Jump to content



WAMTA Season 2 Race #2 - Barcelona Moto - 5/3/2017


Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Just now, Oxide Burnedbrain said:

@akis_z80 στο τοπικ με τις ποινές δε μπορώ να απαντήσω.. εγω πήρα ποινή 5 δευτερολέπτων αλλά δεν αναφέρεις τον λόγο.

Sorry!! κάτι δεν πήγε καλά στο κοπυ παστε. Oxide 5 sec για blocking (ζιγκ-ζαγκ στην ευθεία) και χτύπημα mid corner στον George Georgiadis.

 

Για άλλου τύπου διευκρινίσεις ας χρησιμοποιήσουμε το

Το τόπικ με τις βαθμολογίες είναι κλειδωμένο για να μη μπαίνουν άσχετα ενδιάμεσα ποστς.

 

Α επίσης έγινε restart στον σέρβερ και λογικά όσοι πόσταραν σκινς πρέπει να τα βλέπουν τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζοναι Αναζήτηση wamta εκανες

Οπως και εχεις να φαινονται και οι κλειδωμενοι;

Θα μπω σε 5 να δω αν τον βρισκω εγω

 

Τον βρίσκω τον σερβερ κανονικα,βαλτο να ψαχνει και τους γεμάτους.γενικα σβησε ολα τα φιλτρα και  κανε αναζητηση WAMTA

Έγινε επεξεργασία από PolomanGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Jim - το είπες και το έκανες! Μπράβο και στον άλλο teamate Βασίλη για την καλή επίδοση!

Μπράβο σε όλους!

Για μένα δεν θα μπορούσε να πάει χειρότερα ο αγώνας με απανωτές εξόδους και πολλές ζημιές... μάλλον τελευταίος τερμάτισα στην κατηγορία μου.

πριν 3 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

@Aris Teidis κοίτα μέσα από την κάμερά μου. Δεν πρόλαβα, ήρθες πολύ απότομα δεξιά

 

 

Σόρυ ρε Jim, εγώ για σένα έκανα άκρη για να σε βολέψω...

Αφού τα κατάφερες - όλα καλά!

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε παιδιά... πανωλεθρία.
Συγγνώμη στην ομάδα και στους υπόλοιπους που έχασα τον αγώνα.

Δυστυχώς με πήρε ο ύπνος :lazy: στον καναπέ και μόλις ξύπνησα :wall: :slap:

Υ/Γ: Ρε γαμώτο για πρώτη φορά κατάφερα να κάνω δικό μου setup και που πήγαινε και καλά :( AAArrgg!!!

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Fail με το pitconfig που δε μου έβαζε βενζίνη με τίποτα!!!!!1  Έχασα 5 λεπτά κάνοντας μπρος πίσω μπας και τα καταφέρω.. αργγγκκκκ.

 

Τετάρτη θα ανακοινωθεί η επόμενη πίστα. Παίζει να βγάλουμε την Brands Hatch από τη λίστα γιατί έχει πολλές τυφλές στροφές και φοβάμαι μη γίνει ο κακός χαμός.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς λιγότερο επεισοδιακός αγώνας.

Στην εκκίνηση, πάτησα λάθος κουμπί αντί για kers και άλλαξε το mode :whistling:

3ος από 1ος....

Δεν πειράζει, μούτρα κάτω και υπομονή ξέροντας ότι έχω καλό ρυθμό.

Πράγματι στα ντουμπλαρίσματα φτάνω και τελικά ξανα περνάω μπροστά.

Ρώσικη ρουλέτα λίγο, μιας κ σε περιπτώσεις όπου εμφανώς πάω να περάσω δεξιά, έρχεται το μπροστινό να πάει δεξιά άκρη.

Νομίζω ότι η μέθοδος της σταθερής γραμμής του αργού, είναι και ασφαλέστερη.

Όπου δεν έκατσε πχ @khr1s που με έκλεισε , @Dimitris Pappas παραλίγο και κυρίως @Aris Teidis (εδώ στεναχωρήθηκα μιας και team mate).

Όπου το αργό αμάξι έκανε τον αγώνα του, ήταν εύκολη υπόθεση. Η αλλαγή γραμμής όχι.

Μετά το πιτ στοπ είχα ένα ~12-15 από @sosna, το οποίο αυξομειωνόταν αναλόγως την κίνηση.

Το πάτησα λίγο να το πάω πάνω από 15 μιας και είχα τα cuts μου , είτε από αποφυγή επαφής, είτε από κίνηση, είτε από μικρή απώλεια ελέγχου , είτε λαθάκι, οπότε έλεγα αν φάω penalty να έχω απόσταση .

Πράγματι στον τελευταίο γύρο ήμουν στο +16,3 όπου σε ένα απλό ντουμπλάρισμα στον @khr1s:

 

Οκ νομίζω παρασύρθηκε από το πόσο αργά φρέναρα και το έχασε.

Εκεί έχασα 8-9δευτ οπότε στο +8,5 από Νάσο.

Για να δούμε. Ελπίζω @akis_z80 και @Stelios F. να μη μας αφήσετε πολύ σε αγωνία!!!

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα οτι ο @liakjim πηρε την πρωτη θεση τελικα και μου φυγε τεραστιο βαρος γιατι νομιζα οτι χαλασα τον αγωνα του στο τελευταιο lap. Συγχαρητηρια και sorry Δημητρη. Αφαιρεθηκα για 1 δευτερολεπτο πριν την στροφη σε ειδα μπροστα μου και δεν προλαβα να φρεναρω ουτε ειχα χωρο να το ριξω αλλου. Δεχομαι 100% την ποινη που θα δεχθω!

 

Στο δικο μου race προσπαθησα να μην ενοχλησω κανεναν απο τους γρηγοροτερους. Δεν ειχα κανει καθολου προπονηση καθως γυρισα πριν 2 μερες απο ταξιδι, αλλα απο καλες συγκιριες βρεθηκα 2ος στο class μου αλλα λογω του οτι δεν ειχα κανει προπονηση το εχασα σε μια στροφη. Μετα επηρεασμενος απο το Endurance νομιζα οτι θα χρειαστω ελαστικα και ετσι ειχα ξεκινησει με 30L και στοχευα σε ανεφοδιασμο και αλλαγη ελαστικων, κατι που δεν ειχε νοημα τελικα και εχασα αδικα ωρα. Ευτυχως ειχα μονο ενα incident αυτο με τον Δημητρη στο τελευταιο lap, και ενα μεγαλο μπερδεμα που εγινε μπροστα μου στο πρωτο μισο του αγωνα που ισως συμμετειχα και εγω.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος khr1s έγραψε:

Μετα επηρεασμενος απο το Endurance νομιζα οτι θα χρειαστω ελαστικα και ετσι ειχα ξεκινησει με 30L και στοχευα σε ανεφοδιασμο και αλλαγη ελαστικων, κατι που δεν ειχε νοημα τελικα και εχασα αδικα ωρα.

Χρίστο, είναι υποχρεωτικό το πιτστοπ οπότε καλά έκανες και μπήκες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εύγε Δημήτρη, παλικαρίσια νίκη. Στην αρχή πανζουρλισμος με όλα τα 919 μαλλιά κουβάρια στο πρώτο ντουμπλάρισμα παντού αυτοκίνητα κινητά εμπόδια και λυσασμένα 919 να προσπερνούν από παντού και συγχρόνως να μάχονται κ μεταξύ τους, άααλλο θέαμα κάποιος να κάνει αν είναι δυνατόν ενα ατμοσφαιρικό βίντεο με εκείνα τα ντουμπλαρισματα στην αρχή. 

Μπράβο κ στο υπόλοιπο γκριντ που επέδειξε παροιμιώδη ωριμότητα. 

Παιδιά προσλαμβάνουμε οδηγό στην ομάδα μου γιατί ο Geof δεν πρόκειται απ ότι φαίνεται να πατήσει. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Δημητρη!!!

Μπραβο και στην ομαδα μου,Θοδωρη και Κοσμα(πρωτια!!!!)

Η Βαρκελωνη δεν ειναι τυχαια πιστα,πολλα χρονια δοκιμαζουν εδω!

Ολα καλα,λιγο στα πιτς κατι δεν παει καλα,δεν ξερω...κατι παρομοιο επαθα και εγω Ακη.

Με ηρεμια θα δουμε το ριπλει και συνεχιζουμε.

Μπραβο σε ολους και ειδικα στα παιδια της διοργανωσης!

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ρε ο Μητσάρας κέρδισε?

Μέσα στο μπάχαλο δεν το κατάλαβα.

Μπράβο μπράβο!!!

 

Εμείς σαν ομάδα πρέπει να μην πήγαμε και τόσο καλά.

Προς στο τέλος που αποσυνδέθηκε ο Μάνος ένιωσα λίγη μοναξιά.:hehe:

 

Οι corvetes μας έχουν αφήσουν λίγο πίσω απορώ πως το εχει βρεί τόσο καλά το ferrari ο Γιώργος.

Δεν είναι αργό αλλά πολύ αχαλίνωτο άλογο.

Το σέταρα φουλ υποστροφίκ για να μπορέσω να βγάλω το race.

Σαν punto πήγαινε στο τέλος.:hehe:

Έριξα και 2 - 3 full οργώματα σε κάτι χωραφάκια δεξιά αριστερά.:hehe:

 

@PolomanGR συγνώμη για το φιλάκι.

Ήμουν πίσω απο το marmaga και ήταν μάχη για βαθμούς.

Περίμενα να με ξαναφήσεις πιο γρήγορα μετά το όργωμα που έκανα στο κατοιφορικό S.

 

Απο τα 912 λίγο με το Νασο στην ευθεία πήγαμε να τον πιούμε αλλά ανοίχτηκε και σωθήκαμε.

Για μένα τα highlights του αγώνα ήταν οι μάχες με @rapid_fast και @Anthemius στην αρχή.

Καθαρές με τα τζατζαρισματάκια μας τις βουτίτσες μας πολύ όμορφα.

Και η μηχανή του παιχνιδιού εχει φτιάξει πάρα πολύ στο online!!!

Χαίρεσαι να εχεις κόσμο δίπλα σου!!!

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.