Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

Παιδιά σε τέτοιου είδους μηχανήματα όπως ο τροχός κοπής για σίδερο που βγάζει το lidl την αλλη εβδομάδα, μπορώ να προσαρμόσω δίσκο για την κοπή ξύλου; Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάποιου είδους πρόβλημα με τέτοια χρήση;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To εχει δοκιμάσει κανένας από εδώ?
 
https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=22701
Το έχω εγώ . Λίγες φορές το χρησιμοποίησα αλλά δείχνει καλουτσικο...


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι κοινοτητα!  εψαχνα τρομπα ποδηλάτου και επειδη εχουν χαλασει μπολικες στα χερια μου εψαχνα κάτι λιγο πιο ποιοτικο χωρις να δωσω μια περιουσια.

 

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Τεχνικά μπορεί και να γίνεται (να ταιριάζει δηλ), αλλά το συγκεκριμένο γυρίζει στις 7700στροφές, συνήθως τα δισκοπρίονα ξύλου γυρίζουν κοντά στις 4500. Δηλ. το ερωτημα είναι αν ο δίσκος είναι εντός προδιαγραφών.

 

Προσωπικά δεν θα το έκανα σε καμιά περίπτωση.

 

Εναλλακτικά βρες ένα που τον ίδιο δίσκο που κόβει μέταλλο-ξύλο (πχ. τα evolution). Ασφαλώς είναι ακρικότερα, αλλα safety first.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λογω δουλειας, εξεταστικής και τρεξιματος, δεν προλαβα να πάω χθες, αν δει κανενας ή είδε κανενας το κομπρεσερακι ας μου το πεί !!

 

πηγα φιλαδελφεια αλλα ειχαν τελειωσει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πφφφ.......η ραφιερα σε σχέση με την περυσινή είναι 10 πόντους πιο ψηλή ....8 ποντους πιο πλατιά....1 ποντο πιο ρηχή.....5 ευρώ πιο ακριβή....και η καινούργια γράφει ανα ράφι 65kg ανα ράφι ενώ η περυσινή 175 kg ανα ράφι...

 

Spoiler

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος f117 έγραψε:

πφφφ.......η ραφιερα σε σχέση με την περυσινή είναι 10 πόντους πιο ψηλή ....8 ποντους πιο πλατιά....1 ποντο πιο ρηχή.....5 ευρώ πιο ακριβή....και η καινούργια γράφει ανα ράφι 65kg ανα ράφι ενώ η περυσινή 175 kg ανα ράφι...

 

  Reveal hidden contents

 

Όντως καμία σχέση... έχω μια παλιά σφραγισμένη. Ακούω προσφορές. :p

  • Haha 3
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Asxetius said:

H πριονοκορδέλα θα ταίριαζε ωραία στην άκρη του πάγκου μου :)

κι εγω μαζι σου , η τιμη πολυ καλη...αλλα

παρα το οτι εχω παρει πολλα εργαλεια απο το lidl ,ειναι λιγο λαχειο η αγορα

αν και για τη χρηση που την προοριζεις δεν πιστευω να εχεις προβλημα παρ ολα αυτα καλο θα ειναι να την δοκιμασεις αμεσα αν προβεις στην αγορα και να εκμεταλευτεις το δικαιωμα αλλαγων (εχω παρει την σεγα παγκου την οποια αλλαξα 3 φορες μεχρι να πετυχω αυτη που ηθελα... :( )

ειναι εργαλειο που απαιτει καποια ακριβεια στα μηχανικα μερη γιατι οσο να ναι τα δαχτυλα κινουνται κοντα στη λαμα (κορδελα) και δεν ειναι για αστοχιες οταν ζορισεις καποιο ξυλο πχ να φυγει κατα την χρηση της...

πιστευω ,οπως και καποια αλλα εργαλεια που εχει φερει ειναι της "1 ευκαιρειας" δλδ δεν θα το ξαναδουμε ισως ξανα σε καταλογο...

επισης μπορεις με +50 να παρεις καποια εμποριου αφου πριν ελεγξεις υποστηριξη/ανταλλακτικα

 

edit> χαλβαδιασε την απο Κυπρο!

edit2> λιγο μικρη δεν ειναι?

Έγινε επεξεργασία από makio
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.