Jump to content



Που θα βρώ . . . Και εναλλακτικές προτάσεις!


Recommended Posts

Το λοιπον ,  χρειαζομαι ενα τετοιο περιεργο καρυδακι

 

Εχεις κανεις ιδεα που θα μπορουσα να το βρω ? Ειναι για βγαλσιμο συμπλεκτη σε μηχανακι ..... 

Οι τιμες που μου εχουν δωσει ειναι απλα ξεφτυλα σε σχεση με το κοστος του ανταλλακτικου , για μια δουλεια 10 λεπτων απο επαγγελματια .... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πριν 3 ώρες, το μέλος kpetros έγραψε:

Το λοιπον ,  χρειαζομαι ενα τετοιο περιεργο καρυδακι

 

Εχεις κανεις ιδεα που θα μπορουσα να το βρω ? Ειναι για βγαλσιμο συμπλεκτη σε μηχανακι ..... 

Οι τιμες που μου εχουν δωσει ειναι απλα ξεφτυλα σε σχεση με το κοστος του ανταλλακτικου , για μια δουλεια 10 λεπτων απο επαγγελματια .... 

Ε καλά δεν πληρώνεις την  εργασία με βάση το κόστος του ανταλλακτικού!

Πάντως  για να μην το γνωρίζεις δεν πρέπει να είσαι και πολύ σχετικός  οπότε ίσως συναντήσεις και άλλα προβλήματα.

 Έχεις όλο τον εξοπλισμό που χρειάζεται;

Ψάξε για καρυδάκι καμπάνας για την μάρκα- μοντέλο της μηχανής σου.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος Siera έγραψε:

Ε καλά δεν πληρώνεις την  εργασία με βάση το κόστος του ανταλλακτικού!

Πάντως  για να μην το γνωρίζεις δεν πρέπει να είσαι και πολύ σχετικός  οπότε ίσως συναντήσεις και άλλα προβλήματα.

 Έχεις όλο τον εξοπλισμό που χρειάζεται;

Ψάξε για καρυδάκι καμπάνας για την μάρκα- μοντέλο της μηχανής σου.

 

Ο καθενας χρεωνει οσο θελει και πλεον δεν ειναι να πετας λεφτα στον εναν και στον αλλον . 

 

Τα υπολοιπα τα εχω ολα , μονο πως λεγοταν αυτο στα ελληνικα με μπλοκαρε μιας και εγω θα το ονομαζα οχι ως καμπανα αλλα ως κορονα ?

 

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις dremel διαμορφωσε το καταλληλο καρυδακι αν οχι ή βαριεσαι ψαξε το ως καρυδακι για καμπανα συμπλεκτη οπως σωστα ειπώθηκε  πχ

 

27572_ΚΛΕΙΔΙ-ΚΑΡΥΔΑΚΙ-ΚΑΜΠΑΝΑΣ-HONDA-INN
WWW.STELPET.GR

Κλειδί - καρυδάκι καμπάνας για το παπάκι Honda Innova 125cc από την εταιρεία...

 

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Αν εχεις dremel διαμορφωσε το καταλληλο καρυδακι αν οχι ή βαριεσαι ψαξε το ως καρυδακι για καμπανα συμπλεκτη οπως σωστα ειπώθηκε  πχ

 

27572_ΚΛΕΙΔΙ-ΚΑΡΥΔΑΚΙ-ΚΑΜΠΑΝΑΣ-HONDA-INN
WWW.STELPET.GR

Κλειδί - καρυδάκι καμπάνας για το παπάκι Honda Innova 125cc από την εταιρεία...

 

 

 

Εννοεις να παρω ενα καρυδακι της διατομης που θελω και με dremel να το φαω γυρο γυρο ε ? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Anastasg έγραψε:

Μήπως γνωρίζετε που μπορώ να βρω βίδες εξωτερικές απο laptop κοντά στο κέντρο;

Ξαφνικά ανακάλυψα οτι μου λείπουν 4 βίδες χωρίς να το έχω ανοίξει ποτέ! ?

Σε γνωστο που κανει επισκευες σε υπολογιστες , η σε οποιαδηποτε κοντινη σου μαντρα σκραπ που καταληγουν 100νταδες κουτια , οθονες κ λαπτοπ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Anastasg έγραψε:

Μήπως γνωρίζετε που μπορώ να βρω βίδες εξωτερικές απο laptop κοντά στο κέντρο;

Ξαφνικά ανακάλυψα οτι μου λείπουν 4 βίδες χωρίς να το έχω ανοίξει ποτέ! ?

δεν χρησιμοποιούν όλα τα laptop της ίδιες βίδες (+ πολλές φορές στους μεντεσέδες μπαίνουν διαφορετικές), βγάλε μία από τις υπάρχουσες του laptop και πήγαινε σε κανένα μαγαζί που κάνει επισκευές, οι περισσότεροι έχουν κρατημένες από άλλα laptop που πήγαν ανακύκλωση, εγώ τουλάχιστον έχω κρατημένες απ όλες στην άκρη και της δίνω τσάμπα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος eleozz έγραψε:

δεν χρησιμοποιούν όλα τα laptop της ίδιες βίδες (+ πολλές φορές στους μεντεσέδες μπαίνουν διαφορετικές), βγάλε μία από τις υπάρχουσες του laptop και πήγαινε σε κανένα μαγαζί που κάνει επισκευές, οι περισσότεροι έχουν κρατημένες από άλλα laptop που πήγαν ανακύκλωση, εγώ τουλάχιστον έχω κρατημένες απ όλες στην άκρη και της δίνω τσάμπα.

 

Ευχαριστώ πολύ!

πριν 2 ώρες, το μέλος Stelios13 έγραψε:

Σε γνωστο που κανει επισκευες σε υπολογιστες , η σε οποιαδηποτε κοντινη σου μαντρα σκραπ που καταληγουν 100νταδες κουτια , οθονες κ λαπτοπ...

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος jpcupra έγραψε:

Καλησπερες!Καμμια ιδεα που θα βρω ελλαδα-αθηνα (κατα προτιμηση νοτια προαστια 'η πειραια) βιδες m2x3mm??  @karmen1983 @ΓιαγκΤ

http://www.damigosbros.gr/page_company.php

 

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος jpcupra έγραψε:

Καλησπερες!Καμμια ιδεα που θα βρω ελλαδα-αθηνα (κατα προτιμηση νοτια προαστια 'η πειραια) βιδες m2x3mm??  @karmen1983 @ΓιαγκΤ

Θα βρεις σε μαγαζια με ηλεκτρονικο τσιγάρο σιγουρα που ολο κ καποιο θα ειναι κοντα σου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα μαγαζιά με βιομηχανικά υλικά που αυτά έχουν βίδες στην Καλαμάτα, έχουν μόνο από 3 χιλιοστά και πάνω.

 

Γι αυτό έχω κάνει στοκ με βίδες 2 χιλιοστών από Κίνα. :)

Και 1,2 - 1,4 - 1,6 χιλ βιδάκια για γυαλιά που πουλιόνται σε σετ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lakisss said:

 

Με τον συγκεκριμενο συνεργαζομαστε, οποτε θα του κανω ενα τηλ αυριο το πρωι.

 

1 hour ago, karmen1983 said:

Θα βρεις σε μαγαζια με ηλεκτρονικο τσιγάρο σιγουρα που ολο κ καποιο θα ειναι κοντα σου.

 

Πως κ ετσι? Που τα χρησιμοποιουν?

 

10 minutes ago, Γιώργος 1 said:

Τα μαγαζιά με βιομηχανικά υλικά που αυτά έχουν βίδες στην Καλαμάτα, έχουν μόνο από 3 χιλιοστά και πάνω.

 

Γι αυτό έχω κάνει στοκ με βίδες 2 χιλιοστών από Κίνα. :)

Και 1,2 - 1,4 - 1,6 χιλ βιδάκια για γυαλιά που πουλιόνται σε σετ.

Ολο λεω θα το κανω αλλα δεν....

Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος jpcupra έγραψε:

Πως κ ετσι? Που τα χρησιμοποιουν?

Αν δεν κανω λαθος τις χρησιμοποιούν στους ατμοποιητες για να σφίξουν αντιστασεις. Αν πας σε τετοιο καταστημα μη του πεις φυσικα θελω μια βιδα m2x3 θα σε κοιταει σαν εξωγηινο. Δειξε του μια να καταλαβει.

Και μαλιστα ανοξείδωτες. Εχω χρειαστει αρκετες φορες κ εχω βρει αμεσα σε τετοιου ειδους μαγαζια.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.