Jump to content



WAMTA Season 2 Race #3 - MONZA - 12/3/2017


Recommended Posts

2 hours ago, GoMaR said:

μλκες σας εβλεπα τότε (προφανώς αφού σας έβγαλα και φωτο) και λεω γτ σπρώχνει ο ένας τον αλλον; χαχαχα

 

αντε θα τσακωθει κάνεις να διαβασουμε τπτ στην δουλεια σήμερα;:p

Μάλλον απλώς σοκαριστήκαμε με το πόσο λίγο lock to lock έχει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο για να στρίψει επί τόπου.

 

Επίσης δεν είχα συμπλέκτη και έπρεπε να αποφασίσω αν πρέπει να περιμένω τον Lyla να κάνει πίσω ή να προσπαθήσω να καβαλήσω το sausage curb το οποίο είναι τεράστιο. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στους νικητες καθε κατηγοριας!

Μπραβο στους οδηγους της ομαδας μου!!

Στραφι πηγε το πρακτις....:(

Απο την ποστρεις κουβεντα χθες οι ΑC gurus εντοπισαν τα 3 κρασαρισματα μου στο  rsrlive timing app.

Το πρωτο κρας εγινε στο τελος του κουαλι,εκει εκανα ρησταρτ το πισι και ξαναμπηκα.

Επρεπε να μου κοψει να κλεισω rsrlive και ACTI.

Στον 6o γυρο παλι κρας....ρημπουτ και παλι απο πιτς με προστιμο.

Στον επομενο μολις κοντευω σταρτφινις λαιν παλι κρας.

Τελος....

Απο δω και περα σε αγωνα ολα τα apps ΚΛΕΙΣΙΜΟ!!!

@fatalara,μονο εγω σε ..καταλαβαινω κανενας αλλος.

Παμε τωρα δυνατα στον επομενο αγωνα!

 

 

/Στο livetiming,κατα την γνωμη μου πρωτογονο,εβλεπα την κοντρα Αρη και Ραπιντ ενω εριχνα μπινελικια στον Lozello!

Θοδωρη και Κοσμα,αυτη τη φορα εχω δικαιολογια....

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μαχη με τον Νασσο  σχεδον καθ΄ ολη τη διαρκεια του αγώνα!  Thanks   @sosna  για το clean racing.

Συγχαρητηρια και απο εμένα στους νικητες!

 

πριν 1 ώρα, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

Θοδωρη και Κοσμα,αυτη τη φορα εχω δικαιολογια....

No worries man shit happens.:)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σας παιδια... Για εμενα ηταν μια πολυ κακη μερα... Ειχα νευρα και ηθελα να τρεξω μπας και χαλαρωσω λιγο αλλα μαλλον δεν ηταν η μερα μου... Κατι πεχτηκε με τους drivers και στην εκκινηση μολις πατησα γκαζι η τιμονιερα αποσυνδεθηκε και εκανε recalibrate... Σορρυ και στον πισω μου που δεν ξεκινησα γιατι μαλλον τον εφερα σε δυσκολη θεση...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

Μπραβο στους νικητες καθε κατηγοριας!

Μπραβο στους οδηγους της ομαδας μου!!

Στραφι πηγε το πρακτις....:(

Απο την ποστρεις κουβεντα χθες οι ΑC gurus εντοπισαν τα 3 κρασαρισματα μου στο  rsrlive timing app.

Το πρωτο κρας εγινε στο τελος του κουαλι,εκει εκανα ρησταρτ το πισι και ξαναμπηκα.

Επρεπε να μου κοψει να κλεισω rsrlive και ACTI.

Στον 6o γυρο παλι κρας....ρημπουτ και παλι απο πιτς με προστιμο.

Στον επομενο μολις κοντευω σταρτφινις λαιν παλι κρας.

Τελος....

Απο δω και περα σε αγωνα ολα τα apps ΚΛΕΙΣΙΜΟ!!!

@fatalara,μονο εγω σε ..καταλαβαινω κανενας αλλος.

Παμε τωρα δυνατα στον επομενο αγωνα!

 

 

/Στο livetiming,κατα την γνωμη μου πρωτογονο,εβλεπα την κοντρα Αρη και Ραπιντ ενω εριχνα μπινελικια στον Lozello!

Θοδωρη και Κοσμα,αυτη τη φορα εχω δικαιολογια....

 

Δεν εχω apps εκτος απο minor rating και ενα αλλο που δεν θυμαμαι καν και ειναι ετσι και αλλιως κλειστο.

Μια φορα την εβδομαδα μου τη βγαζει μια μπλε παντως οτι και να παιζω. 

Link to comment
Share on other sites

Με βάση το αποτέλεσμα μάλλον ευχαριστημένος ειμαι, αν και ο αγώνας δεν μπορούσε να ξεκινήσει χειρότερα και για μένα....επαφή στη αρχη με @Mr. Rous ...χασιμο συγκετρωσης και εξοδο στην επομενη στροφή....χτυπημα απο πίσω στην ascari απο μια 919....πατημα γρασιδια και έξοδο στην parabolica και χτυπημα μια 458 με το που πήγε να με περάσει ( sorry ...)...γενικα ο κακός χαμός...τα 919 να προσπερνάνε ασταμάτητα...δυσκολος αγώνας για gt4 , πολλα τα σημεια που δεν ειχες που να πας...κλειστες στροφες που αν εμπαινες δεν μπορουσες να αφήσεις χωρο για τις 919.

Μπράβο στην ομάδα μου.... @Thodoris1884 σταθερή αξία...ηγέτης, @Dimitris Pappas  σημασία έχει οτι πάλεψες....με τόσες αναποδιές δεν ήταν στο χέρι σου , και η τυχη και η ατυχία μες το παιχνιδι ειναι...στον επόμενο αγώνα καλύτερα .Σεχετικά με τα apps , οσα δεν χρησιμοποιώ στον αγώνα τα κλεινω απο τα settings/general πιο πριν...μονο τα απαραιτητα αφήνω pttracker, helicorsa . Και το pitconfig μετα τα προβλήματα του περασμένου αγώνα off. Καλυτερα να χασω μερικά δευτερολεπτα αλλα να ξερω οτι θα γινει το pit.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, fatalara said:

Δεν εχω apps εκτος απο minor rating και ενα αλλο που δεν θυμαμαι καν και ειναι ετσι και αλλιως κλειστο.

Μια φορα την εβδομαδα μου τη βγαζει μια μπλε παντως οτι και να παιζω. 

Το minorating δεν το έχεις εσύ.. ο server το έχει!! :p Μάλιστα, δηλαδή ούτε helicorsa έχει να φανταστώ... Μάλισταααα...

 

Τράβα ένα format! καλό θα σου κάνει :) 

Έγινε επεξεργασία από Georgiadis Giorgos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω apps εκτος απο minor rating και ενα αλλο που δεν θυμαμαι καν και ειναι ετσι και αλλιως κλειστο.
Μια φορα την εβδομαδα μου τη βγαζει μια μπλε παντως οτι και να παιζω. 


Αν στο βγάζει παντού είναι hardware.
Τσέκαρε μνήμες πρώτα.

Προς όλους : όσοι ( καλώς ) έχετε το CM , μπορείτε να ορίσετε ποια apps θα τρέχετε ανάλογα το session.
Πχ σε practice έχω ανοιχτά, wings , physics και suspensions
Σε qualy όλα κλειστά, μόνο helicorsa και σε αγώνα αυτά που θέλω.
Κάθε φορά το CM τα κάνει μόνο του.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ξαναείδα λίγα πράγματα στο replay και έφτιαξα και 2-3.

 

Αρχικά με marmaga είδα οτι φρέναρες (30km κάτω από το κανονικό) και πήγες να μου αφήσεις την εσωτερική ενώ εγώ περίμενα να μπείς κανονικά και να σε περάσω από έξω. :( Δε ξέρω αν αποφάσισες να ανοίξεις χώρο γιατί ήταν μάχη για τη 1η θέση αλλά γενικά μείνετε σε αυτό που είχαμε πει, τρέξτε κανονικά στη γραμμή σας :) και πάλι το φταίξιμο δικό μου βέβαια αλλά δεν ήταν όσο τραγικό όσο νόμιζα χθές :p.

 

Στέλιο αρχικά νόμιζα οτι είχα κάνει μεγαλύτερη πατάτα αλλά τελικά είδα οτι σου γύρισε από τη μία στην άλλη το αυτοκίνητο τελευταία στιγμή. Αν ήμουν συγκεντρωμένος εκείνη την ώρα θα είχα κόψει περισσότερο ίσως. Μετά ήταν λίγο οτι δεν υπολογίζαμε πόσο τεράστια είναι η μούρη και το μικρό lock αλλά μετά το δεύτερο bump το άφησα να κυλίσει προς τα πίσω οπότε μάλλον σώσαμε χρόνο από το να ψάχναμε reverse κλπ. Νόμιζα οτι έκανα μόνο εγώ μπροστά και σε ξαναχτύπησα αλλά κάναμε και οι 2 :hehe:. Με χάλασε ελάχιστα και το net code εκεί γιατί φαίνεται λίγο περίεργο το 1ο bump.

 

Και τέλος... ρε συ Μάνο @ferrarimanos.... μπαίνω πιτ, βγαίνω πίσω σου είμαι 3-4 δευτερόλεπτα το γύρο πιο γρήγορος, με φρέσκα λάστιχα, δεν τρέχουμε καν μαζί γιατί έχεις να κάνεις και εσύ στοπ. Αρχικά σε περνάω και ξοδεύεις αρκετό boost στην αρχή του γύρου για να πάρεις τη θέση πίσω και με χτυπάς λίγο περνόντας. Λίγες στροφές μετά φρενάρεις νωρίς και βγαίνω χόρτα, βγήκες και εσύ για κάποιο λόγο. Μετά ενώ ξαναμπαίνουμε στη πίστα και οι 2 πάω να περάσω μπροστά και έρχεσαι να με μπλοκάρεις έξω από τη πίστα! Γενικά δεν είχα πρόβλημα, λίγο hard racing, φάση είχε. Άν είχα χτυπήσει τη μπαριέρα δεξιά με 250 ενώ ήμουν στα χόρτα όμως θα είχα μεγάλο πρόβλημα...

 

Συχγαρητήρια σε όλους να πώ, αρκετά από τα incidents που βλέπω πλέον θυμίζουν κανονικούς αγώνες multiclass :p είναι μέρος του παιχνιδιού. (Ελπίζω να μη τρέξουμε Mugello... :hehe:)

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους!

Πολύ ενδιαφέρον αγώνας για εμένα, με δύο ανατροπές της τελευταίας στιγμής.

 

Στο Q έχοντας τον πρώτο χρόνο, χαλαρώνω στο τελευταίο lap(μπαίνω pit). Εκεί τσουπ τα τελευταία 5 sec του Q παίρνει την poll ο @bill123!!! Μπράβο του! Αν και ψαχνόμουν πως και πότε έγινε μήπως ήταν λάθος!:p

 

Στην εκκίνηση η επαφή στο πρώτο chicane με @rapid_fast και @Anthemius με αναγκάζει να βγω δεξιά στην αμμοπαγίδα για να περάσω, χάνοντας 3-4 θέσεις. Στο επόμενο αμέσως chicane @Mr. Rous και @aKosmas γυρίζουν ακριβώς πάλι μπροστά μου! Γλύτωσα με στιγμιαία τιμονιά δεξιά!

 

Μάχη από εκεί κι έπειτα με τον @bill123 για τα επόμενα 20 λεπτά, με την διαφορά μας να αυξομειώνεται. Καταφέρνω τελικά να τον περάσω. Δυστυχώς καθώς άνοιγε η διαφορά μας, κάποια στιγμή τον έχασα από το realtime. Νόμιζα πως άλλαξε στρατηγική και μπήκε pit νωρίτερα. Λέω ενδιαφέρον να δω που θα βγει και ίσως έχουμε μάχη προς το τέλος πάλι! Μετά το τέλος του αγώνα έμαθα πως δυστυχώς είχε ατύχημα :( Κρίμα γιατί ήσουν πολύ δυνατός!

 

Μόνος μου για τα επόμενα 30 λεπτά με σεβαστή διαφορά από τον δεύτερο, μπαίνω 5 laps πριν το τέλος για αλλαγή ελαστικών. Βγαίνω και η περνά δίπλα μου ο @angeln1ck !!! Ξεκινά μια δεύτερη μάχη. Δυστυχώς κι ενώ πλέον η διαφορά μας είναι ~1.5 sec, μία επαφή 3 γύρους πριν το τέλος με "βουτιά" στο πρώτο chicane με τον CLC teammate @Georgiadis Giorgos :(, άνοιξε στα 8-10. Εκεί όλα χάθηκαν, αν και τελικά τερμάτισα 2.5 sec πίσω του. Αχ και να 'χα ένα lap ακόμα! Συγχαρητήρια @angeln1ck για την νίκη και το έξυπνο pitstop σου ;)

 

Ένα όμορφο sandwich από @sosna και @Thodoris1884 που είχαν τη δική τους μάχη! Μου έκοψε την ανάσα! Μιας και η αγωνιστική γραμμή στο σημείο αυτό πάει από αριστερά δεξιά και βρισκόμουν κέντρο! Ένοιωσα σαν άλλος Zonta στο Spa του 2000 που τον ντουμπλάρησαν Mikka και Schumacher! :hehe:

Screenshot_ks_porsche_cayman_gt4_clubsport_monza_13-3-117-14-2-9.thumb.jpg.de077e439173bbfa0fc0cf339752443e.jpg

 

Συγνώμη στον @akis_z80 όπου τον έκλεισα βγαίνοντας από το pitlane. Το είδα μετά στο replay :( . Δυστυχώς εκείνη τη στιγμή δεν κατάλαβα πως ήσουν εσύ με 919 , αλλά GT2 όπου είχαμε το ίδιο φρενάρισμα και δεν θα δημιουργείτο θέμα.

 

@liakjim Αυτό με τα apps γίνεται εφόσον φαντάζομαι κάνεις Load το session από τον CM μόνο. Δυστυχώς δεν μπορούσα να κάνω join τον Wamta από τον CM :hmm:Πάντως θα 'ταν ωραία προσθήκη να βάλουν στο AC presets για τα apps. Γιατί κάθε φορά κλείνω ανοίγω όσα χρειάζομαι ανά session.

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@Lylankor βασικά στο hit 2 έχω την αίσθηση οτι ο Στέλιος έπρεπε να περιμένει πριν επιστρέψει στην πίστα.Για το ksylo δυστυχώς η οδήγηση του Μάνου χτες ήταν υπερβολικά επιθετική.Εύχομαι να ηρεμήσει γιατί καλώς ή κακώς κάποια παιδιά ξοδεύουν αρκετό χρόνο προετοιμασίας οπότε είναι κρίμα να πηγαίνει χαμένος.

 

Στα του αγώνα για μένα ήταν ενδιαφέρον κ ζουμερός.Δυστυχώς λόγω υποχρεώσεων κ κούρασης δεν είχα καταφέρει να κάνω ούτε ένα γύρο στη Μόνζα.Οπότε την ώρα του κουάλ έπρεπε να βρω ένα αξιοπρεπές σέτ που να με βγάλει για τον αγώνα.Τα χτυπήματα που έγιναν στην αρχή τα είπαμε μετά μέσω discord κ θεωρώ πως θα αποφευγούν στον επόμενο αγώνα.

 

Είχα μια εκπληκτική μάχη με το Θοδωρή για πάρα πολλούς γύρους χωρίς γρατσουνιά -όπως του έδωσα τα εύσημα εψέ μέσω discord- ας του πω κ από δω ένα μεγάλο ευχαριστώ γιατί αποδείξαμε πως κ με τα 919 μπορείς να έχεις close racing την ίδια ώρα που ντουμπλάρεις άλλες κλάσεις.

 

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω κ βίντεο.

 

edit:Ξέχασα να γράψω συγχαρητήρια στους νικητές.

Έγινε επεξεργασία από sosna
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος jumaru99 έγραψε:

Ένα όμορφο sandwich από @sosna και @Thodoris1884 που είχαν τη δική τους μάχη! Μου έκοψε την ανάσα!

Screenshot_ks_porsche_cayman_gt4_clubsport_monza_13-3-117-14-2-9.thumb.jpg.de077e439173bbfa0fc0cf339752443e.jpg

Χαχα, μου το κάνανε και εμένα τα κaλόπαιδα!:hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Aris Teidis χαχαχα!
Με εσένα ένοιωσα έντονο Déjà vu! Αφού όσες φορές με ντούμπλαρες (2-3), το έκανες στην Lesmo 2 με τον ίδιο τρόπο! :p :hehe:

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος jumaru99 έγραψε:

@Aris Teidis χαχαχα!
Με εσένα ένοιωσα έντονο Déjà vu! Αφού όσες φορές με ντούμπλαρες (2-3), το έκανες στην Lesmo 2 με τον ίδιο τρόπο! :p :hehe:

Ναι ρε φίλε, κουφό ε;:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@jumaru99 thanks για το replay και συγχαρητηρια για τον αγώνα ησουν με τον @angeln1ck αξια οι δυο πρωτοι στα GT4... η νίκη κριθηκε στις λεπτομερειες και στα pit οπου κερδισε 10s ο n1ck. To προσπέρασμα σου απο την εξωτερική στον @bill123 για την 1η θέση ήταν άψογο και πολύ fair play γιατι αν και πολύ κλειστο το πρωτο s αφησες πολύ χώρο στον αντιπαλο .... για τον οποίο τρίτωσε το κακο στην monza με την καταστροφική τρακα στην ascari... bill πανε τo αμαξι σε κανα παπά :amen: να το κάνεις κανένα ευχελαιο γιατι η γκατεμιά σου δεν λεει να φύγει......( αν και σε αυτή την τρακα έβαλες και εσυ λίγο το χερι σου.....). Angeln1ck απο την αρχή του αγώνα πολύ γρήγορος και σταθερός και παρόλο που ησουν πίσω στην αρχή κατάφερες να κερδίσεις , μπράβο....( τον ταχύτερο γυρο μου τον έκανα οταν στους πρωτους γυρους οταν ήμουν πίσω σου και πάλι εφευγες μπροστά ...)

Μικροεπαφές και τσαρτσαρίσματα ειχα με @Mr. Rous@Georgiadis Giorgos...kai @4WNikos (σου έδωσα ενα σκουντιματάκι στην ascari οπου έκοψες λίγο παραπάνω...sorry) 

Sorry επίσης στον @Anthemius που το έχασα στην parabolica και σε χτυπησα ευτυχώς λίγο. Τέλος, το καλο το χτυπημα το έφαγα απο τον @JohnnyGTR στην ascari που ήρθε λιγο αψυχολόγητα και με κοπάνησε καλα απο πίσω......αν και μαλλον δεν αλλαξε κατι στο αποτελεσμα του αγώνα μου οπότε δεν πειράζει

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.