Jump to content



Εργαλεία που παρέλαβα και δύο λόγια γι' αυτά


Recommended Posts

2 minutes ago, panava said:

Είχα αρκετές παραλαβές που δεν αφορούν το φόρουμ  και μια ενδιαφέρουσα από Banggood.

Πήρα για 50m. Σε δοκιμές που έκανα έμεινα πολύ ευχαριστημένος. 

ΟΛΑ το αφορούν το forum!

 

Επίσης, μέτρησες απόκλιση;

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος pol77 έγραψε:

Και επειδή δεν είμαστε μόνο λόγια...

 

Σετάκι 18V brushless, με σύστημα OneKey.

 

IMG_20180418_124543.jpg

 

Το είχα πει ότι με έκαναν πελάτη.

 

Τέλειο !! Μεγειά !!!

 

Κόστος και κατάστημα αν επιτρέπεται.

Link to comment
Share on other sites

£380 από έναν κόπανο στο ebay που δε μου έστειλε τιμολόγιο και αγνοεί τα emails μου. 

 

Χρειάζομαι το τιμολόγιο για να κάνω register τα εργαλεία και να πάρω την τριετή εγγύηση.

 

Θα έχει άσχημα ξεμπερδέματα.

 

Ή θα στείλει το τιμολόγιο και θα πάρει negative feedback, ή θα πάρω refund και θα κρατήσω και τα εργαλεία.

 

Edit: Ευχαριστώ πολύ και sorry για τα νεύρα, αλλά κάτι τέτοια με τρελαίνουν.

Έγινε επεξεργασία από pol77
  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος pol77 έγραψε:

£380 από έναν κόπανο στο ebay που δε μου έστειλε τιμολόγιο και αγνοεί τα emails μου. 

 

Χρειάζομαι το τιμολόγιο για να κάνω register τα εργαλεία και να πάρω την τριετή εγγύηση.

 

Θα έχει άσχημα ξεμπερδέματα.

 

Ή θα στείλει το τιμολόγιο και θα πάρει negative feedback, ή θα πάρω refund και θα κρατήσω και τα εργαλεία.

 

Edit: Ευχαριστώ πολύ και sorry για τα νεύρα, αλλά κάτι τέτοια με τρελαίνουν.

Μια χαρά τιμή !

 

Σε καλό μπορεί να σου βγει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει το κοκκινο, αλλα δεν μπορεσα να ξεφυγω απο το πρασινο...

Κινεζοκατασκευες μεν, αλλα με σοβαρο υποβαθρο, ειδικα το τσοκ του δραπανου κατευθειαν απο το Τοκυο και με ροπη τρελη.

Dhp 458 & dhr 202

 

B193A8B5-3061-4EBC-ADEA-93E616B93F8A.jpeg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος pol77 έγραψε:

£380 από έναν κόπανο στο ebay που δε μου έστειλε τιμολόγιο και αγνοεί τα emails μου. 

 

Χρειάζομαι το τιμολόγιο για να κάνω register τα εργαλεία και να πάρω την τριετή εγγύηση.

 

Θα έχει άσχημα ξεμπερδέματα.

 

Ή θα στείλει το τιμολόγιο και θα πάρει negative feedback, ή θα πάρω refund και θα κρατήσω και τα εργαλεία.

 

Edit: Ευχαριστώ πολύ και sorry για τα νεύρα, αλλά κάτι τέτοια με τρελαίνουν.

 

Αφου σε κατεστρεψα με τα vessel , facom, :)  τωρα σε αποτελειωσα μου φαινετε!!!!!!!!:p

 Σοβαρα τωρα, καλοριζικα κ να σαι παντα καλα να τα ευχαριστιεσαι....

Οταν τα πηρα εγω , λιγο πολυ το κρουστικο δραπανοκατσαβιδο ηξερα τι παπαδες μπορει να κανει νε τα 135 Nm ....

Εκεινο που μ αφησε παγωτο με το τι μπορει να κανει , ειναι το παλμικο...:huh: Παρ ολα τα 200+ nm  βιδωνει απο  ΡΗ 0,  ΑΨΟΓΑ   χωρις ζημια στο υλικο η στη βιδα , μεχρι σκουριασμενα μπουλονια τρακτερ!!!!!!!! [ δοκιμη στο χωριο..:p]

Δεν πιστευα τι μπορουν να κανουν κ τα θεωρουσα πανακριβα , αλλα τωρα καταλαβα  οτι πραγματικα αξιζουν τα λεφτα τους...

Οποτε μη χαλιεσαι με τις λεπτομερειες κ αρχινα να τα χαιρεσαι!!!!!!!!!!

Εσενα το σετ εχει κ τον ταχυφορτιστη , οποτε ανεβαινει η αξια του!!!!!!:)

Έγινε επεξεργασία από Stelios13
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος pol77 έγραψε:

Δεν είναι μόνο ο ταχυφορτιστής φίλε μου! το OneKey είναι όλα τα λεφτά!

 

OneKey εχει κ το δικο μου παλμικο, δεν το χω χρησιμοποιησει...με καλυπτουν οι υπαρχουσες ρυθμισεις του:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι καλές οι ρυθμίσεις του, αλλά με το OneKey τις παραμετροποιείς όπως ακριβώς θέλεις. Το δράπανο έχει επίσης OneKey και απ' ότι είδα έχει και ηλεκτρονικό συμπλέκτη οπότε και αυτό είναι από τα πράγματα που μπορούν να συμπεριληφθούν στα presets του OneKey.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Stelios13 έγραψε:

 

Αφου σε κατεστρεψα με τα vessel , facom, :)  τωρα σε αποτελειωσα μου φαινετε!!!!!!!!:p

 Σοβαρα τωρα, καλοριζικα κ να σαι παντα καλα να τα ευχαριστιεσαι....

Οταν τα πηρα εγω , λιγο πολυ το κρουστικο δραπανοκατσαβιδο ηξερα τι παπαδες μπορει να κανει νε τα 135 Nm ....

Εκεινο που μ αφησε παγωτο με το τι μπορει να κανει , ειναι το παλμικο...:huh: Παρ ολα τα 200+ nm  βιδωνει απο  ΡΗ 0,  ΑΨΟΓΑ   χωρις ζημια στο υλικο η στη βιδα , μεχρι σκουριασμενα μπουλονια τρακτερ!!!!!!!! [ δοκιμη στο χωριο..:p]

Δεν πιστευα τι μπορουν να κανουν κ τα θεωρουσα πανακριβα , αλλα τωρα καταλαβα  οτι πραγματικα αξιζουν τα λεφτα τους...

Οποτε μη χαλιεσαι με τις λεπτομερειες κ αρχινα να τα χαιρεσαι!!!!!!!!!!

Εσενα το σετ εχει κ τον ταχυφορτιστη , οποτε ανεβαινει η αξια του!!!!!!:)

Να κανω μια ερωτηση;

Αν θελεις να ξεβιδωσεις-βιδωσεις ενα μεγαλο μπουλονι το προσαρτημα που θα βαλεις  για να τοποθετησεις το καριδακι δεν υπαρχει περιπτωση να σου σπασει λογο μεγεθους;:huh:

 

Έγινε επεξεργασία από Stavros Apo
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ειδικά εξαρτήματα που αντέχουν.

 

Τώρα για κάποιον που χρησιμοποιεί κυρίως μπουλόνια, υπάρχουν μπουλονόκλειδα.

 

Δηλαδή το ίδιο εργαλείο με υποδοχή για καρυδάκια. Και για μεγάλες διαμέτρους, εργαλεία παρόμοια με πολύ μεγαλύτερη ροπή, για μπουλόνια.

Έγινε επεξεργασία από pol77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.