Jump to content



CLC2 the endurance - RACE 1 @ SPA 15/12/16


thazio

Recommended Posts

πριν 57 λεπτά, το μέλος JohnnyGTR έγραψε:

Παιδες σορρυ που βγηκα χθες αλλα μου κολλουσε ο υπολογιστης σχεδον συνεχεια....στον δευτερο γυρο μου κολλησε πρωτη φορα και βγηκα εκτος δεν μπορουσα να κανω κατι οποτε σορρυ αν χτυπησα καταλαθος καποιον...προσπαθησα να συνεχησω μετα αλλα καθε φορα που ερχομουν κοντα σε αλλο αμαξι κολλουσα και στο ατυχημα με τον jumaru δεν εφταιγε φυσικα αυτος απλως κολλησε το pc και δεν μπορεσα να τον αποφυγω και καπου κοντα στον 19ο γυρο μου εσπασε τελειως τα νευρα και βγηκα συγνωμη που δεν ειπα κατι και εφυγα ετσι αλλα ειχα νευριασει αρκετα :p...ελπιζω να μπορεσω να φτιαξω το προβλημα για τον επομενο αγωνα.....και αν καποιος ξερει τι μπορει να φταιει ας μου πει για να δω τι μπορω να κανω...

κανε εναν αγωνα offline με 20+ αυτοκινητα και βαλε και ενα εργαλειο που δειχνει στατιστικα, απο την δεξια μπαρα των εργαλειων, δεν θυμαμαι πως το λενε τωρα...(ας βοηθησει καποιο αλλο μελος...μετα τις μπυρες η μνημη διαγραφεται! :p ). δες αμα πεφτουν τα fps χαμηλωσε τα γραφικα αλλιως ισως να φταιει, οντως ο σκληρος σου, οπως λεει ο uhu, και μαλλον θα πρεπει ο άϊ βασίλης να σου κανει δωρο εναν με 7200rpm, αν οχι εναν ssd :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τα γραφικα τα εχω τερμα low και αναλυση 1776 χ 1000 το θεμα ειναι οτι δεν κολλαει σε καθε αγωνα αλλα σε καποιους....αρχικα σκεφτομουν να βαλω 8gb ram και 2gb γραφικων αλλα δεν ξερω αν θα φτιαξει το προβλημα....θα δοκιμασω  να κανω αρχικα ενα φορματ μπας και...

Link to comment
Share on other sites

αν ο επεξεργαστης σου και καρτες βαρανε 100αρια Load, τοτε δε σε σωζει το φορματ.


Δε ξερω σε τι αναλυση ειναι τα textures του Θανου, παντως μπορεις να δοκιμασεις offline χωρις skins μηπως παει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GoMaR said:

αν ο επεξεργαστης σου και καρτες βαρανε 100αρια Load, τοτε δε σε σωζει το φορματ.


Δε ξερω σε τι αναλυση ειναι τα textures του Θανου, παντως μπορεις να δοκιμασεις offline χωρις skins μηπως παει καλυτερα.

τα skins einai 4096x4096 (16ΜΒ) ενω του παιχνιδιού ειναι 2048χ2048 (4MB)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GoMaR said:

Τοτε μηπως θα ηταν προτιμοτερο να τρεχει χωρις skins, μπας και κερδισει καποια fps αν φουλαρει η Vram.

Γινεται να κάνουμε και 2Κ σκιν, να τα βάλει οποιος δεν έχει καλο μηχάνημα ( ...όπως και εγω..)

Αν μου επιτρεπει ο @thazio, μπορω να τα κάνω και εγω και να βάλω ενα λινκ εδω. 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με fps,
Μετα το προχθεσινο φιάσκο έκανα φόρματ μέτα από 2 χρόνια, και φυσικά καθαρή εγκατάσταση το assetto, το αποτέλεσμα????
+~10 fps.
Δεν περίμενα τόση διαφορά.

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος wargasm έγραψε:

Σχετικά με fps,
Μετα το προχθεσινο φιάσκο έκανα φόρματ μέτα από 2 χρόνια, και φυσικά καθαρή εγκατάσταση το assetto, το αποτέλεσμα????
+~10 fps.
Δεν περίμενα τόση διαφορά.

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δυσκολεύομαι να το πιστέψω.

Εγω έκανα update σε 10 για να σώσω εγκατάσταση σε 7άρια 7ετίας.

Όλα πήγαν καλά αλλα τελικά έφταιγε ο ενας σκληρός.

Είχα κάποια θέματα στο παρελθόν κάποιες φορές  1 στις 3 ας πούμε το παιχνίδι σερνόταν.(έλεγα απο μέσα μου θα ναι βαριά η πίστα ή ότι μαζευτήκαμε πολλοί)

Μετά ξεκίνησε να μου κάνει χειρότερα freezαρε για 2 - 3 δεύτερα και όταν ξεfreezαρε ήμουν στα χόρτα ή αγκαλιά με τον gomar(αυτό το παιδί ποτέ δεν μπορεί να καταλάβει τις κακοτοπιές)

Μια φορά μετά απο τέτοιο κόλλημα με πέταξε κιόλλας και δεν μπορούσα να ξαναμπώ.

Ο σκληρός D δε φαινόταν...

Με κλείσημο και ανοιγμα επανήρθε αλλά είχα πάρει το μήνυμα.

Μετέφερα τα data μου απο τον ετοιμόροπο spinpoint f4 σε εναν aals 640άρι που υπήρχε στο σύστημα για linux και απο τότε όλα οκ.

 

Γενικά αυτό το σύστημα δεν τον εχω προσέξει πολύ.

Ότι παλιό είχα το έριχνα πάνω οι μνήμες είναι μια καλή 4 gb μια που μου ειχε μείνει απο άλλο build 2 gb με αποτέλεσμα να μην δουλεύει το xmp profile. Η cpu φοράει το μαμά κούλερ, πάστα και για oc απλά σέταρα το multi του non k i5 να είναι στο μέγιστο με όλα τα cores.

 

Θυμάμε παλιά τα είχα αυτά όλα πένα.

  

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος wargasm έγραψε:

Σχετικά με fps,
Μετα το προχθεσινο φιάσκο έκανα φόρματ μέτα από 2 χρόνια, και φυσικά καθαρή εγκατάσταση το assetto, το αποτέλεσμα????
+~10 fps.
Δεν περίμενα τόση διαφορά.

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λογικό.

πριν 3 ώρες, το μέλος aKosmas έγραψε:

Γινεται να κάνουμε και 2Κ σκιν, να τα βάλει οποιος δεν έχει καλο μηχάνημα ( ...όπως και εγω..)

Αν μου επιτρεπει ο @thazio, μπορω να τα κάνω και εγω και να βάλω ενα λινκ εδω. 

Σίγουρα τα βαριά skins επιβαρύνουν .

πριν 8 ώρες, το μέλος JohnnyGTR έγραψε:

Τα γραφικα τα εχω τερμα low και αναλυση 1776 χ 1000 το θεμα ειναι οτι δεν κολλαει σε καθε αγωνα αλλα σε καποιους....αρχικα σκεφτομουν να βαλω 8gb ram και 2gb γραφικων αλλα δεν ξερω αν θα φτιαξει το προβλημα....θα δοκιμασω  να κανω αρχικα ενα φορματ μπας και...

Τί σύστημα έχεις?

Σήκωσε ένα screenshot με το msi afterburner να δείχνει CPU usage, GPU usage, vRam usage.

 

Επίσης δοκίμασε αυτά τα φίλτρα http://www.racedepartment.com/downloads/natural-graphics-mod.4551/

Με αυτά έχω +7 με 10fps από το default της KUNOS και καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Ευχαριστω ολους για εναν πολυ καλο αγονα απο ολες τησ αποψης!

θελω να ρωτισω αν υπαρχουν καπου αναλατικα αποτελεσματα και βαθμολογιες!

Ευχαριστω!

Έγινε επεξεργασία από ferrarimanos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος ferrarimanos έγραψε:

Παιδια καλησπερα,

Ευχαριστω ολους για εναν πολυ καλο αγονα απο ολες τησ αποψης!

θελω να ρωτισω αν υπαρχουν καπου αναλατικα αποτελεσματα και βαθμολογιες!

Ευχαριστω!

http://manager.rackservice.org:50194/lapstat

Βαθμολογίες φαντάζομαι θα βγάλει ο Θάνος μόλις μπορέσει...

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθούν αποτελέσματα.

 

results race 1 SPA + standings.jpg

 

Μπράβο φυσικά στον @akis_z80 για τον περίπατο όπως απεδείχθη.

 

Θυμίζω πως οι ποινές είναι απαραίτητες για να περνάμε καλά και όσο πιο αξιοκρατικά γίνεται.

Τα μικρά ακουμπήματα από πίσω με αυτοθυσία για την αποφυγή (χωρίς επιτυχία) τιμωρήθηκαν με 10sec

Τα οριακά ακουμπήματα πάνω στη μάχη με 15sec

Η επαναφορά στην πίστα με ατύχημα έδωσε 30sec

Απρόσεκτη συμπεριφορά στην μπλε και η εφαρμογή της ποινής του assetto έδωσε επίσης 30sec (για το 2ο θα επανέλθω)

κάποια από τα παραπάνω μαζί έδωσαν και εκκίνηση από πίσω στον επόμενο αγώνα. (αχ βρε Σωτήρη :)

 

Θυμίζω ότι δεν εξετάζεται (και ούτε υπάρχει κατα τη γνώμη μου) δόλος από κανέναν!

 

Συγχαρητήρια επίσης στους @liakjim και @troffeo για το ταξίδι για να τρεξουν! Ευχαριστούμε όλοι.

 

Μπράβο στους δύο Μάνους @cavallino και @ferrarimanos για την επίδοση.

 

Εγώ τα έκανα σκ@#$ από τον 1ο γύρο με μικρές εκλάμψεις ποιοτικής οδήγησης αλλά το κατα-ευχαριστηθηκα με τα παιδιά

εκεί τριγύρω. :D

 

Πάμε και επίσημα σε λίγες μέρες Silverstone 12/1

 

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

15 δευτερολεπτα ποινη που αφησα να περασει και μετα του εδωσα παλι πισω την θεση ; Σε ποιον κοσμο ολα αυτα ; Μηπως δεν επρεπε ; Η αν δε το εκανα, θα επαιρνα παλι 15 ; Τοτε ειμαι μλκς που το εκανα.Οκ.

 30 Δευτερολεπτα στον Λυλανκορ που ηταν 100 φορες πιο σοβαρο απο το παραπτωμα μου και μου κατρεστρεψε ουσιαστικα τον αγωνα ;

 

Πραγματικα περιμενα η καθολου ποινη η εως 5.Ειχα πει αν μου δωθει πανω απο 10 δε θα ξανα τρεξω.Τελικα ειναι 15.

Χαριζω τη θεση μου σε αλλον.Καλη συνεχεια.

 

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος uhu έγραψε:

 

Κάτι δεν πάει καλά με το εξελ ο βαθμοι των 2 πρωτων ομάδων είναι σίγουρα λάθος.

μαρτινι 64

γκεγκμαστερ 57

 

Δεν μετράνε οι βαθμοί των χρονομετρημένων.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.