Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

Σχετικά με  το δισκοπρίονο χειρός το είχα πάρει την προηγούμενη φορά που το ειχε φέρει (αν δε κανω λάθος στα 30 ευρώ) , καλό είναι ....

Εμένα ευτυχώς κόβει ίσια γιατί καποια άλλα παιδιά είχαν αναφέρει ότι δεν είναι απόλυτα ακριβές, έτυχε ή πέτυχε δεν ξέρω :D :D 

 

Όσον αφορά το παγκοπρίονο τα έχουμε αναφέρει πολλάκις στο σχετικό τοπικό νήμα ... όλα αυτά around 130-220 euro είναι φασον μηχανηματα ,τα ίδια με μικρές διαφορές μεταξύ τους (κυριως στην ισχυ του μοτερ και τον τροπο συνδεσης του πλαινου οδηγού ) για να τα κάνεις να κόψουν με απόλυτη ακρίβεια θέλουν να ασχοληθείς και να κάνεις κάποιες μοντίφες ...Ωστόσο η τριετης εγγύηση της φίρμας είναι ένα δέλεαρ για κάποιον που θα ήθελε ένα τετοιο μηχάνημα αυτης της κατηγορίας τιμής. Αν θες σοβαρό παγκοπρίονο περιμένεις κάποια προσφορά για το DeWalt, τα σκας και ξενοιάζεις....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λαικο προσκύνημα στα lidl της καληθεας που παιρνουσα σημερα τα δισκοπριονα πουλησανε σαν ζεστα τσουρεκια ............. δυστηχως εγω δεν μπορεσα να παρω .......... την μεγγενη που την ειδα δεν ηταν τελικα τοσο μεγαλη οσο νομιζα ηταν ιδια με αυτη που ειχα οποτε δεν πειρα και απο αυτη η διαμετρος ηταν 9,6 εκατοστα για οποιον ενδιαφέρετε

243901567_557148485400264_1635921176902778904_n.jpg

244044127_1560269434328191_7897219821515407648_n.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

το fatmax δεν εχει αρκετά χαμηλότερη ροπή στα 110Νm? 

 

επιπλέον το parkside + μπαταρία + φορτιστή έρχεται στα 30 + 25 = 55

ενώ το fatmax ξεκινάει από τα 115

 

Έγινε επεξεργασία από sidefx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μόνος σου απάντησες στην ερώτηση σου. 

 

Προσωπική μου γνώμη είναι ότι αξίζει και με το παραπάνω στα χρηματά του, ειδικά αν αναλογιστούμε και τα 3 χρόνια εγγύησης χωρίς μα και μου!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος sidefx έγραψε:

το fatmax δεν εχει αρκετά χαμηλότερη ροπή στα 110Νm? 

 

επιπλέον το parkside + μπαταρία + φορτιστή έρχεται στα 30 + 25 = 55

ενώ το fatmax ξεκινάει από τα 115

Καμία ποιοτική σχεση δεν εχουν ..............οτι πληρώσεις παίρνεις ...... και με ενα μπουζοκλιδο 5 ευρω κανεις την δουλεια σου χειροκίνητα ...... διάλεξε και παρε ......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος dukepapas έγραψε:

Καμία ποιοτική σχεση δεν εχουν ..............οτι πληρώσεις παίρνεις ...... και με ενα μπουζοκλιδο 5 ευρω κανεις την δουλεια σου χειροκίνητα ...... διάλεξε και παρε ......

 

Είχες παράπονο από το παλμικό η το κρουστικό δράπανοκατσαβίδο???

Αν ναι τι?

Link to comment
Share on other sites

Το παλμικό Parkside είναι ίσως το καλύτερο εργαλείο της εταιρίας μαζί με το σκαπτικό PBH 1050.

Εγώ το έχω 6 χρόνια και είναι άψογο, για ερασιτεχνική χρήση πάντα όπως και όλα τα εργαλεία Parkside. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 ώρες, το μέλος f117 έγραψε:

 

Είχες παράπονο από το παλμικό η το κρουστικό δράπανοκατσαβίδο???

Αν ναι τι?

 

οχι δεν εχω το συγκεκριμενο εχω αλλα τις parkside αλλα δεν ειναι ολα καλα ........πχ ενα πολυεργαλειο το πειρα πισω γιατι εκανε θοριβο κομπρεσερ...... εξαρτατε εγω απλα το ειπα για να παρει κατι σχετικα καλο και να το εχει για παντα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος dukepapas έγραψε:

 

οχι δεν εχω το συγκεκριμενο εχω αλλα τις parkside αλλα δεν ειναι ολα καλα ........πχ ενα πολυεργαλειο το πειρα πισω γιατι εκανε θοριβο κομπρεσερ...... εξαρτατε εγω απλα το ειπα για να παρει κατι σχετικα καλο και να το εχει για παντα.

Κρουστικό και παλμικό πολύ ευχαριστημένος...αμα τα βρεις...χτύπα τα ....αξίζουν..... give it a shot

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα του Λιντλ υπάρχει και φυλλάδιο προσφορών on-line το οποίο έχει περισσότερα πράγματα από όσα έχει η ίδια η ιστοσελίδα στις προσφορές! Το έχω προσέξει ότι το έχει ξανακάνει και άλλες φορές. Απλά τα επιπλέον πράγματα ίσως να μην τα διαθέτει σε όλα τα καταστήματα. Για παράδειγμα στο ον-λαιν φυλλάδιο είχε μπορντουροψάλιδο με μπαταρία που το ήθελα και το είδα κατά τύχη. Πήγα στο λίντλ και όντως το είχε και το αγόρασα.

Έγινε επεξεργασία από Toolman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα
την Δεύτερα θα έχει το lidl μια επιφάνεια εργασίας απο σιλικόνη, μήπως την έχει κάποιος(αν και δεν νομίζω να την έχει ξαναβάλει) να μας πεί διαστάσεις;
υπολογίζω ότι το μήκος ειναι 40-42εκ.

 

WWW.LIDL-HELLAS.GR

Lidl's history goes back to the 1930s, when the company was founded in Germany as a grocery wholesaler. Today, Lidl is one of the largest grocery retailers in Europe.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την επόμενη βδομάδα στις 18/11/2021 έχει ραφιέρα βαρέων αντικειμένων. Σπάει σε δύο κομμάτια για να γίνει και πάγκος, δεν ξέρω αν το σημείο σύνδεσης είναι σταθερό! Έχει καλή τιμή στα 30 ευρώ για τις διαστάσεις της. Έχει κανείς άποψη αν είναι γερή;

 

WWW.LIDL-HELLAS.GR

Parkside® Ραφιέρα βαρέων αντικειμένων - Διαστάσεις: 180 x 92 x 46 cm (Υ x Π x Β)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος Toolman έγραψε:

Την επόμενη βδομάδα στις 18/11/2021 έχει ραφιέρα βαρέων αντικειμένων. Σπάει σε δύο κομμάτια για να γίνει και πάγκος, δεν ξέρω αν το σημείο σύνδεσης είναι σταθερό! Έχει καλή τιμή στα 30 ευρώ για τις διαστάσεις της. Έχει κανείς άποψη αν είναι γερή;

 

WWW.LIDL-HELLAS.GR

Parkside® Ραφιέρα βαρέων αντικειμένων - Διαστάσεις: 180 x 92 x 46 cm (Υ x Π x Β)

 

Με κλειστά μάτια, εχω τρεις. 

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα!

 

Τελικά το παλμικό κατσαβίδι PDSSA 20-Li A1 που μελέταγα πριν κανα μήνα δεν το πρόλαβα, αλλά βλέπω ότι από Πέμπτη 18/11 θα φέρει το PABS 20-Li E6.

 

Αξίζει?? Πως συγκρίνεται σε σχέση με το παλμικό?

 

365090_9.jpg

Έγινε επεξεργασία από sidefx
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δε συγκρίνονται μιας και είναι διαφορετικά εργαλεία. Αλλά αν ρωτάς αν θα καταφέρεις να βιδώσεις με αυτό η απάντηση είναι ναι.

Οπως και με το παλμικό, με τα ανάλογα bits, μπορείς να τρυπήσεις :) 

 

Απλά έχε υπόψιν σου, δεν ξερω αν σε ενδιαφέρει κιολας, ότι είναι ένα δραπανοκατσάβιδο ανευ κρούσης. Οπότε αν δεν εχεις άλλο, ίσως δεν ειναι και τόσο σοφή σαν επιλογή αν θες να εχεις ένα εργαλείο

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.