Jump to content



WAMTA Season 2 Race #3 - MONZA - 12/3/2017


Recommended Posts

πριν 3 ώρες, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

Το minorating δεν το έχεις εσύ.. ο server το έχει!! :p Μάλιστα, δηλαδή ούτε helicorsa έχει να φανταστώ... Μάλισταααα...

 

Τράβα ένα format! καλό θα σου κάνει :) 

Κουμπακι και κοιτας διπλα σου μεχρι να πεσει οντως η τιμη του oculus στα 500, τα αλλα ειναι για κουλους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

 



Προς όλους : όσοι ( καλώς ) έχετε το CM , μπορείτε να ορίσετε ποια apps θα τρέχετε ανάλογα το session.
Πχ σε practice έχω ανοιχτά, wings , physics και suspensions
Σε qualy όλα κλειστά, μόνο helicorsa και σε αγώνα αυτά που θέλω.
Κάθε φορά το CM τα κάνει μόνο του.

 

 

Για πες μας πως γιατι δεν βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κι από εμένα στους νικητές και ιδιαίτερα στον @Aris Teidis με τους "Αρειανούς" χρόνους και την άνετη νίκη απ' ότι κατάλαβα.

 

Πολύ ωραίος αγώνας για μένα, παρόλο που ήμουν με διαφορά ο πιο αργός της κατηγορίας μου (μισή ώρα practice το Σάββατο δε θεωρείται practice). Στο πρώτο εσάκι κατά την εκκίνηση, έπεσα κι εγώ θύμα κάποιου που με χτύπησε από πίσω, με αποτέλεσμα να έχω τετακε και να με περάσουν ακόμα και τα GT4!

Χωρίς άγχος αφού δεν είχα καμία σοβαρή βλάβη, συνέχισα καρτερικά τον αγώνα μου με απόλυτη σταθερότητα (99,13% consistency) και πολύ γρήγορα βρέθηκα σε μάχη με τον @PolomanGR η οποία συνεχίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.  Μόλις τον προσπέρασα στον 16ο γύρο, σταμάτησε για pit stop. Στον επόμενο σταμάτησα εγώ και βγαίνοντας από τα πιτς, τσουπ! Νάτος πάλι μπροστά μου! Το κυνηγητό συνεχίστηκε με σφήνες ανάμεσα σε κινητά (βλέπε 919) και ακίνητα (GT4) εμπόδια  - ευτυχώς χωρίς δράματα (βοήθησε σ' αυτό και το setup μου που ήταν υπερβολικά αργό στην ευθεία, αλλά σταθερότατο), μέχρι που κάποια στιγμή πήρα το προβάδισμα και το διατήρησα μέχρι τέλος. 

Το αστείο στην όλη υπόθεση είναι πως λόγω ατυχίας των πολύ πιο γρήγορων από εμένα οδηγών χτες ( @uhu, @fatalara, @Oxide Burnedbrain, @Dimitris Pappas), μ' αυτά και μ' αυτά βρέθηκα χωρίς να το καταλάβω στην αξιοπρεπέστατη 4η θέση, που είναι και η πιο υψηλή που έχω καταφέρει στο WAMTA2, επιβεβαιώνοντας με τον πιο αποτελεσματικό τρόπο την λαική ρήση "Πάω αργά γιατί βιάζομαι!" :D

 

Κρίμα που δεν ήταν και ο @wargasm χτες να πάρουμε κανένα βαθμό, γιατί με τον @Stelios F., πιο πολλούς βαθμούς χάνουμε λόγω των ποινών που τρώει, παρά βοηθάει  στη συγκομιδή βαθμών μέχρι στιγμής! :p.

 

Spoiler

Δε θέλω να σας αγχώσω, αλλά η όχι και τόσο καλή πορεία της ομάδας μέχρι στιγμής, είναι μέρος της στρατηγικής που ακολουθούμε και στους επόμενους αγώνες θα αλλάξουν τα δεδομένα! :hehe:

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Για πες μας πως γιατι δεν βρισκω.

 

 

Δεν είμαι σπίτι, αλλά ρίξε μια ματιά εδώ

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?posts/852059

 

 

Βασικά το CM είναι τόσο απίστευτο που δεν μπορώ να φανταστώ το assetto χωρίς αυτό.

Το παλικάρι είναι ιδιοφυΐα.

Αγοράστε την πλήρη έκδοση.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Stelios F. έγραψε:


Έπεσε στα 500 πιστεύω

 

πριν 2 ώρες, το μέλος konnos έγραψε:

500 ντολαρς, εδώ στο γιούροπ εχει πιο πολύ γιατί γιούρο.

Που ρε παιδια εγω στην ιδια τιμη το βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

 

 

Δεν είμαι σπίτι, αλλά ρίξε μια ματιά εδώ

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?posts/852059

 

 

Βασικά το CM είναι τόσο απίστευτο που δεν μπορώ να φανταστώ το assetto χωρίς αυτό.

Το παλικάρι είναι ιδιοφυΐα.

Αγοράστε την πλήρη έκδοση.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

ναι το βρηκα,απλα δεν μπορω να αλλαξω ανα session παρα μονο ανα mode,και το online ειναι ολο μαζι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anthemius said:

Κρίμα που δεν ήταν και ο @wargasm χτες να πάρουμε κανένα βαθμό, γιατί με τον @Stelios F., πιο πολλούς βαθμούς χάνουμε λόγω των ποινών που τρώει, παρά βοηθάει  στη συγκομιδή βαθμών μέχρι στιγμής! :p.

Buuuuuuuuurn

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος konnos έγραψε:

Πού το βρήκες 500έουρος εσύ; Ή εννοείς οτι το βλέπεις στις παλιές τιμές;

Έγινε μείωση στην τιμή σε 500$ και 600$ bundled με τα χειριστήρια. Αλλά μέχρι να φτάσουν οι μειώσεις αυτές στην ευρωπαϊκή αγορά και δη στην ελληνική, καλό 2018! :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι το βρηκα,απλα δεν μπορω να αλλαξω ανα session παρα μονο ανα mode,και το online ειναι ολο μαζι.


Δεν νομίζω ότι δουλεύει στο ίδιο σεσιον. Δεν το έχω δοκιμάσει βέβαια.
Δουλεύει σίγουρα όταν μπαίνεις από έξω σαν πρώτη σύνδεση.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

 


Δεν νομίζω ότι δουλεύει στο ίδιο σεσιον. Δεν το έχω δοκιμάσει βέβαια.
Δουλεύει σίγουρα όταν μπαίνεις από έξω σαν πρώτη σύνδεση.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Εγω αυτο καταλαβα,αλλιως δεν ξερω αν πολυεχει νοημα,γιατι παντα ονλαιν παιζω,και το qualify ειναι παντα αναμεσα σε practice και race.

 

Το ενεργοποιησα για τα replay τουλαχιστον?

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους για έναν ακόμα ωραίο αγώνα! 

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια @aKosmas & @jumaru99. Όντως η τακτική του πιτ στοπ χωρίς αλλαγή ελαστικών ήταν αυτή που μου έδωσε την νίκη! Αν και βέβαια ήταν πολύ δύσκολο μιας και η φθορά τα έκανε να αλλάζουν θερμοκρασία πιο γρήγορα από το κανονικό με αποτέλεσμα να αλλάζουν τα σημεία φρεναρίσματος από γύρο σε γύρο...

Να πω όμως και κάτι που δεν αναφέρθηκε... Παρόλο που στην πρώτη στροφή τα πράγματα γαμιουνται πάντα για μένα και καταλήγω τελευταίος, σε όλο τον υπόλοιπο αγώνα δεν δημιουργείται κανένα πρόβλημα και επαφή στα ντουμπλαρισματα με αποτέλεσμα να έχω έναν απροβληματιστο αγώνα. 

 

Αφού ξεκίνησα υποθετικά από το τέλος πέρασα γρήγορα τον Κοσμά μιας και χτύπησε με κάποιον άλλο... Και έφτασα στο εμπόδιο @4WNikos ,μπράβο πολύ καλή άμυνα αν και άτυχος...Μου πήρε πολύ ώρα να σε περάσω και έδωσες πολύ ωραία χώρο για τους δύο μας.

Από εκεί και μετά ήμουν σχεδόν μόνος, βλέποντας στο βάθος τον βασιλη και τον Σωτήρη. Ο Βασίλης βέβαια πάλι άτυχος, όντως ένα ευχέλαιο θα ήταν καλό :D. Έκανα, λοιπόν, το πιτ στοπ και ήλπιζα να μην είχε κάνει το δικό του, ο Σωτήρης. όταν με ενημέρωσε το crew chief ότι το προπορευόμενο αυτοκίνητο μπαίνει στα πιτ, αναθάρρησα, και μετά την έξοδο των πιτ τον είδα να βγαίνει από πίσω μου. Μείωνε την απόσταση αλλά ευτυχώς τον κοπανησε ο @Georgiadis Giorgos (ήταν συνεννοημενο :p ) και τελικά πήρα την νίκη!! 

Όλο και καλύτερα για μένα...Πάμε ομαδάρα δυνατά για πρωτάθλημα!!! 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος sosna έγραψε:

 

Κρίμα κ άδικο που δεν είχα παραπάνω χρόνο να βρω πρόσφυση ιδίως στις εξόδους αλλά όπως θα δείτε είχαμε αρκετά ωραία κ καθαρή μάχη με το Θόδωρο.

Μπράβο, φοβεροί και οι δύο! Γιατί σε έπαιρνε στις ευθείες:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έκανε ορθότερη χρήση κερς,είχε καλύτερο αεροδυναμικό ζύγισμα,υποθέτω καλύτερο γρανάζωμα κ φυσικά τις περισσότερες φορές πιο γρήγορες εξόδους.

 

Εγώ π.χ. στο πρώτο εσάκι έβγαινα σπινάροντας προφανώς λόγω υπερβολικά σκληρού σετάπ ανάρτησης ή αντιστρεπτικών -πρέπει να το κοιτάξω-,ενώ ο Θοδωρής έβαζε δύναμη κάτω κ έφευγε αέρας.Στις Λέσμο είχα τραγική υποστροφή ενώ στο τελευταίο εσάκι δεν μου έδινε εμπιστοσύνη να μπω ταχύτερα.Στην είσοδο ήταν καλά αλλά από την κορυφή της στροφής κ έπειτα σαν να μου μούτρωνε χάνοντας πολύ χρόνο.

 

Γενικά ήμουν αρκετά αργότερος από το Θοδωρή κ αυτό φαίνεται κ από τα απόλυτα νούμερα χρόνων.Αυτό δεν σημαίνει φυσικά πως με ένα καλύτερο σετάπ αυτομάτως θα τον κατάπινα μιας κ δεν πρέπει να ξεχνάμε πως κάποιες φορές ο έτερος συναγωνιστής έχει απλά περισσότερη οδηγική ικανότητα.

 

Το βίντεο ανέβηκε για να δείξω οτι ακόμη κ με τα τέρατα μπορείς να έχεις close racing αν οδηγάς με υπομονή περίσκεψη κ μυαλό.

 

Να γράψω επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Δημήτρη -που τον βρίζω κατά τα άλλα :amen::hehe: - γιατί το CM μου έλυσε τα χέρια.

Έγινε επεξεργασία από sosna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.