Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

******** σας νεότατος στο φορουμ... θα ηθελα να ρωτήσω για 2 πραγματα...1ον εχω πάρει και εχω μεινει ικανοποιημενος απο το 4-1 PKGA 14,4V αλλά δυστυχώς έχω μόνο μία μπαταρία οπότε μου βγαίνει η πίστη να τελειώσω κάτι. Έίχε βγάλει πριν κανένα τετράμηνο αλλά δεν πρόλαβα το ίδιο σε 20V για το οποίο έχω 2 μπαταρίες. Μπαταρία από Grizzlytools μου βγαίνει 50αρικο plus με τα μεταφορικά (λέει 33 αλλά στο καλαθι πάει 36)και σκέφτηκα να πάρω τη 16V και να κόψω τον οδηγό αλλά φοβάμαι μη το κάψω (υπάρχει τέτοια περίπτωση?) . Εκτός από ένα MDtools στη Θεσσαλονίκη (λόγω κόστους) που εχει το 20V στα 80 ευρώ κ τώρα μη διαθέσιμο υπάρχει κάποια πρόταση να ψαχτώ ή μόνο περιμένω? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

akku-parkside-144-v-15-ah.jpg
GRIZZLYTOOLS.SHOP

Dieser Akku ist für folgende Produkte geeignet: Kombigerät PKGA 14 4 A1 - 110037  
akku-16v-20-ah-eu.jpg
GRIZZLYTOOLS.SHOP

Akku 16V, 2,0 Ah EU in PKGA 16 A1 - IAN 285087, Parkside, Kombigeräte, Ersatzteile & Zubehör Werkzeuge, Ersatzteil Shop

 

thumb_parkside-akku-kombigeraet-pkga-20-
WWW.MDTOOLS.GR

Δραπανοκατσάβιδο  PARKSIDE : επαναφορτιζόμενα - εργαλεία - μπαταρίας - δράπανα - σπαθόσεγα - πολυεργαλείο => 4 σε 1: δραπανοκατσάβιδο, πÎ

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ο κανόνας είναι ότι οι μπαταρίες λιθίου που αναφέρουν τάση 14.4 ή 16V έχουν την ίδια.

Αντίστοιχα είναι οι 10.8V/12V και οι 18V/20V. Τα νούμερα προκύπτουν από 3, 4 ή 5 στοιχεία λιθίου σε σειρά, ανάλογα με πόσο θεωρείς την τάση του καθενός (3.6V nominal ή 4V max).

 

Επομένως η γρήγορη απάντηση είναι ότι η τάση είναι ίδια και ηλεκτρικά δεν αναμένεται να έχεις πρόβλημα, αλλά θα πρέπει να εξασφαλίσεις ότι οι ακροδέκτες είναι γεωμετρικά συμβατοί, ότι θα προσαρμόζεται σωστά, κλπ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος osa έγραψε:

Στο εδώ service ρώτησες αν έχει μπαταρία και πόσο την έχει ??
Καλό είναι να προγραμματίσεις στο μέλλον να πάρεις διαφορετικά εργαλεία για κάθε δουλειά. 

Ypdate: Έχοντας συνηθίσει να τα ψάχνουμε όλα στο διαδίκτυο δεν έκανα το αυτονόητο.

Τλκ επικοινώνησα σήμερα με HOUSTON service (το επισημο για PARKSIDE κλπ) και η ευγενέστατη κοπέλα μου είπε: Με κατόπιν παραγγελίας 30ευρώ χωρίς επιβάρυνση εξόδων αποστολής!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ενιδαφέρον έχουν τα Parkside Performance® bits PSS 21A1, βλέπω καλές κριτικές. Το κακό είναι οτι είναι μικρά νούμερα.

WWW.LIDL-HELLAS.GR

Parkside Performance® Σετ καρυδάκια κρουστικά και bits PSS 21A1 - Εφαρμογή

 

24dc54bd6d8b5de20d8f76d29838af78.jpeg
WWW.LIDL.DE

PARKSIDE® Schlagnuss-Set »PSS 21A1«, 21-teilig im LIDL Online-Shop kaufen ✓ 90 Tage Rückgaberecht ✓ Schneller Versand  ✓ Jetzt bestellen!

 

e5e5f3c9ec3fb84ea4472ad0b2641be7.jpeg
WWW.LIDL.CZ

PARKSIDE PERFORMANCE Sada rázových nástrčných klíčů a bitů PSS 21A1, 21dílná » za skvělou cenu na Lidl.cz ✅ Nad 1 000 Kč doprava ZDARMA ✅

 

  • Like 5
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

image.pngimage.pngimage.png

 

 

WWW.LIDL-HELLAS.GR

Εδώ θα βρεις προσφορές σε τιμές Lidl! Είμαστε δεσμευμένοι να σου προσφέρουμε προϊόντα υψηλής ποιότητας, μοναδικής φρεσκάδας και πάντα χαμηλής τιμής!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος vellamos έγραψε:

********, γνωριζει καποιος κανεναν τροπο να μπορεσουμε να παραγγειλουμε απο λιντλ γερμανιας?

 

Πας εδω https://www.eshopwedrop.gr/ (η σε κάποιον άλλο παρόμοιο) παίρνεις την γερμανική διεύθυνση και μετά τα αγοράζεις από το lidl .

Από την στιγμή που θα τα παραλάβουν  στην Γερμανία υπολόγισε σε 7-10 ημέρες θα είναι εδω.

Το έχω κάνει αρκετές φορές χωρίς κανένα  πρόβλημα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος Siera έγραψε:

Πας εδω https://www.eshopwedrop.gr/ (η σε κάποιον άλλο παρόμοιο) παίρνεις την γερμανική διεύθυνση και μετά τα αγοράζεις από το lidl .

Από την στιγμή που θα τα παραλάβουν  στην Γερμανία υπολόγισε σε 7-10 ημέρες θα είναι εδω.

Το έχω κάνει αρκετές φορές χωρίς κανένα  πρόβλημα.

στην παραγγελεια στο λιντλ βαζω την διευθυνση της εταιριας στην γερμανια και μετα μεσα απο την εταιρια αυτη παραλαμβανω το δεμα; και που ξερουν οτι ειναι για μενα το δεμα; δινω καποιο συνθηματικο πχ ωστε να γνωριζουν οτι προκειται για δικο μου πακετο; σιγουρα δεν εχω καταλαβει πως γινεται. αν μπορεις να μας δωσεις λιγες πληροφοριες ακομα στο πως γινεται...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος vellamos έγραψε:

στην παραγγελεια στο λιντλ βαζω την διευθυνση της εταιριας στην γερμανια και μετα μεσα απο την εταιρια αυτη παραλαμβανω το δεμα; και που ξερουν οτι ειναι για μενα το δεμα; δινω καποιο συνθηματικο πχ ωστε να γνωριζουν οτι προκειται για δικο μου πακετο; σιγουρα δεν εχω καταλαβει πως γινεται. αν μπορεις να μας δωσεις λιγες πληροφοριες ακομα στο πως γινεται...

 

Μην σε απασχολούν αυτά, είναι λυμένα.

Η διαδικασία είναι αυτοματοποιημένη με ελάχιστη παρέμβαση από τον χρήστη.

Μέσα στα στοιχεία της διεύθυνσης που θα χρησιμοποιήσεις για να σου αποσταλεί το προϊόν από το Lidl η το Amazon η οποιοδήποτε γερμανικό eshop  (αλλά και αγγλικό και αμερικανικό γιατί παίρνεις και για εκεί διευθύνσεις) υπάρχει ένας ID αριθμός.

Εσύ δεν χρειάζεται να τους ενημερώσεις από πριν ότι έκανες μια αγορά, μόλις φτάσει στην γερμανική πχ διεύθυνση θα σε ενημερώσουν αυτοί  και μάλιστα θα σου στείλουν και μια φωτογραφία του δέματος σου.

Εσύ μέχρι να έρθει στην Ελλάδα δεν ασχολείσαι εκτός μιας προαιρετικής ασφάλισης που απλά την δηλώνεις, δεν πληρώνεις τίποτα ακόμη.

Όταν φτάσει Ελλάδα τότε θα πρέπει να διαλέξεις πως θα σου το στείλουν ,τον τρόπο πληρωμής κλπ.

Εάν κάτι είναι ογκώδες η και βαρύ και δεν μπορούν να στο φέρουν τα Ελτα θα πρέπει να πας εσύ στα Σπάτα να το πάρεις.

Δεν είμαι σίγουρος αλλά εάν είσαι εκτός Αττικής στο στέλνουν με μεταφορική.

Βέβαια όλα αυτά θα τα γνωρίζεις από πριν με τον υπολογιστή χρέωσης που έχει.

Εάν ξέρεις και τις διαστάσεις -  βάρος  προτού τα αγοράσεις ακόμη, τα εισάγεις και βλέπεις εάν σε συμφέρει.

Για να πάρεις μια ιδέα ένα δέμα που πήρα πρόσφατα με βάρος 18kg η χρέωση ήταν 25Ε με παραλαβή από την αποθήκη τους, ένα άλλο με 3 kg και κάτι με παράδοση στο σπίτι μου η χρέωση ήταν 15Ε.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, το μέλος dukepapas έγραψε:

δεν καταλαβα..........

Λειτουργούν ως ενδιάμεσοι για αγορές από καταστήματα που δεν στέλνουν Ελλάδα.

Με την αγορά σου το στέλνεις σε αυτούς και αυτοί το στέλνουν Ελλάδα με κάποια επιπλέον χρέωση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2022 at 8:42 ΜΜ, το μέλος Siera έγραψε:

Μην σε απασχολούν αυτά, είναι λυμένα.

Η διαδικασία είναι αυτοματοποιημένη με ελάχιστη παρέμβαση από τον χρήστη.

Μέσα στα στοιχεία της διεύθυνσης που θα χρησιμοποιήσεις για να σου αποσταλεί το προϊόν από το Lidl η το Amazon η οποιοδήποτε γερμανικό eshop  (αλλά και αγγλικό και αμερικανικό γιατί παίρνεις και για εκεί διευθύνσεις) υπάρχει ένας ID αριθμός.

Εσύ δεν χρειάζεται να τους ενημερώσεις από πριν ότι έκανες μια αγορά, μόλις φτάσει στην γερμανική πχ διεύθυνση θα σε ενημερώσουν αυτοί  και μάλιστα θα σου στείλουν και μια φωτογραφία του δέματος σου.

Εσύ μέχρι να έρθει στην Ελλάδα δεν ασχολείσαι εκτός μιας προαιρετικής ασφάλισης που απλά την δηλώνεις, δεν πληρώνεις τίποτα ακόμη.

Όταν φτάσει Ελλάδα τότε θα πρέπει να διαλέξεις πως θα σου το στείλουν ,τον τρόπο πληρωμής κλπ.

Εάν κάτι είναι ογκώδες η και βαρύ και δεν μπορούν να στο φέρουν τα Ελτα θα πρέπει να πας εσύ στα Σπάτα να το πάρεις.

Δεν είμαι σίγουρος αλλά εάν είσαι εκτός Αττικής στο στέλνουν με μεταφορική.

Βέβαια όλα αυτά θα τα γνωρίζεις από πριν με τον υπολογιστή χρέωσης που έχει.

Εάν ξέρεις και τις διαστάσεις -  βάρος  προτού τα αγοράσεις ακόμη, τα εισάγεις και βλέπεις εάν σε συμφέρει.

Για να πάρεις μια ιδέα ένα δέμα που πήρα πρόσφατα με βάρος 18kg η χρέωση ήταν 25Ε με παραλαβή από την αποθήκη τους, ένα άλλο με 3 kg και κάτι με παράδοση στο σπίτι μου η χρέωση ήταν 15Ε.

καταλαβα την διαδικασια. συνοψηζοντας εχουμε και λεμε: παω πχ στο γερμανικο λιντλ βρησκω τι θελω να αγορασω το αγοραζω, βαζω διευθυνση αυτη που μου λεει ο ενδιασμεσος, πληρωνω και περιμενω. οταν το παραλαβει η αποθηκη στην γερμανια με ενημερωνουν και περιμενω να φτασει ελλαδα.  μολις φτασει με ενημερωνουν παλι και κανονιζουμε τον τροπο παραδωσης(μεταφορικη για μενα μιας και ειμαι επαρχια). πολυ πιο ευκολο απο οσο φανταζομουν, ευχαριστω πολυ

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2021 at 4:21 ΜΜ, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Φτου σου... αγόρασα της YATO με τα διπλά λεφτά 😭

Parkside® Πριονοκορδέλα κοπής μετάλλου PMB 1100 B2

1558614756_Screenshot2021-12-23162026.png.bde2b725308be7856ad5d2a5792a5fe0.png

 

 

 

Έχω πάρει την πριονοκορδέλα μετάλλου.

Όταν δουλεύει στον αέρα (χωρίς να ακουμπάει το προς κοπή μέταλλο) έχει μια μικρή ταλάντωση γιατί κάτι που περιστρέφεται δεν είναι καλά ζυγοσταθμισμένο.

Είναι λογικό ή να την πάω πίσω;  

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος Γιώργος 1 έγραψε:

 

 

 

Έχω πάρει την πριονοκορδέλα μετάλλου.

Όταν δουλεύει στον αέρα (χωρίς να ακουμπάει το προς κοπή μέταλλο) έχει μια μικρή ταλάντωση γιατί κάτι που περιστρέφεται δεν είναι καλά ζυγοσταθμισμένο.

Είναι λογικό ή να την πάω πίσω;  

Τι να σου πω Γιώργο, εξαρτάται πόσο πολύ ταλαντεύεται... Εγώ που πήγα την δική μου (Yato) στο σέρβις μου είπαν ότι δεν ταλαντεύεται πολύ και ότι αυτό είναι φυσιολογικό και μέσα στα όρια αλλά όπως έγραψα η κορδέλα έχει πλέον σπασμένα δόντια και δεν θα αντέξει πολύ ακόμα και ας δούλεψε πολύ λίγο για να δικαιολογεί τέτοια φθορά. Θα έλεγα να την δουλέψεις λίγο και αν δεν σου αρέσει κάτι στην λειτουργία της να την δώσεις πίσω.

Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά πριν, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Τι να σου πω Γιώργο, εξαρτάται πόσο πολύ ταλαντεύεται... Εγώ που πήγα την δική μου (Yato) στο σέρβις μου είπαν ότι δεν ταλαντεύεται πολύ και ότι αυτό είναι φυσιολογικό και μέσα στα όρια αλλά όπως έγραψα η κορδέλα έχει πλέον σπασμένα δόντια και δεν θα αντέξει πολύ ακόμα και ας δούλεψε πολύ λίγο για να δικαιολογεί τέτοια φθορά. Θα έλεγα να την δουλέψεις λίγο και αν δεν σου αρέσει κάτι στην λειτουργία της να την δώσεις πίσω.

 

Ανταλλακτικές  πριονοκορδέλες έχεις πάρει;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος Γιώργος 1 έγραψε:

 

Ανταλλακτικές  πριονοκορδέλες έχεις πάρει;

Όχι δεν πήρα ακόμη, καθώς δεν επείγει προς το παρόν. Αν χρειαστώ να κόψω πάλι σεβαστή ποσότητα θα χρειαστώ σίγουρα καινούργια κορδέλα. Αυτήν εδώ θα έπαιρνα (κοβαλτίου): 

20220105141219_yato_antallaktiki_prionok
WWW.SKROUTZ.GR

Δες τιμή, χαρακτηριστικά & πραγματικές κριτικές χρηστών για το προϊόν Yato 130641014 Πριονοκορδέλα για YT-82185 1140mm. Αγόρασε εύκολα μέσω Skroutz!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.