Jump to content


WAMTA Season 2 Race #3 - MONZA - 12/3/2017


Recommended Posts

Ημερομηνία: Κυριακή 12 Μαρτίου 2017

 

Server: WAMTA CUP Server / Password : - Είσαστε όλοι Pre-booked, απλά μπείτε στον server και θα πάρετε το αμάξι σας αυτόματα.

 

Practice: 19:30 (30 λεπτά)
 

Qualify: 20:00 (20 λεπτά)
 

Race: 1 ώρα TIMED RACE χωρίς extra lap.

(Όταν τελειώσει ο χρόνος, ο race leader ανεξαρτήτου class βρίσκεται αυτόματα στον τελευταίο γύρο. Όποιος περάσει την γραμμή τερματισμού μετά τον race leader τερματίζει και αυτός ανεξάρτητα από τα πόσα laps πίσω βρίσκεται)

 

Track: Monza

 

Τα tracks του Assetto Corsa δεν υποστηρίζουν πάνω από 24 άτομα, οπότε πρέπει να κατεβάζετε ένα μικρό αρχειάκι για κάθε track.

Κατεβάστε τη Monza με 36 θέσεις από εδώ (κατεβάστε τα όλα αν θέλετε): Error | Assetto Corsa support forum

Την περνάτε στο installation folder του AC όπως όλα τα mods.

 

BOP: +10 κιλά στην Corvette C7R GTE

 

Συνθήκες στο track & ώρα: Έκπληξη

 

Car skins: -

 

Γενικές πληροφορίες και rules του CUP

 

Μη ξεχνάτε:

Διαβάστε τους κανόνες από εδώ.

 

Ο αγώνας είναι 60 λεπτά, προσοχή στις πρώτες στροφές μην καταστρέψετε τον αγώνα των υπολοίπων. Οι αγώνες δεν κερδίζονται στην πρώτη στροφή, αλλά χάνονται άνετα εκεί.(Οι τιμωρίες από incidents στις πρώτες στροφές θα είναι ΠΟΛΥ αυστηρές)

 

Τιμωρίες από ατυχήματα θα εξετάζονται ΜΟΝΟ αν γίνουν reports από άλλους οδηγούς, εκτός και αν υπάρχουν κραυγαλέα λάθη ή σοβαρά ατυχήματα.

 

Τα incident reports θα γίνονται αποδεκτά μόνο με PM στους admins (Στέλιος, Άκης) στο forum του thelab, ΕΩΣ 48 ώρες μετά τη λήξη του αγώνα. Προτιμώνται τα video ή τουλάχιστον το χρονικό σημείο και η στροφή που έγινε το ατύχημα. Ο οδηγός που έχει δεχθεί το report θα ενημερώνεται για να μπορέσει να δικαιολογηθεί πρώτα.

 

Τα κοψίματα (cuts) καταγράφονται αυτόματα, σε στροφές που ορίζουν οι admins. Τι θεωρείται κόψιμο.

 

Οι αποφάσεις για τα incidents και τα κοψίματα θα είναι τελικές και μη συζητήσιμες μετά τις παραπάνω διαδικασίες.

 

Υπάρχει υποχρεωτικό PIT STOP και πρέπει να τηρείται το speed limit του pitlane. Βρείτε που ξεκινάει η είσοδος στο pitlane για να μην βρεθείτε προ εκπλήξεων.

 

Όλοι μπαίνουμε discord για να ακούμε τουλάχιστον τους admins, μετά την έναρξη του Qualify δεν μιλάμε άσκοπα, ειδικά για να παραπονεθούμε για οποιοδήποτε incident ή κάτι παρόμοιο.

 

Επανεκκίνηση ή καθυστέρηση έναρξης του αγώνα δεν γίνεται για κανέναν μη τεχνικό λόγο.

 

Μην κάνετε δυσκολότερη τη ζωή των admins προσπαθώντας να εκμεταλλευτείτε το οτιδήποτε δεν έχουμε συμπεριλάβει στους κανόνες. Αν το κρίνουμε σωστό θα πέσουν μέχρι και μόνιμα ban από το CUP. Χρησιμοποιήστε την κοινή λογική.

 

Δεν υπάρχουν συγκεκριμένες τιμωρίες για incidents ή οτιδήποτε άλλο προκύψει εκτός από κοψίματα και την είσοδο στα pits, θα αποφασίζουμε για κάθε περίπτωση ξεχωριστά ανάλογα την σημαντικότητα και μέγεθος του προβλήματος.

 

Αν θεωρηθεί αναγκαίο θα γίνουν αλλαγές στους κανόνες κατα τη διάρκεια του CUP.

 

Προτεινόμενα Apps

Official:

  • Track map - για να βλέπετε τι έρχεται από πίσω στον χάρτη.
  • Realtime - για να βλέπετε ποιά αυτοκίνητα υπάρχουν μπροστά και ποιά πίσω, αλλά και τη διαφορά σας από αυτά

 

Unofficial apps:

 

Σελίδα του server με χρόνους και live map: http://managerdc2.rackservice.org:50768/lapstat

 

Για απορίες PM @akis_z80  & @Stelios F.

Τα steam profile μας, όποιος θέλει μας προσθέτει:

Steam Community :: Stelios / Psit

Steam Community :: Akis

 

 

@4WNikos @Nikolas Sar Drs @Mr. Rous @ferrarimanos @uhu @jumaru99 @Oxide Burnedbrain

@JohnnyGTR @bill123 @Aris Teidis @liakjim @GeoF1 @rapid_fast @panosdimp @Anthemius @wargasm 

@angeln1ck @Georgiadis Giorgos @sosna @khr1s @PolomanGR @Lylankor @aKosmas @Dimitris Pappas

@Thodoris1884 @tasosmich @fatalara

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, liakjim said:

Τί να κατεβάσουμε? Την Barcelona ?
Πάλι κοπι-πάστε ? emoji39.png

Monza ε? Την σιχαίνομαι...Και αυτή η Τ1....ωχ

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι θα τα γράψουμε όλα από την αρχή :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, liakjim said:

Τί να κατεβάσουμε? Την Barcelona ?
Πάλι κοπι-πάστε ? emoji39.png

Monza ε? Την σιχαίνομαι...Και αυτή η Τ1....ωχ

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πάντα αφήνουμε ένα λάθος στο κείμενο για να διορθώσεις ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

checksum failed,you have been kicked out μου βγάζει όταν παω να μπω στον σερβερ


Κοιτάξτε να το έχετε φτιάξει μέχρι αύριο το απόγευμα που έχω σκοπό να λιώσω στο πρακτις.[emoji4]

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που έχει το WR στο RSR ξέρει? http://www.radiators-champ.com/RSRLiveTiming/index.php?page=rank&track=20&car=4093

Γιατί δε προλαβαίνω να κάνω άλλο practice, αλλά αν δεν έχει και πολύ χρόνο να βρώ ακόμα ΟΚ :p Κυριακή προσγειώνομαι Ελλάδα στις 17:30 και κατ'ευθείαν στο τιμόνι.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Lylankor said:

Αυτός που έχει το WR στο RSR ξέρει? RSR LiveTiming to Assetto Corsa

Γιατί δε προλαβαίνω να κάνω άλλο practice, αλλά αν δεν έχει και πολύ χρόνο να βρώ ακόμα ΟΚ :p Κυριακή προσγειώνομαι Ελλάδα στις 17:30 και κατ'ευθείαν στο τιμόνι.

Giuseppe? Καλά τα φιλαράκι μου το giuseppe δε ξέρεις? Να το πω να με δώσει setup άμα είναι!! #not

@akis_z80 αρχίδι.. μην σου μπαίνουν ιδέες!!

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Lylankor said:

Αυτός που έχει το WR στο RSR ξέρει? RSR LiveTiming to Assetto Corsa

Γιατί δε προλαβαίνω να κάνω άλλο practice, αλλά αν δεν έχει και πολύ χρόνο να βρώ ακόμα ΟΚ :p Κυριακή προσγειώνομαι Ελλάδα στις 17:30 και κατ'ευθείαν στο τιμόνι.

Αν έκανες WR με 8 laps τότε δεν ξέρει μάλλον :D

Καλά μην αγχώνεστε, πιστεύω πως όλοι οι οδηγοί LMP έχουν συμβιβαστεί με την ιδέα πως δεν πρόκειται να υπάρξει πραγματικό racing με τόσο traffic στην πίστα σε τόσο μικρής διάρκειας αγώνα, τα στοιχειώδη laps χρειαζόμαστε για να δούμε wings και gears και μετά απλά πολύ τύχη :)

 

Προσωπικά μετά το ολοκαύτωμα του πρώτου race θα βγω για βόλτα στη monza για practice στο traffic management :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Η Monza είναι μου φαίνεται πιο δύσκολη από το Spa στο προσπέρασμα.

Τους χρόνους του @Lylankor δεν τους πιάνω με την καμία πάντως.

Έχω στήσιμο που θέλει 4κίνηση και στο charging γίνεται πολύ υπερστροφικό.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stelios F. said:

Αν έκανες WR με 8 laps τότε δεν ξέρει μάλλον :D

Καλά μην αγχώνεστε, πιστεύω πως όλοι οι οδηγοί LMP έχουν συμβιβαστεί με την ιδέα πως δεν πρόκειται να υπάρξει πραγματικό racing με τόσο traffic στην πίστα σε τόσο μικρής διάρκειας αγώνα, τα στοιχειώδη laps χρειαζόμαστε για να δούμε wings και gears και μετά απλά πολύ τύχη :)

 

Προσωπικά μετά το ολοκαύτωμα του πρώτου race θα βγω για βόλτα στη monza για practice στο traffic management :hehe:

Εντάξει, πέρασα κανά εικοσάλεπτο ακόμα σε hotlap για να φτιάξω φτερά και κιβώτιο πιο πριν. Βαριέμαι τα outlap όταν ψάχνω αλλαγές στο σετ :p αν και σε hotlap η μλκία είναι οτι ξεκινάς και τα λάστιχα στρώνουν και φτάνουν 100% στη μέση του γύρου περίπου.

 

Εμένα πιο απλά μου φαίνονται τα πράγματα στη Monza πάντως (από άποψη multiclass), μπορείς και να ρυθμίζεις λίγο με το boost που θα πετύχεις τα αργά αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Αηδιαστική πίστα,δε με τραβάει ούτε για practice αν και όσες φορές προσπάθησα στο παρελθόν,ποτέ δε κατάφερα να είμαι γρήγορος εδώ. Btw ίσως το χάσω τον αγώνα αύριο,ευτυχής σύμπτωση :p 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά στην πίστα. Χάλια χάραξη.
Τα εσακια είναι για εμετό, 2 δεξιές, ένα μεγάλο ες και μια ανοιχτή δεξιά.

Απλά είναι η ιστορία της που της δίνει αξία.
Προτιμώ χίλιες φορές την ιμολα ή Μπαρτσελόνα.

Γούστα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Σιγά στην πίστα. Χάλια χάραξη.
Τα εσακια είναι για εμετό, 2 δεξιές, ένα μεγάλο ες και μια ανοιχτή δεξιά.

Απλά είναι η ιστορία της που της δίνει αξία.
Προτιμώ χίλιες φορές την ιμολα ή Μπαρτσελόνα.

Γούστα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπλα μπλα μπλα... καμια δικαιολογια. Οταν μπαινεις σε ενα ναο μπαινεις γτ ειναι ναος το αν σου αρεσει η οχι δεν εχει καμια σημασια. Τελεια και παυλα.

Παω για καφε γτ εχει και ωραια μερα εδω στην πατρα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.