Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

Πήρα τον προβολέα και το κρουστικό. Ο προβολέας σκοτώνει, πολύ και ωραίο φως. Το κρουστικό φαίνεται πάρα πολύ καλό, αξίζει. Σου δίνει την αίσθηση ακριβότερου εργαλείου. Το μόνο μειονέκτημα το βάρος, μην το πάρετε για να συναρμολογείτε έπιπλα. Περισσότερα με φωτό το σ/κ.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος Parhs έγραψε:

Δε προλαβα, δε ξέρω ποτε θα βρω χρονο ισως ΣΚ.

παρη να προσεξεις να ακολουθησεις ακριβως τις οδηγιες, ιδιαιτερα το πιο κομματι θα παει μπροστα και πιο πισω. αν ξεχαστεις και κανεις λαθος θα πρεπει να το λυσεις και να το ξεναδεσεις. την εχω πατησει, για αυτο στο λεω :) 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Νικος Παναγιωτοπουλος said:

παρη να προσεξεις να ακολουθησεις ακριβως τις οδηγιες, ιδιαιτερα το πιο κομματι θα παει μπροστα και πιο πισω. αν ξεχαστεις και κανεις λαθος θα πρεπει να το λυσεις και να το ξεναδεσεις. την εχω πατησει, για αυτο στο λεω :) 

Θα το κανω τοτε όταν εχω ανεση να μη γκρινιαζει και η γυναικα ποση ωρα θελω ακομα εξω :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, geochal said:

ρώτησα γιατί μετά το μοντάρισμα είδα ότι ήταν κλωτσημένη η βίδα στη μία μανιβέλα και αύριο πάει για αλλαγή

Γενικα θελει προσοχη οταν διαλέγουμε. Πολλα ειναι ανοιγμένα, κοπανημενα κτλ απο αυστραλοπιθηκους.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ο προβολέας λεντ είναι πάρα πολύ καλός, έμεινα πολύ ικανοποιημένος. Τον λειτουργώ με το τροφοδοτικό που έχει μέσα η συσκευασία. Μπαταρίες δεν πήρα γιατί δεν τον χρειάζομαι να τον λειτουργώ μακριά από μπρίζα. Δεν έχω καθόλου μπαταρίες την σειράς 20V team, λέω να περιμένω να πάρω μιά και καλή όταν βγάλει με τα 4 αμπερ. Επίσης στο μάνιουαλ του προβολέα είδα ότι ο διπλός ταχυφορτιστής (των 30 ευρώ) φορτίζει μία μπαταρία των 2 αμπερ σε 30 λεπτά ενώ ο απλός σε 60 λεπτά! 

Έγινε επεξεργασία από Toolman
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Toolman έγραψε:

Επίσης στο μάνιουαλ του προβολέα είδα ότι ο διπλός ταχυφορτιστής (των 30 ευρώ) φορτίζει μία μπαταρία των 2 αμπερ σε 30 λεπτά ενώ ο απλός σε 60 λεπτά! 

Η ταχυφόρτιση γενικά μειώνει την ζωή της μπαταρίας όμως. 

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, sixelaaA12 said:

Παιδια καλησπερα.εχω ψαξει ολες τις σελιδες και η μου ξεφυγε η δεν υπαρχει.ποτε ειχε κυκλοφορησει το ανεπαφο δοκιμαστικο ?εχει κωδικο pssfs και δε μπορω να το βρω στα φυλλαδια

Αν ειναι να περιμενεις ομως καλυτερα παρε τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2021 at 12:07 ΜΜ, το μέλος Lakisss έγραψε:

Η ταχυφόρτιση γενικά μειώνει την ζωή της μπαταρίας όμως. 

Ναι δεν παιζει ρολο η τεχνολογια ομως;; εμενα το νεο μου κινητο εχει απο μαμα 18ρι και φωρτωνει πολυ γρηγορα απο το παλιο 2αμπερο δηλαδη τι θες να πεις οτι η μπαταρια θα τα παιξει χρηγορα; αυτοι που φτιαξανε αυτο δεν εχουνε παρει καποια μετρα στο να μην γίνει αυτο;;

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος dukepapas έγραψε:

Ναι δεν παιζει ρολο η τεχνολογια ομως;; εμενα το νεο μου κινητο εχει απο μαμα 18ρι και φωρτωνει πολυ γρηγορα απο το παλιο 2αμπερο δηλαδη τι θες να πεις οτι η μπαταρια θα τα παιξει χρηγορα; αυτοι που φτιαξανε αυτο δεν εχουνε παρει καποια μετρα στο να μην γίνει αυτο;;

Όπως έχω διαπιστώσει οι μπαταρίες δεν είναι το δυνατό σημείο των Parkside. Τα στοιχεία μέσα δεν είναι ούτε Lg, ούτε Samsung, οπότε γιατί να τις ταλαιπωρείς;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αγοράσατε το επαναφορτιζόμενο κρουστικό της περασμένης εβδομάδας στα 25 ευρώ, προσέξατε αν το τσοκ στραβογυρίζει; Το σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά άκουσα από αρκετούς που το αγόρασαν ότι είχε έντονο θέμα σε πολλά κομμάτια με το τσοκ, οπότε δεν προχώρησα σε αγορά.

Μάλιστα κάποιοι που επέστρεψαν τα πρώτα κομμάτια και πήραν νέα, κι εκείνα είχαν το ίδιο θέμα, ίσως και πιο έντονα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Blackfield said:

Όσοι αγοράσατε το επαναφορτιζόμενο κρουστικό της περασμένης εβδομάδας στα 25 ευρώ, προσέξατε αν το τσοκ στραβογυρίζει; Το σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά άκουσα από αρκετούς που το αγόρασαν ότι είχε έντονο θέμα σε πολλά κομμάτια με το τσοκ, οπότε δεν προχώρησα σε αγορά.

Μάλιστα κάποιοι που επέστρεψαν τα πρώτα κομμάτια και πήραν νέα, κι εκείνα είχαν το ίδιο θέμα, ίσως και πιο έντονα.

 

Έχω ένα παλιότερο επαναφορτιζόμενο χωρίς κρούση, το οποίο επίσης έχει λίγο κωνική περιστροφή στο τσοκ, οπότε απλώς δεν το χρησιμοποιώ πια για ψιλοδουλειές. Μου είχε στοιχίσει ένα μικρό τρυπανάκι μετάλλου 1.5 ή 2mm, αλλά και πάλι για τα λεφτά του το θεωρώ αξιοπρεπές.

 

Προσωπικά δε θα έμπαινα στη διαδικασία να δοκιμάζω άλλα κομμάτια για να βρω καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά επειδή δεν πολυκατάλαβα, έχεις το παλιό που έχει το θεματάκι του και εννοείς ότι αγόρασες και το καινούριο κι έχει κι αυτό ανάλογο θέμα, απλά δεν είναι σοβαρό για σένα, ή απλά ότι δεν αγόρασες το καινούριο, αλλά με βάση την εμπειρία σου με το παλιό που έχεις, και να έχει θέμα το νέο δεν τρέχει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Blackfield said:

Συγνώμη αλλά επειδή δεν πολυκατάλαβα, έχεις το παλιό που έχει το θεματάκι του και εννοείς ότι αγόρασες και το καινούριο κι έχει κι αυτό ανάλογο θέμα, απλά δεν είναι σοβαρό για σένα, ή απλά ότι δεν αγόρασες το καινούριο, αλλά με βάση την εμπειρία σου με το παλιό που έχεις, και να έχει θέμα το νέο δεν τρέχει τίποτα;

 

Εννοώ ότι από την προσωπική μου εμπειρία και τα σχόλια πολλών ακόμη αναμένω όλα τα δράπανα του Lidl να έχουν τέτοιο θέμα. Δεν έχω αγοράσει το καινούριο.

 

Αν για τη χρήση που το θέλεις απαιτείται μεγάλη ακρίβεια και καθετότητα, καλύτερα να διαλέξεις κάποιο επώνυμο -και ακριβότερο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Blackfield said:

Όσοι αγοράσατε το επαναφορτιζόμενο κρουστικό της περασμένης εβδομάδας στα 25 ευρώ, προσέξατε αν το τσοκ στραβογυρίζει; Το σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά άκουσα από αρκετούς που το αγόρασαν ότι είχε έντονο θέμα σε πολλά κομμάτια με το τσοκ, οπότε δεν προχώρησα σε αγορά.

Μάλιστα κάποιοι που επέστρεψαν τα πρώτα κομμάτια και πήραν νέα, κι εκείνα είχαν το ίδιο θέμα, ίσως και πιο έντονα.

Γενικα τα οικονομικα εργαλεία εχουν τετοιο θεμα. Αν θες ακριβεια το πληρωνεις ακριβα

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο χρειάζονται.

Η σέγα δεν θα κόψει σωστά χονδρά κομμάτια γιατι λυγίζει η λάμα κατά την διάρκεια του κοψίματος.

Το δισκοπρίονο κόβει ευθεία αν χρησιμοποιήσεις και κάποιο οδηγό αλλά δεν μπορεί να κόψει καμπύλες και μικροκοπές.

Αν δεν υπάρχει λόγος για μπαταρίας τα ρεύματος έχουν περισσότερη δύναμη.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.