Jump to content


WAMTA Season 2 Race #4 - Redbull Ring GP - 19/3/2017


Recommended Posts

4 minutes ago, Anthemius said:

 

Το μόνο σχόλιο που έχω να κάνω είναι πως δηλώνω ένοχος και ελπίζω αυτή τη φορά να τιμωρηθώ με επιείκεια και με το ελαφρυντικό του πρότερου έντιμου βίου, καθώς είναι η πρώτη φορά που παραβαίνω αυτόν τον κανόνα! emoji120.pngemoji72.png

 

Να σημειωθεί πως στον προηγούμενο αγώνα τα λανθασμένα log σας έδειξαν πως ήμουν εντός Ορίων ταχύτητας (αναφέρατε πως όσοι φαινόταν να μπαίνουν με λιγότερα από 160 δε θα τιμωρηθούν, αλλά παρόλα αυτά, δεν είδα να διορθώθηκαν στο thread των αποτελεσμάτων).

 

Τώρα που το σκέφτομαι, ακόμα και 1 δευτερόλεπτο να μου ρίξετε, την 4η θέση τη χάνω πάλι στα χαρτιά, αφού η διαφορά μας με τον Άρη ήταν μικρότερη από 1 sec, οπότε βαρέστε με αλύπητα! :-D

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Τα αποτελέσματα του προηγούμενου αγώνα διορθώθηκαν κανονικά, μην ανησυχείς :) (Δεν υπήρξαν αλλαγές στην κατάταξη του αγώνα όμως)

 

Έχεις ελπίδες ακόμη (ελπίζω γιατι είμαστε ίδιο team :P), θα δούμε και τα cuts σήμερα.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκαν, αλλά ακόμα γράφει πως την επόμενη φορά η ποινή θα είναι διπλάσια, πράγμα που δεν πρέπει να ισχύσει για όσους γράφει κάτω από 160....

Ωχ! Είναι και τα cuts... [emoji850]


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Anthemius said:

Διορθώθηκαν, αλλά ακόμα γράφει πως την επόμενη φορά η ποινή θα είναι διπλάσια, πράγμα που δεν πρέπει να ισχύσει για όσους γράφει κάτω από 160....

Δεν μπορώ να το κάνω edit ρε φίλοςςςς...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Stelios F. said:

@JohnnyGTR  @Anthemius  @Dimitris Pappas

 

Johnny GTR: Pit speed limit exceeded: 90.7 km/h, lap 5

 

Anthemius: Pit speed limit exceeded: 111.9 km/h, lap 22

 

marmagas: Pit speed limit exceeded: 183.6 km/h, lap 14

 

Έχετε κάποιο σχόλιο για τα παραπάνω πριν εξετάσουμε cuts & penalties?

Kρασαρε εμενα το pc στον 14ο,δεν μπηκα καθολου πιτς,τωρα θα δω το ρηπλει να σου πω σε ποιο σημειο της πιστας κρασαρε.

Το λογκ εδειξε 183.6 την στιγμη που κρασαρε το πισι.

Καντε οτι θελετε,σταυρωστε με....2 αγωνες μενω εκτος απο μλκ...

Πουθενα αλλου δεν μου εχει συμβει αυτο.

Ξενερωσα ασχημα...λυπαμαι για την ομαδα μου που σκιζεται και εγω ....οτι ναναι.

Δοκιμασα οφλαιν αγωνα με οσα πιο πολλα αυτοκινητα για 2 ωρες και δεν εγινε το παραμικρο.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dimitris Pappas said:

Kρασαρε εμενα το pc στον 14ο,δεν μπηκα καθολου πιτς,τωρα θα δω το ρηπλει να σου πω σε ποιο σημειο της πιστας κρασαρε.

Το λογκ εδειξε 183.6 την στιγμη που κρασαρε το πισι.

Καντε οτι θελετε,σταυρωστε με....2 αγωνες μενω εκτος απο μλκ...

Πουθενα αλλου δεν μου εχει συμβει αυτο.

Ξενερωσα ασχημα...λυπαμαι για την ομαδα μου που σκιζεται και εγω ....οτι ναναι.

Δοκιμασα οφλαιν αγωνα με οσα πιο πολλα αυτοκινητα για 2 ωρες και δεν εγινε το παραμικρο.

 

Χαλάρωσε, για αυτό ρωτάμε πρώτα.

 

Προφανώς όταν crashares σε έστειλε στα pits με την ταχύτητα που είχες εκείνη την ώρα, θα το κοιτάξουμε :)

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Stelios F. said:

Χαλάρωσε, για αυτό ρωτάμε πρώτα.

 

Προφανώς όταν crashares σε έστειλε στα pits με την ταχύτητα που είχες εκείνη την ώρα, θα το κοιτάξουμε :)

Στο 1h18min στο ρηπλει κρασαρω και χτυπαει η κορβετ στον τοιχο των πιτς και συνεχιζει ευθεια ακυβερνητο μεχρι που σταματαει στον τοιχο  μετα το τελος της ευθειας.

Link to comment
Share on other sites

Χαλάρωσε, για αυτό ρωτάμε πρώτα.
 
Προφανώς όταν crashares σε έστειλε στα pits με την ταχύτητα που είχες εκείνη την ώρα, θα το κοιτάξουμε [emoji4]


Επιβεβαιώνω κι εγώ αυτό που λέει ο Δημήτρης. Μόλις τον είχα πλησιάσει και τον βλέπω μετά την τελευταία στροφή του lap να τα παρατάει, ενώ την ίδια στιγμή το ανακοίνωσε και στο discord. Δεν πρέπει να του επιβληθεί ποινή.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προχθές αποφασίσαμε να κάνουμε ένα τυχαίο έλεγχο σε 2 οδηγούς στο qualify του RBR για cuts, καθώς είχαμε αναφορά από το app για cuts στο Q.

Ξέρω πως δεν έχουμε ορίσει κανόνα για τα cuts στο qualify, αλλά καλό είναι όταν ξέρουμε πως κόψαμε, να ακυρώνουμε το lap αφήνοντας το gkAz.

 

Στο Red Bull Ring, ο Lylank0r έκοψε αρκετά στο fastest lap του, επομένως θα αφαιρεθούν 5 πόντοι από την ομάδα Brake Hard.

 

Στο επόμενο WAMTA ίσως να το οργανώσουμε λίγο καλύτερα στο qualify, προς το παρών, ακυρώστε το lap όταν κόβετε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος Stelios F. έγραψε:

Προχθές αποφασίσαμε να κάνουμε ένα τυχαίο έλεγχο σε 2 οδηγούς στο qualify του RBR για cuts, καθώς είχαμε αναφορά από το app για cuts στο Q.

Ξέρω πως δεν έχουμε ορίσει κανόνα για τα cuts στο qualify, αλλά καλό είναι όταν ξέρουμε πως κόψαμε, να ακυρώνουμε το lap αφήνοντας το gkAz.

 

Στο Red Bull Ring, ο Lylank0r έκοψε αρκετά στο fastest lap του, επομένως θα αφαιρεθούν 5 πόντοι από την ομάδα Brake Hard.

 

Στο επόμενο WAMTA ίσως να το οργανώσουμε λίγο καλύτερα στο qualify, προς το παρών, ακυρώστε το lap όταν κόβετε.

Δηλαδη θα μας κοψετε βαθμους για κανόνα που δεν υπαρχει,λογικο!!

Οχι οτι αλλαζει κατι,τελευταιοι ημασταν και θα ειμαστε,αλλα δεν το θεωρω σωστο εφοσον δεν υπηρχε διευκρίνιση.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, PolomanGR said:

Δηλαδη θα μας κοψετε βαθμους για κανόνα που δεν υπαρχει,λογικο!!

Οχι οτι αλλαζει κατι,τελευταιοι ημασταν και θα ειμαστε,αλλα δεν το θεωρω σωστο εφοσον δεν υπηρχε διευκρίνιση.

 

OK.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.