Jump to content



WAMTA Season 2 Race #4 - Redbull Ring GP - 19/3/2017


Recommended Posts

πριν 10 ώρες, το μέλος jumaru99 έγραψε:

O καθένας μας ρίχνει lap στον άλλον! Το helicorsa στα κόκκινα! Το crew chief να ουρλιάζει! :yikes:

Ευτυχώς χωρέσαμε και κρατηθήκαμε όλοι ( @4WNikos  @PolomanGR ) στη γραμμή μας και είμαστε τώρα εδώ να το συζητάμε:amen:
Screenshot_ks_porsche_cayman_gt4_clubsport_ks_red_bull_ring_19-3-117-22-47-39.thumb.jpg.bbac10e6e8d3ad49ad656043c3a18a2e.jpg
Νομίζω χώραγε κι ένας τέταρτος, τι λέτε? :p

Εχουμε χωρεσει 3 Aventador στη δευτερη στροφη. Pics αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη νίκη στην κατηγορία μου(αν δεν την χάσω από cuts :P). Δεν ήμουν ο γρηγορότερος χθες. @tasosmich, @angeln1ck και @bill123 (αχ άτυχος πάλι) ήταν ταχύτεροι.

 

Παρόλο το CLC την Πέμπτη, κατάφερα κι έκανα practice, αλλά ως noobάς στα setup, δεν κατάφερα να φτιάξω κάτι που να πηγαίνει σταθερά γρήγορα (@GoMaR υπάρχει ελεύθερη θέση μηχανικού, θέλω setup :p). Προτίμησα ένα αρκετά υποστροφικό setup που μου έδινε ένα σταθερό σύνολο για πιο ομαλούς γύρους.

Στόχευα σε έναν αγώνα με λιγότερα προβλήματα, δοκιμάζοντας αν θα καταφέρω να τον βγάλω με ένα set ελαστικών χωρίς να πηγαίνω με τις ζάντες, μήπως κερδίσω τις διαφορές από τη χασούρα του setup.


Ξεκινάω τρίτος. Πριν την πρώτη στροφή κερδίζω μία θέση, όπου με φέρνει σε θέση βολής για την πρώτη με τον @bill123, χάνοντάς την σαν χαζός μιας και ήξερα πως εκεί δεν περνάω και συν της άλλης, χάνω και την κερδισμένη θέση από τον @angeln1ck :angry:.

 

Κεφάλι κάτω. Ακολουθεί αρκετό κυνηγητό από τον @tasosmich, φέρνοντάς μας μπροστά μετά την επαφή των πρωτοπόρων, για τα πρώτα 20 λεπτά. Στη συνέχεια όσο έχανα χρόνο(+7sec, λάθη, traffic κτλ.), να σου ο @aKosmas στην ουρά μου να κλείνει τη διαφορά και για τα επόμενα 15 λεπτά να έχουμε στενή μάχη με άμυνες, switch-back, φρένα στον πόντο και πολύ πόνο :whip:

 

Από εκεί κι έπειτα, παιχνίδι με τον χρόνο. Υπολογίζοντας :rubik: την χασούρα μου, τις διαφορές και την αντοχή των ελαστικών, για το αν θα επιχειρήσω τελικά pistop χωρίς αλλαγή ελαστικών. Παίρνω λοιπόν την απόφαση να πάω όπως είμαι και όπου με βγάλει (ήδη είχαν αρχίσει τα driftαρίσματα). Μπαίνω-βγαίνω πάλι μπροστά. @angeln1ck πίσω μου 5-6sec με παρόμοιας κατάστασης ελαστικά(ίδια στρατηγική), να κλείνει όμως τη διαφορά. Μετρούσα τα δευτερόλεπτα μέχρι να πέσει η καρό σημαία!

 

Δεν ξέρω αν ήταν "δυσκολότερη" η πίστα, αλλά ήταν ο δυσκολότερος αγώνας μου από άποψη κούρασης και αστάθειας (setup? άμπαλος?). Ίσως και το μικρότερο ποσοστό οξυγόνου λόγο υψομέτρου, εκεί ψηλά στην Αυστρία που τρέχαμε :hehe:

Υ/Γ: Θερμή παράκληση, για το επόμενο... μην πέσει Mugello! Αλλιώς έχω κλείσει θέση για πάτο :p

Κράτησε κάποιος το .json του αγώνα?

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια, μπορεί κάποιος να δώσει link για τα skin (μετά το format τα έχασα όλα και ξέχασα να τα κατεβάσω για το χθεσινό αγώνα).

 

Προς όσους φτιάχνουν skin... Ρε παλικάρια, ανεβάστε τα στο RD να υπάρχουν εκεί ομορφα και ωραία για να τα χαρή και ο κόσμος! Γιατί μέσα σε dropbox, links και δε συμαζεύεται θα χαθούν και είναι κρίμα!! 

 

Καλή ιδέα θα ήταν να φτιάξουμε ένα dropbox ή κάτι αντίστοιχο για την κοινότητά μας, ώστε να ανεβάζουμε εκεί skins και ότι άλλο θέλουμε για να τα έχουμε μαζεμένα σε ένα σημείο και να έχουν όλοι εύκολη πρόσβαση σε αυτό!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

Παιδάκια, μπορεί κάποιος να δώσει link για τα skin (μετά το format τα έχασα όλα και ξέχασα να τα κατεβάσω για το χθεσινό αγώνα).

Σαν δημιουργός κάποιων δεν έχω πρόβλημα να τα ανεβάσουμε στο RD είτε ως πακέτο, είτε αυτόνομα. Ας μας πει και ο @PolomanGR και όποιος άλλος έφτιαξε αν συμφωνεί να το κανονίσουμε :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στους τιμ μέιτς μου κ σε όλα τα παιδιά.Ιδίως το pit entry του Γιώργου δείχνει το σωστό τρόπο εισόδου στα πιτς.:o:amen::lol:

 

Από οτι διάβασα είχατε αρκετή ησύχια οπότε επιφυλάσσομαι να το διορθώσω αυτό την επόμενη Κυριακή.:hehe:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος jumaru99 έγραψε:

Σαν δημιουργός κάποιων δεν έχω πρόβλημα να τα ανεβάσουμε στο RD είτε ως πακέτο, είτε αυτόνομα. Ας μας πει και ο @PolomanGR και όποιος άλλος έφτιαξε αν συμφωνεί να το κανονίσουμε :) 

Εγω τα δικα μου θα τα ανεβαζα,αλλα ηθελα να τελειωσει το καπ πρωτα.

Παντος το "δικο μας" dropbox θα βοηθησει πολυ περισσοτερο,για να βαζουμε και αλλα πραματα.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Oxide Burnedbrain said:

20170319212906_1.jpg

Μας δείχνεις το damage στις μούρες, το fight των 2 lmp ή τον Δημήτρη που προσπαθεί να βγάλει φωτογραφία τα 2 lmp οδηγώντας ανάποδα για την καλύτερη γωνία λήψης??

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Stelios F. said:

Μας δείχνεις το damage στις μούρες, το fight των 2 lmp ή τον Δημήτρη που προσπαθεί να βγάλει φωτογραφία τα 2 lmp οδηγώντας ανάποδα για την καλύτερη γωνία λήψης??

μλκ με ακουσε ολο το γραφειο :hehe::hehe::hehe:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Stelios F. said:

Μας δείχνεις το damage στις μούρες, το fight των 2 lmp ή τον Δημήτρη που προσπαθεί να βγάλει φωτογραφία τα 2 lmp οδηγώντας ανάποδα για την καλύτερη γωνία λήψης??

Τίποτα απ'όλα :p Απλά μια αναμνηστική φώτο με τον νικητή του αγώνα :)

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω αν συμφωνούν όλοι και κυρίως @akis_z80 @Stelios F. ο επόμενος αγώνας να είναι imola η silverstone? Mugello θα πέσει πολύ ξύλο, το ίδιο και brads αν και μου αρέσει πολύ. Nurburgring είναι μέρος της green hell οπότε ας μην το τρέξουμε 2 φορές :)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Lylankor said:

Να προτείνω αν συμφωνούν όλοι και κυρίως @akis_z80 @Stelios F. ο επόμενος αγώνας να είναι imola η silverstone? Mugello θα πέσει πολύ ξύλο, το ίδιο και brads αν και μου αρέσει πολύ. Nurburgring είναι μέρος της green hell οπότε ας μην το τρέξουμε 2 φορές :)

Γίνεται κλήρωση όπως είπαμε, η NurbGP έχει αποκλειστεί ήδη αφού θα τρέξουμε το VLN layout της Nords στο τελευταίο αγώνα. :)

 

Edit: Πραγματικά πιστεύεις πως η Imola θα είναι καλύτερα από το Mugello που έχει διπλάσιο πλάτος? :p

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει περισσότερα σημεία που η προσπέραση θα είναι άνετη, στο mugello πέρα από την μεγάλη ευθεία και λίγο πριν τη τελευταία στροφή τα GT4/GT2 είναι όλη την ώρα τσίτες. Μπορεί να κάνω λάθος... Απλά θα ήταν και κρίμα (πιστεύω) να μην τρέξουμε ούτε Imola ούτε Silverstone.

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Georgiadis Giorgos said:

fingers crossed για Silverstone !!! 

Ίσως είναι το μόνο track που με τα GT3 δεν καταλάβαινα ΠΟΤΕ που έχανα χρόνο σε σχέση με τους άλλους racers στα leagues...

Μέχρι και ιδιαίτερα μου έχει κάνει ο teammate @akis_z80 , σκεπάρνι.

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.