Jump to content



WAMTA Season 2 Race #2 - Barcelona Moto - 5/3/2017


Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Εγώ θα το πω και ας πέσει στο γκρεμό :p 

 

Μεγάλη προσοχή τη Κυριακή!!! Αν οδηγήσουμε όπως οδηγήσαμε στο Spa θα έχουμε σε κάθε lap major incident!! Δε θα βγάλουμε καθαρό lap σε όλο τον αγώνα και το εγγυόμαι!!

Θέλει πολύ μεγάλη προσοχή από όλους, με helicorsa με virtual mirror με  real time app!! Λόγω των πολλών τυφλών στροφών θα εμφανίζονται αυτοκίνητα από το πουθενά και με τα μηδενικά run off areas που έχει η catalunya θα γίνουμε συγκροθόμενα πολύ γρήγορα!!

 

Για αρχή καλό θα ήταν στην Κ3 (δεξιά παρατεταμένη μετά το πρώτο σικέιν) να ξεκαθαρίζουμε από την αρχή τη γραμμή μας! 

  1. Μένω μέση προς μέση δεξιά = θα κρατήσω την εσωτερική μέχρι το τέλος, οπότε τα μεγαλύτερης κατηγορίας αυτοκίνητα ξέρουν και θα προσπεράσουν από αριστερά.
  2. Πάω αριστερά αμέσως μετά την έξοδο απο το πρώτο σικέιν = θα κάτσω ανοιχτά σε όλη τη K3 οπότε περάστε απο δεξιά!

 

Αυτά ισχυούν πάνω κάτω και για όλες τις στροφές αλλά πήρα ως παράδειγμα τη K3.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πού είναι το τηλέφωνο για το customer support? [emoji39]
Προσωπικά πάντως το έκανα το πρακτις μου, οπότε αφήστε το κλειστό παιδιά χοχοχο

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το πω και ας πέσει στο γκρεμό [emoji14] 
 
Μεγάλη προσοχή τη Κυριακή!!! Αν οδηγήσουμε όπως οδηγήσαμε στο Spa θα έχουμε σε κάθε lap major incident!! Δε θα βγάλουμε καθαρό lap σε όλο τον αγώνα και το εγγυόμαι!!
Θέλει πολύ μεγάλη προσοχή από όλους, με helicorsa με virtual mirror με  real time app!! Λόγω των πολλών τυφλών στροφών θα εμφανίζονται αυτοκίνητα από το πουθενά και με τα μηδενικά run off areas που έχει η catalunya θα γίνουμε συγκροθόμενα πολύ γρήγορα!!
 
Για αρχή καλό θα ήταν στην Κ3 (δεξιά παρατεταμένη μετά το πρώτο σικέιν) να ξεκαθαρίζουμε από την αρχή τη γραμμή μας! 
  1. Μένω μέση προς μέση δεξιά = θα κρατήσω την εσωτερική μέχρι το τέλος, οπότε τα μεγαλύτερης κατηγορίας αυτοκίνητα ξέρουν και θα προσπεράσουν από αριστερά.
  2. Πάω αριστερά αμέσως μετά την έξοδο απο το πρώτο σικέιν = θα κάτσω ανοιχτά σε όλη τη K3 οπότε περάστε απο δεξιά!
 
Αυτά ισχυούν πάνω κάτω και για όλες τις στροφές αλλά πήρα ως παράδειγμα τη K3.

Φυσικά και διαφωνώ με την αποψη σου...
Στην 3 οι περισσότεροι κάνουν 3 αλλαγές γραμμής για να στριψουν σωστά..
Να περιμένουν οι γρήγοροι να αρχίσει η ευθεία και να περάσουν απο δεξιά..!!!



Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapid_fast said:

Να περιμένουν οι γρήγοροι να αρχίσει η ευθεία και να περάσουν απο δεξιά..!!!

Η 3 κρατάει 4-5 δευτερόλεπτα... Θα υπάρχουν αυτοκίνητα που όπως και κάθε φορά θα πατήσουν λίγο λάθος ή δεν θα υπολογίσουν σωστά και θα πηγαίνουν δεξιά αριστερά την ώρα που θα ντουμπλαρίζονται!

Δεν νομίζω κανένα, έιτε lmp είτε gt2 να κάτσει να περιμένει την χαμηλότερη κατηγορία με αποτέλεσμα να χάνει 3+ δευτερόλεπτα. Δεν είναι πυρινική φυσική κρατάς μία γραμμή για να μην βγεις και βγάλεις κάποιον εκτός αγώνα.

 

Αυτονόητα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GeoF1 said:

Αν συζητιονται ολα πριν τον αγωνα, χανεται νομιζω η μαγεια του διαφορετικου class.

Drivers briefing σε όλα, μα όλα τα πρωταθλήματα γίνετε! Σε κάποια μάλιστα απαγορεύουν και προσπεράσεις σε συγκεκριμένα σημεία με συγκεκριμένο τρόπο. :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GeoF1 said:

Αν συζητιονται ολα πριν τον αγωνα, χανεται νομιζω η μαγεια του διαφορετικου class.

πόσο άδικο έχεις...

 

ή σε πιο ελαφρολαικό κλίμα:πλάκα με κάνεις?

 

Γιώργο την ώρα του αγώνα θα είναι δύσκολο να κρατήσει κάποιος τη γραμμή του.Κοινώς οι γρηγορότερες κλάσεις πρέπει να έχουν υπομονή.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν ειναι ευκολο επειδη ειμαστε ολες οι corvette με το ιδιο skin μπορω να εχω απο τα official το 15 κοκκινο; Ειναι στη δευτερη σειρα το κοκκινο αριστερα απο τα δυο μπλε. 

Ευχαριστω!

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Georgiadis Giorgos said:

Drivers briefing σε όλα, μα όλα τα πρωταθλήματα γίνετε! Σε κάποια μάλιστα απαγορεύουν και προσπεράσεις σε συγκεκριμένα σημεία με συγκεκριμένο τρόπο. :) 

Εσύ ότι μαλακία πρωτάθλημα υπάρχει βλέπεις?Μη προσπερνάς εκεί,μη προσπερνάς εδώ,μη κάνεις κίνηση,μη μη μη :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Tα skins θα ανανεωθούν, ο χρόνοι του σέρβερ αυτή τησ τιγμή είναι 10+ώρες quali και 20 λεπτά αγώνας. Δυστυχώς λόγω pickup mode κάθε φορά που τελειώνει ο αγώνας θα κάνετε rejoin γιατί πέφτει ο σέρβερ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.