 37 γύρους πάει η κόντρα μέσα στην πίστα.

Δεν προωθώ την παρανομία απλά νόμος είναι το assetto σε αυτή την περίπτωση. :whip:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/16/2016 at 0:25 AM, GoMaR said:

Εκανες ε;;; :hehe:

Τα μισα βαζεις ομως και θα πρεπει να γνωριζει ο Θανος την κατασταση μετα.

Σου παραχωρω την θεση μετα και αφου σε περναω στον επομενο γυρο, πριν τον τερματισμο σου δινω παλι την θεση πισω.

Επισης τα φρενα δε τα εχασα..Φρεναρα στο σωστο σημειο και δε με πεταξε η στροφη.Ναι λαθος μου αλλα ησουν 3ος και τερματισες 3ος παλι επειδη σε αφησα πριν την γραμμη τερματισμου.

Τωρα αν θα περναγες τον Γιωργο δε το ξερεις γιατι μπορει να εκανες οδηγικο λαθος.Μπορει και οχι βεβαια.
Απο την αλλη θα μπορουσες να ειχες ανοιχτει λιγο και να μην ειχαμε χτυπησει.Θα σου κανω ρεπορτ !!
Οπως και να εχει αν αξιζω ρεπορτ,καλως να το δεχτω.


Επισης αυριο θα κανω και εγω με την σειρα μου ρεπορτ.(οχι για τον Δημητρη βεβαια..)

@thazio το πρωτο πραγμα που εγραψα

Δε θελω να αλλαξει η ποινη μου.Μου θυμιζει η κατασταση εναν καθηγητη μου που δε βαθμολογισε σωστα μια εργασια μου, εκανα χοντρα παραπονα(με απλα μαθηματικα δεν εβγαινε ο βαθμος που εδωσε) και στο τελος ερχεται με πιανει και λεει θα ανεβει ο βαθμος σου γιατι στους αλλους ημουν οντως πιο ελαστικος και του ειπα το ιδιο πραγμα.Οτι δε θελω να ανεβει.
Μπορει να μην εχω συμμετασχει σε αγωνες μηχανοκινητου και η εμπειρια μου να ειναι οτι εχουν δει τα ματακια μου και η ενασχοληση μου με το AC, αλλα μπορω να κρινω αν κατι ειναι παραλογο η οχι.

Εχω πει τα cups τα παιρνω σοβαρα, γ@μηθηκα στη προπονηση γιατι ο ανταγωνισμος ειναι μεγαλος και επισης στα cup στοχευω για τις πρωτες θεσεις.Να χασω με την αξια μου να το δεχτω οπως εγινε στο Tangο.Ναι το γουσταρω και τελευταιος ετσι..Nα μου καταστρεφεται ο αγωνας απο το 2ο λαπ απο ξεκαθαρη αντιαγωνιστικη μλκια αλλονου που θα μπορουσα να ημουν 1ος η 2ος η τελευταιος (ΔΕ το ξερω) και να χρεωνομαι για ενα ακουμπημα πλαινο 15 δευτερολεπτα και συνυπολογιζοντας τη σταση μου επειτα,οχι δε το δεχομαι.
Αν δεν ειχα δεχτει ρεπορτ, δε θα εκανα στον lylankor γιατι ξερω οτι δε το ηθελε και το ιδιο μαθημα θα πηρε ειτε χρεωθει 0 seconds ειτε 100.

Δε θελω να αλλαξει η ποινη μου μιας και η αποφαση εχει παρθει.Χωρις παρεξηγηση παντα.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

το πρωτο πραγμα που εγραψα

Αφού δεν το είχα δει αυτό από μλκια μου γιατί να μην αλλάξει η ποινή δεν το καταλαβαίνω. Τι είμαι η FIA ;

Όλα τα άλλα δεν έχουν σχέση για εμένα. Report κάνετε για να μην κάθομαι να βλέπω όλο τον αγώνα 20 φορές.

 

Είπα ότι για το θέμα του πως εκτίουμε την ποινή του assetto θα επανέλθω γιατί δεν είμαστε και τόσο εξοικειωμένοι και σε αυτόν τον αγώνα

όσοι έκαναν χοντράδες ουτως ή άλλως ήταν πίσω.Θα είναι αυστηρά από τον επόμενο αγώνα.

 

Πάμε παρακάτω σε περιμένω στο Silverstone απλά :D

Τα αποτελέσματα είναι τα διορθωμένα.Σκέψου το σαν να υπάρχει το δικαίωμα της ένστασης - ε την κέρδισες τι έγινε θα τραβήξει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα έγκειται στο οτι θεώρησες οτι έπρεπε να παραχωρήσεις θέση, χωρίς να φανταστείς τον πρόσθετο αρνητικό αντίκτυπο της ποινής σου. Μιας και είναι ο πρώτος αγώνας για πολλούς από εμάς θα προτείνω κάτι, αν και νέος (στο racing... lol).

Επειδή δεν είναι ξεκάθαρο για πολλούς από εμάς το πώς βγαίνουν ποινές κ.α. διαδικαστικά και επειδή μέχρι στιγμής τρέχαμε κυρίως καλή τη θέληση, προτείνω να διαγραφεί η ποινή του Ιάσωνα και να αντικατασταθεί με μια συμβολική 3-5δευτερολέπτων. Από δω και στο εξής, ξέρουμε τη σοβαρότητα των ποινών μας και οδηγούμε λιγότερο ανέμελα (ίσως), και ξέρουμε οτι δε χρειάζεται να παραχωρήσουμε θέση ή και αγωνιστικό αποτέλεσμα. Αν παραχωρήσουμε και δώσουμε χώρο, απλώς να ξέρουμε πως η ποινή δε θα επηρεαστεί από αυτήν μας την ευγενική κίνηση.

 

Είμαστε εδώ για να περνάμε καλά και είναι φυσικό να υπάρχουν κάποια καινούρια πράγματα στον πρώτο αγώνα. Δε χρειάζεται να χαλάμε τις καρδιές μας, ας συνεχίσουμε πιο συνειδητοποιημένοι για τους επόμενους αγώνες.

Link to comment
Share on other sites

Επηρέασες τον αγώνα μου, άρα έπρεπε να υποστείς ποινή.
Τα 11 δευτ είναι σαν να μην έφαγες ποινή διότι δεν χάνεις θέση και άρα βαθμούς, ούτε έχεις επίπτωση για τον επόμενο.

Σίγουρα θα είσαι πιο προσεκτικός , που είναι και ο σκοπός της αναφοράς.

Τελικά όλοι κερδίζουν ( εκτός από μένα που μάλλον έχασα τη 2η θέση αλλά δεν πειράζει, συμβαίνει. )

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πρόβλημα έγκειται στο οτι θεώρησες οτι έπρεπε να παραχωρήσεις θέση, χωρίς να φανταστείς τον πρόσθετο αρνητικό αντίκτυπο της ποινής σου. Μιας και είναι ο πρώτος αγώνας για πολλούς από εμάς θα προτείνω κάτι, αν και νέος (στο racing... lol).
Επειδή δεν είναι ξεκάθαρο για πολλούς από εμάς το πώς βγαίνουν ποινές κ.α. διαδικαστικά και επειδή μέχρι στιγμής τρέχαμε κυρίως καλή τη θέληση, προτείνω να διαγραφεί η ποινή του Ιάσωνα και να αντικατασταθεί με μια συμβολική 3-5δευτερολέπτων. Από δω και στο εξής, ξέρουμε τη σοβαρότητα των ποινών μας και οδηγούμε λιγότερο ανέμελα (ίσως), και ξέρουμε οτι δε χρειάζεται να παραχωρήσουμε θέση ή και αγωνιστικό αποτέλεσμα. Αν παραχωρήσουμε και δώσουμε χώρο, απλώς να ξέρουμε πως η ποινή δε θα επηρεαστεί από αυτήν μας την ευγενική κίνηση.
 
Είμαστε εδώ για να περνάμε καλά και είναι φυσικό να υπάρχουν κάποια καινούρια πράγματα στον πρώτο αγώνα. Δε χρειάζεται να χαλάμε τις καρδιές μας, ας συνεχίσουμε πιο συνειδητοποιημένοι για τους επόμενους αγώνες.


Η τελική ποινή των 11δευτ είναι αρκούντως συμβολική μιας και δεν επηρεάζει το αποτέλεσμα.

Πάμε Silverstone τώρα! [emoji8]

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η λαθος εκτιμηση και υπολογισμος που εκανα δεν ειναι απροσεξια.Ειναι ΛΑΘΟΣ εκτιμηση.την οποια μπορει να μην εχω την ικανοτητα να την εκτιμησω σωστα στο μελλον.Οποτε οσες ποινες και να μου ριξεις αν ξανα βρεθω σε αντιστοιχη περιπτωση παλι μπορει να κανω λαθος υπολογισμο.Εφαγε μπλακ ουτ ο εγκεφαλος.Πως το λενε.Καπακια απο δουλεια και αρρωστος..Δε θελει πολυ.

Ευτυχως οι λαθος μου εκτιμησεις δε συμβαινουν συχνα.

Πιστευεις οτι ο Lylankor θα σταματησει παλι στη μεση του δρομου ; Ειτε παρει ποινη ειτε οχι.

Πιστευεις πως το συμβαν με τον @racer & @panosdimp και εμενα στην ιμολα με τις μερσεντες αν επαιρνε ποινη θα γινοταν πιο προσεκτικος ; 

Σας παρακαλω μη το κουραζουμε αλλο.Αληθεια.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η λαθος εκτιμηση και υπολογισμος που εκανα δεν ειναι απροσεξια.Ειναι ΛΑΘΟΣ εκτιμηση.την οποια μπορει να μην εχω την ικανοτητα να την εκτιμησω σωστα στο μελλον.Οποτε οσες ποινες και να μου ριξεις αν ξανα βρεθω σε αντιστοιχη περιπτωση παλι μπορει να κανω λαθος υπολογισμο.Εφαγε μπλακ ουτ ο εγκεφαλος.Πως το λενε.Καπακια απο δουλεια και αρρωστος..Δε θελει πολυ.

Ευτυχως οι λαθος μου εκτιμησεις δε συμβαινουν συχνα.

Πιστευεις οτι ο Lylankor θα σταματησει παλι στη μεση του δρομου ; Ειτε παρει ποινη ειτε οχι.

Πιστευεις πως το συμβαν με τον @racer & @panosdimp και εμενα στην ιμολα με τις μερσεντες αν επαιρνε ποινη θα γινοταν πιο προσεκτικος ; 

Σας παρακαλω μη το κουραζουμε αλλο.Αληθεια.

 

 

Ναι (απαντώ στο αν θα ήταν πιο προσεκτικός )

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

15 δευτερολεπτα ποινη που αφησα να περασει και μετα του εδωσα παλι πισω την θεση ; Σε ποιον κοσμο ολα αυτα ; Μηπως δεν επρεπε ; Η αν δε το εκανα, θα επαιρνα παλι 15 ; Τοτε ειμαι μλκς που το εκανα.Οκ.

 30 Δευτερολεπτα στον Λυλανκορ που ηταν 100 φορες πιο σοβαρο απο το παραπτωμα μου και μου κατρεστρεψε ουσιαστικα τον αγωνα ;

 

Πραγματικα περιμενα η καθολου ποινη η εως 5.Ειχα πει αν μου δωθει πανω απο 10 δε θα ξανα τρεξω.Τελικα ειναι 15.

Χαριζω τη θεση μου σε αλλον.Καλη συνεχεια.

 

 

Σταμάτα βρε γκρινιάρη, έχεις την ευκαιρία τώρα να βγεις τελευταίος και να κερδίσεις ένα κόκπιτ!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.